Connect with us

Aktualitet

Kane mbetur dhe 25 dite nga muaji DHJETOR/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do kene shume FAT

Published

on

Dashi

Keni përpara një muaj në të cilin do të bëni miqësi dhe njohje të reja interesante me njerëz nga afër dhe larg. Në Dhjetor do të keni një humor shumë më të mirë. Do të jeni shumë më optimistë për të ardhmen tuaj. Dhjetori do të jetë padyshim një muaj shumë emocional për ju, në të cilin shumë do të ndiejnë mungesën e njerëzve të rëndësishëm që janë në Botën tjetër. Gjatë muajit do të keni më shumë kontakte me miqtë dhe të afërmit (dhe jo vetëm gjatë ditëve të pushimeve. Një ngjarje e rëndësishme në jetën e një personi në familjen tuaj do t’ju bëjë të qani ose t’ju ndikojë shumë emocionalisht. Në dhjetor është e mundur të merrni ose dërgoni para, si dhe transaksione dhe veprime të tjera financiare që lidhen me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose partnerëve të biznesit. Ju do të merrni një lajm ose një ofertë që do t’ju bëjë të mendoni seriozisht para se të reagoni ose të jepni një përgjigje. Shumë do të përjetojnë një ngjarje familjare në lidhje me një fejesë, martesë, ditëlindje, ditë emri. Gjatë këtij muaji do të jetë pak më e vështirë për të realizuar pritshmëritë tuaja në lidhje me një person. Vonesat ose pengesat e papritura janë të mundura. Në dhjetor, ju mund të humbni ose harroni diçka, por do ta gjeni. Gjatë këtij muaji ju do të udhëtoni në mënyrë që të takoni të afërm, miq ose të vizitoni vendin tuaj të preferuar. Prisni një ngjarje interesante ose vizitë. Gratë do të kenë takime ose biseda interesante në lidhje me fëmijët. Ofertat që do të merrni këtë muaj, pa marrë parasysh se cila fushë e jetës ndikon tek ju, do të jenë interesante dhe premtuese.

Demi

Në dhjetor të afërmit do të jenë arsyeja e mbledhjes në shtëpinë tuaj. Gjatë këtij muaji, shumë do të marrin para nga një i afërm. Shumë prej jush tani do të kenë angazhime në lidhje me paratë nga një trashëgimi, qira ose pension. Në dhjetor, kini kujdes nga humbja ose dëmtimi i një dokumenti me karakter financiar (kartë bankare, llogari kursimesh, të dhënat elektronike). Këtë muaj do të takoni një mashkull për punë familjare, profesionale ose romantike. Dhjetori do të jetë një kohë për romancë dhe dashuri. Edhe nëse nuk keni një partner në këtë moment, kjo do të jetë një kohë e mirë për ta gjetur një. Gratë do të jenë të ngarkuara me disa probleme të pritshme apo të papritura që lidhen zakonisht me një pronë. Burrat do të kenë pritshmëri optimiste për zhvillimin e punëve të tyre financiare. Marrëdhënia juaj me Gaforren, Akrepin ose Peshqit do të përqendrohet në mënyrë rigoroze në një qëllim ose detyrë të veçantë.

Binjakët

Do të angazhoheni në një ngjarje të rëndësishme në jetën e një vajze apo një gruaje të re. Gjatë këtij muaji do të ndërtoni plane të rëndësishme të mbushura me shpresa ose pritshmëri pozitive për të ardhmen. Do të përjetoni emocione të forta rreth një ngjarjeje që lidhet me një burrë. Dhjetori mund të lidhet me një lajm shtatzënie ose lindje të një djali. Burrat do të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj në dhjetor, veçanërisht ata që janë miq ose kolegë. Do të ketë surpriza nga ana e tyre. Shumë gjëra do të jenë në gjendje t’ju befasojnë këtë muaj. Në dhjetor, do të kënaqeni duke blerë diçka për shtëpinë. Nëse është e nevojshme, do të merrni ndihmë financiare nga të afërmit. Dhjetori do të jetë një kohë e mirë për të përfunduar një marrëveshje pronësie ose toke. Nëse keni fermën tuaj, risitë që do të bëni këtë muaj do të jenë shumë të suksesshme dhe të përshtatshme për ju. Një problem financiar do të zgjidhet shpejt. Gratë do të kenë një marrëdhënie (personale, profesionale ose familjare) me një burrë. Burrat do të kenë pritshmëri specifike jetën e tyre të dashurisë.

Gaforrja

Në dhjetor do të kaloni një periudhë të rëndësishme, me një optimizëm të madh, me një dëshirë për një ndryshim të rëndësishëm ose sukses. Ky do të jetë një muaj i mbarë për çështjet ligjore ose gjyqësore që janë zvarritur për një kohë jashtëzakonisht të gjatë ose kanë qenë problematike për ndonjë arsye. Dhjetori do të jetë një kohë e mirë për trajtim ose terapi nëse është e nevojshme. Këtë muaj do të keni një kohë të mirë për të udhëtuar. Në dhjetor, dashuria, miqësia ose marrëdhënia juaj familjare do të ketë një zhvillim të mirë. Ky do të jetë një muaj i mbarë për një propozim martese, një fejesë, ose bashkëjetesë. Gjatë këtij muaji, kini kujdes me gjërat që u jepni fëmijëve ose të rinjve në familje. Është e mundur që ata t’i përdorin pa kujdes dhe kështu të shkaktojnë dëme ose aksidente të padëshiruara. Momentet e pakëndshme këtë muaj do të përfshijnë një marrëdhënie me një grua e cila do të fajësojë të tjerët për problemet e saj. Për disa prej jush, dhjetori sjell angazhime në lidhje me trashëgiminë. Këtë muaj do të trishtoheni edhe nga lajmet e pakëndshme në lidhje me një person që njihni. Gratë do të arrijnë shumë këtë muaj dhe gjithçka do të varet nga ambiciet dhe vullneti i tyre për t’i realizuar qëllimet. Burrat do të jenë shkaku i një konflikti të pakëndshëm në shtëpinë tuaj.

Luani

Do të përjetoni emocionalisht një situatë në jetën e miqve, fqinjëve ose kolegëve tuaj. Kjo do të jetë një ngjarje që do të kërkojë më shumë mbështetje morale dhe emocionale nga ju dhe të tjerët. Gjatë këtij muaji, miqësitë tuaja do të vihen në provë, me njerëz që mendonit se ju dhanë siguri dhe që mund t’u besonit. Situatat dhe përvojat e ndryshme ndonjëherë i ndryshojnë njerëzit. Në shtator, do të merrni pjesë në një mbledhje të rëndësishme familjare. Ky është një muaj në të cilin shumë do të marrin pjesë në një fejesë, martesë ose ngjarje të rëndësishme. Në fund të vitit në plan të parë do të kuptoni se sa e rëndësishme është harmonia dhe mirëkuptimi në marrëdhëniet midis brezave të ndryshëm në një familje. Shmangni stresin, sepse në përgjithësi, dhjetori mund të jetë një muaj shumë produktiv për ju. Jini të durueshëm dhe kini besim në fatin tuaj. Surprizat e këtij muaji do t’ju tregojnë nëse jeni në rrugën e duhur. Dhjetori do të jetë një kohë për dashuri dhe aventura romantike. Për disa prej jush, një flirt në punë do të jetë i shkurtër, por do të lërë pas një kujtim të veçantë. Gratë duhet të jenë të kujdesshme me shëndetin e tyre dhe mbi të gjitha të mbajnë veten të qëndrueshme dhe të shëndetshme mendërisht dhe emocionalisht. Burrat do të ndahen me një koleg ose mik.

Virgjëresha

Në dhjetor do të befasoheni nga ngjarjet, zhvillimi i të cilave do të ndryshojë rrënjësisht shpresat dhe pritshmëritë tuaja. Më shumë gjasa, ato do të kenë një ndikim negativ mbi ju, i cili do të shkaktohet nga gënjeshtra, mashtrimi ose veprime të tjera të ngjashme. Gjatë këtij muaji, veprimet e fshehta ose manipuluese të njerëzve të tjerë do të kenë një zbulim të papritur. Një nga ngjarjet e rëndësishme të këtij muaji do të jetë e lidhur me lajme në lidhje me një grua që jeton në një qytet tjetër. Ky do të jetë një muaj i mbarë për martesë, për krijimin e një familjeje të re. Do të keni më shumë stres në punën tuaj, sepse shumë njerëz do të mbështeten tek ju dhe nuk do të jeni në gjendje të merrni ndihmën e mjaftueshme për të përballuar detyrat që ju janë caktuar. Në dhjetor, mbështetuni te burimet dhe aftësitë tuaja personale. Flirtimi në zyrë do të krijojë konflikt dhe madje skandal. Burrat do të jetë në gjendje për t`i treguar vendin një personi që po i dëmton privatësinë. Gratë do të përjetojnë vështirësi të shoqëruara me përvoja të pakëndshme, emocionale.

Peshorja

Në dhjetor do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet tuaja financiare ose problemet që mund të kenë lindur muajt e mëparshëm. Është e mundur të gëzoheni për një sukses, të siguroni një burim të ri të të ardhurave, të filloni një punë të re më të mirëpaguar. Këtë muaj, lajmet që lidhen me shqetësimet serioze në jetën e të afërmve, miqve ose të njohurve tuaj do t’ju bëjnë të mendoni për disa kthesa të papritura në jetë. Këto ngjarje do të jenë një përvojë e rëndësishme jetësore edhe për ju. Askush nuk e di se në çfarë situate mund të ndodhet ose çfarë përvojash do të sjellë fati i tij. Gjatë këtij muaji do të keni angazhime më serioze në lidhje me dokumentet. Do të përballeni me burokraci të panevojshme ose me shumë formalitete që do t’ju nervozojnë. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të pastruar shtëpinë tuaj nga sende të panevojshme ose të vjetruara. Gjatë këtij muaji, ka të ngjarë të mashtroheni ose të vidheni nga dikush që i ka planifikuar veprimet paraprakisht. Nëse jeni në një proces gjyqësor të një natyre financiare, jini të përgatitur për ndërlikime të pakëndshme. Nëse jeni në procesin e një ndryshimi të rëndësishëm në jetën tuaj, për të cilën keni nevojë për më shumë burime financiare, mund të përballeni me vonesa të përkohshme. Një situatë stresuese e lidhur me një të afërm do t’ju bëjë të kuptoni edhe një herë se gjërat e këqija në jetë vijnë shpejt. Bëni kujdes me pajisjet elektrike. Gratë do të përjetojnë tension ose stres në lidhje me një grua të afërt. Burrat do të gëzojnë lajme të mira financiare dhe mundësi të reja në dhjetor.

Akrepi

Në dhjetor do të ngarkoheni me telashe ose probleme të ndryshme që lidhen me një djalë të ri. Shumë do të jenë të lumtur këtë muaj për mysafirët që do kenë. Ky do të jetë një muaj i mbarë për të udhëtuar për të takuar të afërm, miq ose për të bërë njohje të reja. Për disa prej jush, dhjetori do të jetë koha e një ndryshimi të madh. Surprizat këtë muaj do të kenë të bëjnë me një fëmijë. Ju gjithashtu do të habiteni nga lajmet që lidhen me shtatzëninë e një gruaje, për të cilën ky do të jetë një gëzim i shumëpritur. Gjatë këtij muaji do të jeni në gjendje të arrini shumë gjëra, të filloni dhe të kryeni detyra dhe plane të rëndësishme. Do të përjetoni edhe një sërë emocionesh të këndshme. Gjatë këtij muaji, shmangni marrëdhëniet financiare me miqtë, pasi rrezikoni të përkeqësoni marrëdhënien tuaj. Në dhjetor, fati do të gjejë një mënyrë për t’ju befasuar këndshëm me një dokument të një natyre financiare, me një fitim ose dhuratë të papritur, ose me një blerje të suksesshme me një çmim të mirë. Gratë Akrep do të përjetojnë një muaj vendimesh dhe ndryshimesh të rëndësishme. Gjithçka do të varet nga gatishmëria juaj për të shkuar me guxim drejt horizonteve të reja, të panjohura në jetën tuaj. Burrat do të konsiderojnë një punë të re ose mundësi biznesi, por ndoshta do të jetë e vështirë për ju të merrni një vendim këtë muaj.

Shigjetari

Në dhjetor do të përjetoni një ngjarje të rëndësishme në lidhje me një person nga rrethi juaj i të afërmve, i cili do të lërë një gjurmë të qëndrueshme në jetën tuaj. Është e mundur që gjatë këtij muaji të keni një angazhim në lidhje me përkujtimin e një të dashuri të vdekur. Injoroni komentet ose thashethemet që ndikojnë në privatësinë tuaj. Sidomos ato që kanë të bëjnë me të kaluarën tuaj ose të partnerit tuaj. Gjatë këtij muaji do të keni planet tuaja për një ndryshim në shtëpi. Ka shumë të ngjarë të hasni në rezistencë ose mungesë bashkëpunimi nga njerëzit me të cilët jetoni ose punoni. Në dhjetor do të përjetoni një konflikt në familjen tuaj në lidhje me interesat ose dëshirat tuaja materiale. Do të mërziteni ose zhgënjeheni nga lajmet e pakëndshme në lidhje me një person që jeton larg. Një incident ose aksident i pakëndshëm është i mundur gjatë udhëtimit me një person nga rrethi juaj i miqve ose kolegëve. Do të përpiqeni për mirëkuptim, harmoni dhe intimitet më të madh me njerëzit përreth jush. Ky do të jetë një muaj i mbarë për të krijuar miqësi dhe kontakte të reja. Do të diskutoni për lajmet ose një ngjarje në lidhje me një vajzë apo një grua të re në familjen tuaj. Në dhjetor do të bëni një mbledhje me të afërmit në lidhje me fejesën, martesën, lindjen e fëmijës, përvjetorin, ditëlindjen dhe më tepër. Gratë mund të bëjnë papritur një udhëtim ose të përjetojnë një ngjarje të papritur në lidhje me një person nga një qytet ose vend tjetër. Burrat do të takojnë njerëz të rinj të cilët do të kenë një ndikim të madh në jetën e tyre në muajt ose vitet e ardhshme.

Bricjapi

Në dhjetor do t’ju kërkohet të ndryshoni planet tuaja ose të bëni plane të reja për të përcaktuar veprimet tuaja të ardhshme. Këtë muaj do të keni një takim interesant ose të rëndësishëm. Njerëz të rinj do të shfaqen në rrethin tuaj të miqve, kolegëve ose të afërmve. Në Dhjetor, do të keni një takim, vizitë ose mbledhje, me shumë gjasë lidhur me një të afërm i cili jeton ose punon në një qytet apo vend tjetër. Jo gjithçka që ai ose ajo do të tregojë për jetën e tij, do të jetë e vërtetë. Dhjetori do t’ju sjellë një shans për të realizuar mundësitë e humbura. Ju mund të gjeni papritur artikuj të harruar ose të vjedhur për veten tuaj. Gjatë këtij muaji do të merrni këshilla ose informacione të dobishme nga një mik apo koleg. Papritur për disa prej jush, ndërlikime të përkohshme në lidhje me udhëtimet në distanca të gjata mund të ndodhin në dhjetor. Vonesat ose pengesat mund të ndodhin edhe me paratë. Nëse do të udhëtoni këtë muaj, jini të kujdesshëm me të gjitha dokumentet dhe paratë që do t’ju duhen për këtë udhëtim. Dhjetorin do ta mbani mend me një ngjarje apo lajm në lidhje me një shtatzëni të papritur. Gjatë këtij muaji, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me njerëz të tjerë. Gratë Bricjap do të gëzojnë një kontratë, marrëveshje ose lloj tjetër informacioni në lidhje me të ardhurat e mira këtë muaj ose vitin e ardhshëm. Burrat duhet të kenë kujdes nga gënjeshtrat dhe manipulimet e grave.

Ujori

Në dhjetor do të jeni në gjendje të hiqni qafe shqetësimet tuaja dhe të keni më shumë qartësi për problemet ose shqetësimet tuaja. Në dhjetor do t’ju jepet një shans të bëni shumë gjëra të mira dhe të qëndroni të lumtur me veten tuaj. Do të jetë e rëndësishme të ruani ndershmërinë, mirësjelljen dhe modestinë në veprimet tuaja. Gjatë këtij muaji, marrëdhëniet tuaja personale ose profesionale që nuk ju kanë shkaktuar ndonjë problem deri më tani do të kalojnë nëpër sprova të ndryshme. Kini kujdes me shfaqjet e mbindjeshmërisë, ose xhelozisë. Këtë muaj do të bëni një mbledhje me miqtë ose fqinjët tuaj në lidhje me një ngjarje në shtëpinë e tyre. Ky do të jetë një muaj i mbarë për të zgjidhur një problem financiar. Gjatë këtij muaji mund të forconi pozicionin tuaj në vendin e punës. Do t’ju jepet mundësia të realizoni një shans ose ide të humbur. Do të jeni të ftuar në një mbledhje që lidhet me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve. Dhjetori mund të mbahet mend me një blerje të re në shtëpinë tuaj. Ju jeni gati për të marrë para ose do të përjetoni një zhvillim të favorshëm të marrëdhënieve financiare me një grua. Burrat do të kenë mundësinë të lënë pas një humbje emocionale, fizike ose financiare. Gratë do përballen me një problem shëndetësor. Ju duhet ta prisni vitin e ri me më shumë shpresë dhe optimizëm.

Peshqit

Do të kaloni një periudhë shumë të tensionuar dhe dinamike. Do të keni më shumë angazhime në jetën e përditshme dhe më shumë detyra që do të duhet të përfundojnë në kohë. Gjatë këtij muaji do të konsideroni ide, propozime ose mundësi për të ardhura më të mira, për punë shtesë dhe më tepër. Në dhjetor, do të merreni me problemet dhe shqetësimet tuaja. Do të kërkoni mënyra për t’i zgjidhur ato në mënyrë të arsyeshme. Kjo do të jetë e rëndësishme për ju para se ato të bëhen më serioze ose më të vështira për t’u zgjidhur. Ndoshta zgjidhja e tyre do t’ju kushtojë para. Zhvillimi i marrëdhënies tuaj personale, miqësore ose profesionale do t’ju befasojë këtë muaj. Do të ndiheni konfuzë dhe të pasigurt për atë që po kaloni. Në dhjetor, do të merrni para ose një dokument financiar që do t’ju çlirojë nga çdo frikë ose ankth. Planet në lidhje me një fëmijë do të diskutohen. Gjatë këtij muaji, ju mund të ofendoheni nga fjalët dhe veprimet e dikujt që qëllimisht do të veprojë kundër jush. Gratë do të ndahen me miqtë, dhe kjo nuk do të jetë aspak e papritur për to. Burrat do të gëzohen me një nga sukseset e tyre personale.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending