Connect with us

Aktualitet

Kane mbetur dhe pak dite nga muaji Nentor/ Astrologia Susan Miller zbulon shenjen qe do kete ndryshime

Published

on

Dashi

Sa gjëra për t’u bërë! Truri juaj është shumë i ngarkuar. Do të doni të shijoni privatësinë që ju rezervon gjëra shumë të mira, duke mundësuar njohje të reja; do të doni të zhvilloni projektet profesionale, ose të bëni gjëra të tjera…

Do të jeni shumë dinamikë, por mos u sforconi shumë sepse kjo mund t’ju bëjë nervozë, sidomos me familjarët apo partnerin/en. Do të jetë një periudhë mjaft interesante, nëntori ju ofron situata shumë të këndshme.

Dashuria

Periudhë e zymtë për dashurinë. Do të përjetoni shumë emocione, shpesh jo shumë të qarta. E kaluara mund të kthehet në kujtesën tuaj, ose mund të jeni të pakënaqur me diçka që do donit ta kishit, por që nuk e keni.

Sidoqoftë mënyra sesi e nisni këtë muaj beqar, në një lidhje të komplikuar apo të martuar, reflektoni mbi këtë situatë. Flisni, dialogoni, komunikojani dëshirat tuaja një miku/e, partnerit/es apo kujdo që të dëshironi. Do të jetë mënyra e dyhur për të përballuar ndjenjat tuaja dhe për të hedhur dritë mbi emocionet që përjetoni.

Puna

Saturni, Urani dhe Mërkuri, që ju mbështesin, do t’ju garantojnë realizimin e projekteve që keni në mendje. Madje shumë të tjerë do ju vijnë në mendje! Do t’i ngjasoni një vullkani aktiv. Pra është një periudhë e mirë për të hedhur hapa përpara në karrierë.

Përfitoni dhe impenjohuni fort. Gjithsesi tregoni kujdes! Një periudhë e mirë për të bërë investime, për të financuar apo për të bërë transaksione të çdo lloji. Të ardhurat do të jenë të mira!

DEMI:

Do të jetë një muaj i veçantë. Nga një anë mund të jeni të paqartë në fushën e ndjenjave, të lidhura me familjen apo marrëdhënien tuaj, nga ana tjetër do të tregoheni energjikë, plot grintë. Do të keni dëshirë t’i përkushtoheni vetes tuaj për të përmirësuar jetën tuaj personale dhe atë profesionale.

Në nëntor mund të harxhoni më shumë para, por rrini të qetë pasi do t’i shijoni shpenzimet që do të bëni. Kjo periudhë do ju ndihmojë të kaloni më lehtë situata që nuk do të jenë kaq të favorshme. Gjithsesi, në çdo moment do të dini si të reagoni.

Dashuria

Dashuria do të jetë e trazuar. Nuk do të ndiheni tërësisht të kënaqur dhe do ju duket sikur ju mungon diçka. Një person praktik si ju e di mirë se për çfarë bëhet fjalë. Nëse është diçka e pamundur, dorëzohuni; nëse jo atëherë, pavarësisht se mund të kërkojë kohë, ju do t’ia dilni mbanë.

Tani për tani mundohuni t’i kaloni këto ditë pa e vrarë shumë mendjen. Afërdita tek Akrepi mund t’ju bëjë të fiksoheni pas diçkaje, por dijeni se gjithçka do të zgjidhet kur të afrohen festat!

Puna

Me Jupiterin tek Akrepi, profesioni, në ditët e para të nëntorit, do t’ju shërbejë si trampolinë hedhjeje. Mund të mësoni se do të ngriheni në detyrë, ose mund t’ju bëhet një propozim i ri. Gjithsesi, gjërat e mira do të vijnë vitin e ardhshëm, kur këto raste do të transformohen në situata stabël dhe të favorshme financiarisht.

Dhe përsa i përket parave, kjo do të jetë ndoshta gjëja nga e cila nuk do të jeni 100% i kënaqur. Gjithsesi kjo shkaktohet edhe nga shpenzimet që ju vetë i bëni…

BINJAKËT:

Nëntori do ju sjellë situata mjaft pozitive përsa i përket ndjenjave. Do të ndiheni të lumtur në sferën familjare, nga një marrëdhënie në të cilën jeni të përfshirë ose nga konkretizimi i diçkaje që po prisje prej kohësh. Për fat të keq, ngaqë jeni shumë i ngarkuar me mendime të ndryshme mund të prishni gjithçka dhe t’u hapni rrugën debateve.

Ka shumë projekte që doni të realizoni, por mos u tregoni të paduruar. Mos nxitoni t’i realizoni të gjitha njëherësh, por tregoni kujdes dhe durim.

Dashuria

Afërdita dhe Marsi që ndodhen tek Peshorja do t’ju ofrojnë një fillim muaji mjaft të sheqerosur dhe erotik. Emocionet dhe ndjenjat do të jenë në plan të parë dhe do t’ju garantojnë kënaqësi të shumta.

Afërdita nuk do t’ju shoqërojë përgjatë gjithë nëntorit, prandaj me kalimin e ditëve do të kënaqeni më pak, pavarësisht se gjnedja do të jetë pak a shumë e njëjtë. Gjatë kësaj periudhe do të sqaroni edhe disa dyshime që keni pasur.

Puna

Sa më shumë të tregoheni të organizuar, aq më shumë do të jeni të përqendruar, preçiz dhe të vendosur në punë dhe gjërat do të shkojnë për mbarë. Nëse nuk do të tregoni kujdes, edhe një gabim i vogël mund të prishë projektet tuaja.

Është fatkeqësi të humbni gjithçka prej një detaji të vogël! Përsa i përket parave, nëntori nuk do të jetë muaji më i mirë, por gjithsesi frytet e punës suaj do t’i merrni. Dhe kjo nuk është pak!

GAFORRJA:

Dëshira juaj për të bërë ndryshime të vogla, apo të mëdha në shtëpi, për të krijuar një ambient më të ngrohtë e relaksues, mund të përballet me kundërshtitë e një tjetër anëtari të familjes. Pra mund të përballeni me tensione, por gjithsesi do të dini t’i kaloni më së miri.

Nëntori ju ofron situata të favorshme në sferën personale, pasi mund të keni më shumë kohë të lirë për veten, të bëni miqësi të reja, mund të merrni propozime interesante ose të zhvilloni hobet tuaja. Në përgjithësi do të jetë një muaj mjaft i këndshëm.

Dashuria

Të mira dhe të këqia ju presin këtë muaj. Ulje dhe ngritje, por me shumë mundësi situata do të marrë për mirë me pozicionin e favorshëm të Afërditës dhe Jupiterit tek Akrepi. Një kalim i shkëlqyer për dashurinë, që mund t’ju ofrojë momente të sinqerta dhe premtuese.

Gjërat më pak të mira do të lidhen me tensionin e brendshëm, pakënaqësitë në eros, ose situata të tjera që do të jenë kalimtare. Yjet e dinë sesa jeni të ndjeshëm ju të Gaforres, por mundohuni të tregoheni më të fortë.

Puna

Ju pret një periudhë productive, madje edhe plot me fat. Financat do të jenë në plan të parë. Nëse doni të rrisni fitimet, reflektoni me kujdes, pasi do të jeni të frymëzuar dhe zgjedhjet tuaja do të jenë mjaft të gjetura.

Tregoni kujdes ndaj nervozizmit, që mund t’ju shtyjë të mbylleni në vetvete, ose t’ju bëjë mjaft impulsivë. Këto sjellje nuk do t’ju garantojnë raporte frytdhënëse dhe shumë të qëndrueshme. Mbani sytë hapur! Mund t’ju vijë një propozim i shkëlqyer.

LUANI:

Energjikë, plot grintë dhe komunikues; përgatituni ta prisni nëntorin me një marsh më shumë! Koha e lirë do ju ofrojë shumë kënaqësi, sidomos përsa i përket udhëtimeve të shkurtra, që do ju ndihmojnë në njohjet e reja.

Ndjenjat do të jenë komplekse, ndoshta për shkak të problemeve në shtëpi ose familje, të lidhura me shpenzime ekstra. Gjithsesi këtë muaj, çfarëdo problemi t’ju shfaqet do të arrini t’ia dilni mbanë me sukses!

Dashuria

Ju pret një muaj i shkëlqyer, me Afërditën dhe Marsin në anën tuaj. Ndjenjat dhe zemra do të jenë në sintoni. Përfitoni të rregulloni gjërat që i keni më për zemër si dhe për të përjetuar situata mjaft të nxehta në dhomën e gjumit.

Cilado qofshin qëllimet tuaja, kur Afërdita të kalojë tek Akrepi, do t’i shqyrtoni edhe njëherë disa situata që shkaktohen nga kundërshtitë e brendshme. Nga ana tjetër, grinta juaj erotike do të jetë në maksimum përgjatë gjithë nëntorit. Do të jeni Miss ose Mister sensualiteti!

Puna

Mërkuri dhe Saturni tek Shigjetari do të jenë ëngjëjt tuaj mbrojtës, sepse do t’ju bëjnë racionalë, konkretë, të qartë dhe të aftë të reagoni gjithnjë në mënyrën e duhur. Nëse Jupiteri, së bashku me Afërditën tek Akrepi do të vënë në provë financat tuaja, do t’ju dilni mbanë më së miri.

Do të jetë një periudhë mjaft e mirë për t’u hedhur në aksion, për të gjetur bashkëpunëtorë të rinj, ose për të stabilizuar më shumë pozicionin tuaj. Do të jeni mjaft të besueshëm dhe kush punon me ju do të mbetet shumë i kënaqur nga mbështetja që i ofroni.

VIRGJËRESHA:

Jeni Virgjëresha klasike e organizuar dhe preçize apo jeni një ngatërrestar i madh? Sido që të jeni, Mërkuri tek Shigjetari gjatë muajit nëntor por edhe në dhjetor do të vërë në provë pagabueshmërinë dhe qartësinë tuaj.

Mund të jeni të shpërqendruar, ndoshta sepse do të mendoni për dashurinë, ose sepse do të keni shumë mendime në kohë dhe diçka mund t’ju shpëtojë. Nëntori do të jetë një muaj i veçantë, në disa aspekte me fat dhe magjik për emocionet. Ka kaluar kohë që nuk ndiheshit kështu.

Dashuria

Gjatë nëntorit Afërdita kalon tek Akrepi, ku e pret krahëhapur Jupiteri. Nga ky kalim ju të Virgjëreshës do të mbusheshin plot besim, vetëvlerësim dhe qetësi. Për këto ju kishit vërtet nevojë.

Fati që do t’ju shoqërojë në dashuri gjatë këtij muaji lidhet ngushtë edhe me faktin se do të tregoheni më të hapur dhe më të afërt. Jini pozitivë. Kjo është përgjigja juaj për Saturnin, që i forcuar edhe nga Mërkuri, do t’ju kundërshtojë.

Puna

Nëntori është muaj me fat sepse Afërdita dhe Jupiteri tek Akrepi janë favorizues për financat dhe rastet që mund t’ju shfaqen në karrierë. Bëni kujdes me detajet; mund të humbni shansin të përmirësoni situata të caktuara në sferën ekonomike ose atë profesionale ngaqë nuk tregoheni të vëmendshëm.

Për t’i evituar tregoni kujdes për skadencat dhe takimet, verifikoni çdo detaj dhe mos ndërprisni komunikimin me bashkëpunëtorët dhe klientët. Do të shihni që kjo situatë do të jetë pikënisja e një faze tjetër, më e kënaqshme për punën dhe paratë.

PESHORJA:

Çfarë muaji elektrizues që ju pret! Do të mbështeteni fuqishëm nga Marsi tek Peshorja dhe Mërkuri tek Shigjetari, të cilët do ju japin vitalitet, entuziazëm dhe dëshirë për të punuar. Në kohën e lirë do të zbaviteni mjaftueshëm, por edhe në familje gjërat do të ecin mirë. Përfitoni, pasi do të arrini rezultate të rëndësishme.

Nëse ju kanë mbetur çështje pezull përballojini me armët tuaja më të forta gjatë këtij muaji dhe çdo gjë do të zgjidhet si me magji.

Dashuria

Nëntori nis me Afërditën dhe Marsin tek Peshorja. Mund të jetë jetë ky sinjali për një periudhë të rëndësishme në fushën e ndjenjave, e karakterizuar nga dëshira për të kthyer faqen, për të përmirësuar ose për të realizuar qëllimet që mbani në zemër prej kohësh.

Ju presin ditë të mbushura me lajme të reja, me transformime që para se të shihen nga jashtë do t’i ndjeni nga brenda. Ju do të ndryshoni e bashkë me ju do të ndryshojnë situatat që përjetoni. Mund t’ju duket e çuditshme, por nëse reflektoni do të zbuloni gjëra interesante. Erotizmi do të jetë në plan të parë përgjatë gjithë muajit.

Puna

Me Mërkurin dhe Saturnin tek Shigjetari, të cilët do t’i keni në anën tuaj, nëntori do të jetë një muaj rezultativ për ju. Për impenjimin dhe vendosmërinë do të mendojë Marsi, që, i pozicionuar tek Peshorja, do t’ju bëjë të fortë dhe bindës.

Gjatë këtij muaji mund të merrni përgjigje pozitive, të hidhni hapa në karrierë, të zgjeroni kompetencat tuaja, të caktoheni në një pozicion të ri etj. Do të jetë një periudhë që mund t’ju shtojë të ardhurat. Kini besim dhe shtoni impenjimin tuaj. Do t’ja vlejë.

AKREPI:

Do të jetë një muaj special për zemrën, për ndjenjat në përgjithësi dhe raportet në familje. Ndoshta sepse një surprizë ju pret, një lajm i ri mund t’ju falë buzëqeshje ose shumë para.

Do të jeni më të hapur dhe plot besim, konkretë dhe të vëmendshëm dhe zemra juaj do të ketë sigurinë se era këtë herë është në favorin tuaj. Për gjërat e tjera duhet të prisni pak, por për ju nuk do të jetë problem.

Dashuria

Afërdita në nëntor kalon tek Akrepi, ku do të presë Jupiterin për të formuar një çift perfekt. Si do të ndikojë në zemrën tuaj ky pozicionim i planeteve? Me siguri do ju bëjë të ndiheni mirë; do të jeni plot besim, pozitivë, të hapur dhe të disponueshëm.

Do të keni dëshirë të shijoni jetën dhe sidomos të përjetoni dashurinë që ndjeni. Pikërisht kjo do të bëjë dallimin këtë muaj dhe do ju shtyjë të bëni një hap të rëndësishëm përpara. Do të lini pas tensionet dhe do t’i buzëqeshni të tashmes.

Puna

Nëntori do të jetë një muaj i “çuditshëm”. Do të reflektoni mbi projekte që nuk i keni konkretizuar ende, do të bëni analiza të thella për ato që doni dhe mënyrën sesi do t’i realizoni. Por do të mendoni edhe për të ardhurat, pasi ngjarjet që do të ndodhin do të jenë në favorin tuaj përsa i përket financave.

Momentet e favorshme do t’i kapni në ajër dhe do të arrini të konkretizoni mundësitë që do të shfaqen. Puna dhe paratë do të jenë të favorizuara këtë muaj.

SHIGJETARI:

Dinamik dhe shumë të gjallë; me Marsin dhe Mërkurin në anën tuaj ju pret një muaj interesant në shumë drejtime. Në kohën e lirë do të zbaviteni, sepse do të bëni njohje të reja dhe do të kaloni mbrëmje të bukura, që do t’ju mbeten në mendje.

Do të keni grintën e duhur për të përballuar me sukses çdo situatë që do të krijohet në familje. Mund të bëni edhe një udhëtim të bukur të këndshëm, i cili do t’ju ofrojë pushimin e kërkuar për t’u larguar nga rutina e përditshme dhe për t’u kthyer më pas i karikuar.

Dashuria

Afërdita dhe Marsi tek Peshorja do t’ju favorizojnë në fillim të muajit. Do të jenë ditë fantastike, që do t’ju bëjnë të përjetoni emocione të forta dhe të sinqerta. Deri në datën 7 gjithçka do të jetë perfekte dhe romantizmi do t’ju shoqërojë në shumë situata.

Më pas do të jeni më konkretë, të vëmendshëm në komunikim, dinamikë dhe të gjallë. Gjithsesi, edhe kështu gjërat do të ecin mbarë! Marsi do të qëndrojë në anën tuaj përgjatë gjithë nëntorit, prandaj erotizmi do të jetë në plan të parë.

Puna

Një muaj i përkryer për të krijuar kontakte të reja që do të jenë të nevojshme për bizneset tuaja ose për të rritur shanset për karrierë. Do të jeni të vendosur, preçiz dhe të besueshëm, aftësi këto që do të bëjnë që të bini në sy në ambientin ku punoni.

Nëse po kërkoni punë, intervistat mund të kenë përfundim të mirë, përsa i përket parave tregohuni të kujdesshëm. Nuk do të jetë një muaj i favorshëm. Duhet të organizoheni mirë dhe ndoshta mund t’ju shfaqet ndonjë mundësi e mirë.

BRICJAPI:

Do të jeni nervozë në fillim të muajit. Kjo për shkak të Afërditës dhe Marsit, që mund t’ju komplikojnë jetën, në sferën profesionale dhe atë familjare. Tregohuni të fortë, sepse këtë muaj do t’ju mbështesë Jupiteri, që do t’ju shmangë problemet që do të shfaqen rastësisht.

Edhe pse nëntori nuk do të jetë ndër muajt më të mirë, gjithnjë ka dritë në fund të tunelit dhe jus ë shpejti do ta shihni. Tani për tani mos u tregoni impulsivë dhe tregohuni të kujdesshëm. Fundi do të jetë i lumtur!

Dashuria

Afërdita dhe Marsi tek Peshorja do t’ju dhurojnë një fillim muaji plot stuhi dhe kundërshti. Zemra juaj do të jetë e ndarë më dysh; do të jeni të ndarë mes asaj që provoni dhe asaj që do të donit të bënit realisht.

Më pak fjalë, një rrëmujë e madhe. Për fat të mirë, pas 7 ditëve të para, Afërdita nuk do të jetë më kapriçoze dhe do ju ndihmojë, ndërsa përgjatë muajit do të bashkohet me Jupiterin. Ky pozicionim do ju tregojë zgjidhjet që duhet të ndërmerrni. Erosi? Nuk do të përjetoni situata të mira në këtë sektor.

Puna

Për profesionin mund të jetë një muaj impenjativ, sidomos përsa i përket tensioneve të shkaktuara nga Marsi tek Peshorja përgjatë gjithë nëntorit. Për shkak të këtij pozicionimi duhet të tregoheni të kujdesshëm, të mos i përgjigjeni provokimeve dhe të rrini përherë gati.

Në anën tuaj do të jetë Jupiteri, që së bashku me Afërditën tek Akrepi, pas javës së parë mund t’ju sjellë shumë fat, diçka që do të ndryshojë tërësisht situatën në favorin tuaj, sidomos përsa i përket financave. Së shpejti gjërat do të përmirësohen.

UJORI:

Nëse doni të njihni miq të rinj apo të shijoni kohën e lirë deri në fund ky është muaji i përkryer për të realizuar qëllimet tuaja! Mërkuri dhe Marsi do t’i bëjnë të përkryera mbrëmjet tuaja, do të jeni plot energji dhe dëshirë për të’u argëtuar.

Nëntori do të jetë një muaj me ulje ngritje në familje, me momente plot intensitet dhe te tjera ku do t’ju duhet të rishikoni kërkesat tuaja. Udhëtime apo shëtitje? Do t’i realizoni sidomos në fund të muajit. Tregoni kujdes me shtëpinë dhe ndaj të papriturave.

Dashuria

Afërdita dhe Marsi tek Peshorja do t’ju favorizojnë në fillim të muajit. Ky konfigurim mund të konkretizojë një marrëdhënie dashurore që kërkonit prej kohësh. Në çdo rast mos humbisni mundësinë për të provuar eksperiencat e forta, gjatë të cilave ndjenjat dhe zemra do të jenë në sinkron të plotë.

Pas javës së parë, Afërdita nuk do të jetë më në anën tuaj dhe mund të shfaqni kundërshti e pasiguri. Erotizmi do të jetë shumë mirë, por emocionet nuk do të jenë të qëndrueshme, ndoshta për sepse partneri juaj mund të jetë i shpërqendruar.

Puna

Do ta nisni muajin me paqartësi, por me grintën që ju karakterizon do t’ia dilni mbanë situatave të ndryshme. Përgjatë muajit, Mërkuri dhe Saturni tek Shigjetari mund t’ju ofrojnë të reja interesante.

Nëse po kërkoni punë, mund të gjeni përgjatë nëntorit. Pika juaj e dobët? Për shkak të Afërditës dhe Jupiterit tek Akrepi do të jenë paratë. Do të doni më shumë, por të ardhurat tani për tani nuk do të ndryshojnë. Në këmbim mund të forconi pozitat tuaja në punë!

PESHQIT:

Do të jetë një muaj interesant por duhet të tregoheni të kujdesshëm me përqendrimin. Ky muaj do të jetë plot impenjime dhe jo gjithnjë do të arrini të kujtoni se çfarë duhet të bëni. Shënoni çdo gjë në axhendë, që të mos harroni asgjë. Në familje dikush do të tregojë gishtin drejt jush.

Gjithsesi, nëntori do të ketë edhe gjëra të mira. Ndjenjat, emocionet dhe pak fat do t’ju kthejnë buzëqeshjen në këtë kohë plot shqetësime. Do të shihni që 2018 do të jetë në favorin tuaj dhe shumë gjëra do të rregullohen.

Dashuria

Nuk do të jetë një muaj ideal për të dialoguer. Do të jetë një muaj perfekt për të dashuruar pa limite, sepse të dashurosh do të thotë të mos kesh kufinj. Me Afërditën dhe Jupiterin tek Akrepi, fuqia e emocioneve që do të provoni mund të bëjë ndonjë magji.

Do të ktheni në favorin tuaj një situatë që mendonit se e kishit humbur. Do të ndizni pasione që mendonit se ishin shuar. Dhe shumë të tjera si këto… Me pak fjalë, gjërat më të mira do t’i arrini në një sektor që e keni shumë për zemër.

Puna

Nuk do të jetë një periudhë e lehtë. Për shkak të impenjimeve dhe stresit, mund të tregoheni të pavëmendshëm dhe të bëni ndonjë gafë, një gabim ose të harroni diçka që do t’ju bëjë me dhimbje koke. Tregoni kujdes dhe gjithçka do të shkojë mirë.

Kokën do të ketë plot mendime, por duhet të reagoni dhe të jeni pozitivë. Jupiteri do t’ju mbrojë edhe pse Mërkuri dhe Saturni do t’ju shkaktojnë turbullira dhe së shpejti situata do të ndryshojë për mirë. Jini të durueshëm dhe mos u shpërqendroni.

9 Comments

9 Comments

  1. Pingback: Service virtualization tools comparison

  2. Pingback: blog5star

  3. Pingback: site to buy cvv online

  4. Pingback: สล็อตวอเลท

  5. Pingback: คลิปหลุด

  6. Pingback: เงินด่วน กทม

  7. Pingback: maxbet

  8. Pingback: Online businesses

  9. Pingback: golden ticket printable

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending