Connect with us

Sot

Jave e re kismet i ri/ Ky eshte horoskopi javor i detajuar nga Astrologu Paolo Fox

Published

on

Dashi: Pritet që në përgjithësi kjo të jetë një javë e mbarë për të lindurit e kësaj shenje. Që pas ditës së mërkurë, të gjitha energjitë do t’i përqendroni në çështjet që kanë lidhje me banesën tuaj. Do të investoni në ristrukturimin e saj, në lidhjen e një kontrate qiraje ose në blerjen e një shtëpie të re. Në aspektin profesional, do t’ju njihen meritat dhe kjo do t’ju shtyjë të vazhdoni përpara. Në aspektin sentimental do të tregoheni mjaft këmbëngulës.

Demi: Gjatë këtyre ditëve do të jeni mjaft pesimistë, aq sa do ta keni të vështirë t’u jepni zgjidhje problemeve që do të hasni. Bëni kujdes me mënyrën si shpreheni, sidomos në fundjavë, në mënyrë që të shmangni keqkuptimet. Kini parasysh se kjo është vetëm një situatë kalimtare, që me pak durim dhe këmbëngulje nga ana juaj do të arrini ta përballoni me sukses.

Binjakët: Ju pret një javë pozitive. Që në krye të saj do të ndjeni dëshirën për të bërë shumë gjëra. Me përjashtim të ditës së mërkurë dhe të enjte, që do të keni një humor të luhatshëm, në ditët në vazhdim do t’i shikoni gjërat me sy optimist dhe do të jeni të gatshëm për të vepruar. Pritet edhe që tek-tuk të lindë ndonjë shkëndijë dashurie. Për beqarët parashikohen njohje të reja. Në aspektin profesional, diçka e papritur mund t’ju bëjë nervozë.

Gaforrja: Fare mirë mund ta quajmë këtë java e kompromiseve. Nëse kjo do të ishte një lojë me ruletë, do t’ju këshillonim që bastet t’i linit për ditën e enjte, sepse ajo do të jetë dita më me fat në dashuri. Në aspektin familjar gjithçka do të shkojë mirë. Kur vjen fjala te puna, ndiheni paksa të stresuar. Në ditët në vazhdim pritet që të keni ndryshime. Do të ishte mirë që t’i merrnit gjërat me qetësi.

Luani: Data 2 dhjetor do të shënojë ditën në të cilën Mërkuri do të kthehet nga shenja juaj, duke iu bashkuar Diellit. Kjo do të ndikojë kryesisht në sferën profesionale, duke sjellë ndryshime të shumta. Me siguri që do të keni ide të reja, të cilat duhet t’i vini në zbatim përpara datës 17. Do t’i mendoni gjërat ndryshe nga partneri, prandaj është e këshillueshme që të përpiqeni të gjeni gjuhën e përbashkët me të, sidomos nëse do të pretendojë t’ju imponojë idetë e veta.

Virgjëresha: Pritet që kjo të jetë një javë e mbushur me keqkuptime. Do të hasni vështirësi në komunikim, aq sa mund të themi se kjo do të jetë thembra juaj e Akilit gjatë këtyre ditëve, si në rastin e çështjeve profesionale dhe për ato sentimentale. Kujdes të mos tregoheni impulsivë, pasi kjo do t’ju shtyjë të gaboni dhe më shumë. Nëse doni që lidhja me partnerin t’ju shkojë mirë, duhet të merrni në konsideratë mendimin e tij, pasi kështu do të kuptoni se për çfarë ka realisht nevojë.

Peshorja: Dielli dhe Hëna të vendosur mirë në shenjën tuaj, së bashku me zhvendosjen e Mërkurit, do t’ju bëjnë më të ndjeshëm ndaj nevojave të të tjerëve, sidomos ditën e enjte. Një mik do të kërkojë ndihmën tuaj dhe ju nuk do t’ia kurseni. Kur bëhet fjalë për çështjet e punës dhe të zemrës, yjet ju këshillojnë që të tregoheni këmbëngulës dhe me siguri që do ta arrini atë që po kërkoni.

Akrepi: Gjatë gjysmës së parë të javës, era do të fryjë e mbarë për të lindurit nën shenjën e Akrepit. Pas datës 2 dhjetor do të reflektoni thellë për situatën në të cilën ndodheni. Në ditët në vazhdim do ta humbisni mbështetjen e Mërkurit, por binomi Neptun-Venus do të vazhdojë t’ju favorizojë. Do të jeni në sintoni me partnerin, gjithçka që ai do të propozojë do ta pranoni. Në aspektin profesional do të merrni vlerësime të mira, por qëndroni me këmbët në tokë.

Shigjetari: Kjo do të jetë një javë sa e ngarkuar aq edhe premtuese në aspektin profesional për të lindurit e kësaj shenje. Do të arrini ta vlerësoni situatën me intuitë dhe me siguri që do ta gjeni zgjidhjen për një çështje delikate. Në fundjavë Hëna do të kthehet nga shenja juaj dhe do të jeni të detyruar të merrni disa vendime. Në sferën e ndjenjave do të zbuloni një anë të partnerit, që nuk e kishit njohur më parë. Një këshillë e mirë do të ishte që të mos ndërhyni në punët e tij.

Bricjapi: Duket se gjithçka do t’ju ecë mbarë në aspektin e ndjenjave gjatë këtyre ditëve. Do të tregoheni brilantë dhe partneri do t’ju mbështesë në çdo vendim tuajin dhe herë-herë do t’ju bëjë surpriza të bukura. Yjet ju këshillojnë që të bëni pak kujdes në çështjet e punës. Në datat 2 dhe 3 dhjetor Hëna do të jetë në prapavijë, duke ju krijuar një gjendje nervozizmi. Veproni me kujdes, në mënyrë që t’ia dilni mbanë.

Ujori: Pritet që kjo të jetë një javë e mbarë dhe e ngarkuar në aspektin profesional. Por tek-tuk do të ketë dhe goditje të pabesa dhe provokime, të cilat me kalimin e kohës keni mësuar që të mos u jepni rëndësi. Yjet ju këshillojnë që të tregoheni të vëmendshëm dhe me siguri që do të arrini ta gjeni një zgjidhje. Në aspektin sentimental situata paraqitet e qetë dhe pozitive.

Peshqit: Me siguri që gjatë këtyre ditëve do t’ju mungojë dëshira për t’iu përveshur punës dhe do të donit që këtë kohë t’ia kushtonit vetes suaj. Por gjithsesi do t’ju ofrohen mundësi të shumta në aspektin profesional. Do të merrni propozime që do të ndikojnë në përmirësimin e gjendjes suaj ekonomike . Ditën e mërkurë do të keni fat në dashuri. Për beqarët parashikohen njohje të reja.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending