Connect with us

Aktualitet

Neser eshte data 1 Dhjetor/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do kene ndryshime gjate muajit DHJETOR

Published

on

Në dhjetor, pas një qëndrimi të gjatë në shenjën e Bricjapit, planetët Saturn dhe Jupiter hyjnë në shenjën e Ujorit: diçka do të ndryshojë!

Çfarë shenje jeni ju?

Dashi – çfarë çlirimi!

I dashur Dashi, muaji dhjetor vjen si një çlirim i vërtetë për shenjën tuaj: më në fund pas një viti të shënuar nga Saturni dhe Jupiteri në një pozitë të pafavorshme, këto dy planet janë kaq të rëndësishëm në përcaktimin e ekuilibrit dhe suksesit në çdo fushë të jetës ata do të kthehen për t’ju buzëqeshur! Sigurisht që do të duhet të prisni deri në fund të muajit, por do të jeni në gjendje të ndjeheni menjëherë më të lehtë. Në ndërkohë, ju mund të mbështeteni në një Venus të bukur, të favorshëm duke filluar nga dita e 16-të, e cila do të rikthejë qetësinë në jetën tuaj të sentimentale.

Demi: një psherëtimë lehtësimi!

I dashur Demi, në pjesën e parë të këtij dhjetori do të jeni në gjendje të merrni një frymë të këndshme lehtësimi: duke filluar nga data 2/12, planeti Mërkur nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj dhe do të ketë mundësi dhe njohje në fushën profesionale. Nga data 16/12, edhe Venusi do të pushojë së qeni në opozitë : problemet sentimentale të periudhës së fundit do të jenë vetëm një kujtim i largët! Duke filluar nga data 20/12, për fat të keq, Jupiteri do të fillojë një tranzit negativ për shenjën tuaj: bëni kujdes që të veproni gjithmonë me kujdes dhe pa bërë zgjedhje të nxituara, veçanërisht në fushën e punës.

Binjakët: planetët e kundërt …

Të dashur Binjakë, muaji dhjetor fatkeqësisht do të shohë hyrjen e planetëve Venus dhe Mërkur në kundërshtim me shenjën tuaj. Merkuri, për fat të mirë, do të mbetet në opozitë vetëm midis datës 2/12 dhe datës 21/12, duke sjellë disa komplikime më shumë në vendin e punës. Në ditët e fundit të dhejtë ditësh të parë të muajit do të shihni një përmirësim të qartë, edhe në sajë të hyrjes së Jupiterit dhe Saturnit në shenjën e Ujorit, të gatshëm për t’ju dhënë mundësi të reja. Nga ana tjetër, Venusi do të hyjë në kundërshtim duke filluar nga data16/12, duke sjellë tension dhe grindje në jetën tuaj në çift.

Gaforrja: më i lehtë!

E dashur Gaforre, shenja juaj ishte ndoshta më e pafavorshme nga tranzitet planetare të vitit 2020, e cila ju solli kundërshtim si nga Jupiteri ashtu edhe nga Saturni pothuajse gjatë gjithë vitit. Tani, më në fund, ka ardhur koha të lini pas këto ndikime negative dhe të ktheheni të shkëlqeni sa më shumë që mundeni! Saturni nuk do të jetë më në opozitë duke filluar nga data 18/12, dhe ju menjëherë do të ndiheni më të lehtë! Nga ana tjetër, Jupiteri nuk do të jetë më i kundërt me shenjën tuaj duke filluar nga data 20/12: do të fillojë një periudhë më me fat , madje edhe nga pikëpamja profesionale.

Luani: sfida të reja!

I dashur Luan, fatkeqësisht ky muaj i dhjetorit shënon hyrjen në kundërshtim me shenjën tuaj si të planetit Jupiter ashtu edhe të planetit Saturn: kjo kundërshtim i dyfishtë do ta bëjë periudhën tjetër mjaft të komplikuar për ju, sigurisht që do të ketë sfida dhe kur të jeni jashtë saj ju do të do të ndiheni shumë më të fortë dhe më të vetëdijshëm se më parë! Ndërkohë, shijoni Venusin e bukur në një aspekt të favorshëm duke filluar nga data 16/12, gati për t’ju dhënë më shumë fat në fushën e ndjenjave. Marsi, gjithashtu i favorshëm , do t’ju japë të gjithë ngarkesën dhe energjinë që ju nevojitet.

Virgjëresha: e mbrojtur nga Jupiteri!

E dashur Virgjëreshë, në muajin dhjetor mund të mbështeteni në favor të Venusit – planetit të dashurisë – deri në datën 16/12: jeta juaj e dashurisë do të ndikohet në një mënyrë pozitive dhe, nëse jeni beqare, mund të njihni dikë shumë të veçantë. Nga pikëpamja profesionale, megjithatë, mund të ketë blloqe ose momente krize midis datës 2/12 dhe datës 21/12, kur planeti Mërkur do t’ju kthejë shpinën. Sidoqoftë, ju do të qëndroni të mbrojtur nga një Jupiter i shkëlqyer , i cili, deri në datën 20/12, siguron suksesin tuaj dhe suksesin personal.

Peshorja: drejt rilindjes!

E dashur peshore, së bashku me shenjën e Gaforres dhe Dashit keni qenë ndër më të prekurit në këtë 2020 nga tranziti i pafavorshëm i planetit Jupiter dhe planetit Mërkur në shenjën e Bricjapit: duke filluar nga fundi i dhjetorit, më në fund, të dy këta planet do të kthehen në favorin tënd dhe një rilindje e vërtetë do të fillojë për ty. Ndërkohë, ju mund të mbështeteni në favor të Venusit duke filluar nga dita e 16-të, gati për t’ju dhënë më shumë fat në fushën e ndjenjave.

Akrepi: rroftë dashuria!

I dashur Akrep, muaji dhjetor do të shohë ende planetin Venus në shenjën tuaj deri në datën 16/12: dashuria do të jetë protagonistja e vërtetë e ditëve tuaja, ju dhe partneri juaj do të jeni më të bashkuar (dhe me pasion) se kurrë. Fatkeqësisht, duke filluar nga gjysma e dytë e muajit, si planeti Jupiter ashtu edhe planeti Saturn do të kryejnë një tranzit negativ për shenjën tuaj , i cili mund t’ju sjellë disa më shumë vështirësi për t’u përballur në muajt e ardhshëm, veçanërisht në vendin e punës. Duke filluar nga data 21/12, Mërkuri kthehet për t’ju buzëqeshur duke ju ndihmuar në fushën e marrëdhënieve ndërpersonale.

Shigjetari: një muaj i jashtëzakonshëm!

I dashur Shigjetar, muaji dhjetor do të jetë vërtet i jashtëzakonshëm për shenjën tuaj, një sukses i tranzitëve planetarë, njëri më pozitiv se tjetri! Fillon që në datën 2/12, me hyrjen e Mërkurit në shenjën tuaj, gati për t’ju dhënë mundësi të reja dhe mundësi interesante . Në datën 16/12, Venusi do të hyjë në bashkim: dashuria do të jetë protagonistja e vërtetë e ditëve tuaja për të gjithë gjysmën e dytë të muajit! Midis datës 18/12 dhe 20/12,edhe Saturni dhe Jupiteri do të bëjnë një tranzit pozitiv për shenjën tuaj, të gatshëm t’ju japin shumë fat dhe sukses në muajt e ardhshëm.

Bricjapi: lamtumirë Jupiteri dhe Saturni!

I dashur Bricjap, ky do të jetë një muaj shumë i rëndësishëm për shenjën tuaj: më në fund Jupiteri dhe Saturni do të japin frytet e tyre, duke ju dhënë (nëse nuk ka mbërritur tashmë) atë pikë kthese që keni pritur për një kohë të gjatë! Të dy planetët do të qëndrojnë në bashkëpunim për njëzet ditët e para të muajit dhjetor pas së cilës do të fillojë një periudhë e rilindjes reale , në të cilën ju mund të shijoni plotësisht frytet e një pune kaq të dhimbshme. Për më tepër, duke filluar nga data 21/12, do të jetë Mërkuri ai që do të hyjë së bashku në shenjën tuaj me Diellin, dhe ju do të shihni botën të lulëzojë me mundësi të reja!

Ujori: mirëserdhe, Jupiter dhe Saturn!

I dashur Ujori, muaji dhjetor do të jetë shumë i rëndësishëm për shenjën tuaj, sepse do të shohë hyrjen në ndërthurje si të planetit Saturn ashtu edhe të planetit Jupiter: ky tranzit, i cili do të zgjasë shumë, do t’ju japë një revolucion në 2021 , e cila do të shënojë një të vërtetë dhe rilindje për shenjën tuaj. Prisni disa surpriza të bukura! Ndërkohë, planeti Mërkur (duke filluar nga data 2/12) dhe planeti Venus (duke filluar nga data 16/12) po kthehen gjithashtu, të gatshëm për t’ju dhënë ndikimin e tyre pozitiv si në fushën e punës ashtu edhe në atë të ndjenjave.

Peshqit: një muaj ulje-ngritje …

Të dashur Peshq, në këtë muaj dhjetor do të jeni në gjendje të mbështeteni në një Venus të shkëlqyer në një aspekt të favorshëm deri në datën16/12: nëse gjysma e parë e muajit është veçanërisht me fat për sa i përket ndjenjave, në gjysmën e dytë mund të lindë ndonjë tension ose më shumë diskutim me partnerin . . Edhe në vendin e punës mund të përjetoni një moment aspak të këndshëm , veçanërisht në pjesën e parë të dhjetorit, kur planeti Mërkur do t’ju kthejë shpinën . Jupiteri, megjithatë, do të vazhdojë të jetë në anën tuaj deri në datën 20/12, duke ju sjellë rezultate të mira dhe njohje.

21 Comments

21 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending