Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 23-29 Nentor sipas astrologut Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes ne dashuri

Published

on

DASHI JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Dash, këtë javë duhet të dëgjosh ndjenjat dhe dëshirat e tua më të thella dhe të mos lejosh që kokëfortësia të marrë frenat në marrëdhëniet personale. Trekëndëshi i Merkurit në shenjën e Akrepit me Neptunin në shenjën e Peshqve tregon se do t’ju jepet mundësia të shprehni mendime të brendshme, shqetësime dhe emocione të forta. Mërkuri luan një rol kryesor këtë javë, pasi fundjava do të formojë gjashtëkëndësha të njëpasnjëshëm me Plutonin, Jupiterin dhe Saturnin në shenjën e Bricjapit. Këto kënde janë shumë të dobishëm në zgjidhjen e disa çështjeve të biznesit që kanë dalë në pah kohët e fundit, veçanërisht nëse ato lidhen edhe me çështje financiare.

Dashuria

Këtë javë duhet t’i kushtoni vëmendje mënyrës që do të përdorni për të thënë diçka pasi kontrasti i Afërditës tek Akrepi me Uranin tek Demi tregon nervat dhe tensionin. Ka shumë të ngjarë që ju të humbni të drejtën tuaj nëse nuk mbani një profil të ulët gjatë bisedave me partnerin tuaj. Nëse jeni i lirë, është e mundur të bëni një bisedë me një person që e njihni mirë dhe kjo bisedë duket se ju prek emocionalisht.

Puna dhe Ekonomia

Nëse ka raste biznesi që duhet të zgjidhen, preferoni gjysmën e dytë të javës për t’i realizuar ato, pasi duket se atëherë do të ketë rrethana që do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja. Gjashtëkëndëshat e Merkurit nga Akrepi me yjet e shumtë tek Bricjapi japin mendim të strukturuar, vlerësim të mirë të gjërave dhe epërsi komunikuese. Kombinimi i këtyre karakteristikave do të jetë shumë i dobishëm jo vetëm për të zgjidhur çështjet e biznesit, por edhe për të dalë në pah në punë.

DEMI JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Dem i fortë, këtë javë Merkuri i cili është përballë jush në shenjën e Akrepit mban një rol kryesor. Më 11/24 formon një trekëndësh me Neptunin që është në shenjën e Peshqve dhe ky trekëndësh mund të krijojë një terren të përshtatshëm për diskutime me njerëz që janë në një mjedis më të gjerë ose që kanë kohë për të parë. Përmes këtyre diskutimeve ju do të afroheni me një person specifik dhe nuk përjashtohet që të forconi disa marrëdhënie shoqërore, të cilat ishin “zbehur” kohët e fundit. Gjatë fundjavës, Mërkuri do të formojë gjashtëkëndësha të njëpasnjëshëm me Plutonin, Jupiterin dhe Saturnin në shenjën e Bricjapit dhe do t’ju jepet mundësia të zgjidhni disa çështje që kishin krijuar keqkuptime në fushën e marrëdhënieve ndërpersonale.

Dashuria

Punët tuaja romantike duket se po luajnë një rol kryesor këtë javë dhe ka shumë të ngjarë që do të ketë mundësi të afroheni me një person që ju intereson apo edhe të bëni një njohje të re atje ku nuk e prisni! Kundërshtimi i Afërditës në shenjën e Akrepit me Uranin në shenjën tuaj, është përgjegjës për marrëdhëniet e rrëmbyeshme të dashurisë dhe takimet e papritura. Nëse jeni tashmë në një lidhje gjatë fundjavës do të keni mundësinë të komunikoni në të vërtetë me partnerin tuaj, diçka që do ju afrojë edhe më shumë.

Puna dhe Ekonomia

Çështjet e punës dhe gjithçka që lidhet me të do t’ju mbajë të zënë gjatë javës pasi mund të keni ide, por mund të duhet të prisni pak për t’i bërë ato. Nuk përjashtohet që mund të ketë informacion në lidhje me punën, por edhe fakte nga të cilat do të dilni fitimtarë. Disa thirrje telefonike ose disa e-mail do të luajnë një rol po aq të rëndësishëm në biznesin tuaj.

BINJAKËT JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Këtë javë, sundimtari juaj Mërkuri formon një seri këndesh nga shenja e Akrepit, duke mbajtur frenat në klimën mbizotëruese. Më 24/11 ai do të bëjë një trekëndësh me Neptunin i cili është në shenjën e Peshqve, që tregon se do të keni ide imagjinare, të cilat do t’ju ofrojnë zgjidhje dhe do të zgjidhin çështje profesionale. Gjatë fundjavës, Mërkuri do të formojë gjashtëkëndësha të njëpasnjëshëm me Plutonin, Jupiterin dhe Saturnin në shenjën e Bricjapit. Këto kënde ka të ngjarë të vijnë nga një ide biznesi – e cila nëse zbatohet në kohën e duhur – do të rrisë të ardhurat tuaja, madje edhe mënyrat për të zgjidhur çështjet financiare. Mbani të gjitha mendimet që do të bëni këtë javë që do t’ju frymëzojnë dhe do të provojnë të jenë vendimtare për të ardhmen.

Dashuria

Këtë javë, Afërdita, e cila është në shenjën e Akrepit, krijon një kundërshtim me Uranin tek Demi dhe përmbys disa të dhëna që ekzistojnë deri më tani. Nëse nuk doni të keni surpriza të pakëndshme, do të ishte mirë të mos bëni lëvizje të rrezikshme në fushën romantike, veçanërisht nëse jeni tashmë në një lidhje. Ka shumë të ngjarë që të krijohen keqkuptime dhe megjithëse do të keni aftësinë për t’i zgjidhur ato do të humbni kohë dhe energji të vlefshme, prandaj zgjidhni t’i parandaloni ato. Nëse jeni i lirë, është e mundur të keni kontakt me një person të cilin keni kohë ta shihni dhe dëgjoni, dhe së fundmi ky komunikim do t’i kthejë të dhënat në atë që ekziston midis jush.

Puna dhe Ekonomia

Jeta e përditshme mund të jetë stresuese për ju këtë javë dhe është diçka që duhet ta keni në mendje në mënyrë që të jeni në gjendje të shlyeni detyrimet tuaja në kohë, të paktën ato që nuk shtyhen. Mërkuri, i cili është në shenjën e Akrepit, do t’ju ??ndihmojë të menaxhoni punët, detyrimet dhe madje edhe punët që do të lindin, për sa kohë që hyni në këtë proces. Eshtë e mundur që të ketë diskutime në lidhje me një çështje financiare nga e cila nëse përdorni fjalët dhe argumentet tuaja, do të fitoni diçka.

GAFORRJA JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Për Gaforret, këtë javë sektori romantik dhe gjithçka që lidhet me të do të jetë në qendër të vëmendjes. Mërkuri vazhdon rrugëtimin e tij në shenjën e Akrepit, duke e kthyer vëmendjen tek “objekti i dëshirës tuaj” ose nëse jeni në një lidhje me atë që keni pranë. Trekëndëshi që do të formohet me Neptunin që është tek Peshq në fillim të javës është shumë i dobishëm për të fituar një kontakt thelbësor emocional me atë që ju intereson. Kjo pamje do të krijojë një atmosferë tepër romantike e cila do të jetë po aq e dobishme. Në fundjavë, gjashtëkëndëshat që Mërkuri do të kryejë me yjëzimet e shumtë që ekzistojnë tek Bricjapi, pra Plutoni, Jupiteri dhe Saturni, do të sjellin komunikim me bashkëpunëtorët tuaj dhe njerëzit e afërt me ju dhe nuk përjashtohet që të sjellë disa lajme pozitive.

Dashuria

Kjo javë do të ketë surpriza për ju dhe varësisht nga mënyra se si veproni mund të jeni ose të këndshëm ose të pakëndshëm ose një kombinim i të dyjave. Kundërshtimi i Afërditës në Akrep me Uranin tek Demi mund të krijojë nga një dashuri e rrëmbyeshme deri në një këputje përfundimtare në një marrëdhënie, veçanërisht nëse e keni ndjerë prej kohësh që kjo marrëdhënie nuk shkon më tej. Nëse ka tensione me partnerin tuaj që janë “sipërfaqësore” dhe nuk kanë asnjë sfond dhe nuk sjellin në plan të parë ankesat e së kaluarës, atëherë fundjava duket se është më e lehtë për t’u zgjidhur, veçanërisht nëse i afroheni atyre me diplomaci.

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë është e mundur të keni kontakt me disa nga bashkëpunëtorët tuaj ose me njerëz që janë në hapësirën tuaj profesionale dhe shkaku do të jenë disa të dhëna të reja që mund të ekzistojnë në punë. Fushat ndihmuese që Mërkuri do të formojë me yjëzimet e shumta që ekzistojnë tek Bricjapi do të krijojnë një atmosferë të mirë midis jush dhe të tjerëve dhe kjo do të jetë A dhe Z për zgjidhjen e çështjeve tuaja. Mos e nënvlerësoni fuqinë e komunikimit, por edhe gjendjen e mirë shpirtërore, pasi do të bëjë mrekulli në marrëdhëniet e biznesit.

LUANI JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Luani im, mendimi juaj këtë javë do të monopolizohet nga sektori profesional pasi duket se mendja juaj është në çështje që lidhen me punën në të tashmen dhe evolucionin e tyre në të ardhmen. Mërkuri në shenjën e Akrepit do të formojë një trekëndësh me Poseidon në shenjën e Peshqve dhe do të përmirësojë imagjinatën dhe intuitën tuaj. Dëgjoni ato që ju thotë zemra dhe mos lejoni që mendimet e shqetësuara të zënë vend në mendjen tuaj dhe të ndikojnë në gjendjen shpirtërore. Në fundjavë, Mërkuri vazhdon aspektet pozitive, duke formuar gjashtëkëndësha të njëpasnjëshëm me poliastrinë që ekziston në shenjën e Bricjapit, domethënë me Plutonin, Jupiterin dhe Saturnin. Këto gjashtëkëndësha do të ndihmojnë veçanërisht nga zgjidhja e çështjeve të përditshme deri në disa raste pune!

Dashuria

Këtë javë do të ishte mirë të shmangni diskutimet që mund të krijojnë tension në jetën tuaj personale pasi kundërshtimi midis Afërditës në shenjën e Akrepit dhe Uranit në Dem mund të bëjë tensione “, stuhi “. Nëse tashmë jeni në një lidhje dhe jetoni me partnerin tuaj, tregoni interes për çështje që kanë të bëjnë me shtëpinë tuaj dhe atë, përndryshe ka shumë të ngjarë që ankesat të fillojnë. Nëse jeni përsëri i lirë, duket se do të krijohen kushtet që mund t’ju sjellin afër një personi që është në mjedisin tuaj të punës, por do të ishte mirë të hidhni hapa të vegjël dhe të kujdesshëm.

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë, nuk përjashtohet mundësia që të ketë disa zgjidhje për problemet e përditshme dhe çështjet e punës që ju kanë munduar shumë në të kaluarën. Fushat ndihmuese të Merkurit do të kontribuojnë në këto zgjidhje, gjithçka që ju nevojitet është të keni një humor të mirë dhe komunikues! Shmangni mbështetjen te informacioni që do të vijë përmes njerëzve në mjedisin tuaj të punës nëse ato nuk shoqërohen me letra kredenciale, pasi mund të ketë një ekzagjerim në to.

VIRGJËRESHA JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Virgjëresha këtë javë duket se do të ketë disa mundësi për jetën tuaj personale por edhe për të zgjidhur disa keqkuptime që kishin lindur në ditët e mëparshme midis jush dhe partnerit tuaj. Mërkuri në shenjën e Akrepit formon një trekëndësh me Neptunin tek Peshqit në 24/11, i cili do të krijojë një atmosferë shumë romantike e cila jo vetëm që do të ndihmojë në normalizimin e marrëdhënieve që tashmë ekzistojnë, por gjithashtu mund të krijojë një shumë të mirë klima për tu afruar me një person të ri. Mërkuri vazhdon të luajë gjatë javës pasi në fundjavë do të formojë gjashtëkëndësha të njëpasnjëshëm me polistirenin që ekziston në shenjën e Bricjapit (Plutoni, Jupiteri dhe Saturni) dhe është e mundur që ata të sjellin lajme të mira në një çështje romantike.

Dashuria

Këtë javë do të keni mundësinë të afroheni me një person që ju intereson dhe madje të bëni përshtypjen më të mirë, pasi Merkuri që është sundimtari juaj dhe formon një sërë aspektesh pozitive do të jetë shumë i dobishëm për ju. Shmangni hyrjen në procesin e ekzagjerimit pasi sigurisht nuk ju duhen që të bëni përshtypje. Nëse jeni tashmë në një lidhje, mundësia që do të keni këtë javë është të krijoni një atmosferë shumë të mirë në të duke i bërë një surprizë partnerit tuaj, siç është përgatitja e një darke për dy që do të përmirësojë gjendjen romantike që do të ekzistojë.

Puna dhe Ekonomia

Diskutimet e kësaj jave do të jenë pjesë integrale e çështjeve tuaja profesionale dhe mund të fitoni prej tyre. Një person afër jush mund t’ju ??japë një zgjidhje për një çështje pune që ju shqetëson shumë, prandaj ia vlen të dëgjoni mendimet e njerëzve që u besoni. Mundohuni të zgjidhni çështjet e së tashmes dhe të mos përqendroheni në çështjet e së ardhmes, pasi keni kohë për to.

PESHORJA JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Këtë javë, Mërkuri, i cili është në shenjën e Akrepit, luan një rol kryesor në aspektet astrologjike, duke krijuar rrethana të favorshme në çështjet që lidhen me punët e familjes, si dhe disa punë shtëpiake. Në 24/11 Merkuri do të formojë një trekëndësh me Neptunin në shenjën e Peshqve, i cili do t’ju ??ndihmojë shumë në gjendjen shpirtërore dhe gjendjen tuaj nga ana tjetër do t’ju ??ndihmojë në jetën tuaj të përditshme. Eshtë e mundur të takoni një person i cili do të luajë një rol aktiv në atmosferën e mirë që do të ekzistojë gjatë javës. Në fundjavë, Mërkuri vazhdon aspektet pozitive që formojnë gjashtëkëndësha të njëpasnjëshëm me Plutonin, Jupiterin dhe Saturnin që janë në shenjën e Bricjapit. Nëse i keni lënë çështjet financiare për negociata dhe zgjidhje, do të ishte mirë ta bëni menjëherë pasi duket se mund t’i merrni ato “në masat tuaja”.

Dashuria

Këtë javë duhet t’i kushtoni vëmendje asaj që partneri juaj po ju tregon pasi do të keni tendencë të kaloni kohë në punë, si dhe disa përgjegjësi të përditshme dhe të mos dëgjoni me të vërtetë partnerin tuaj. Kontrasti i Afërditës në shenjën e Akrepit me Uranin tek Demi sjell shpërthime nëse ekziston një nëntokë “e ndezshme”. Kështu që do të ishte mirë të zgjidhni disa keqkuptime ose disa tensione me partnerin tuaj herët, në mënyrë që ato të mos rriten. Nëse jeni të lirë ka shumë të ngjarë që një person nga e kaluara të bëjë një paraqitje.

Puna dhe Ekonomia

Puna dhe gjithçka që lidhet me të do t’ju pushtojnë shumë këtë javë pasi duket se do të ketë disa diskutime me kolegët tuaj dhe njerëzit në mjedisin tuaj profesional. Këndet e favorshëm të Merkurit me Neptunin por edhe me yjet e shumtë që ekzistojnë tek Bricjapi ju thonë të vini bast për aftësitë tuaja komunikuese dhe diplomatike, në mënyrë që të zgjidhni disa çështje profesionale. Shmangni krijimin e përshtypjeve që nuk korrespondojnë me realitetin në mënyrë që të mos ekspozohen më vonë.

AKREPI JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Akrepi këtë javë duket se është i zënë me shumë çështje që kanë të bëjnë ose me marrëdhëniet personale ose me bashkëpunimet dhe për këtë ju do të merrni masa për t’i zgjidhur ato. Merkuri në shenjën tuaj të zodiakut mban rolin kryesor në ngjarjet astrologjike, pasi formon një seri këndesh që të gjitha janë të dobishme! Këndi i parë është ai me Neptunin që do të zhvillohet saktësisht në 24/11 dhe mund të sjellë një zhvillim pozitiv në një çështje romantike. Këndet pozitive vazhdojnë me gjashtëkëndëshat e njëpasnjëshëm që ai do të bëjë me Plutonin, Jupiterin dhe Saturnin që janë në Bricjap, të cilat do të sjellin komunikim me njerëzit në mjedisin tuaj të ngushtë dhe do të forcojnë marrëdhëniet me ta!

Dashuria

Merkuri mund të jetë në shenjën tuaj të zodiakut dhe të bëjë fytyra pozitive, diçka që do të ndihmojë në komunikimin shumë, por Afërdita, e cila është gjithashtu në shenjën tuaj të zodiakut, shqetëson ujërat ndërsa takon Uranin para tij. Kjo tregon që ju mund të planifikoni gjëra specifike për këtë javë dhe të keni parasysh lëvizje specifike, por situatat duket se zhvillohen ndryshe! Ky kundërshtim mund të sjellë gjithashtu një takim ose komunikim të papritur me një person që do të ketë emocione të forta. Nëse jeni tashmë në një lidhje do të ishte mirë të diskutoni për çdo mosmarrëveshje që keni me partnerin tuaj para se ato të marrin formën e një “orteku”.

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë ka shumë të ngjarë të ketë lëvizje në çështjet që kanë të bëjnë me sektorin profesional, pasi duket se ai do të ketë diskutime me disa persona. Për shkak se nuk do të jetë e lehtë të mos tregosh ndjenjat e tua, duhet të jesh shumë i kujdesshëm, pasi diplomacia është e nevojshme. Trekëndëshi i Merkurit me Neptunin rrit frymëzimin dhe imagjinatën tuaj dhe ju bën jashtëzakonisht krijues, diçka që mund të ketë një ndikim pozitiv jo vetëm në jetën tuaj personale, por edhe në disa nga punët tuaja profesionale!

SHIGJETARI JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Shigjetarë të dashur, këtë javë duhet të mbani një profil të ulët në çështjet tuaja personale dhe mos nxitoni të flisni rreth planeve tuaja të rradhës. Merkuri është në shenjën e Akrepit dhe tregon se kjo periudhë fsheh një sfond për ju. Konkretisht këtë javë, trekëndëshi që do të formohet me Neptunin tek Peshqit, mund të sjellë disa çështje të së kaluarës në të tashmen, por nuk është e sigurt që do të sjellë me vete informacionin e nevojshëm për të vendosur se si të lëvizni në to. Gjatë fundjavës, Mërkuri do të formojë gjashtëkëndësha të njëpasnjëshëm me Plutonin, Jupiterin dhe Saturnin në shenjën e Bricjapit, të cilat do të ndihmojnë në zgjidhjen e çështjeve financiare. Tani është një javë shumë e mirë për të ndjekur një plan më të mençur dhe për të shmangur blerjet e panevojshme.

Dashuria

Afërdita, e cila është gjithashtu në shenjën e Akrepit, formon një kontrast me Uranin, i cili është në Dem, dhe nuk përjashtohet të nxjerrë në shesh të zbrazur nga e kaluara. Kështu që është e mundur të kuptoni se keni akoma ndjenja për një person me të cilin jeni larguar, por do të ishte mirë t’i filtroni ato përmes logjikës, në mënyrë që të mos ju çojnë në lëvizje për të cilat pas pak do të pendoheni. Nëse jeni tashmë në një lidhje, disa tensione mund të lindin me partnerin tuaj, por duket se këto tensione do të funksionojnë çliruese për ju dhe do t’ju ndihmojnë të sqaroni disa çështje.

Puna dhe Ekonomia

Angazhimet profesionale nuk duket të jenë një nga përparësitë tuaja këtë javë, por kjo nuk do të thotë që ju nuk duhet t’u jepni atyre vëmendjen e duhur për të shmangur gabimet. Mund të ketë disa diskutime në punë në të cilat ju nuk do të jeni të pranishëm, kështu që nuk duhet të nxitoni të merrni konkluzione për ndonjë gjë që nuk keni parë me sytë tuaj. Nga fundi i javës do të ketë mundësi për të zgjidhur një marrëveshje të re financiare.

BRICJAPI JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Ju Bricjapë këtë javë do të ndjeni nevojën për të komunikuar me njerëz që janë në mjedisin tuaj miqësor dhe për të fituar përsëri kontakt të vërtetë me ta, veçanërisht në rast se duhet t’i shihni për një kohë të gjatë. Mërkuri, i cili është në shenjën e Akrepit, ka një rol kryesor në ngjarjet astrologjike pasi formon një sërë aspektesh pozitive. Më 24/11 do të formojë një trekëndësh me Neptunin tek Peshqit, i cili do të krijojë një atmosferë shumë romantike që mund të bashkojë emocionalisht dy njerëz! Këndet pozitive vazhdojnë gjatë fundjavës me gjashtëkëndëshat e njëpasnjëshëm që do të formojë me Plutonin, Jupiterin dhe Saturnin që janë në shenjën tuaj të zodiakut. Këto do t’ju ndihmojnë të gjeni një zgjidhje dhe të zgjidhni në mënyrën më të mirë çështjet që shqetësojnë miqtë dhe të dashurit tuaj. Këto ditë duket se ju do të merrni rolin e “konsulentit” dhe ky rol do t’ju përshtatet shumë!

Dashuria

Kundërshtimi i Afërditës në Akrep me Uranin në Dem mund të krijojë kushtet e duhura për një dashuri të rrëmbyeshme për të ardhur! Nëse jeni tashmë në një lidhje kjo do ju vë në procesin e “rritjes” së flakës mes jush dhe partnerit tuaj, diçka që do të jetë shumë e dobishme për ju. Nga fundi i javës ndoshta do të ketë lajme përmes një bisede që do të bëni me një person që ju ka tërhequr interesin.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë çelësi është t’i kushtoni vëmendje punëve dhe detyrimeve tuaja pasi duket se do të keni prirjen t’i harroni ato. Merkuri i vendosur në Akrep formon disa kënde ndihmuese që do të ndihmojnë komunikimin dhe klimën në mjedisin tuaj profesional. Nëse shfrytëzoni mundësitë, atëherë do të jeni në gjendje të rregulloni disa punë që keni në pritje, por edhe disa çështje që kanë lindur ose me një koleg ose me një person në lidhje me mjedisin tuaj profesional.

UJORI JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Ujori këtë javë duket të jetë mjaft i mbyllur në vetvete, gjë që do të jetë e dobishme pasi do t’ju ??bëjë të përqendroheni tek njerëzit që janë ose ju konsiderojnë familjen tuaj, por edhe në shtëpinë tuaj të preferuar! Merkuri është në shenjën e Akrepit dhe trekëndëshi që do të formohet me Neptunin nga Peshqit në 24/11 do t’ju vë në procesin e ndryshimit të dekorimit të hapësirës në të cilën jetoni, ashtu siç do t’ju vendosë në frymën e ditëve! Në fundjavë, Mërkuri, duke vazhduar aspektet e tij pozitive, do të formojë gjashtëkëndësha të njëpasnjëshëm me Plutonin, Jupiterin dhe Saturnin në Bricjap, dhe do t’ju jepet mundësia të zgjidhni disa keqkuptime të së kaluarës me të dashurit tuaj.

Dashuria

Këtë javë do të ketë një atmosferë shpërthyese që do të përgjojë në jetën tuaj romantike dhe ka shumë të ngjarë të krijojë shpërthime edhe me mosmarrëveshjen më të vogël që mund të keni me partnerin tuaj. Kundërshtimi i Afërditës në shenjën e Akrepit me Uranin tek Demi krijon emocione të forta, të cilat nga ana tjetër do të krijojnë pasion, por në të njëjtën kohë mund të sjellin tensione. Nëse jeni të lirë me siguri do të kuptoni se ju mungon një person i cili deri më tani keni menduar se nuk ka asgjë mes jush.

Puna dhe Ekonomia

Vëmendja juaj duket të jetë përqendruar te puna këtë javë pasi do të ketë disa çështje që do të kenë nevojë për zgjidhjen tuaj. Nga ana tjetër ju duket se nuk doni të merreni aq shumë me çështje profesionale, kështu që çfarëdo që të bëni do ta bëni në mënyrë mekanike. Do të jetë mirë për ju të përqendroheni në atë që duhet të arrini, pasi kjo do të shmangë gabimet, të cilat mund t’ju kushtojnë kohë.

PESHQIT JAVOR

23/11/2020 TO 29/11/2020

Peshqit e mi këtë javë me Mërkurin nga Akrepi duke luajtur në ngjarje astrologjike do të keni mundësi të afroheni me njerëzit në mjedisin tuaj miqësor dhe të komunikoni me ta, pasi do të kuptoni se njerëzit me të cilët ndani jetën tuaj të përditshme, Lajmet dhe mendimet tuaja janë shumë të rëndësishme për ju. Trekëndëshi që do të formohet me Neptunin që është në shenjën tuaj më 24/11 mund të sjellë një mundësi për t’iu afruar një personi që ju intereson dhe është në mjedisin tuaj më të gjerë miqësor. Tani do të jetë më e lehtë për ju të kontrolloni situatën dhe të merrni disa mostra. Gjatë fundjavës, Mërkuri do të takohet rresht përmes një fytyre gjashtëkëndore me Plutonin, Jupiterin dhe Saturnin tek Bricjapi, gjë që tregon se do të ketë shumë diskutime dhe shumë informacione!

Dashuria

Çështjet e zemrës do të zgjojnë interesin tuaj këtë javë pasi duket se shumica e bisedave do të rrotullohen rreth tyre. Miqtë tuaj do të kenë rolin e këshilltarit në çështjet që ju shqetësojnë, por duhet të mbani mend se për zgjedhjet tuaja personale vendimi përfundimtar duhet të merret nga ju dhe në fakt i patrazuar! Nëse jeni tashmë në një lidhje, përpiquni të vendosni qëllime të përbashkëta me partnerin tuaj dhe përqendrohuni tek ata, pasi kjo do të ndihmojë humorin tuaj, por gjithashtu do të forcojë marrëdhëniet mes jush.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë ka të ngjarë të afroheni me njerëz që janë në mjedisin tuaj profesional dhe kjo klimë do të ndikojë pozitivisht edhe në punë. Këndet e favorshme të Merkurit do të luajnë një rol dominues dhe do të tregojnë se nëse doni të zgjidhni diçka ose të zgjidhni një keqkuptim, tani janë ditët e duhura për ta bërë atë, veçanërisht gjysma e dytë e javës. Disa diskutime mund të synojnë çështje të ardhshme, kështu që ju duhet të bazoheni në atë që do të diskutohet, pasi duket se do të shfaqen disa plane!

9 Comments

9 Comments

  1. Pingback: 슬롯게임

  2. Pingback: sbo

  3. Pingback: youtube news

  4. Pingback: sbo

  5. Pingback: cheap whiskey online

  6. Pingback: click here now

  7. Pingback: สินเชื่อโฉนดที่ดิน

  8. Pingback: maxbet

  9. Pingback: 토토굿게임

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending