Connect with us

Aktualitet

Eklipsi i henes do te vije me ndryshime/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Si do të ndikohen 12 shenjat nga Eklipsi i Hënës tek Binjakët??

Dashi

Dashë, çështjet në lidhje me mjedisin tuaj të menjëhershëm dhe më të gjerë vijnë në pah me këtë Eklips Hënor. Ju jeni thirrur të kapërceni perceptimet dhe sjelljet fanatike me të cilat jeni përballur me njerëz dhe situata. Ka ardhur koha që ju të eleminoni pikëpamjet që mund të kenë dëmtuar marrëdhëniet tuaja me njerëz që janë të rëndësishëm për ju, përndryshe ka më shumë gjasa të ketë tension dhe përfundimisht tjetërsim nga mjedisi juaj. Mundohuni të frenoni intensitetin e përgjuar dhe nervozizmin që keni. Sigurohuni që ta kanalizoni këtë energji në mendime dhe ide origjinale që do të funksionojnë në mënyrë të favorshme si për ata që janë afër jush, ashtu edhe për njerëzit që do të thonë shumë për ju, por nuk keni kontakte të drejtpërdrejta me ta. Çështjet e trajnimit, ndjekjeve intelektuale, komunikimit dhe tregtisë do të zgjidhen. Essentialshtë thelbësore të jesh plotësisht i sinqertë dhe i qartë me njerëzit me të cilët ke të bësh, pasi kjo do të vlerësohet shumë. Eshtë e mundur që të ketë përmbysje në marrëveshjet financiare që do të rrisin pasigurinë tuaj, por në thelb ato ju japin mundësinë të shihni me të vërtetë cilat janë nevojat dhe vlerat që përcaktojnë jetën tuaj.

Në çështjet që kanë të bëjnë jo vetëm profesionale por edhe romantike, Eklipsi i Hënës ju fton të sqaroni brenda vetes se çfarë saktësisht po kërkoni dhe cilat janë aspiratat tuaja të vërteta. Në rastet kur duhet të përballeni me situata të vështira ose duhet të përballeni me probleme duhet të mbështeteni te racionaliteti, mendimi juaj duhet të jetë i qartë, do të jetë e nevojshme të mos lejoni që gjykimi juaj të ndikohet nga emocione negative ose nga dështimet që kanë ndodhur ne te shkuaren. Kujdesuni për informacionin dhe shpirtërimin tuaj, përqendrohuni në faktet reale dhe jo aq shumë në hamendjet tuaja. Nëse ka ndonjë çështje që ju huton dhe jeni hezitues, jepni kohë fakteve, shmangni marrjen e vendimeve të nxituara. Përqendrohuni në çështje të një natyre financiare, do të ishte mirë të shmangni rreziqe të mëdha dhe kërcime të rrezikshme, të përpiqeni të përqendroheni dhe të përqendroheni në stabilizimin e të ardhurave tuaja. Nxirrni në sipërfaqe anën dinamike të personalitetit tuaj, megjithatë lëvizni me përmbajtje dhe jo impulsivisht.

Demi

Dema të dashur, ky Eklips i Hënës ndikon ndjeshëm në fushën e financave tuaja dhe kjo krijon një shqetësim të veçantë për ju. Nuk përjashtohet që të ketë përmbysje dhe ngjarje të papritura që do t’ju largojnë nga marrëveshjet financiare, transaksionet dhe lëvizjet e biznesit që ju interesojnë. Duhet ta kuptoni që mund të menaxhoni përmbysje të papritura larg dyshimit të fortë dhe nervozizmit që do t’ju çojnë në sjellje konfliktuale. Në fund të fundit, e vetmja gjë që do të keni sukses në një rast të ngjashëm është të dinamizoni lëvizje të rëndësishme për ju që mund t’ju japin frymë dhe të ekuilibrojnë buxhetin tuaj. Ju gjithashtu duhet të keni kujdes për jetën tuaj personale ndërsa rebeloheni kundër asaj që mendoni se ju shtyp, herë me justifikim dhe herë pa ndonjë arsye të vërtetë. Ju duhet të sqaroni brenda vetes se çfarë është ajo që dëshironi të ndryshoni në mënyrë që të mund të ecni në harmoni të plotë në marrëdhënien tuaj. Përndryshe sjellja juaj shpërthyese nuk do të pranohet nga partneri juaj dhe ka të ngjarë të çoni në luftime të ashpra me pasoja të pakëndshme. Ekuilibri i lakmuar do të vijë kur të zbuloni se cilën pjesë të vetes dëshironi ta flakni pasi të kuptoni se duhet të ndryshoni në mënyrë që të zhvendosni ata që ju rrethojnë.

Eklipsi i Hënës ju fton të ripërcaktoni fakte dhe sjellje, ju duhet të analizoni dhe rishikoni. Mundohuni të vendosni në rregull mendjen dhe dëshirat tuaja, nëse ka çështje që ju stresojnë dhe ju hedhin psikologjikisht duhet të bëni hapin për të pastruar ndjenjat tuaja, vetëm atëherë do të jeni në gjendje të merrni vendimet e duhura. Ju duhet të vendosni çështjet në pritje në një orar, nëse nuk i trajtoni ato stresi do të jetë më i madh, nuk do t’ju lejojë të lëvizni të qetë. Shmangni situatat dhe marrëdhëniet konfuze, vendosni cilët njerëz të mbani në jetën tuaj dhe cilët të hiqni. Duhet të përqendroheni në fushën tuaj profesionale dhe financiare, mund të ketë vështirësi por duhet t’i përballoni me qetësi. Vendosni financat tuaja në rregull, shmangni parëndësitë. Në rastet kur duhet të bëhen marrëveshje, gjykimi juaj duhet të jetë i saktë, shkelni në një terren të fortë dhe të bazuar mirë.

Binjakët

Binjakë, boshti i marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve tuaja lëkundet për mirë pasi ky Eklips i Hënës ndikon ndjeshëm në fushën thelbësore të marrëdhënieve ndërpersonale. Nuk përjashtohet çështja që çështjet të dalin në sipërfaqe me vrullin që do t’ju befasojë dhe mundësisht të shkaktojë lëvizje dhe reagime spazmotike. Ju duhet të ekuilibroni nevojën për një shoqëri absolute me dëshirën emocionale për një rol të vetëkuptueshëm në jetën tuaj, përndryshe problemet që do të krijohen nëse nuk dilni me atë që dëshironi me të vërtetë do të krijojnë kushte polarizuese si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Mos nxitoni për të marrë vendime gjatë kësaj periudhe, thjesht dëgjoni ata përreth jush dhe dëshirat dhe aspiratat tuaja më të thella. Profesionalisht, ju mund të përfitoni nga perceptimi i shpejtë që keni dhe lehtësia për sa i përket zgjidhjeve pasi ato do t’ju ndihmojnë të kapërceni shkëmbinjtë nënujorë që mund të krijojnë stres dhe nerva. Diskutimet e mbara ekonomike nuk përjashtohen. Emocionalisht, ju duhet të qëndroni larg gjendjes kritike dhe mjerimit përndryshe tensioni që do të lindë në marrëdhënie ose në një njohje të re të mundshme që mund të ekzistojë nuk do të ndihmojë për të funksionuar në mënyrë harmonike dhe për të pasur një dy afatgjatë.

Eklipsi i Hënës sjell ndryshime dhe ndryshime në marrëdhëniet dhe bashkëpunimet tuaja. Në thelb, ju jeni thirrur të lëvizni në mënyrë racionale, duke shmangur shpërthimet dhe pavlerësimet. Ju duhet t’i rregulloni gjërat, kjo do t’ju ndihmojë të merrni vendime të mençura. Në rastet kur ka pengesa dhe vështirësi, do të ishte mirë të mos jesh indiferent ose të shtyhesh, do të jetë thelbësore të merresh me situatën ballë për ballë, duke kërkuar një zgjidhje kuptimplote. Në fushën emocionale në lidhje me partnerin tuaj, përpiquni të lëvizni me pjekuri emocionale, shmangni gënjeshtrat dhe përgjithësisht situata të dyfishta ose të dyanshme. Njohjet mund të mos mungojnë, nëse jeni të ndarë emocionalisht do të jetë e nevojshme të jeni në gjendje të vendosni dhe të qetësoheni. Në përgjithësi, duhet të shmangni veprimet e nxituara, si në çështje të natyrës profesionale dhe personale, zgjedhjet tuaja duhet të mendohen shumë mirë.

Gaforrja

Për ju Gaforre të dashura, ky Eklips i Hënës vibron për mirë në jetën e përditshme dhe në punën dhe ka të ngjarë të nxjerrë çështje që do t’ju sjellin ballë për ballë me proceset prapa skenave. Bëni kujdes pasi është e lehtë të zhyteni në emocionalitet dhe të mos funksiononi realisht në mjedisin e punës. Eshtë e nevojshme të heqësh qafe iluzionet dhe sjelljet e papritura që do të prishin të dhënat dhe do të ndikojnë në zakonet dhe rrjedhën e punës. Në të njëjtën kohë është e nevojshme të jeni të kujdesshëm në jetën tuaj personale sepse konfrontimet e mundshme mund të çojnë në distancë nga personi për të cilin jeni të interesuar dhe dëshironi të luani në jetën tuaj. Eshtë mirë të përgatitni veten dhe partnerin tuaj në ushtrime ekuilibri që do të lejojnë që marrëdhënia juaj të ecë normalisht dhe pa ngritje dhe ngritje. Shprehja e ndjenjave më të thella me bujari dhe humor të mirë do ta çojë jetën tuaj personale drejt stabilitetit dhe jetëgjatësisë, përmes trajtimit të pjekur të gjërave. Optimizmi dhe intuita do t’ju shoqërojnë në këtë përpjekje.

Eklipsi i Hënës do të ndikojë në ju emocionalisht, duhet të jeni në gjendje të lëvizni të përmbajtur, mos lejoni pesimizëm ose mendime negative t’ju çojnë në vendime të nxituara. Në çështjet profesionale dhe të punës, në rast se ka vështirësi dhe pengesa, ju duhet të jeni në gjendje të lëvizni dinamikisht, do të jetë e gabuar nëse vendosni armët. Mund të ketë disa riorganizime të punës, kushtet në vendin tuaj të punës mund të ndryshojnë, sjellin përshtatjen tuaj në sipërfaqe, përpiquni të përfitoni nga ndryshimet. Në marrëdhënien tuaj ose me partnerin tuaj ose me familjen ose kolegët tuaj duhet të mbani gjakftohtësinë tuaj, do të jetë mirë të shmangni konfrontimet dhe shpërthimet. Reagimet dhe fiksimet kokëfortë nuk do t’ju bëjnë mirë. Respektimi i pikëpamjeve dhe sjelljes suaj nuk do të ndihmojë për të ofruar zgjidhje dhe për të diferencuar kushtet negative që mund të ekzistojnë. Përqendrohuni në anën optimiste të gjërave, lëvizni me përmbajtje.

Luani

Luanë, jeta romantike dhe ambienti miqësor janë në qendër të interesit me këtë Eklips të Hënës. Eshtë e mundur të mbyllni një cikël situatash që mund të prishin marrëdhënien ose një njohje të mundshme të re që ju intereson. Eshtë e nevojshme të mbani disponimin intensiv revolucionar që mund të fshihet brenda jush dhe të çojë në sjellje dhe lëvizje përçarëse që nxisin jetën personale dhe mjedisin miqësor. Ju duhet të kuptoni se çdo qëndrim shpërthyes që keni do të ketë një efekt negativ në marrëdhënien tuaj dhe mund t’ju largojë nga njerëz të rëndësishëm. Kujdesuni që të mbroni veten dhe personin për të cilin interesoheni në një nivel personal duke shprehur ndjenja dhe mendime me butësi dhe pjekuri. Qëndrimi juaj do të ndihmojë për të kapërcyer vështirësitë dhe konfliktet pa gjakderdhje. Në çështjet që mund të lindin me persona miqësorë, është e nevojshme të përmbahet acarimi që do të çojë në lëvizje impulsive dhe të gabuara. Përmbysjet në marrëveshjet financiare që kryesisht kanë të bëjnë me çështje të pasurive të paluajtshme janë të mundshme. Eshtë mirë të jeni të përgatitur të reagoni në përputhje me rrethanat pa humbur durimin tuaj dhe tuajin. Vështirësitë përmes situatave specifike mund të kapërcehen me bashkëpunim dhe prirje për harmoni.

Me Eklipsin e Hënës do të duhet të theksoni marrëdhëniet tuaja personale miqësore dhe shoqërore. Do të keni mundësinë të takoheni, të shoqëroheni, nuk do të humbisni njohjet e reja që do t’ju ndihmojnë të rinovoheni. Duhet t’i kushtoni vëmendje stresit dhe pasigurive në përgjithësi, do të ishte mirë të mos i jepni hapësirë ??mendimeve negative. Ju jeni thirrur të kapërceni marrëdhëniet e vjetra të së kaluarës dhe të shikoni përpara, do të keni mundësinë të fshini ato të vjetrat dhe të bëni një fillim të ri në jetën tuaj. Në rastet kur ka një konfuzion emocional paqartësitë do të krijojnë boshllëqe, përpiquni të sqaroni çështjet që ju shqetësojnë, shmangni polemikat dhe shpërthimet. Theksoni psikologjinë tuaj, në thelb do të duhet të mbroni botën tuaj të brendshme që të jeni në gjendje të mbani ekuilibrin tuaj. Ju do të jeni në gjendje të kapërceni vështirësitë dhe të gjeni zgjidhje, ajo që duhet të bëni është të mendoni objektivisht duke shmangur lidhjen dhe fiksimin.

Virgjëresha

Virgjëresha, Eklipsi i Hënës në boshtin Shigjetari – Binjakët prek fusha të rëndësishme të jetës tuaj siç janë mjedisi profesional dhe familjar. Eshtë e mundur që të lindin çështje që ju duhet t’i kufizoni dhe t’i mbyllni duke qëndruar larg tensionit dhe acarimit që fshihen brenda jush dhe nuk ju lejojnë të shihni objektivisht cilën situatë po përjetoni. Eshtë mirë ta shndërroni energjinë tuaj në nisma që do të ndihmojnë në normalizimin e marrëdhënieve dhe çështjeve që ju shqetësojnë intensivisht. Përndryshe absolutiteti, disponimi dhe sentimentalizmi i fortë i pavarur dhe revolucionar do të jenë një përzierje shpërthyese që do të prekë kryesisht sektorin profesional dhe së dyti marrëdhëniet familjare. Përdorni disponimin tuaj komunikues për të shprehur mendime më të thella me argumente logjike dhe të mbështetura pasi kjo do të funksionojë në mënyrë të dobishme duke zgjidhur keqkuptimet dhe duke hequr nervozizmin. Ju gjithashtu duhet t’i kushtoni vëmendje nivelit financiar, pasi nuk përjashtohet që të ketë transaksione tregtare, marrëveshje për çështje komunikimi dhe marrëdhënie me publikun që do të përmbysen dhe do t’ju shqetësojnë. Në mënyrë që të keni ekuilibër duhet të punoni shumë dhe të ofroni veten tuaj më të mirë për të arritur rezultatin ideal.

Eklipsi i Hënës do të ndikojë në ju emocionalisht, mund të ketë ndryshime dhe ndryshime të humorit në gjendjen tuaj shpirtërore. Ju do të duhet të përqendroheni në çështjet që lidhen me familjen, mund t’ju duhet të pastroni çështje që krijojnë pasiguri dhe shqetësime. Në marrëdhëniet e biznesit dhe punësimit duhet të keni kujdes për sjelljen tuaj, në rastet kur lindin keqkuptime ose ndryshojnë rrethanat, ju duhet të trajtoni situatat në mënyrë metodike. Do të jetë mirë të shmangni mendimet negative, shpërthimet dhe këputjet, të gjeni një mënyrë për të bashkëpunuar me kolegët tuaj, pëlqimi dhe pranimi do të jetë i nevojshëm. Do të keni mundësinë të ndërmarrni iniciativa, të ndërmerrni rreziqe, të përpiqeni të lëvizni në mënyrë organizative. Klima për transaksione financiare do të jetë e favorshme, mund të ketë hapje për bashkëpunime të reja profesionale. Lëvizni në një mënyrë të organizuar dhe metodike, shmangni stresin dhe presionin e brendshëm.

Peshorja

Për ju Peshoret, mjedisi juaj më i gjerë dhe i afërt vijnë në pah me këtë Eklips të Hënës ndërsa krijohen kushte të polarizimit dhe konfliktit që ju thirreni të kapërceni. Hipertensioni ka të ngjarë të mbizotërojë nëse i lejoni vetes të shfaqë nervozizmin dhe shtypjen që fshehni brenda. Eshtë e domosdoshme të mbash nervozizmin dhe të përpiqesh me këmbëngulje, durim dhe pjekuri për t’u dhënë atyre që të rrethojnë të kuptojnë se çfarë po të shqetëson në të vërtetë dhe dëshiron të ndryshosh në mënyrë që të ketë ekuilibrin e nevojshëm midis jush. Ju gjithashtu duhet të jeni të kujdesshëm kur bëhet fjalë për çështje financiare pasi ndoshta do të ketë përmbysje që do të krijojnë pasiguri të madhe. Thjesht mos harroni se absolutiteti dhe posesiviteti nuk ju lejojnë të shihni objektivisht cilat janë lëvizjet e nevojshme për të pasur marrëveshje të suksesshme dhe për të shmangur ngjarjet përmbysëse që do t’ju pengojnë. Duke treguar mirëkuptim për kërkesat e të tjerëve, ju do të krijoni një mjedis ku kërkesat tuaja do të përmbushen pa ngritje dhe ngritje dhe konflikte.

Eklipsi i Hënës ju sjell ngjarje që do të ndryshojnë mënyrën e të menduarit, mund t’ju duhet të bëni sqarime emocionale dhe praktike. Nuk përjashtohet që familja dhe marrëdhëniet tuaja miqësore të preken, ju jeni thirrur të pajtoni situatat, të gjeni zgjidhje dhe të mos përkeqësoni klimën. Në rast mosmarrëveshjesh ose keqkuptimesh, duhet të gjesh një mënyrë për të shpjeguar dhe folur me ndershmëri, vetëm atëherë do të jesh në gjendje të ekuilibrosh marrëdhënien. Në kontaktet personale dhe shoqërore përpiquni të jeni emocionalisht të hapur, ndihmoni bashkëbiseduesit tuaj t’ju kuptojnë, shmangni shmangiet dhe gjysmë të vërtetat. Kushtojini vëmendje çështjeve të një natyre financiare, ruhuni nga rreziqet e rrezikshme financiare, do të jetë mirë të studioni të gjitha pozitivet dhe negativet e mundshme. Në marrëveshjet financiare aspiratat tuaja duhet të jenë realiste, të mendojnë dhe të veprojnë në mënyrë metodike. Synoni të jeni të sigurt dhe të parëndësishëm, do t’ju kushtojnë.

Akrepi

Akrepa, çështjet financiare, marrëveshjet me palë të treta dhe aktivitetet e biznesit vijnë në pah dhe mund të ndikojnë ndjeshëm si në buxhetin tuaj ashtu edhe në psikologjinë tuaj. Eshtë e mundur të besoni se të qenit pa kompromis dhe absolut në pikëpamjet tuaja mund të favorizojë punët që ju shqetësojnë. Eshtë mirë të kuptohet se ky trajtim do të ketë efektin e kundërt. Ju ndoshta do të largoheni nga njerëzit dhe bashkëpunimet në një mënyrë intensive dhe konfliktuale nëse nuk arrini të tregoni një gatishmëri për të bashkëpunuar pasi ekuilibri është i nevojshëm gjatë kësaj kohe. Në jetën tuaj personale, përmbysjet mund t’ju shqetësojnë dhe të krijojnë një atmosferë shpërthyese me personin që luan pranë jush. Mbi të gjitha, ju duhet të jeni realist dhe të kufizoni çdo impulsivitet ndaj mendimeve dhe lëvizjeve. Duke shprehur me pjekuri, sy pozitivë dhe ndjeshmëri që kërkon të jesh i sigurt se do të gjesh një përgjigje duke krijuar një fushë harmonie që i përshtatet të gjitha niveleve të jetës tënde. Revolucioni dhe agresioni i përgjuar do t’ju krijojnë vetëm probleme më të mëdha.

Eklipsi i Hënës ju fton të përqendroheni në çështje të një natyre financiare, në gjithçka që ka të bëjë me marrëveshjet e negociatave duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe. Bëni kujdes në tregje dhe në përgjithësi në gjithçka që ka të bëjë me shuma të mëdha parash. Kini kujdes të mos ndërmerrni veprime ose zgjedhje që me kalimin e kohës do të rezultojnë të padobishme. Në kontaktet tuaja, veçanërisht ato profesionale, lëvizni me një gjendje shpirtërore të pandjeshme, papajtueshmëria dhe mënyra absolute e të menduarit nuk do t’ju ndihmojë të keni një rezultat pozitiv. Si në marrëdhëniet e punës, ashtu edhe në jetën tuaj personale, do të jetë e nevojshme të mbani një qëndrim të ekuilibruar, duke shmangur shpërthimet dhe reagimet nervore. Në rastet kur ka vështirësi ose vonesa ju duhet të lëvizni me durim metodik, veprimet spazmatike nuk do të sjellin ndonjë gjë të mirë. Synoni për komunikim dhe harmoni, dukuni realist, përpiquni të mendoni globalisht.

Shigjetari

Shigjetarë të dashur, Eklipsi i Hënës në boshtin tuaj me Binjakët prek fushën e marrëdhënieve tuaja dhe kërkon përmbajtje dhe qetësi nga ju. Realiteti është që ju doni të reagoni në mënyrë subversive dhe të ndryshoni të dhënat pa pasur një drejtim të qartë për rrugën që dëshironi të ndiqni. Reagimet intensive dhe nervozizmi mund të krijojnë një mjedis shpërthyes që do të ndikojë ndjeshëm si në jetën tuaj personale ashtu edhe në atë profesionale. Ju duhet të mbroni veten dhe marrëdhëniet tuaja në përgjithësi në mënyrën më të mirë të mundshme pasi të kundërtat do të kenë pasoja të pakëndshme që nuk janë të lehta për t’u riparuar më vonë. Emocionalisht, ndiheni të humbur në ndjeshmërinë tuaj dhe nuk është e lehtë të shohësh realisht se si duhet të lëvizësh. Mundohuni të shihni larg mashtrimeve dhe paragjykimeve atë që partneri juaj mund t’ju ofrojë dhe shmangni konfrontimet që do të krijojnë ftohtësi mes jush. Diskutimet në lidhje me situatat e vjetra mund të çojnë në normalizimin e marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve që do t’ju ndihmojnë të ndiheni të qëndrueshëm dhe të sigurt në jetën tuaj. Përfitoni nga ky moment për t’u larguar nga vështirësitë dhe shtigjet.

Eklipsi i hënës në boshtin tuaj me Binjakët ju fton të lëvizni në mënyrë metodike, të përmbajtur, pa stres dhe ankth. Mund të ketë ndryshime dhe ndryshime, është e mundur që ngjarjet të krijojnë një bazë të dhënash të re që ju do të duhet ta menaxhoni në mënyrë racionale. Duhet të jeni të kujdesshëm në reagimet tuaja, në diskutimet që do të bëni me partnerin ose me një familje apo koleg, qëndrimi juaj duhet të jetë i ekuilibruar. Reagimet nervore dhe shpërthimet do të krijojnë këputje të cilat nga ana tjetër do të sjellin negativitet. Qëndrimi juaj nuk duhet të jetë nervoz, vetëkontrolli do të jetë i nevojshëm, ju duhet të shmangni shpërthimet. Synoni për pajtim, pranim dhe ekuilibër, do të jeni në gjendje të zgjidhni keqkuptimet, megjithatë ajo që do t’ju nevojitet do të jetë mirëkuptimi dhe pjekuria emocionale. Ju nuk do të mungoni në njohjet dhe bashkëpunimet e reja, tregoni besim në talentet dhe aftësitë tuaja.

Bricjapi

Bricjapë, sfondi del në sipërfaqe dhe krijon tension, melankoli dhe introversion. Ky Eklips i Hënës ndikon dukshëm në psikologjinë tuaj pasi hedh dritë mbi prapaskenat që ndikojnë në mjedisin e punës. Në të njëjtën kohë, ajo sjell në pah situatat e kaluara dhe çështjet në pritje që ngarkojnë gjendjen tuaj shpirtërore. Ka ardhur koha që ju të heqni qafe zmbrapsjet, fajet dhe paragjykimet që nuk ju lejojnë të evoluoni, përkundrazi veproni si pesha në kursin tuaj aktual. Tregoni kujdes dhe përmbajtje duke shmangur sulmet frontale pasi nervozizmi dhe iluzionet e fshehura mund të çojnë në lëvizje të gabuara. Ju jepen mundësi në përpjekjet kolektive dhe ekipore që jeni thirrur të përfitoni pasi ato do t’ju ndihmojnë të ecni përpara me një ritëm të qëndrueshëm dhe të vendosur në arritjen e qëllimeve tuaja. Emocionalisht, është mirë të kontrollosh nevojën e fortë për autonomi në marrëdhënie sepse është e mundur të çosh në polemikë dhe përfundimisht në tjetërsim nga partneri ose personi i ri për të cilin interesohesh. Gjetja e interesave dhe qëllimeve të përbashkëta do të ndihmojë për të normalizuar situatën dhe për të punuar në mënyrë harmonike me personin që dëshironi të jeni pranë jush.

Eklipsi i Hënës do të ndikojë tek ju psikologjikisht, ju mund të mos jeni në gjendje të ekuilibroni botën tuaj të brendshme, mund të ketë ndryshime të humorit dhe ngritje dhe ngritje. Mundohuni të shmangni mendimet negative, mos u përqendroni në ngjarje të frustruara, në përgjithësi do t’ju duhet të stimuloheni dhe të ruani optimizmin tuaj. Do të ketë hapje që do të ndihmojnë për të dhënë një zhvillim pozitiv, megjithatë do të jetë e nevojshme të lëvizni me vetëkontroll të qetë dhe jo me pesimizëm ose impuls. Si në çështjet personale dhe ato profesionale nuk duhet të hapni një fushë polemikash, mirësjellja do të jetë e nevojshme në mënyrë që të ruhen nivelet e ekuilibruara. Në fushën romantike do të jetë e mundur të çoni marrëdhënien tuaj në një nivel më detyrues, megjithatë rezultati përfundimtar do të varet nga mënyra se si i trajtoni zhvillimet, do të jetë e nevojshme të shmangni stresin.

Ujori

Jeta personale e Ujorit është në qendër të interesit ndërsa ndiheni të mërzitur intensiv që lehtë mund të shprehen në fushën e marrëdhënies. Eklipsi i Hënës në aksin Shigjetari – Binjakët ju fton të mbyllni raste që ndikojnë në romancën tuaj, si dhe miqësitë tuaja. Sidoqoftë, një kusht i domosdoshëm që ata të mbyllen me sukses është menaxhimi juaj personal, pasi që lehtë mund të shpëtoni duke reaguar në mënyrë spazmatike ndaj sugjerimeve dhe situatave. Krijimi i një mjedisi shpërthyes në marrëdhëniet e rëndësishme në jetën tuaj nuk do të ndihmojë në rezultatet e dëshiruara. Përkundrazi, nuk përjashtohet që kjo të rezultojë në largimin e personit që luajti në romancën tuaj ose miqve që deri më tani kanë luajtur një rol vendimtar në mjedisin specifik për ju. Sigurohuni që të përdorni diskutime për të promovuar planet tuaja në një nivel profesional pasi ju jepet mundësia në këtë mënyrë të mbyllni raste të së kaluarës që mund t’ju rëndojnë psikologjikisht. Në të njëjtën kohë, është e mundur që të ketë përmbysje në statusin tuaj shoqëror ose në imazhin tuaj publik që do t’ju shqetësojë fillimisht. Shihni anën pozitive të gjërave dhe përfitoni nga kjo situatë për të ndërtuar një imazh të ri që prek personalitetin tuaj.

Në nivelin e marrëdhënieve do të ndikoheni nga Eklipsi i Hënës, duhet të theksoni takimet dhe kontaktet tuaja shoqërore dhe personale. Bisedat që do hapni do të kenë thellësi emocionale, në fakt do të jeni në gjendje të sqaroni, zgjidhni keqkuptimet dhe të forconi lidhjet tuaja. Nuk do të ketë mungesë të hapjeve për njohje të reja, ajo që do t’ju duhet do të jetë të tregoni pranim duke shmangur komentet kritike dhe refuzimin e shpejtë. Në fushën tuaj romantike do të keni mundësinë ta çoni lidhjen tuaj në një nivel më detyrues, do t’ju jepet mundësia të flisni hapur me partnerin tuaj, të flisni për aspiratat dhe dëshirat tuaja. Njerëzit e lirë afrohen, flirtojnë, nuk përjashtohet të takoni një person që do të arrijë t’ju entuziazmojë, qëndrimi juaj duhet të jetë i qëndrueshëm dhe i pjekur. Në rastet kur jeni të hutuar emocionalisht, përpiquni të depërtoni në thellësitë e botës suaj të brendshme, sqaroni me veten tuaj se çfarë saktësisht po prisni dhe kërkoni.

Peshqit

Përsa i përket Peshqit, jeta juaj familjare dhe profesionale shqetësohet nga ky Eklips i Hënës pasi është e mundur që çështjet të dalin në sipërfaqe që do të shkaktojnë trazira duke ndryshuar të dhënat e deritanishme. Tensioni është i përhapur pasi nevoja për ndryshim rri në pritë, por ju nuk e keni identifikuar në të vërtetë atë që ju shqetëson dhe ju shtyn të eleminoni karakteristikat dhe mentalitetet që keni futur në familje. Ka ardhur koha që ju të kuptoni qartë dhe realisht atë që ju shqetëson dhe mund të ndikojë ndjeshëm si në marrëdhëniet me mjedisin e njohur ashtu edhe në karrierën tuaj. Bëni kujdes sepse konfliktet do të çojnë në rezultat të kundërt. Këmbëngulja, manipulimi, fiksimet nuk do t’ju lejojnë të shihni globalisht ndryshimet që duhet të bëni. Ju keni mundësinë për të parë të ardhmen të hyni në diskutime duke pretenduar të dhëna të ndryshme dhe mirëkuptim nga njerëzit që luajnë një rol kryesor për ju. Kushtojini vëmendje edhe jetës suaj personale, pasi pakujdesia dhe neglizhenca mund të sjellin ftohtësi dhe tjetërsim.

Eklipsi i Hënës ju fton të përqendroheni në çështje që lidhen me familjen dhe punën tuaj. Në rast se ka çështje të hapura me familjen dhe të afërmit, do të keni mundësinë të diskutoni hapur dhe të ofroni zgjidhje për çështjet që kanë vazhduar për një kohë të gjatë. Mundohuni të ekuilibroni botën tuaj të brendshme, flisni me sinqeritet, do të jetë e gabuar nëse i fshehni dëshirat tuaja. Në çështjet e një natyre pune, qëndrimi juaj duhet të jetë metodik, në rastet kur kërkohen procedura, do të jetë e nevojshme të punoni në një mënyrë të koordinuar. Nuk përjashtohet që mund të ketë ndryshime dhe ndryshime në kushtet e punës, ju jeni thirrur të përshtateni dhe të përfitoni nga të dhënat e reja. Në fushën tuaj romantike do të jeni në gjendje të gjeni mirëkuptim dhe kënaqësi emocionale nga personi për të cilin jeni të interesuar, megjithatë ajo që duhet të bëni është të lëvizni me relaksim dhe besim. Kufizoni tendencat e dyshimit dhe dyshimit, përpiquni të mbështeteni në fakte dhe jo në hamendësimet tuaja personale.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending