Connect with us

Aktualitet

Do te keni 1 mundesi qe vjen njehere ne jete/ Astrologia Meri pralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 29 NENTOR 2020

LEHTESIM SHPIRTEROR DHE CLIRIM

Sot Jupiteri ne Bricjap takohet me Asteroidin Hariklo te grupimit te Kenaturve
Hariklo ndodhet midis Uranit dhe Saturnit

Hariklo ne Mitologji njihet si Nerajde qe lind Krijesa me aftesi te vecanta parashikuese apo te Profecive

Jupiteri ne Bricjap ne gradet e Fundit te nje shenje qe nuk mund te jap asgje me shumice por edhe me pakice ka gjithmone nje brenge ,do ndikohet sot Nga Hariklo te kapercejme kete melankoli dhe trishtim me energji parashikuese dhe ndryshim te madh pozitiv ne jeten tone

Dashi

Dita e sotme sjell nje shkelqim ne menyren se si do ta shikoni te ardhmen dhe me ndjesine qe mund te dalin parandjenjat tuaja pozitive per nje ndryshim ne jeten personale

Demi

Pavaresisht se nje pengese ne nje udhetim apo projekt ka ndodhur kete periudhe Sot do gjeni nje mundesi per te diskutuar edhe nje here rreth planeve tuaja

Binjaket

Nje ceshtje ekonomike e veshtiresuar kete fundjave do filloj te marri permasa me te mira nga mbasditja duke ju kthyer disi humorin e humbur

Gaforrja

Nje martese shume e deshiruar do behet me ne fund pas shume perpjekjesh dhe pasigurish ne nje lidhje qe kishte shume ulje e ngritje kohet e fundit

Luani

Nje dite e mbushur me surpriza kjo e sotmja ku do takoni nje peron qe do ju tregoj nje rruge apo mundesi me te qarte per te zgjidhur nje problem pune

Virgjeresha

Optimizmi do ju ndihmoj sot ne nje ndarje ne jeten erotike me mendimi qe dikush tjeter do jete nje mundesi me e mire ne jeten tuaj

Peshorja

Do keni nje lajm te mire ne lidhje me familjen apo nje ndryshim pozitiv ne jeten tuaj qe ka te beje me nje investim apo me nje zhvendosje shtepie

Akrepi

Dita mbart nje mesazh shume te fuqishem per ju dhe nje parandjenje qe ditete e ardhshme do jeni me te vleresuar ne punen tuaj

Shigjetari

Dita filloi pak pesimiste ne planet ekonomike dhe papritur do ndryshoj pas nje ideje dhe nje fati qe ju hapet ne ceshtjet ekonomike

Bricjapi

Ne jeten tuaj personale do keni mundesi qe sot te keni nje takim shume te kendshem te cilin kishit kohe qe e mendonit apo e kishit parashikuar me mendjen tuaj

Ujori

Nje dite shume e rendesishme kjo per planet tuaja sidomos per deshirat tuaja per kete vit te cilat tani duhet te fillojne te dalin ne drite per tu realizuar

Peshqit

Do mbylleni ne vetevete pasi nuk do kupttoni qe jeta nuk eshte nje dite dhe qe vazhdimisht duhet te jepni me te miren tuaj dhe jo vetem kur doni ju

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending