Connect with us

Uncategorized

Dikush do te perpiqet tju vere shkopinj ne rrota/ Ky eshte horoskopi javor i dashurise 7-13 Dhjetor

Published

on

Dashi

Gjatë këtyre shtatë ditëve, marrëdhënia juaj me përfaqësuesit e shenjave të zodiakut të ujit do të jetë e ndërlikuar. Do të befasoheni nga një thashethem apo intrigë në lidhje me to ose një person që njohin.

Demi

Gjatë këtyre shtatë ditëve, jeta juaj e dashurisë do të provokojë tema të ndryshme për bisedë, do t’ju duhet të merrni një vendim ose të veproni sipas premtimeve specifike të dhëna tashmë. Marrëdhëniet e dashurisë me njerëzit që jetojnë në një qytet ose vend tjetër mund të jenë të paqëndrueshme. Një njohje / marrëdhënie e re mund të përfundojë shumë shpejt për ju për arsye të ndryshme: zhgënjim, pabesi, mungesë interesash dhe pikëpamjesh të përbashkëta për jetën dhe më shumë.

Binjakët

Gjatë javës, shumë do të angazhohen në një mbledhje ose takim në lidhje me të afërmit, një fejesë ose martesë, përvjetor ose ngjarje tjetër të rëndësishme.

Gjatë javës do të dëshironi të kaloni më shumë kohë duke u takuar dhe biseduar me miqtë me të cilët keni një njohje interesante ose me të cilët do të merrni pjesë në ngjarje të ndryshme.

Gaforrja

Disa përvoja dhe ngjarje dashurie ose familjare mund të jenë një arsye për emocione të këndshme gjatë javës. Gjatë javës, bazuar në përvojën e mbledhur tashmë të jetës nga një situatë e tillë, lehtë do të merreni me një problem të pakëndshëm në marrëdhëniet e rëndësishme personale.

Luani

Paqëndrueshmëria juaj emocionale gjatë këtyre shtatë ditëve do të provokojë lehtësisht telashe ose marrëdhënie të komplikuara, veçanërisht me njerëz të panjohur ose të vështirë. Mos përkeqësoni problemet me njerëzit e lindur nën shenjat tokësore të zodiakut, sepse nuk do të fitoni asgjë.

Virgjëresha

Jeta e dashurisë e të lindurve nën shenjën e Virgjëreshës do të jetë interesante, veçanërisht nëse vlerësoni cilësitë pozitive të partnerit tuaj dhe nuk vështroni thjesht të metat që ka secili prej nesh në të vërtetë. Kjo do të jetë një javë e mbara për të diskutuar të ardhmen e marrëdhënies tuaj romantike, për të marrë vendime në lidhje me bashkëjetesën ose martesën.

Peshorja

Gjatë javës do të merrni lajme interesante në lidhje me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. E mira e kësaj jave është që të gjitha problemet do të jenë “nga dita në ditë” dhe nuk do të kenë një efekt të qëndrueshëm tek ju.

Gjatë javës, shumë do të përjetoni një ngjarje ose takim në lidhje me një person që ka qenë pjesë e së kaluarës tuaj. Eshtë e mundur që dikush me të cilin jeni ndarë në të kaluarën për arsye të ndryshme të kërkojë kontakt me ju.

Akrepi

Ju jeni përpjekur të jepni më të mirën tuaj, por në këtë periudhë do të jetë e nevojshme të bëni edhe disa përpjekje. Shprehjet e dashurisë mund të jenë një mënyrë e mirë për t’i bërë njerëzit përreth jush të kuptojnë se ju jeni aty për to.

Shigjetari

Do të ketë një mosmarrëveshje mbi një blerje ose dhuratë që planifikoni t’i bëni dikujt për Krishtlindje ose Vitin e Ri. Mbi të gjitha, ndiqni preferencat e personit të cilit do t’i jepni, nëse vërtet dëshironi të sillni gëzim me zgjedhjen tuaj. Problemet emocionale që do të lindin këtë javë do të jenë të zgjidhshme.

Bricjapi

Kërkoni mirëkuptim më të madh te njerëzit dhe në dashurinë e atyre që ju rrethojnë. Jeni në një situatë të veçantë, në të cilën keni shumë nevojë të siguroheni. Mos ki turp për këtë. Çiftet do të kenë shumë për të bërë, edhe pse periudha është e komplikuar për projekte të mëdha. Në çdo rast, ju mund të keni rezultate të mira me një dozë të mirë konkretiteti.

Ujori

Në përgjithësi, kjo javë do të jetë e favorshme për udhëtime ose kontakte me njerëz nga vende të ndryshme, përmes të cilave do të përjetoni emocione të papritura.

Peshqit

Mundohuni t’i jepni liri imagjinatës tuaj, duke u përpjekur të ndërtoni diçka me njerëzit që doni. Ata janë duke u mbështetur tek ju dhe ju jeni në disponimin e duhur për të kaluar në hapin tjetër. Çiftet do të përpiqen të marrin vendimet më të mira gjatë kësaj kohe konfuze. Ata do të kenë sukses vetëm nëse shkojnë mirë . Kjo do të jetë sfida për të fituar këtë javë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Uncategorized

Dashuri të reja dhe bashkëpunime të frytshme, astrologia Meri ju tregon shenjat më me fat për sot

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 2 SHTATOR 2021

UDHETARET E VERTETE

Sot dt 2 Shtator dhe nis nje familjaritet me njerzit qe ju lidh i njejti rrugetim apo menyre jetese. Do beheni bashke ne nje fushim i cili nuk kerkon patjeter salltanete por te sjell boten ne sy ashtu sic nuk e keni pare me heret. Sot fillojne disa bashkepunime te reja dhe nje jete e re shoqerore apo ne cift. Kujdes deri nga mbremja pasi nje i revoltuar do doj te prishi planet tuaja.

Dashi

Sot mund te themi qe do i perafroheni nje qellimi per te nisur nje rrugetim te ri ne cift dhe afrimiteti do jete i dukshem megjithese me hapa te ngadalte.

Demi

Surpriza persa i perket nje pergjigje pozitive qe do merrni ne lidhje me nje kerkese tuajen ne lidhje me planet tuaja apo aprovimi i nje udhetimi te rendesishem dhe te kendshem.

Binjaket

Per ju dita do sjelli nje investim te mire pikerisht aty ku mendonit se cdo gje kishte marre uje si nje varke qe po fundosej. Tashme do shikoni qe vrimat do mbyllen.

Gaforrja

Kjo dite ju jep mundesine te beni ndryshime te mira pozitive dhe me interes ne ecurine e mardhenieve tuaja sociale dhe ne pergjithesi. Por familjariteti do ndikoj ne vendimet tuaja. Pra se te merrni nje vendim dikush eshte futur ne cadren tuaj te udhetimit me ju.

Luani

Sot do keni fatin e nje lajmi te mire ne lidhje me punen dhe ndryshimin e nje pronesie ne favorin tuaj. Po keshtu lajme te mira ne lidhje me familjen nuk do mungojne. Ne pune keni nje prapaskene te madhe ju qe keni lindur ne dhjetediteshin e trete te shenjes tuaj.

Virgjeresha

Kjo eshte dita e nje dushi skocez per shenjen tuaj. Pasi ne nje moment do shikoni gjithcka ngrohte dhe ne nje moment gjithcka do duket ftohet. Po pa merak nje dite eshte do kaloj.

Peshorja

Keni kohe deri mbasdite te merrni inisiativa dhe te rregulloni gjerat ashtu sic mendoni ju. Me pas do ju duhet te toleroni dhe te beni disa marrveshje per te mbajtur linjat e puneve tuaja.

Akrepi

Nje dite e kendshme kjo e sotmja persa i perket bashkepunimeve dhe ofertave te reja ne lidhje me punen dhe te ardhmen. Nje ndryshim vendi apo shtepie do jete i favorshem. Mos debatoni me dike qe nuk ka te ardhme ne jeten tuaj erotike.

Shigjetari

Nje moment i mire ky per te investuar dhe per tu ndjere disi me i qete ekonomikisht dhe shpirterisht. Por ju duhet nje udhetim me dike te afert qe te familjarizoheni me shume. Shtepia juaj do jete ajo qe do ju beje te ndjeheni mire qofte edhe nje cader.

Bricjapi

Per ju furtuna e shtepise do jete e tille qe do donit me mire ne mal se ne qytet. Kjo do te thote se keni nevoj per nje rinovim mardheniesh familjare dhe nje problemi karriere qe perkeqesohet.

Ujori

Puna edhe sot ju sjell kenaqesi dhe do donit te mereshit me nje pune me te madhe dhe me te dukshme duke e reklamuar veten me nje fytyre te re. Nje person do familjarizohet me ju nepermejt punes.

Peshqit

Per ju ana erotike e dites do te thote qe te merrni nje cante ne krahe dhe te shkoni diku large me personin qe ju pelqen Keni nevoj per natyre dhe pak hapesire ne jeten tuaj ne cift.

Continue Reading

Uncategorized

Lumë parash në ditë në vijim! Zbuloni shenjat që do kenë fat me financat këtë muaj

Published

on

Dashi

Horoskopi i Parave: Venusi hyn në Akrep dhe sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta në datën 10, financat tuaja mund të dobësohen në krahasim me verën.

Demi

Horoskopi i Parave: Po punoni shumë për paratë tuaja këtë muaj. Me Mërkurin, planeti që mbikëqyr financat, duke udhëtuar nëpër Peshore, po përpiqeni të konsolidoni rrjedhën tuaj të punës dhe të bëni më shumë. Mërkuri lidhet me Saturnin në datën 4, duke ju bekuar me më shumë para dhe më shumë përgjegjësi.

Binjakët

Horoskopi i Parave: Hëna e plotë te Peshqit më 20 shtator shënon një moment përparimi për karrierën tuaj që mund të përkojë me një rritje të të ardhurave tuaja.  Hapat që keni bërë në karrierën tuaj në pranverë nuk ju sollën gjë. Shijoni ato përfitime tani.

Gaforrja

Horoskopi i Parave: Ndërsa shpaloset sezoni i Virgjëreshës, ju jeni përballur me shumë mundësi të reja për të fituar para. Sapo dielli të hyjë në Peshore në datën 22, megjithatë, do të keni më pak energji për ta vënë veten atje dhe financat tuaja mund të vuajnë. Është e mençur të kurseni më shumë sesa shpenzoni.

Luani

Horoskopi i Parave: Me Mërkurin, planeti që bën thirrje për financat në tabelën tuaj, i ulur te Peshorja deri më 5 Nëntor, ndoshta është koha për të hapur atë dyqan që kishit ëndërruar. Sipërmarrjet të të gjitha llojeve kanë sukses nën këtë ndikim. Kontrolloni llogaritë tuaja rreth hënës së plotë te Peshqit në datën 20 për të vlerësuar suksesin tuaj.

Virgjëresha

Horoskopi i Parave: Siç u përmend, paratë janë fokusi juaj kryesor këtë muaj (dhe do të jenë në pjesën më të madhe të vjeshtës, pasi Mërkuri mbetet në sektorin tuaj të financave deri më 5 nëntor). Kini kujdes për një faturë ose shpenzim të papritur që është jashtë kontrollit tuaj sapo Marsi të zhvendoset në Peshore në datën 14.

Peshorja

Horoskopi i Parave: Venusi hyn tek Akrepi dhe sektori juaj i financave në datën 10, duke ju bërë të mendoni për paratë dhe sesi nuk i keni mjaftueshëm. Fatmirësisht, Afërdita kundërshton Uranin më 23, duke sjellë një rrjedhë të papritur të parave në rrugën tuaj. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për klientë shtesë ose një rimbursim tatimi të vonuar, merrni tepricën dhe ruajeni.

Akrepi

Horoskopi i Parave: Me Jupiterin te Ujori këtë muaj, ju zbuloni se të gjitha paratë po derdhen në shtëpinë tuaj. Pavarësisht nëse jeni duke u marrë me të gjitha shpenzimet që vijnë me lëvizjen ose në mes të një rimodelimi të gjerë, kini kujdes të mos e teproni me shpenzimet rreth datës 30.

Shigjetari

Horoskopi i Parave: Hëna e re te Virgjëresha në datën 6 sjell një mundësi për një pozicion drejtues në punë që mund të çojë gjithashtu në një rritje të madhe të parave. Përfitoni nga aftësia juaj për të menduar dhe punuar ndryshe nga të tjerët dhe për t’u paguar.

Bricjapi

Horoskopi i Parave: Ju e keni kaluar pjesën më të madhe të këtij viti duke u përpjekur të dilni nga një mentalitet i mungesës. Kjo është një praktikë e përditshme që nuk largohet së shpejti. Por në datën 6, ndërsa Venusi lidhet me Jupiterin, ju jeni të frymëzuar të ktheheni në një kërkim pune ose të kërkoni ngritjen që ju meritoni. Sapo sezoni i Peshores fillon më 22, ju jeni të pandalshëm në ndjekjen e qëllimeve tuaja.

Ujori

Horoskopi i Parave: Siç u përmend, hëna e plotë te Peshqit në datën 20 është një kohë e mbarë për të kërkuar një rritje ose në përgjithësi të tregoni vlerat tuaja. Përndryshe, financat për ju mbeten kryesisht të qëndrueshme dhe disa fatura të vonuara më në fund paguhen kur stacionet e Mërkurit kthehen prapa në datën 27.

Peshqit

Horoskopi i Parave: Marsi kalon në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta në datën 14, i cili korrespondon me ju që duhet të mbështeteni në kredi (ose një mik) për të paguar faturat tuaja dhe për të përballuar. Financat tuaja mund të jenë të kufizuara për gjashtë javët e ardhshme gjatë këtij tranziti, prandaj sigurohuni që po përdorni të gjitha mundësitë për mbështetje.

Continue Reading

Uncategorized

Hena e re do te hap portat e fatit te mire/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Hëna e re ashtu siç është përmendur edhe më parë do t’i sjellë të gjitha shenja shumë mirësi, bekim dhe prosperitet.

Aferdita do takohet ne paralelisht me shume pozitivisht me Yjesine e Ndriteshme të Universit.

Kjo yjësi fatsjellëse shte nje ylli i dýfíshte mjáft i ndritshem me natyre eròtíke dhe fòrcòn pásíonin.

Márrèdheniet me njerëzit qe na interesojne me te cilet kemi kontakte taktikisht behen me te ndrítshme dhe do të sjellin mesazhe te bukura dhe mbùshín shpirtin dhe zèmrèn.

Tashmë a jeni gati të mësoni çfarë bekimi dhe çfarë lajmi merr shenja jote në këtë Hënë të re?

Parashikimet e shenjës: Dashi

Ju duhet nje njeri qe te plotesoj jeten tuaj te zbrázèt shpirterore dhe tu rikthèje edhe nje here ne ditet e bukura te gèzímit te shíjimít dhe mos-kòkçárjès.

Parashikimet e shenjës: Demi

Hëna e re dhe jeta do ju beje nje surprize te bukur duke ju sjell ngjyra edhe ne nje ambjent te vèshtíre apo aty ku nuk e prísnit. Deshira per te dalë per tu vèshùr dhe dashuruar sot do jete e madhe.

Parashikimet e shenjës: Binjaket

Ju do ta merrni drejte per se drejti ndikimin pozitive te Aferdites ne diten e sotme. Dashuria do behet pjese e bukur e jetes suaj duke ju nxjèrre nga sittata më të errèta të jetës.

Parashikimet e shenjës: Gaforrja

Nje kenaqesi e vecante do kthehet per ju rikthimi ne shtepi atu ku do ndjèni se keni akoma dashuri dèshirè dhe gjera per te bere dhe shijuar.

Parashikimet e shenjës: Luani

Sot do merrni nje mesazh shume te bukur në çështjet e dashurisë. Sido qe te kete qene jeta juaj tashme do marri nje drejtim te ri dhe me te mire. Jeta juaj do mbùshet me emocione të ëmbla dhe surpriza të përditshme.

Parashikimet e shenjës: Vírgjèrèsha

Si asnjehere do ndjeheni te prívílegjùar ne ceshtjet e marrjes se asaj qe pretendoni por kjo do jete me shume ekonomike. Pra po të vjen një bekim ekonomik.

Parashikimet e shenjës: Peshore

Jeta juaj do i ngjaj nje filmi te bukur me ngjýra sot. Do merrni nje pròpòzim ne jete personale per nje lidhje apo per nje bashkim qe keni kohe qe e deshironit.

Parashikimet e shenjës: Akrepi

Nje dashuri e brendshme apo nje drite e brendshme mùnd tju beje po aq mire sa edhe nje njeri konkret e real ne jeten tuaj. Por ky njeri akoma eshte ne kèrkím.

Parashikimet e shenjës: Shigjetari

Keni shánsin e shoqerise se mire e daljeve dhe kaloni sa më shumë momente të qeta me ata që dashurini dhe mùndohuni ta shijoni sa me shume te jete e mùndur ne diten e sotme. Do keni nje njohje shume te mire.

Parashikimet e shenjës: Bricjapi

Do keni nje ngrítje ne jeten tuaj te punes dhe nje reklamim me te mirë te punes tuaj. Nuk mùngòn mùndesia e nje propozimi per martese per ju qe nuk jeni te martuar.

Parashikimet e shenjës: Ujori

Do keni lajme te mira nga jashte vendit dhe lajme te mira ekonomike te shoqeruara me shume mbárèsi po prape nga persona te dashur qe jètòjne lárg.

Parashikimet e shenjës: Peshqit

Dita e sotme ju sjell harmoni ne marrëdhënie personale sidomos ne ato marrëdhënie qe nuk i keni deklaruar apo qe mùnd te jene te ndálùara per shkák te nje personi te trete.

Continue Reading

Trending