Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 7-13 Dhjetor sipas astrologu Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

DASHI JAVOR

07/12/2020 – 13/12/2020

Dashi këtë javë do të përqendroheni në çështjet financiare pasi është një javë shumë e mirë për të shlyer detyrime të tilla dhe kështu të keni një pamje më të mirë të fondit tuaj. Mundohuni të mos rrëmbeheni në tregje që nga njëra anë do t’ju ??bëjnë humor por nga ana tjetër do t’ju ??“prishin” fondin! Në fund të javës, trekëndëshi midis Diellit në shenjën e Shigjetarit dhe Marsit në shenjën e zodiakut tuaj tregon se fundjava do të ketë “lëvizshmëri” edhe nëse jeni në shtëpi! Përfitoni nga energjia juaj dhe shëtisni ose lidheni me njerëz që keni dëgjuar për një kohë të gjatë.

Dashuria-Këtë javë mund të ndjeni disa “thumbime” xhelozie, diçka që do të ndikojë në marrëdhënien tuaj me partnerin, prandaj përpiquni të mos i lini ato jashtë kontrollit. Nëse jeni i lirë, duket se do të keni një bisedë që do t’ju sjellë më afër një personi specifik dhe është e mundur të hidhni një urë komunikimi me një person që është në të kaluarën tuaj përsëri. Fundjava është më e favorshme për t’iu afruar dikujt që ju intereson dhe për t’u përqëndruar në çështje që lidhen me jetën tuaj personale.

Puna dhe Ekonomia-Këtë javë mund të keni disa mendime në lidhje me detyrimet profesionale por ka shumë të ngjarë që të hezitoni të ndërmarrni veprime dhe kështu ato të qëndrojnë në fushën e mendimeve. E vërteta është se do të ishte mirë të studioni çdo lëvizje tuaj me kujdes para se të vendosni të merrni masa, pasi vendimet impulsive nuk favorizohen. Ndërsa ditët e javës kalojnë, aq më shumë do të ndjeni se po rritet energjia juaj, diçka që mund ta përdorni në avantazhin tuaj, në mënyrë që të kryeni disa detyrime pune.

DEMI JAVOR

07/12/2020 – 13/12/2020

Demi këtë javë ka të ngjarë të përqendrohet në një marrëdhënie me një të dashur që mund të ketë disa çështje. Mundohuni t’i zgjidhni ato këto ditë pasi ju mbani mend se do të krijohen rrethana të favorshme për ta bërë këtë. Nga fundi i javës dhe konkretisht më 11/12, trekëndëshi i Diellit në shenjën e Shigjetarit me Marsin në Dash forcon energjinë tuaj, diçka që do t’ju krijojë nevojën për të zgjidhur çështjet e pazgjidhura që ju kanë lënë personale, romantike por edhe çështje praktike!

Dashuria-Këtë javë mund të dëshironi të përqendroheni në marrëdhënien që keni me partnerin tuaj por disa mendime rreth detyrimeve dhe disa çështje të tjera që ju shqetësojnë, nuk do t’ju lënë kaq lehtë! Nëse jeni i lirë, është e mundur të mendoni për një person specifik me të cilin mund të keni pasur një romancë romantike në të kaluarën dhe ka shumë të ngjarë që të krijohen rrethanat e duhura për të komunikuar me të.

Puna dhe Ekonomia-Këtë javë mendja juaj do të jetë në punët që duhet të bëni si dhe në disa detyrime profesionale. Edhe nëse këto nuk janë urgjente, duket se nuk do ta ketë të lehtë të mos ju vjedhin interesin, të paktën derisa t’i rregulloni. Nga një diskutim që do të bëni me një koleg do të jeni në gjendje të nxirrni përfundime të dobishme për disa nga çështjet tuaja profesionale, por edhe të krijoni një atmosferë të mirë midis jush dhe tij.

BINJAKËT JAVOR

07/12/2020 – 13/12/2020

Këtë javë do ta gjeni veten duke menduar për shumë çështje në lidhje me marrëdhëniet tuaja ndërpersonale dhe ka shumë të ngjarë që disa çështje nga e kaluara të jenë shfaqur gjithashtu. Mundohuni të përqendroheni në rastet që mendoni se i keni “të hapura” pasi ato kanë nevojë për përparësi. Më 11/12 trekëndëshi i Diellit në shenjën e Shigjetarit me Marsin në Dash mund të sjellë një telefonatë nga një mik, i cili do t’ju motivojë për diçka! Diskutimet për çështje që shqetësojnë jo vetëm sektorin romantik por edhe atë profesional, duket se kanë nderin e tyre në fund të javës.

Dashuria-Këto ditë është e mundur të përqendroheni në detajet e çështjeve që do të shfaqen, por kjo mund të krijojë shumë polemika me partnerin tuaj dhe t’ju bëjë “të shihni pemën dhe të humbni pyllin”. Nëse jeni i lirë, duket se një person i caktuar do të përpiqet t’ju afrohet dhe ka shumë të ngjarë që të ketë disa diskutime drejt fundit të javës. Përfitoni nga disponimi i mirë i ditëve të fundit pasi trekëndëshi i Diellit me Marsin më 11/12 mund të sjellë një sukses në fushën romantike.

Puna dhe Ekonomia-Puna dhe gjithçka që lidhet me të nuk duket se janë në prioritetet tuaja këtë javë, por megjithatë do të ketë disa çështje që do të presin me durim për t’i zgjidhur. Nëse dëshironi të shmangni lënien në pritje, përpiquni të mos e lini kohën të mos përdoret, pasi që nga java tjetër ditët do të “rrjedhin” dhe do të jetë më e vështirë për të zgjidhur punën dhe detyrimet në pritje.

GAFORRJA JAVOR

07/12/2020 – 13/12/2020

Kanceri im këtë javë është i ndarë në dy pjesë dhe gjatë gjysmës së parë ia vlen t’i jepet përparësi disa çështjeve të punës, si dhe disa detyrimeve të jetës së përditshme. Gjatë gjysmës së dytë, disa biseda që do të bëni ose me partnerin tuaj ose nëse jeni të lirë me një person për të cilin jeni të interesuar, mund t’ju çojnë të ndryshoni përparësitë dhe të përqendroheni në jetën tuaj personale. Trekëndëshi i Diellit që është në Shigjetar me Marsin që është në Dash më 11/12 sjell një shpërblim në fushën profesionale.

Dashuria-Këto ditë është e mundur të komunikoni me një person që është i njohur për ju dhe gjatë diskutimit mes jush është e mundur që të ketë flirt. Komunikimi do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në njohjen e dikujt që ju ka tërhequr interesin edhe nëse zakonisht i njihni tashmë! Nëse jeni tashmë në një lidhje përpiquni të zgjidhni detyrimet që keni së bashku me partnerin tuaj, pasi kjo është mënyra e vetme që të keni kohë të lirë edhe për ju!

Puna dhe Ekonomia-Ditët e para të javës mund të kenë shumë mendime në lidhje me punën, si dhe disa diskutime që do të zhvillohen me njerëz në mjedisin tuaj të punës. Mundohuni të përqendroheni në çështjet që kanë të bëjnë me të tashmen dhe mos bëni supozime për të ardhmen. Nga fundi i javës me trekëndëshin e Diellit me Marsin, duket se po fitoni diçka me forcën tuaj në fushën profesionale.

LUANI JAVOR

07/12/2020 – 13/12/2020

Ju Luanë këtë javë ka shumë të ngjarë që të jeni përqendruar në një çështje që lidhet me një person në familjen tuaj ose në çështjet familjare në një kontekst më të përgjithshëm. Afërdita vazhdon udhëtimin e saj në shenjën e Akrepit dhe i jep përparësi çështjeve të “nxehta”. Nga fundi i javës dhe konkretisht më 11/12, një trekëndësh do të ndodhë midis Diellit në shenjën e Shigjetarit dhe Marsit në Dash. Ky kënd pozitiv do të ndryshojë plotësisht gjendjen tuaj shpirtërore dhe do të përqendrojë vëmendjen tuaj në planet, qëllimet dhe ambiciet e ardhshme!

Dashuria-Ditët janë ideale për të kaluar kohën me partnerin tuaj në shtëpi duke parë një film dhe duke diskutuar “mbi të gjithë materialin”. Ju mund të mos jeni në një humor të shkëlqyeshëm komunikimi, por komunikimi me partnerin tuaj do të jetë shumë i dobishëm për ta kapërcyer atë. Nëse jeni i lirë drejt fundit të javës me ndihmën e këndit pozitiv midis Diellit dhe Marsit, duket se do të ketë një terren të përshtatshëm për të flirtuar dhe afruar në një nivel komunikimi dikush për të cilin jeni të interesuar.

Puna dhe Ekonomia-Puna dhe gjithçka që lidhet me të mund t’ju shkaktojë shqetësime, por mos e lini mendjen tuaj të futet në një rreth vicioz mendimesh negative për shkak të skenarëve hipotetikë që mund të bëni. Mundohuni të rregulloni detyrat dhe detyrimet në kohë me të cilat e dini se duhet të merreni dhe mos i lini ato në automatik, pasi me kalimin e ditëve nuk do të jetë aq e lehtë të përqendroheni në “duhet”.

VIRGJËRESHA JAVOR

07/12/2020 TO 13/12/2020

Virgjëresha ime këtë javë, komunikimi me njerëzit përreth jush do të jetë një përparësi pasi ka shumë të ngjarë të ndjeni se disa prej tyre i keni humbur shumë. Prandaj përfitoni nga disponimi juaj i komunikimit dhe mbani lidhje me të dashurit tuaj. Më 11/12 trekëndëshi i Diellit në shenjën e Shigjetarit me Marsin në shenjën e Dashit do të rrisë energjinë tuaj, e cila duket se gjen terren të përshtatshëm për relaksim në çështjet në pritje të lidhura me punët e shtëpisë! Një javë shumë produktive ka filluar.

Dashuria-Këtë javë mund të mos jeni në të njëjtin humor me partnerin tuaj dhe do të duhet përpjekje për një komunikim efektiv mes jush. Nëse keni detyrime të përbashkëta për t’u zgjidhur, duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje atyre, pasi ato mund të krijojnë polemikë. Nëse jeni i lirë në fund të javës ka të ngjarë të filloni të mendoni shumë për një person që ju ka humbur kohët e fundit dhe mund të ketë një mundësi për t’ju ndihmuar të rifitoni kontaktet me të.

Puna dhe Ekonomia

Punët dhe detyrimet mbahen mirë pasi duket se edhe nëse nuk jeni në punë për momentin mendja juaj është vazhdimisht e lidhur me të. Një bisedë me një person me të cilin do të punoni do të jetë jashtëzakonisht e dobishme pasi do t’ju vendosë në procesin e të menduarit të disa gjërave pak më ndryshe. Nga fundi i javës duhet t’i kushtoni vëmendje lëvizjeve impulsive që mund të bëni në çështje profesionale, pasi energjia juaj mund t’ju joshë.

PESHORJA JAVOR

07/12/2020 – 13/12/2020

Libra ime këtë javë duket se do të përqendroheni më shumë në çështjet që lidhen me sektorin financiar pasi këto janë ato që do të mbajnë interesin tuaj të pa zbehur. Afërdita është akoma në shenjën e Akrepit dhe për kohën që do të mbetet në shenjën e mësipërme do të jetë shumë e vështirë t’i jepet përparësi diçkaje tjetër përveç financave. Eshtë një fakt që ju mund të filloni të mendoni për disa blerje por do të ishte mirë t’i kushtoni vëmendje të madhe shpenzimeve në mënyrë që të mos dilni nga buxheti. Më 11/12 trekëndëshi i Diellit që është në shenjën e Shigjetarit me Marsin që është në Dash mund të sjellë pranë jush një person i cili ka qenë në polemikë në të kaluarën.

Dashuria-Komunikimi me partnerin tuaj këtë javë mund të sjellë disa “surpriza” pasi duket se mund të ketë mosmarrëveshje për disa çështje. Sidoqoftë, mos harroni se evolucioni i këtyre mosmarrëveshjeve do të varet nga gjendja shpirtërore. Nëse jeni të lirë deri në fund të javës, trekëndëshi Diell-Mars do të rrisë vetëbesimin tuaj dhe kjo do të luajë një rol kryesor në zhvillimin e komunikimit me një person që ka tërhequr interesin tuaj.

Puna dhe Ekonomia-Detyrimet që rrjedhin nga puna do të shfaqen edhe këtë javë, por duket se nuk do të jeni në gjendje të merreni me to! Sidoqoftë, nuk duhet t’i lini në autopilot pasi do të jetë më e vështirë t’i plotësoni më vonë. Trekëndëshi i Diellit me Marsin më 11/12 tregon se një nga bashkëpunëtorët tuaj ose një person me të cilin punoni, do t’ju ofrojë ndihmën e tij praktike për të hequr qafe atë që duhet të bëni.

AKREPI JAVOR

07/12/2020 – 13/12/2020

Akrepi im, sharmi juaj vazhdon të rritet këtë javë ndërsa Afërdita, e cila është në shenjën tuaj të zodiakut, e nxjerr atë në pah dhe e bën atë objekt diskutimi! Pra, duket se çështjet që lidhen me çështjet tuaja personale dhe jetën tuaj romantike në një kontekst më të përgjithshëm do t’ju tërheqin interesin. Më 11/12 trekëndëshi i Diellit në shenjën e Shigjetarit me Marsin në Dash tregon se nëse përpiqeni të zgjidhni disa çështje të pazgjidhura që ju kanë lënë në çështjet financiare drejt fundit të javës, atëherë duket se do të fitoni.

Dashuria-Jeta juaj personale do të jetë në qendër të interesit tuaj dhe duket se do të ketë shumë lajme të mira për këtë. Pra, nëse tashmë jeni në një lidhje këto ditë është shumë mirë të kaloni kohë në lidhjen tuaj dhe partnerin tuaj dhe mos harroni se çdo veprim do të ketë reagimin e duhur nga pala tjetër! Nëse jeni i lirë, është e mundur të komunikoni me një person që do të flirtojë me ju në një mënyrë anash dhe do të përpiqet të shprehë ndjenjat e tija ndaj jush.

Puna dhe Ekonomia-Punët dhe detyrimet mund të mos mbarojnë kurrë, por për ju kjo javë do të shtyhet, pasi duket se nuk do të jeni në gjendje të merreni me to! Ndoshta interesi juaj është përqendruar në jetën tuaj personale kështu që gjithçka tjetër do të vijë pas saj! Sidoqoftë, mbani në mend se mund të ketë mundësi për çështje biznesi dhe financiare në fund të javës, pasi trekëndëshi Diell-Mars është shumë premtues, veçanërisht nëse keni disa detyrime profesionale të lëna pezull.

SHIGJETARI JAVOR

07/12/2020 – 13/12/2020

Shigjetarë të dashur, këtë javë do të vini re se do të jeni në një gjendje shpirtërore shumë të komunikueshme, pasi Mërkuri është akoma në shenjën tuaj të zodiakut dhe forcon talentet tuaja komunikuese! Nga fundi i javës dhe konkretisht më 11/12 Dielli që është gjithashtu në shenjën tuaj do të formojë një trekëndësh me Marsin në Dash dhe do t’ju çojë në veprim! Mundohuni ta kanalizoni për një qëllim të mirë që do të jetë në të mirën tuaj, kështu që ditët e fundit të javës duket se janë të përshtatshme për ushtrime dhe sporte!

Dashuria-Këtë javë duket se do të keni energji të mjaftueshme, diçka që është shumë pozitive për të bërë një shëtitje në natyrë me partnerin tuaj ose për të filluar një program fitnesi në shtëpi! Mos i lini orët të përdoren pasi energjia e tepërt mund të shndërrohet në acarim. Nëse jeni i lirë drejt fundit të javës, duket se do të tërheqni interesin e një personi që është në mjedisin tuaj më të gjerë dhe nuk përjashtohet që një flirt i ri të fillojë shpejt.

Puna dhe Ekonomia-Këtë javë duket sikur doni të bëni disa ndryshime në biznes dhe të menaxhoni më mirë detyrat dhe përgjegjësitë tuaja, por duhet të bëni një plan para se të kaloni në atë që po mendoni. Nëse jeni të përfshirë profesionalisht në art dhe sport, gjysma e dytë e javës është e shkëlqyeshme për ju, frymëzimi dhe energjia juaj, pasi trekëndëshi Dielli – Marsi rrit të mësipërmet!

BRICJAPI JAVOR

07/12/2020 – 13/12/2020

Ju Bricjapë këto ditë duket se do të kujtoni disa aktivitete që keni bërë me miqtë tuaj, si dhe përfshirjen tuaj me disa çështje që lidhen me veprimet kolektive. Telefonat, interneti dhe rrjetet sociale do të mbajnë “gjallë” komunikimin me miqtë tuaj dhe kjo do të jetë shumë e rëndësishme për gjendjen tuaj shpirtërore. Më 11/12 trekëndëshi i Diellit që është në shenjën e Shigjetarit me Marsin që është në Dash, ju nxit të merreni me çështjet në pritje që keni lënë në shtëpi dhe të kanalizoni energjinë tuaj për një kauzë të mirë!

Dashuria-Komunikimi që do të keni me partnerin tuaj këtë javë do të përmirësojë energjinë tuaj të mirë dhe disponimin tuaj, diçka që do t’ju ndihmojë të gjeni dhe zgjidhje për disa çështje të përditshme. Nëse jeni i lirë në fund të javës, duket se do të merrni frenat në zhvillimin e një historie romantike. Do të ishte mirë të jeni shumë të kujdesshëm me lëvizjet që dëshironi të bëni dhe të mendoni për atë që prisni nga një person që ju intereson, në mënyrë që të lëvizni në mënyrën e duhur.

Puna dhe Ekonomia-Punët dhe detyrimet mund të shfaqen këtë javë por ato nuk ju trembin pasi jeni plot energji dhe do të jetë shumë e vështirë të gjeni diçka që do të ulë moralin tuaj shumë të begatë! Kjo mund t’ju bëjë mjaft këmbëngulës në disa diskutime profesionale, të cilat mund të krijojnë polemikë midis jush dhe bashkëpunëtorëve tuaj. Ju duhet përmbajtje në mënyrë që të mos lejoni që humori juaj i fortë të krijojë debate.

UJORI JAVOR

07/12/2020 – 13/12/2020

Ujori im këtë javë ndoshta po mendoni për shumë çështje që lidhen me punën, pasi edhe nëse nuk jeni në mjedisin tuaj të punës, mendja juaj do të jetë aty. Afërdita vazhdon udhëtimin e saj në shenjën e Akrepit dhe mund të sjellë disa fitime përmes një projekti profesional që ju kishit përfunduar. Më 11/12 trekëndëshi i Diellit në shenjën e Shigjetarit me Marsin në Dash krijon një tokë pjellore për të komunikuar me të dashurit tuaj dhe për të folur “për natyrën”, si dhe për ato që ku ju duhet të jeni më të ckujdesur dhe të largoni pak mendimet rreth punës!

Dashuria-Këtë javë mund të ketë lëvizje në jetën tuaj personale pasi mund të keni kontakte me më shumë se një person që do t’ju interesojë. Flirtimi do të bëjë një paraqitje dhe kjo gjendje shpirtërore mund të krijojë një romancë të re. Nëse jeni tashmë në një lidhje përpiquni të kaloni kohë me partnerin tuaj në mënyrë që ta dëgjoni në të vërtetë dhe të dëgjoni atë që ai dëshiron t’ju thotë, por ai mund të mos jetë në gjendje ta shprehë atë.

Puna dhe Ekonomia-Punët tuaja profesionale do të jenë në qendër të interesit tuaj për këtë javë dhe nuk përjashtohet që të ketë disa që do të arrini të përmbushni. Gjysma e dytë e javës është e përshtatshme për çështje kërkuese pasi trekëndëshi i Diellit me Marsin nga njëra anë forcon energjinë dhe disponimin tuaj nga ana tjetër sjell njerëz përreth jush të cilët janë të gatshëm t’ju ndihmojnë në punën tuaj.

PESHQIT JAVOR

07/12/2020 – 13/12/2020

Peshqit e mi interesi juaj është i përqendruar në planet e ardhshme dhe njerëzit që aktualisht janë larg jush. Afërdita vazhdon rrugëtimin e saj në shenjën e Akrepit dhe favorizon komunikimin me njerëzit që doni por për momentin nuk mund të keni kontakt “përmes jetës”. Më 11/12 trekëndëshi i Diellit që është në shenjën e Shigjetarit me Marsin që është në Dash e kthen interesin tuaj në çështje që lidhen me punën si dhe disa detyrime të përditshme. Përfitoni nga ditët e fundit të javës pasi duket se mund të arrini pothuajse gjithçka!

Dashuria-Këtë javë duket se do të keni shumë mendime por edhe detyrime të përditshme të cilat do t’ju mbajnë të zënë dhe kjo mund t’ju bëjë të vendosni jetën tuaj personale në vendin e dytë. Nëse tashmë jeni në një lidhje, shmangni skenarin e mësipërm në mënyrë që të mos ketë ankesa nga partneri juaj. Nëse jeni të lirë, trekëndëshi i Diellit me Marsin më 11/12 do t’ju ndihmojë të afroheni në komunikim me një person që ka tërhequr interesin tuaj dhe ndoshta është në mjedisin tuaj profesional.

Puna dhe Ekonomia-Punët tuaja profesionale do t’ju pushtojnë shumë këto ditë dhe nuk përjashtohet mundësia që të krijohen mundësi që ju t’i rregulloni ato dhe t’i realizoni ato. Mënyra se si ju afroheni atyre do të luajë një rol të madh në rregullimin e tyre, kështu që mos harroni se sa më mirë disponimi juaj ndaj tyre, aq më lehtë do të jetë të hiqni qafe prej tyre! Ndërsa ditët kalojnë, energjia juaj do të rritet, diçka që do t’i ndihmojë shumë detyrimet tuaja!

11 Comments

11 Comments

 1. Pingback: thi công villa tại hội an 2022

 2. Pingback: Video Camera Cachee Fille Du Nord Sex

 3. Pingback: maxbet

 4. Pingback: have a peek here

 5. Pingback: sbo

 6. Pingback: limanbet giriş

 7. Pingback: คลิปหลุดใหม่

 8. Pingback: sbobet

 9. Pingback: passive income

 10. Pingback: 727-743-3742

 11. Pingback: drinking game

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending