Connect with us

Aktualitet

Paqëndrueshmëri emocionale, por edhe shumë mbarësi: ja ç’ka parashikuar Paolo Fox 7-13 dhjetor

Published

on

Dashi: Kjo nuk do të jetë një javë fort e qetë. Do t’ju duhet të tregoheni më dinakë se zakonisht, për të mos përsëritur të njëjtat gabime. Në aspektin profesional do të keni mundësi të bëni projekte dhe investime të reja, sidomos nëse punoni si bashkëpunëtor i jashtëm. Në aspektin sentimental do të hasni disa vështirësi mes datave 9 dhe 12 dhjetor. Do t’i vini pikat mbi “I” dhe kjo mund të mos i pëlqejë shumë partnerit. Në fundjavë situata paraqitet më e mirë.

Demi: Ju pret një javë e ngarkuar. Në aspektin profesional do të keni ndryshime. Me sa duket, do t’ju duhet t’i shtyni për më vonë pushimet që kishit planifikuar. Yjet ju këshillojnë të bëni kujdes me shpenzimet, në mënyrë që ato të mos i tejkalojnë të ardhurat tuaja. Në aspektin sentimental, mund të përballemi me ftohtësi nga ana e partnerit. Do të ishte me vend që të përpiqeshit ta mirëkuptonit atë. Tregohuni të vendosur dhe merrini ju në dorë frerët e jetës suaj.

Binjakët: Do të jetë një javë disi e paqëndrueshme për ju. Me raste do të ndiheni në humor të mirë dhe herë të tjera të rënë moralisht, aq sa dhe partneri nuk do të mund t’ju ndihmojë. Në aspektin sentimental do të keni ndjesinë se jeni më të vetmuar se zakonisht. Yjet ju këshillojnë që të përpiqeni më shumë dhe të mos e konsideroni ndarjen si një alternativë. Me pak durim dhe vullnet, shumë shpejt gjithçka do të kthehet në normalitet.

Gaforrja: Këtë javë yjet do t’ju buzëqeshin. Në sektorin financiar gjërat do të shkojnë më së miri për shenjën e parë të ujit. Tani mund të vilni frytet e punës suaj, të cilën e keni kryer më herët. Fundjavën do ta kaloni këndshëm në shoqërinë e të afërmve dhe familjarëve. Në aspektin sentimental nuk priten ndryshime të mëdha, por gjendja është në përgjithësi e mirë.

Luani: Ju pret një javë e ngarkuar në çështjet profesionale. Do të punoni me zell dhe me siguri që rezultatet nuk do të mungojnë. E meritoni një pushim në fundjavë në një vend të largët dhe pak të populluar. Do të ndiheni mirë në praninë e miqve të ngushtë dhe të familjarëve. Në aspektin sentimental do të tregoheni më këmbëngulës se kurrë dhe nuk do të lejoni të kushtëzoheni prej askujt.

Virgjëresha: Java do të nisë e mbarë, por aty nga dita e mërkurë situata do të ndryshojë dhe jo gjithçka do të jetë në favorin tuaj. Në fundjavë do të ndjeni nevojën që të shkëputeni nga të tjerët, ndërkohë që partneri do të dëshirojë të kundërtën. Me siguri që kjo do të krijojë konflikt mes jush. Në aspektin profesional do ta keni të vështirë t’u përshtateni ndryshimeve. Do të ishte me vend që t’i planifikonit më mirë punët tuaja.

Peshorja: Duke filluar që nga dita e mërkurë, Hëna do të kthehet nga shenja juaj, kurse Marsi do të jetë në prapavijë. Shpeshherë do ta ngarkoni veten me punë, në mënyrë që t’i largoni mendimet e trishtuara. Në fundjavë do të keni mundësinë të çlodheni dhe të kaloni çaste të këndshme në shoqërinë e miqve tuaj të ngushtë. Në aspektin sentimental do ta keni paksa të vështirë që ta gjeni gjuhën e përbashkët me partnerin, por kini parasysh se kur mbyllet një derë hapet një dritare.

Akrepi: Do të jeni për këtë javë shenja më e favorizuar e zodiakut. E mërkura dhe e enjtja do të jenë ditët më interesante. Në jetën në çift do të ndizet pasioni, edhe atëherë kur duket se mungon entuziazmi. Do të tregoheni më të hapur me partnerin dhe gjithçka do të shkojë më së miri. Fundjavën do ta kaloni në shoqërinë e njerëzve tuaj të dashur dhe do të bëni blerje për shtëpinë. Nëse akoma vazhdoni studimet, tani keni rastin për të përmirësuar notat.

Shigjetari: Ka një kohë për të programuar dhe një kohë për të vënë në jetë idetë tuaja. Do të jetë më mirë që këtë javë t’i planifikoni gjërat dhe të mos ia lini asgjë rastësisë. Tani është periudha e përshtatshme për të zbatuar planet që keni bërë më herët. Mbani qëndrim korrekt me partnerin dhe vëruni veshin fjalëve të tij. Në aspektin e miqësive do të jeni në gjendje të dalloni pa asnjë problem të vërtetën nga e gënjeshtërta.

Bricjapi: Kjo do të jetë një javë e ngarkuar për të lindurit e kësaj shenje. Si çështjet e zemrës edhe ato profesionale do të kërkojnë një vëmendje më të madhe nga ana juaj. Me raste do të ndiheni të stresuar, prandaj është e këshillueshme që të mos konsumoni lëndë stimuluese. Do të bënit mirë të merreshit me sport ose që t’u kushtoheshit aktiviteteve tuaja të parapëlqyera, pasi do t’ju ndihmonte që të ndiheshit më të kthjellët dhe më energjikë.

Ujori: Kjo do të jetë një javë disi e paqëndrueshme në aspektin financiar. Do të keni prirjen të bëni blerje, që financat tuaja zor se i mbulojnë. Mbase do të ishte më mirë që ta shtynit këtë për një periudhë të mëvonshme, në një moment më të përshtatshëm. Në raport me të tjerët, do të përpiqeni t’u përshtateni atyre dhe t’i pranoni kufizimet e tyre. Në aspektin sentimental do ta konsolidoni marrëdhënien tuaj.

Peshqit: Hëna dhe Dielli do të jenë të kthyer në pozicion të favorshëm për shenjën tuaj, sidomos gjatë fundjavës. Do të dini të tregoheni mirëkuptues dhe diplomatë në marrëdhënie me të tjerët. Do të jeni entuziastë dhe do të mbani qëndrim pozitiv në lidhje me gjithçka që ju shqetëson. Kur vjen puna te dashuria, yjet ju këshillojnë që të tregoheni diskretë dhe t’i mbani çështjet tuaja intime larg syve kureshtarë. Një ide e mirë do të ishte t’ia shfaqnit dashurinë partnerit duke i bërë një surprizë.

6 Comments

6 Comments

  1. Pingback: Buying weed online

  2. Pingback: Dark0de Market URL

  3. Pingback: Velcrobate Chaturbate

  4. Pingback: ล่องเรือเจ้าพระยา

  5. Pingback: the cheapest gmt master ii series replica watch in 2022

  6. Pingback: nova88

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending