Connect with us

Aktualitet

Dita e hene do te kete nje energji te vecante/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe duhet te perfitoje

Published

on

Dashi

Dita ka për të qenë shumë emocionuese për ju. Do t’i bëni gjërat me pasion të madh dhe rezultati do të jetë padyshim sukses. Mund keni qenë duke shmangur një çështje sepse është shumë e afërt për ju, por nesër është dita e duhur për t’u përballur me të.

Demi

Jeni njerëz optimistë dhe nesër është dita që bota ta dijë dhe të përfitojë prej këtij fakti. Kjo do t’iu japë reputacionin e një ligjëruesi që motivon, diçka që e keni kërkuar prej kohësh. Marrëdhëniet e tensionuara me disa persona do të bëhen më të mira pasi ata do të ndalojnë së gjeturi fajin tek ju.

Binjakët

Lidhni të gjitha fragmentet e mendimeve dhe rezultati do ta bëjë më të lehtë që ju t’i shpëtoni disa situatave të vështira. Mos e lejoni veten të bini në gjëra që nuk i besoni. Duhet të bëni maksimumin nesër.

Gaforrja

Do të bëni shumë më mirë nesër, si në shtëpi dhe në punë, nëse hyni në një partneritet. Përpjekja individuale mund të pengohet në disa raste dhe do të mendoni sikur është e pamundur për t’i hequr këto pengesa. Por të punosh si ekip do të thotë e kundërta. Kjo do t’iu udhëheqë drejt suksesit.

Luani

E diela kërkon më shumë fokus në marrëdhëniet sociale. Karakteri juaj sharmant do t’iu ndihmojë shumë në impaktin që lini mbi të tjerët. Duhet të vlerësoni mirë personat që kanë qenë kundër jush dhe iu kanë dëmtuar reputacionin. Mes këtyre gjërave mos harroni të kujdeseni dhe për shëndetin.

Virgjëresha

Marrëdhëniet e ngatërruara, bisedat me dy kuptime dhe keqkuptimet do shënojnë ditën tuaj. Mirëpo kjo do të rezultojë më shumë argëtuese sesa e dëmshme. Mos u shqetësoni aspak. Në vend të kësaj dëgjoni dhe shijoni komedinë e gabimeve që ka për të ndodhur rreth jush sot. Me një dozë të caktuar humori, dita mund të bëhet shumë e këndshme.

Peshorja

Mund të nisni një udhëtim të paplanifikuar. Mund të jetë brenda qyteti ose mund të jetë shumë i shkurtër. Ideja është të bëni qejf. Mund të hiqni diferencat nga një person pranë zemrës. Mbase është koha për ta lënë pas të shkuarën dhe të shikoni përpara.

Akrepi

Do të lidhni shoqëri me dikë që iu duket shumë argëtues. Dita do të mbarojë shpejt për shkak të bisedave të gjalla që do të bëni. Shikojeni këtë si një mundësi për të mësuar dhe inspiruar nga ky njeri që do të njihni. Do t’iu ndihmojë të jeni të aftë si të shikoni mendjen e njerëzve të tjerë. Jini ju ata që nisni plane për udhëtime familjare nëse doni të shkoni në një vend që dëshironi.

Shigjetari

Radhitja e yjeve ju lejon që të keni një periudhë reflektimi të qetë. Në disa raste jeni përgjigjur shumë ashpër, por tashmë do të jeni më i dëgjueshëm. Jepini vetes dhe të tjerëve që ju rrethojnë një mundësi të dytë. Kjo do të bëjë të ndiheni më të lumtur.

Bricjapi

Do të ndiheni shumë të dedikuar ndaj gjërave nesër. Do të përfundoni të gjitha punët e grumbulluara. Përfundimi do t’iu japë një sens të këndshëm përgjegjësie dhe kjo do të vërehet nga njerëzit që kanë rëndësi për ju. Rezultati është se ju do të merrni shumë vlerësime si në shtëpi ashtu dhe në punë.

Ujori

Keni një aftësi të madhe për të bërë njerëzit për vete nesër. Do të impresiononi të gjithë ata që ju rrethojnë. Do të fitoni admirimin e njerëzve rrotull jush. Përfitoni nga kjo periudhë dhe bëni miq të rinj.

Peshqit

Familja do t’iu ndalojë disa gjëra, me shumë mundësi për shkak të problemeve me disa të afërm. Kjo për të zgjatur shumë pak, por do të ndikojë pak. Nesër do të shpenzoni para duke blerë gjëra me vlerë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending