Connect with us

Sot

Puna, dashuri dhe financat/ Ky eshte horoskopi i detajuar i javes 7-13 Dhjetor 2020 per cdo shenje

Published

on

Dashi

Puna

Mundohuni të jeni pak më të hapur ndaj lajmeve, pasi vetëm këto mund t’ju përmirësojnë ditët. Nëse gjeni kohë për t’i analizuar ato, me siguri do të zbuloni se çfarë është më e mira për ju.

Dashuria

Gjatë këtyre shtatë ditëve, marrëdhënia juaj me përfaqësuesit e shenjave të zodiakut të ujit do të jetë e ndërlikuar. Do të befasoheni nga një thashethem apo intrigë në lidhje me to ose një person që njohin.

Financat

Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë e favorshme për zgjidhjen e çështjeve të parave që lidhen me një institucion qeveritar ose bankë. Gjatë javës mund të prisni edhe një bisedë të rëndësishme ose një propozim financiar.

Demi

Puna

Mundohuni të jeni më të përqendruar në punë, pasi java premton të jetë mjaft e rëndë. Nga pikëpamja fizike, mund të ketë pika të papritura , prandaj këshillohet të bëni momente adekuate të pushimit.

Dashuria

Gjatë këtyre shtatë ditëve, jeta juaj e dashurisë do të provokojë tema të ndryshme për bisedë, do t’ju duhet të merrni një vendim ose të veproni sipas premtimeve specifike të dhëna tashmë. Marrëdhëniet e dashurisë me njerëzit që jetojnë në një qytet ose vend tjetër mund të jenë të paqëndrueshme. Një njohje / marrëdhënie e re mund të përfundojë shumë shpejt për ju për arsye të ndryshme: zhgënjim, pabesi, mungesë interesash dhe pikëpamjesh të përbashkëta për jetën dhe më shumë.

Financat

Gjatë javës do të keni marrëdhënie të papritura financiare, miqësore ose biznesi me njerëz nga vende të ndryshme.Eshtë e mundur të merrni para, një ofertë të favorshme për punë ose angazhim shtesë, ripagimin e huasë, etj.

Binjakët

Puna

Mundohuni të merrni vendime të qarta këtë javë, veçanërisht ndaj njerëzve që punojnë me ju. Mundohuni të mos jeni shumë i vështirë, por në të njëjtën kohë i saktë, në mënyrë që të mos keni ndonjë pasojë.

Dashuria

Gjatë javës, shumë do të angazhohen në një mbledhje ose takim në lidhje me të afërmit, një fejesë ose martesë, përvjetor ose ngjarje tjetër të rëndësishme.Gjatë javës do të dëshironi të kaloni më shumë kohë duke u takuar dhe biseduar me miqtë me të cilët keni një njohje interesante ose me të cilët do të merrni pjesë në ngjarje të ndryshme.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, këtë javë do të angazhoheni në disa detyra urgjente në lidhje me paratë ose dokumentet që do të jenë të rëndësishme për shtëpinë ose punën tuaj.

Gaforrja

Puna

Tregoni më shumë përkushtim ndaj punës tuaj ndërsa jeni nën vëzhgim. Mund të ketë klientë që kanë kritika për t’ju raportuar.

Dashuria

Disa përvoja dhe ngjarje dashurie ose familjare mund të jenë një arsye për emocione të këndshme gjatë javës. Gjatë javës, bazuar në përvojën e mbledhur tashmë të jetës nga një situatë e tillë, lehtë do të merreni me një problem të pakëndshëm në marrëdhëniet e rëndësishme personale.

Financat

Këtë javë do të konsideroni mundësi të ndryshme për të rritur, stabilizuar dhe përmirësuar të ardhurat tuaja.Do të keni disa ide që do të kërkojnë shqyrtim dhe hulumtim të mirë para se të vendosni për to.

Luani

Puna

Gjithmonë punoni për të arritur rendimentin maksimal me përpjekje minimale . Ju jeni padyshim njerëz inteligjentë, por ndonjëherë duhet ta kuptoni se duhet më shumë përpjekje për të arritur një rezultat të dukshëm.

Dashuria

Paqëndrueshmëria juaj emocionale gjatë këtyre shtatë ditëve do të provokojë lehtësisht telashe ose marrëdhënie të komplikuara, veçanërisht me njerëz të panjohur ose të vështirë. Mos përkeqësoni problemet me njerëzit e lindur nën shenjat tokësore të zodiakut, sepse nuk do të fitoni asgjë.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, këtë javë do të duhet të jeni më përgjegjës për pagesa të ndryshme në faturat e familjes, kredi ose fatura të tjera të familjes. Do të keni një javë të mbarë për dashuri, përvoja intime dhe zhvillimin e punëve të tyre financiare.

Virgjëresha

Puna

Ende keni disa vështirësi me disa kolegë, veçanërisht ata të gradave më të larta. Mos i pranoni kritikat me shumë dëshirë, madje as ato konstruktive, veçanërisht nëse ato tentojnë t’ju nënçmojnë.

Dashuria

Jeta e dashurisë e të lindurve nën shenjën e Virgjëreshës do të jetë interesante, veçanërisht nëse vlerësoni cilësitë pozitive të partnerit tuaj dhe nuk vështroni thjesht të metat që ka secili prej nesh në të vërtetë. Kjo do të jetë një javë e mbara për të diskutuar të ardhmen e marrëdhënies tuaj romantike, për të marrë vendime në lidhje me bashkëjetesën ose martesën.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, këtë javë do të diskutoni për shpenzime të ndryshme financiare të ardhshme dhe raste që do të jenë të rëndësishme për familjen tuaj.

Peshorja

LEXO EDHE: Nuk ua hedh dot kush/ Gratë e këtyre shenjave bëjnë ligjin në lidhje
Puna

Ju keni shumë punë për të bërë këtë javë, por do t’ju duhet të mbani gjithçka dhe të keni shpatulla mjaft të gjera. Ndihma juaj është e nevojshme, ju nuk mund të ankoheni për asgjë.

Dashuria

Gjatë javës, shumë do të përjetoni një ngjarje ose takim në lidhje me një person që ka qenë pjesë e së kaluarës tuaj. Eshtë e mundur që dikush me të cilin jeni ndarë në të kaluarën për arsye të ndryshme të kërkojë kontakt me ju.

Financat

Gjatë javës do të ketë një polemikë ose konflikt që përfshin një grua, dhe do të jetë e një familjeje ose natyre financiare.

Akrepi

Puna

Ndoshta ka pasur disa keqkuptime kohët e fundit, të cilat kanë vënë në dyshim aftësitë tuaja, por është koha të reagoni dhe të jepni një sinjal të qartë. Ju keni lënë që qëndrime të caktuara të kalojnë shumë larg.

Dashuria

Ju jeni përpjekur të jepni më të mirën tuaj, por në këtë periudhë do të jetë e nevojshme të bëni edhe disa përpjekje. Shprehjet e dashurisë mund të jenë një mënyrë e mirë për t’i bërë njerëzit përreth jush të kuptojnë se ju jeni aty për to.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit këtë javë, do të angazhoheni me kujdes në zgjidhjen e çështjeve të ndryshme financiare dhe monetare, për shkak të delikatesës ose seriozitetit të tyre për stabilitetin tuaj.

Shigjetari

Puna

Hyrja në punë mund të jetë një ide e shkëlqyeshme këtë javë, pasi racionalizimi juaj është i nevojshëm për të rregulluar disa projekte që nuk po përparojnë.

Dashuria

Do të ketë një mosmarrëveshje mbi një blerje ose dhuratë që planifikoni t’i bëni dikujt për Krishtlindje ose Vitin e Ri. Mbi të gjitha, ndiqni preferencat e personit të cilit do t’i jepni, nëse vërtet dëshironi të sillni gëzim me zgjedhjen tuaj. Problemet emocionale që do të lindin këtë javë do të jenë të zgjidhshme.

Financat

Shumë prej jush do të presin të marrin para.Ju mund të keni angazhime serioze në lidhje me dokumente ose një kontratë.

Bricjapi

Puna

Ju vazhduat drejt në rrugën tuaj dhe në këtë kohë mund të kishit zgjidhur shumë dilema. E keni bërë këtë apo i keni lënë të tjerët të kujdesen për të? Eshtë koha për të bërë një vlerësim.

Dashuria

Kërkoni mirëkuptim më të madh te njerëzit dhe në dashurinë e atyre që ju rrethojnë. Jeni në një situatë të veçantë, në të cilën keni shumë nevojë të siguroheni. Mos ki turp për këtë. Çiftet do të kenë shumë për të bërë, edhe pse periudha është e komplikuar për projekte të mëdha. Në çdo rast, ju mund të keni rezultate të mira me një dozë të mirë konkretiteti.

Financat

Në përgjithësi, këtë javë fati nuk do t’ju dërgojë probleme të pazgjidhshme. Qëndroni të përqendruar në shfrytëzimin më të mirë të tendencave të mbara të kësaj jave.

Ujori

Puna

Më në fund keni marrë kthesën e duhur, keni kuptuar që marrëdhëniet e krijuara deri më tani kanë vlejtur diçka, kështu që do të jetë e nevojshme të vazhdoni në këtë kuptim, pa ndryshuar gjithmonë këndvështrimin.

Dashuria

Në përgjithësi, kjo javë do të jetë e favorshme për udhëtime ose kontakte me njerëz nga vende të ndryshme, përmes të cilave do të përjetoni emocione të papritura.

Financat

Disa prej jush mund të jenë duke menduar ose vendosur për një investim në pronë dhe më shumë. Kjo do të jetë një javë e mbara për blerjet e shtëpive, për shlyerjen e pagesave, borxheve dhe më shumë.

Peshqit

Puna

Javë e plotë dhe shumë angazhime interesante. Nëse keni intervista do të jeni edhe më të ngazëllyer dhe të shpejtë , të gatshëm për të provuar veten tuaj, pa rezerva këtë herë. Ju e dini që duhet ta bëni për veten tuaj.

Dashuria

Mundohuni t’i jepni liri imagjinatës tuaj, duke u përpjekur të ndërtoni diçka me njerëzit që doni. Ata janë duke u mbështetur tek ju dhe ju jeni në disponimin e duhur për të kaluar në hapin tjetër. Çiftet do të përpiqen të marrin vendimet më të mira gjatë kësaj kohe konfuze. Ata do të kenë sukses vetëm nëse shkojnë mirë . Kjo do të jetë sfida për të fituar këtë javë.

Financat

Këtë javë do të keni një përvojë interesante në lidhje me paratë ose një dokument financiar.Surprizat gjatë këtyre shtatë ditëve mund të ndodhin në çdo kohë dhe në mënyrën më të papritur për ju.Disa prej jush mund të marrin një ofertë për paga më të mira, për punë shtesë ose për një punë të përkohshme.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending