Connect with us

Aktualitet

Java e re nis me zhvillime te medha/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi: Gjatë javës në vazhdim ju presin disa vështirësi. Marsi do të ndikojë negativisht në aspektin profesional. Ju takon ju që të tregoheni të vendosur dhe t’i vini vetes objektiva të reja. Në fundjavë mundohuni që të mos e ngarkoni mendjen me çështjet e punës, por të rrini në shoqërinë e njerëzve të dashur për ju. Do t’ju ofrohen mundësi të shumta, të cilat duhet t’i vlerësoni me seriozitet. Dhe mos harroni, buzëqeshni më shumë!

Demi: Jeni gati që ta filloni javën në mënyrën më të mirë të mundshme? Do të ndiheni energjikë dhe kjo do t’ju ndihmojë të përballoni dhe vështirësitë më të mëdha. Këtë fundjavë do t’ju jepet mundësia që të rivlerësoni pozicionin tuaj në punë. Qëndroni më shumë në shoqërinë e të afërmve. Nëse keni fëmijë, do të merrni lajme të mira prej tyre. Nëse jeni beqarë, do të vendosni t’i shprehni ndjenjat personit që dashuroni.

Binjakët: Dalëngadalë po i përfundoni projektet tuaja, por mungon ende diçka, që e keni lënë pas dore në këtë rrugëtim tuajin. Është e rëndësishme që të përqendroheni në objektivat tuaja, por mos harroni edhe ato gjëra që tani duken si të parëndësishme, por që mund të rezultojnë të dobishme më vonë. Në fundjavë do të keni rastin që të qani hallet me një person të afërt. Yjet ju këshillojnë që të jeni të vendosur.

Gaforrja: Lajme të mira për të lindurit e kësaj shenje në sferën sentimentale. Do të keni mbështetjen e Venusit dhe do të jeni në harmoni me partnerin. Bëni kujdes megjithatë të mos lini pas dore anën pasionale, pasi ajo do ta bëjë dhe më pikante lidhjen tuaj. Një miku juaj do të ketë nevojë për ju. Tregohuni të gatshëm për ta ndihmuar dhe dëgjojeni me durim. Matini mirë fjalët, pasi diçka që do të thoni mund ta lëndojë.

Luani: Pas ngjitjes, fillon zbritja. Pothuajse keni arritur në majë, por vija e finishit është ende larg. Vazhdoni përpara me ngulm dhe jini ambiciozë. Vazhdoni në rrugën tuaj pa u shpërqendruar, sepse shumë shpejt do të arrini rezultate të kënaqshme. Në marrëdhënie me partnerin gjërat nuk po shkojnë dhe aq mirë. Ndjeni që nuk e keni mbështetjen e tij. Mbase do të ishte më mirë që secili të vazhdonte në rrugën e vet.

Virgjëresha: Keni qartësuar më në fund disa pakënaqësi brenda rrethit tuaj miqësor. Tashmë jeni qetësuar dhe ju duket edhe sikur keni hequr një barrë nga shpirti. Por megjithatë, nuk keni mbaruar ende punë dhe keni ende disa gjëra për të zgjidhur. Në çdo rast, një qëndrim pozitiv do t’ju ndihmonte shumë, si në aspektin profesional edhe në atë personal. Një këshillë e mirë për ju do të ishte që të silleshit me takt me këdo.

Peshorja: Jo gjithmonë e përkrahni ndryshimin, sidomos nëse bëhet fjalë për një person që e keni për zemër. Mos harroni se që të gjithë duhet të ndjekin rrugën e tyre. Edhe nëse ajo është ndryshe nga juaja, nuk do të thotë se bëhet fjalë për ndarje përfundimtare. Veçanërisht tani e keni të nevojshme të kaloni kohë në shoqërinë e miqve. Ata me siguri do të gjejnë fjalët e duhura që t’ju bëjnë të ndiheni më mirë.

Akrepi: Po kaloni një periudhë të vështirë. Ndiheni melankolikë për shkak të disa ngjarjeve të kohëve të fundit. Gjithsesi nuk duhet t’i humbisni shpresat për të ardhmen. Lajmet e mira mund të vijnë nga momenti në moment. Bindjet tuaja do t’ju ndihmojnë për të kënaqur ambiciet profesionale. Në aspektin personal do të ndieni dëshirën që të lidhni miqësi të tjera dhe të frekuentoni ambiente të reja.

Shigjetari: Shpeshherë u kushtoni kohë njerëzve që i keni për zemër. Jeni të gatshëm ndaj të tjerëve, por vetëm me ata që e meritojnë vëmendjen tuaj. Ia dilni mbanë që të tregoheni të duruar, por ama nuk e ndihmoni aq lehtë dikë që nuk e meriton. Yjet ju këshillojnë që t’i peshoni mirë gjërat përpara se të merrni një vendim. Vëruni veshin gjithashtu atyre që kanë më shumë përvojë se ju. Këtë fundjavë do ta kaloni në harmoni në shoqërinë e të afërmve tuaj.

Bricjapi: Nuk ju pëlqejnë fjalët e kota dhe parapëlqeni të dilni drejt e në temë. Ata që përpiqen t’ju ndryshojnë mendim, i shmangni qoftë dhe me një justifikim banal. Gjatë javës në vijim pritet që situata të ndërlikohet dhe mund të debatoni ashpër me dikë. Yjet ju sugjerojnë që në fundjavë t’i kushtoni më shumë kohë vetes dhe të reflektoni për jetën tuaj. Për sa i përket aspektit sentimental, do të ishte me vend që të bënit shëtitje të gjata me partnerin dhe të flisni hapur me të për dëshirat tuaja.

Ujori: Do të hapen përpara jush perspektiva të reja. Më në fund fati është në anën tuaj dhe do t’ju ofrohen mundësi të mëdha profesionale. Jeni duke punuar fort dhe mezi prisni të vilni frytet e punës suaj. Tregohuni gjithmonë të sinqertë dhe mos u hiqni ndryshe nga ç’jeni në të vërtetë, sepse kështu do të humbitnit oferta me leverdi për ju. Për sa i përket aspektit sentimental, mund të themi se i shikoni gjërat ndryshe nga partneri.

Peshqit: Përpiquni ta shfrytëzoni më mirë kohën e lirë. Shpeshherë nuk arrini t’i përfundoni punët tuaja dhe përfundoni me një listë të gjatë të gjërave që duhen bërë. Do të ishte me vend që të organizoheshit më mirë, ndoshta duke u marrë fillimisht me gjërat e rëndësishme dhe duke i shtyrë për më vonë ato që presin. Në aspektin profesional do të përfundojë një cikël dhe do të nisë një i ri. Në aspektin personal yjet ju këshillojnë që t’i ofroni mbështetje partnerit. Mbase mund të organizoni një udhëtim të këndshëm.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending