Connect with us

Aktualitet

Horoskopi per diten e diel date 6 Dhjetor 2020/ Kjo eshte shenja qe do te marr 1 shume te mire lekesh

Published

on

Dashi Dita ka për të qenë shumë emocionuese për ju. Do t’i bëni gjërat me pasion të madh dhe rezultati do të jetë padyshim sukses. Mund keni qenë duke shmangur një çështje sepse është shumë e afërt për ju, por nesër është dita e duhur për t’u përballur me të.

Demi Jeni njerëz optimistë dhe nesër është dita që bota ta dijë dhe të përfitojë prej këtij fakti. Kjo do t’iu japë reputacionin e një ligjëruesi që motivon, diçka që e keni kërkuar prej kohësh. Marrëdhëniet e tensionuara me disa persona do të bëhen më të mira pasi ata do të ndalojnë së gjeturi fajin tek ju.

Binjakët Lidhni të gjitha fragmentet e mendimeve dhe rezultati do ta bëjë më të lehtë që ju t’i shpëtoni disa situatave të vështira. Mos e lejoni veten të bini në gjëra që nuk i besoni. Duhet të bëni maksimumin nesër.

Gaforrja Do të bëni shumë më mirë nesër, si në shtëpi dhe në punë, nëse hyni në një partneritet. Përpjekja individuale mund të pengohet në disa raste dhe do të mendoni sikur është e pamundur për t’i hequr këto pengesa. Por të punosh si ekip do të thotë e kundërta. Kjo do t’iu udhëheqë drejt suksesit.

Luani E diela kërkon më shumë fokus në marrëdhëniet sociale. Karakteri juaj sharmant do t’iu ndihmojë shumë në impaktin që lini mbi të tjerët. Duhet të vlerësoni mirë personat që kanë qenë kundër jush dhe iu kanë dëmtuar reputacionin. Mes këtyre gjërave mos harroni të kujdeseni dhe për shëndetin.

Virgjëresha Marrëdhëniet e ngatërruara, bisedat me dy kuptime dhe keqkuptimet do shënojnë ditën tuaj. Mirëpo kjo do të rezultojë më shumë argëtuese sesa e dëmshme. Mos u shqetësoni aspak. Në vend të kësaj dëgjoni dhe shijoni komedinë e gabimeve që ka për të ndodhur rreth jush sot. Me një dozë të caktuar humori, dita mund të bëhet shumë e këndshme.

Peshorja Mund të nisni një udhëtim të paplanifikuar. Mund të jetë brenda qyteti ose mund të jetë shumë i shkurtër. Ideja është të bëni qejf. Mund të hiqni diferencat nga një person pranë zemrës. Mbase është koha për ta lënë pas të shkuarën dhe të shikoni përpara.

Akrepi Do të lidhni shoqëri me dikë që iu duket shumë argëtues. Dita do të mbarojë shpejt për shkak të bisedave të gjalla që do të bëni. Shikojeni këtë si një mundësi për të mësuar dhe inspiruar nga ky njeri që do të njihni. Do t’iu ndihmojë të jeni të aftë si të shikoni mendjen e njerëzve të tjerë. Jini ju ata që nisni plane për udhëtime familjare nëse doni të shkoni në një vend që dëshironi.

Shigjetari Radhitja e yjeve ju lejon që të keni një periudhë reflektimi të qetë. Në disa raste jeni përgjigjur shumë ashpër, por tashmë do të jeni më i dëgjueshëm. Jepini vetes dhe të tjerëve që ju rrethojnë një mundësi të dytë. Kjo do të bëjë të ndiheni më të lumtur.

Bricjapi Do të ndiheni shumë të dedikuar ndaj gjërave nesër. Do të përfundoni të gjitha punët e grumbulluara. Përfundimi do t’iu japë një sens të këndshëm përgjegjësie dhe kjo do të vërehet nga njerëzit që kanë rëndësi për ju. Rezultati është se ju do të merrni shumë vlerësime si në shtëpi ashtu dhe në punë.

Ujori Keni një aftësi të madhe për të bërë njerëzit për vete nesër. Do të impresiononi të gjithë ata që ju rrethojnë. Do të fitoni admirimin e njerëzve rrotull jush. Përfitoni nga kjo periudhë dhe bëni miq të rinj.

Peshqit Familja do t’iu ndalojë disa gjëra, me shumë mundësi për shkak të problemeve me disa të afërm. Kjo për të zgjatur shumë pak, por do të ndikojë pak. Nesër do të shpenzoni para duke blerë gjëra me vlerë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!