Connect with us

Aktualitet

Hena e plote do te hap dyert e fatit/ Horoskopi javor i detajuar 30 Nentor-6 Dhjetor 2020

Published

on

Dashi: Drejt rilindjes

I dashur Dashi, këtë javë planeti Mërkur do të hyjë në shenjën e Shigjetarit : duke filluar nga e mërkura, do të fillojë një periudhë pozitive për shenjën tuaj, e cila do të jetë në gjendje – nga fundi i muajit – të rimarrë energjinë dhe pozitivitetin, drejt këtij udhëtimi të rilindjes që do jete 2021 per ty! E shtuna dhe e diela do të jenë dy ditë veçanërisht me fat, falë një Hëne të bukur të gatshme për t’ju gëzuar dhe për t’ju dhënë një lajm të mirë.

Demi: Ditë nervoze …

I dashur Demi, më në fund këtë javë planeti Mërkur nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj! Duke filluar nga e mërkura, disa blloqe në vendin e punës mund të shkrihen, duke ju lejuar të planifikoni një të ardhme të re. Venusi, për fat të keq, mbetet në opozitë: planeti i dashurisë thekson kontrastet me partnerin dhe nuk do të jetë e lehtë të shmangni diskutimet, veçanërisht në ditët nervoze të shtunën dhe të dielën

Binjakët: Mërkuri përballë …

Të dashur Binjakë, fatkeqësisht këtë javë do të shohim hyrjen e planetit Mërkur në kundërshtim me shenjën tuaj: në kontekstin e punës dhe komunikimit me të tjerët, do të lindin disa vështirësi të tjera dhe nuk do të jetë gjithmonë e lehtë të kuptoni këndvështrimin tuaj. Shfrytëzoni më së miri ditët: e hënë dhe të martësn, kur mund të përfitoni nga një Hënë e shkëlqyer së bashku , e cila gjithashtu do të favorizojë sferën e ndjenjave.

Gaforrja: Hëna me fat

E dashur Gaforre, këtë javë mund të mbështeteni në një Hënë të bukur së bashku të mërkurën, të enjten dhe të premten: do të jenë tre ditë vërtet fatlume, në të cilat gjendja juaj shpirtërore do të përmirësohet gjithashtu. Venusi i favorshëm për tërë javën ju jep bashkëpunim me partnerin tuaj dhe shumë pasion. Mërkuri, i favorshëm deri të mërkurën, mund të sjellë disa lajme të mira në punë.

Luani: Lajme të mira

I dashur Luan, një lajm i mirë po vjen për shenjën tuaj! Duke filluar nga e mërkura, planeti Mërkur do të ndalojë t’ju pengojë, veçanërisht në vendin e punës, dhe do t’ju sjellë mundësi të reja. Në dashuri, për fat të keq, Afërdita në një pozitë të pafavorshme do të theksojë kontrastet në çift, por nëse ka dashuri do të jeni në gjendje të dilni më të fortë se më parë! Ditë super fat të shtunën dhe të dielën, me hënën në shenjë.

Virgjëresha: Përfitoni nga fillimi i javës

E dashur Virgjëreshë, shfrytëzoni më së miri ditët e së hënës dhe të martës, kur planeti Mërkur do të jetë akoma në anën tuaj dhe mund t’ju ndihmojë të zgjidhni disa çështje të pazgjidhura në punë ose në familje: duke filluar nga e Mërkura, mund të lindin disa vështirësi të tjera. Afërdita në një pozicion të favorshëm vazhdon të mbështesë marrëdhënien tuaj romantike, do të ndihmojë beqarët të bëjnë takime që synojnë të zgjasin.

Peshorja: Mërkuri kthehet për t’ju ??buzëqeshur

E dashur Peshore, këtë javë planeti Mërkur do të marrë një aspekt të favorshëm për shenjën tuaj: në javët e ardhshme gjithçka do të duket se do të kthehet në lëvizje dhe deri në fund të muajit do të shihni mundësi të shkëlqyera që vijnë! Bëni durim nëse ndiheni të lodhur ose veçanërisht të stresuar: kjo është për shkak të kundërshtimit të gjatë nga Marsi që kërkon shumë energji.

Akrepi: Lamtumirë, Mërkur

I dashur Akrep, të mërkurën planeti Mërkur do të braktisë shenjën tuaj për të kaluar në atë të Shigjetarit, por përsëri mund të mbështeteni në ngarkesën e energjisë pozitive që ju ka lënë të filloni një projekt të ri ose të pohoni veten në vendin e punës. Venusi në shenjë vazhdon t’ju ??japë kënaqësi të madhe në fushën e ndjenjave: nëse jeni beqar, dijeni se do të zgjasë pak më shumë!

Shigjetari: Mirësevini, Mërkur

I dashur Shigjetar, a jeni gati ta mirëprisni Mërkurin në shenjën tuaj ? Këtë javë, duke filluar nga e mërkura, planeti i komunikimit do të hyjë në bashkim dhe, së bashku me Diellin, do t’ju japë një pajisje shtesë: ju do të jeni në gjendje të pohoni veten, veçanërisht në vendin e punës. Lajme të mira që vijnë në gjysmën e dytë të javës. Ndërkohë, kushtojini vëmendje Hënës në opozitë të hënën dhe të martën.

Bricjapi: Hëna e kundërt …

I dashur Bricjap, këtë javë do të duhet të duroni Hënën në opozitë të mërkurën, të enjten dhe të premten, ditë të cilat do të jetë mjaft të rënda. Për më tepër, Marsi i pafavorshëm do t’ju ??bëjë të ndjeheni pa energji. Mos u shqetëso, sidoqoftë: ke Venusin, Jupiterin dhe Merkurin në krah , të gatshëm për të të dhënë një lajm të mirë, si në sferën sentimentale ashtu edhe në atë të punës, në të cilën mund të marrësh një konfirmim të rëndësishëm.

Ujori: Diskutime me partnerët …

I dashur Ujor, këtë javë – më në fund – planeti Mërkur do të ndalojë t’ju pengojë dhe, duke filluar nga e mërkura, do të fillojë të veprojë në favorin tuaj. Një lajm i mirë mund të mbërrijë në javët e ardhshme, veçanërisht në lidhje me fushën e punës. Në fushën e ndjenjave, megjithatë, do të ketë diskutime me partnerin, veçanërisht në ditët e Hënës së kundërt :të shtunën dhe të dielën.

Peshqit: Ditë “të nxehta”

Të dashur Peshq, këtë javë, për fat të keq, planeti Mërkur do t’ju kthejë shpinën : duke filluar nga e mërkura, mund të keni disa vështirësi më shumë për të pohuar veten, veçanërisht në vendin e punës. Sidoqoftë, në atë të ndjenjave, gjithmonë mund të mbështeteni në një Afërditë të bukur, të gatshme t’ju japë shumë fat në dashuri . Ditët veçanërisht të “nxehta” do të jenë ato të mërkurën, të enjten dhe të premten, me një Hënë romantike në qiell.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending