Connect with us

Aktualitet

Do te merrni 1 propozim qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK 24 NENTOR 2020

NE KERKIM TE IDEALES

E Marte dhe do kemi lidhjen pozitive midis Merkurit ne Akrep me Neptunin ne Peshk

Sot fantazia do kapercej sferen e realitetit disa here
dhe do relaksohemi ne detin e ndjenjave ne brigje te largeta dhe te bukura

Lutja dialogjizmi kerkimet shpirterore dhe Terapite do jene karakteristika te dites

Shenjat e Ujit do kene me shume material per te punuar dhe per te bashkevepruar

Ne planin erotik dhe ne planin krijues sot do shohim gjera te mahnitshme

Poseidoni Zoti i Detit sot do merret me njerzit qe kane ndjenja dhe shije te holla

Duhet ti besoni instiktit

Dashi

Shume shpirteror sot do krijoni nje rreth te ngushte deshirash por qe jane aq te forta sa nuk do kene mundesi tju ikin nga duart dhe te mos i realizoni Do keni nje takim shume pasionant

Demi

Nje ceshtje ligjore dhe udhetimi apo nje talent sot do marri permasa te rendesishme dhe do filloj rrugetimin e vet Nje bashkepunim me nje shok apo mik do jete interesant

Binjaket

Nje takim i mire dhe sqarues ne nje vend romantik do ta ngrej humorin tuaj .Por nje pune qe ju pelqen krijuese do ju beje akoma me te lumtur

Gaforrja

Ne dashuri sot eshte dite me fat dhe kjo duhet marre ne konsiderate nga ana juaj Nje njohje shume e mire mund te beje qe te ikni large dhe te haroni te kaluaren

Luani

Nje biznes familjar do filloj te rigjallerohet apo nje projekt ndertimi shtepie do jape rezultat Nese ky projekt do shikohet si bashkepunim familjar akoma me mire

Virgjeresha

Sot mund te beni nje bisede interesante dhe te arrini ne nje marrveshje te mire bashkepunuese Rendesi ka qe te ruani sitlin joshes dhe te risni pak fantazine tuaj

Peshorja

Nje ceshtje ekonomike duhet te marre shume perparesi dhe puna per te cilen keni enderruar me ne fund duhet te sjelle te ardhura te konsiderueshme

Akrepi

Nje takim shume interesant me veten do ju beje mire per te kuptuar cfare ndjeni dhe se si duhet te komunikioni me njeriun e zemres nese e keni

Shigjetari

Nje bote e mbushur me dyshime do dali para jush por keto dyshime do shuhen pasi te keni aritur ne bregun me romantik qe keni ndeshur kohet e fundit

Bricjapi

Jeni ne kekrkim te lumturise dhe kjo tashme pothuaj ka ardhur prane jush duke ju treguar rrugen e vertete ku duhet te kaloni per ta prekur Kjo rruge mund te kaloj nga lagjia juaj

Ujori

Nje propozim shum ei mire ne lidhje me karrieren dhe punen do ju lumturoj sot Po keshtu do keni mundesi te shikoni fitimet tuaja te riten nese puna juaj permban edhe fantazine brenda vetes

Peshqit

Sot eshte nje dite e bukur per ju per lajme te mira dhe per pune akoma me te mira Nje oferte qe vjen nga large mund te jete e mire edhe ne planin personal

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending