Connect with us

Aktualitet

Do merrni 1 propozim qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 7 DHJETOR 2020
CLRIM

E Hene dt 7 dhe Dielli ne Shigjetar do jete ne kundershtim me Nje asteroid jo shume te njohur por shume te rendesishem qe quhet Vianor

Vianor ne Mitologji njihet si nje Kenatur me sjellje shume agresive dhe te dhunshme Uvra ne Dasmen e Purithut Mbretit te Lapithon ne betejen e njohur te Kentaurve dhe Lapithon

Sot Perball Diellit ne Shigjetar dhe ne diagonalen Shigjetar Binjak do shpall nje event te rendesishem

Nje propozim ceremonial pune martese bashkepunimi do jete shume i rendesishem sot pavaresisht qe kerkohet shume kujdes nga nje person qe kerkon te krijoj sherre dhe situata te dhunshme per tju prishur kete moment

Kujdes Peshqit Virgjereshet Binjaket dhe Shigjetaret

Dashi

Nje problem ne planet e rendesishme te dites del ne kete periudhe dhe ju zbeh nje ceshtje ligjore apo aprovimi te rendesishem per nje udhetim te larget

Demi

Sot do keni mundesine e nje clirimi ekonomik dhe kjo do ju qetesoj pa mase por ne te njejetn kohe dikush do perpiqet te pengoj ardhjen e parave drejt jush

Binjaket

Nje propozim i rendesishem pune apo martese do ju gezoj pa mase dhe kjo do jete nje kthese e rendesishme ne jeten tuaj Por kujdes se nje person xheloz mund te shpall lufte

Gaforrja

Jeni ne nje moment te ngarkuar psikologjikisht dhe po prisni ne heshtje nje ndryshim apo nje kthese ne lidhje me punen tuaj Mund te keni nje kundershtar qe kekron tju marre suksesin apo kete ndryshim pozitive

Luani

Do ndjeheni qe kenni nevoj per nje lidhje erotike te qendrueshme dhe jeni gati sot te prisni nje moment te favorshem per te bere nje propozim i cili do ndryshoj jeten tuaj por do ngrej furtuna ne ambjentin ku punoni apo ne shoqeri

Virgjeresha

Sot eshte dita ku duhet te merrni nje pozicion te rendesishem nese jeni person ne karriere apo prisni nje ngritje ne detyre Kjo mund te shtyhet apo te behet e pasigurt nga nderhyrja e nje personi qe nuk e prinit te reagonte keq

Peshorja

Jeni te favorizuar ne plane e projekete dhe ne udhetime Nje ceshtje ligjore e prapambetur mund te behet pak pengese nese nuk luftoni per te drejtat tuaja

Akrepi

Nje situate ekonomike duhet te zgjidhet dhe ju duhet te shpalleni personi i duhur tashme per te marre fitimet e nje bashkepunimi apo te nje taleniti qe keni

Shigjetaret

Eshte moment i rendesishem sot ne jeten tuaj Dikush do kerkoj te prish nje moment shume ceremonial ne jeten tuaj personale Nje martese apo nje bashkepunim i rendesishem fillon per ju

Bricjapi

Nje prapaskene ne lidhje me punen do behet shkak qe ju do te lini nje pozicion te rendesishem pune qe keni dhe mund te ndjeheni jashte loje nese nuk perballeni menjehere

Ujori

Nje qellim i jauaji do realizohet me sukses ne diten e sotme megjithese kane qene shume pengesat dhe personat qe ju kane penguar me energjine e tyre negative

Peshqit

Jeni nje nga shenjat qe duhet te fitoni nje proces te rendesishem qe lidhet me punen dhe karrieren pavaresisht qe situatat i ngjajne nje beteje perpara jush

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending