Connect with us

Magazina

Perfundova ne spital nga dieta e famshme/ Jonida Maliqi tregon dieten qe i dha 100 probleme

Published

on

Jonida Maliqi eshte nje nder kengetaret me te kuruara shqiptare. Ajo shquhet edhe per linjat trupore pervecse eshte nje fashioniste e vertete. Ajo ka treguar se ka arritur te kete keto linja jo vetem fale metabolizmit por edhe dietave.

Jonida ka treguar se qe pas lindjes se djalit edhe pse e dinte se dietat kishin efekte anesore, vazhdonte te besonte tek ato.

“Kam besuar nder vite tek dietat sidomos pas lindjes se tim biri. Prej 8 vitesh hera heres kur e kaloja masen e te ushqyerit, une aplikoja fazen e atakut te dietes “Dukan” qe ka baze proteinike. Me kishin thene qe ka efekte anesore, por duhet ta provosh ne lekure e te ndergjegjesoshesh fort”.

Kengetarja tregoi se nje dite eshte ngritur me nje dhimbje ne kemben e majte por qe fatmiresisht arriti te kapte ne kohe problemin.

Jonida ka tejkaluar masen e proteinave dhe tani i duhet te tregohet e kujdesshme me ushqimet.

Kengetarja u shpreh: “Dje ne mengjes ngrihem me nje dhimbje relativisht te lehte ne kemben e majte dhe u perkeqesua gjate dites. E ndjeja kemben e renduar nuk peshoja dot ne te. Sot mu desh te shkoja ne spital, bera nje grafi, fatmiresisht s’kishte gje problematike, por doktori e kuptoi qe kisha abuzuar me dietat proteinike. Pata kriza uricemie te forta, tani duhet te kujdesem shume mbi nje diete te shendetshme, nuk duhet te konsumoj per shume kohe djathin e bardhe, domatet, sardelet meqe kam abuzuar me proteinat”.

“Ajo qe me trembi gjate kohes qe po prisja ekzaminimin, fillova duke bere nje research mbi kete problematike dhe pasojat mund te kaloje ne artrit deri ne kalcifikim, vetem per te qene ne forme, te dukesh bukur para te tjereve, para komplekseve qe me jane indokrinuar qe ne moshe te vogel kur kam qene paska mbipeshe”, perfundon Jonida.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

Brenda shtepise luksoze te Alketa Vejsiut/ Shikoni sa shume kepuce ka ajo ne garderobe

Published

on

Alketa Vejsiu eshte nje nga moderatoret me te preferuara per publikun shqiptar. Ajo eshte shquar gjithmone per stilin e vecante dhe per pamjen e saj mjaft te kuruar.

Vejsiu eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe vazhdimisht poston foto nga perditshmeria e saj.
Ajo ka postuar nje foto ne ‘Instagram’ ku shfaqet brenda garderobes se saj super te madhe. Alketa shihet e veshur me pizhama teksa ne sfond duken pafund canta,kepuce dhe veshje.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj. Me siguri qe kjo eshte garderoba qe cdo vajze enderron ta kete.

Duket se celesi i suksesit te Alketa Vejsiut ka qene stili i vecante ne perzgjedhjen e veshjeve deri ne detaje. Daljet e saj televizive kane terhequr gjithmone vemendjen e publikut.

Continue Reading

Magazina

Horoskopi i fundjaves nga astrologu Paolo Fox/ Kjo eshte shenja qe do te marr 1 lajm te dielen

Published

on

Dashi Në fundjavë hëna do të jetë shumë interesante. Në këto ditë ju do të merrni pjesë në një sfidë shumë të madhe. Të gjitha situatat tuaja sin ë aspektin persoanla ashtu edhe në atë profesional që kanë lindur gjatë muajve të fundit duhen rishikuar.

Demi Në një periudhë si kjo është normale që të ndjeni lodhje dhe strese në nivelin më të lartë. Ashtu do të jetë edhe dita e sotme. Këshilla është që t’i bëni gjërat me kujdes .

Binjakët Ju duhet të jeni më pozitiv në marrëdhëniet tuaja me të tjerët dhe në marrëdhëniet që mund të ndikojnë në të ardhmen tuaj. Ka një rilindje të vërtetë që po ndodh për ju : ju jeni gati të lini gjithçka dhe të filloni përsëri nga e para.

Gaforrja Këtë fundjavë duhet të përjetoni emocione të sinqerta. Dita e sotme do të jetë një parathënie e një pjese të fundit të vitit dhe një 2021 që do t’ju shoh përsëri si protagonistë.

Luani Hëna është në tranzit në shenjën tuaj të zodiakut. Gjatë fundjavës është një qiell i rëndësishëm, por mbase po luftoni me shumë shpenzime. Dashuria duhet të menaxhohet me kujdes , pa e përzier atë me shqetësimet tuaja.

Virgjëresha Edhe pse nuk jeni plotësisht të kënaqur, ju ende keni për të jetuar një vit të rëndësishëm dhe keni arritur të ecni përpara në lidhje me shumë situata. Dashuria në këtë moment mund të ketë përgjigje.

Peshorja Ju jeni në një gjendje stresi të ekzagjeruar , por shumë gjëra do të lehtësohen në fund të këtij viti 2020. Sipas horoskopit të Paolo Fox thotë se mund të keni inflamacion dhe shqetësime në stomak .

Akrepi Këto janë ditë disi nervoze dhe midis ditës së sotme dhe pasnesër ju mund të humbni durimin tuaj . Këshilla për ju është që të keni kujdes në marrëdhëniet me të tjerët . Ju keni shumë nevojë për dashuri.

Shigjetari Ju jeni gati të përjetoni emocione të rëndësishme dhe nesër do ta shihni Hënën në një aspekt të favorshëm. Ka mundësi të mira , por duhet të përpiqesh të zgjidhësh një problem të vogël personal.

Bricjapi Ju jeni plot mendime dhe prandaj keni tendencë të izoloheni herë pas here. Brenda disa javësh do të jetë e mundur të thuash jo për të gjitha situatat që nuk ju pëlqejnë. Këshilla për ju është të flisni qartë dhe të kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë .

Ujori Ju po vuani shumë tani sepse nga natyra jeni një shenjë që e do lirinë. Edhe nëse diçka nuk është në rregull këtë javë, është e rëndësishme të mendoni përpara me optimizëm.

Peshqit Dashuria është e rëndësishme, por nesër mund të ndjeni shumë konfuzion dhe trazira . Ndoshta nuk ndiheni të kënaqur ose heshtni nga frika e ndërlikimeve të mëdha. Kujdes nga raportet!

Continue Reading

Magazina

Brenda shtepise luksoze te Marina Vjollces/ Shikoni si duket nga brenda vila ku jeton me Getoarin

Published

on

Marina Vjollca eshte nje nga moderatoret me te dashura te skenes shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet e kuruar deri ne detaje.
Qe ne fillimet e karrieres se saj ajo ka ditur te beje per vete publikun me embelsine e saj.

Pas dy vitesh shkeputjesh, Marina po drejton emisionin me te ri ‘Klanifornia’.

Perpos angazhimeve te shumta, ajo eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan per ndjekesit momente nga jeta e saj private apo profesionale.

Se fundmi ajo ka publikuar ne ‘Instastory’ disa video ku shfaqet macja e saj. ‘Ja nje llastice e vogel’, shkruan ajo ne krah te videos ku ne sy bien edhe disa nga ambientet e shtepise.

Nje shtepi e arreduar me shume klas me divane dhe kolltuke me dizanje shume te vecanta.

Cdo gje duket e kuruar deri ne detaje dhe plot shije!

Continue Reading

Trending