Connect with us

Aktualitet

Nuk i zihet bese ketyre burrave/ Keto jane 2 shenjat me tradhetare te horoskopit

Published

on

Besoni ose jo në horoskop, njëherë e keni hapur për ta lexuar një lajm në lidhje me shenjat e zodiakut. Dhe sigurisht që fjala ‘tradhëti’ ju shtyn akoma më tepër që të lexoni nëse ekziston ndonjë mundësi që partneri ta kryejë këtë akt apo jo.

Bazuar në shenjën e horoskopit ju tashmë mund të merrni vesh edhe se sa mundësi ka që partneri apo partnerja juaj të mos ju qëndrojë besnik.

Lexoni përshkrimet e mëposhtme sipas shenjës përkatëse.

Dashi

Si një shenjë zjarri, konkurrues dhe dinamik, Dashi vepron në bazë të instinkteve dhe një dobësie të momentit ku mund t’i futet në shtrat tjetrit/ës. Sondazhi i EduBirdie, nxori se 34 për qind e njerëzve të lindurve nën këtë shenjë kanë tradhtuar partneren.

Demi

Shenja sensuale dhe praktike e tokës. Ndonëse shumica e tyre besojnë fort se kanë vetëm një shpirt binjak, kur ky i fundit rezulton t’i përkasë shenjës së Shigjetarit (shenja që tradhton më shumë) Demi nuk të mban pishtarin ,por ta kthen me të njëjtën monedhë. Ndaj sondazhi doli në përfundimin se 17% e tyre tradhtojnë.

Binjakët

Njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve zakonisht preferojnë marrëdhënie të rastësishme, të cilat nuk të vënë përpara përgjegjësive! Gati 31 për qind e tyre kanë tradhtuar dhe kjo kur ata quajnë një lidhje serioze. Pasi kur nuk e kanë seriozisht mund të shkojnë me disa veta njëkohësisht.

Gaforrja

Sentimental dhe të dhembshur, kjo shenjë uji jepet me mish e me shpirt në një marrëdhënie. Megjithatë kanë ata anën e tyre të errët që ne do e quanim “thëngjilli i mbuluar”! Të jetë kjo vallë arsyeja përse 13 % e tyre tradhtojnë?

Luani

Luanët kanë lindur për dramën! Nuk kanë frikë të përballen me pasojat e veprimeve të tyre dhe para vetes nuk vënë asnjeri. Kjo është arsyeja përse ata tradhtojnë, sepse duan të kënaqin egon! 36% janë shanset që ata të tradhtojnë.

Virgjëresha

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Njohur si shenja për analitike e zodiakut, Virgjëresha është një partner i sigurt për t’u pasur, sepse rreziku është vetëm 6% ! Nuk i kanë qejf dramat dhe gjithçka duan është ‘paqja në botë’

Peshorja

Shenja e shtatë astrologjike jo vetëm që identifikohet si diplomatja e zodiakut, por edhe si besnikë të pashoqë! Sondazhi i EduBirdie tregoi se vetëm 7 për qind e kanë çuar ndër mend të tradhtojnë në çift dhe të kenë një lidhje paralele me dikë tjetër përveç partnerit të tyre.

Akrepi

Kjo shenjë e ka shumë të vështirë të krijojë marrëdhënie (të çfarëdolloj tipi) me njerëzit përreth, e për këtë arsye e ka shumë të vështirë të lidhet e jo më të gjejë një të dytë edhe për të tradhtuar të parën! I japim 9%

Shigjetari

Ekstrovertë nga natyra, EduBirdie zbuloi se 23 për qind e Shigjetarëve kanë tradhtuar! Kjo sepse ata janë shpirti i lirë i zodiakut.

Bricjapi

Shenjë serioze dhe e pavarur, që nuk u bëjnë kollaj përshtypje gjërat! Duhet shumë për t’i tërhequr vëmendjen një Bricjapi dhe sipas sondazhit vetëm 11% të tyre kanë tradhtuar. Jini të qetë, pasi është me ju dhe nuk ka ndërmend t’i hedhë ‘grepat’ diku tjetër.

Ujori

Duke qenë aq të thellë si tipa, ata krijojnë lidhje po aq të thella. Tradhtojnë vetëm për të dalë nga monotonia, por kjo është shumë e rrallë, sepse ujori e shijon atë rutinën e vet e nuk mërzitet. Dhjetë për qind e tyre janë tradhtar.

Peshqit

Kjo shenjë e ujit është e dhembshur dhe e ndjeshme, kështu që duket sikur besnikëria e tyre është aq stoike sa vështirë të tradhtojnë partnerin. Por ja që 12% e tyre e bëjnë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending