Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 23-29 Nentor 2020 i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes qe vjen

Published

on

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03. – 20.04.)
Puna: Në mjedisin tuaj profesional nuk do të jeni tërësisht të favorizuar në marrëdhënie me kolegët. Një problem disi i ndërlikuar do të lindë përsa i përket ekonomisë tuaj, por që do të mund ta zgjidhni brenda një kohe të shkurtër.

Shëndeti: Sikur keni harruar thënien mendja e shëndoshë në trup të shëndoshë.

Dashuria: Sapo Hëna të hyjë tek peshorja, do të shikoni se gjendja juaj emocionale dhe sentimentale do të jetë në formën e saj më të mirë. Do të jetë fillimjava një periudhë më e favorshme për fillimin e një lidhje të re.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Një këndvështrim i ri do të lindë në çështjet tuaja profesionale. Fillimi i javës do të jetë i favorizuar për të gjithë ata që kanë një biznes dhe që presin të ndryshojnë diçka.

Shëndeti: Gjëja më e keqe që mund t’ u gjejë do të ishte ndonjë grip i lehtë.

Dashuria: Një udhëtim i këndshëm do të jetë edhe me surpriza sidomos në marrëdhënie me një person që sapo e keni njohur. Hëna do të jetë vendimtare dhe do të sjellë ndryshime emocionale në jetën tuaj. Do të jetë një periudhë e vështirë për ata që duan të zyrtarizojnë lidhjen e tyre pasi disa pengesa të vogla mund t’ju lindin.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Ngjarje të rëndësishme do t’u shoqërojnë. Do të keni mundësi të mira për ndryshime dhe biseda profesionale. Megjithëse për ata që janë në marrëdhënie pune, nuk do të ketë ndryshime, favorizimet nuk do të mungojnë.

Shëndeti: Bëni kujdes me grykën dhe qafën.

Dashuria: Fillimi i javës nuk do të nisë shumë mbarë në marrëdhënien tuaj me partnerin. Por edhe të padashuruarit, duket se do të duhet të presin edhe pak kohë. Por, Afërdita ju vjen në ndihmë për të zgjidhur çdo problem dhe për të rikthyer harmoninë tek ju.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Një çështje financiare situata duket të jetë tërësisht në favorin tuaj. Në qoftë se punoni në një fushë krijuese, Jupiteri do t’ju vijë në ndihmë. Fundi i javës do të jetë rregullatori i problemeve tuaja.

Shëndeti: Keni ngarkesë fizike, andaj shfrytëzojeni kohën e lirë për rekreacion.

Dashuria: Në qoftë se tashmë e keni një lidhje romantike, do të jeni në qendër të vëmendjes të partnerit tuaj dhe do të mund të merrni emocione të veçanta. Pak kujdes duhet të bëni në marrëdhënie me familjarët pasi debatet ju shoqërojnë

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Në punë, gjërat vështirësohen: rriten kërkesat, përgjegjësitë. Mos dramatizoni, dhe bëhuni të fortë, kthesa s’është larg.

Shëndeti: Nëse e përjashtojmë atë psikike, keni gjendje relativisht stabile

Dashuria: Marsi, planeti më i vështirë për këtë javë, ju sjell pak agresion në bisedat tuaja me partnerin apo një të dashur që e keni prej kohësh në krah. Mos u mundoni të bëheni ju drejtuesi në çift pasi do të keni pak probleme me partnerin. Me një person të vogël në familje duhet të tregoheni më tepër të kujdesshëm.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Fillimi i javës do t’ju ndihmojë që të ndërtoni gjithçka dëshironi në çështje profesionale. Do të zbuloni një mundësi të shkëlqyer profesionale. Për një trashëgimi duhet të prisni ende për realizimin e dëshirës pasi një ndërhyrje nga persona të tretë influencon negativisht.

Dashuria: Përballë listës së gjatë të mungesave tuaja nga partneri, duhet të tregoheni të sinqertë të shihni edhe vetë ku keni gabuar.

Shëndeti: Keni nevojë për më shumë shëtitje në natyrë dhe aktivitete fizike.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Merkuri do të jetë planeti që ju qëndron më pranë gjatë këtyre ditëve. Marrëdhënia juaj me eprorin do të ketë ndryshime. Më tepër energji do të kërkojë projekti që keni marrë në duar, sidomos në qoftë se po punoni me bashkëpunëtorë.

Shëndeti: Pa probleme të theksuara. Ambienti i ngrohtë familjar, mund të ndikojë pozitivisht tek ju, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Po ndjeheni të vetmuar. Një i dashuruar i zhgënjyer ose një rival do të krijojë ndonjë shqetësim, por më pas do të dini t’i neutralizoni me mospërfillje ekstreme.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Për ndonjë supozim që do të keni në marrëdhënie me një kolegun tuaj, do të ishte më mirë ta shfaqnit hapur sepse do të jeni në periudhën e duhur.

Shëndeti: Keni nevojë për qetësi.

Dashuria: Fusha juaj sentimentale do të ketë ndryshime të shumta. Megjithëse Saturni tashmë është vendosur në një pozicion të mirë për t’ju ardhur në ndihmë, disa debate dhe pakënaqësi do të jenë të pashmangshme. Duke filluar nga fundjava, do të keni mbarësi në rifillimin e një lidhje të shkëputur.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Mos pretendoni të arrini diçka për të cilën nuk jeni aspak të sigurt. Shmangni stresin gjatë punës tuaj pasi kjo do t’ju shkaktojë gabime.

Dashuria: Lajme pozitive vijnë për ju. Do të keni mbarësi dhe gjendje emocionale të mirë. Për një bisedë që dëshironi të bëni, do të ishte mirë të mos ngurronit dhe të shfrytëzonit ditët e para të muajit. Në çështje familjare do t’ju lindin disa interesa të reja për të bërë ndryshime të rëndësishme.

Shëndeti: Për shkak të aktiviteteve të shumta, shëndeti është i ndryshueshëm.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Një testim që do t’ju duhet të kaloni do të jetë i thjeshtë dhe pa probleme. Disa të ardhura do të hyjnë në buxhetin tuaj, por jo një fitim nga puna juaj.

Dashuria: Periudha që ke para, ju sjell një ide mjaft të këndshme për të qenë perfektë në takimin tuaj të parë me një person të ri. Do të keni kaq shumë net gjatë të cilave të shprehni hapur ndjenjat tuaja. Suksesi juaj profesional do të ndikojë pozitivisht edhe në marrëdhënie sentimentale.

Shëndeti: Mos e teproni me konsumimin e ushqimit, dilni më shpesh në natyrë.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Do t’ju duhet ta përdorni më tepër intuitën tuaj për të arritur të ardhurat që dëshironi. Duhet të kuptoni çdo lëvizje të personave që keni afër pasi jo të gjithë dëshirojnë të mirën tuaj.

Shëndeti: Shfrytëzojeni kohën e lirë për argëtim dhe për shoqërinë tuaj.

Dashuria: Një ndjenjë që ju ka lindur prej kohësh, do të sjellë gjatë kësaj jave më tepër emocione. Mos u tregoni të ashpër me veten duke e fajësuar për ato çka nuk ju përkasin. Do të keni mjaft për të thënë me partnerin ndaj mos i neglizhoni momentet që qëndroni bashkë. Një person i ri në shoqërinë tuaj, do të jetë mjaft interesant.

PESHQIT 20.2 – 20.03.)

Puna: Mjaft informacione të nevojshme do të merrni në çështje profesionale. Megjithëse ndryshimet financiare nuk do të jenë të shumta, duhet të mendoheni mirë para se të merrni iniciativa. Mos e lini pas dore një mundësi për të fituar disa të ardhura që nuk ju përkasin.

Shëndeti: Përpiquni të jeni të sinqertë. Merrni të gjithë kohën e nevojshme për t’u qetësuar.

Dashuria: Në qoftë se mendoni se jeta juaj sentimentale duhet të ndryshojë, jeni në momentin e duhur për ta pritur atë. Ndjenjat pozitive mund t’ju drejtojnë drejt një lidhje të sinqertë dhe premtuese.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Eklipsi i henes do te vije me ndryshime/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Si do të ndikohen 12 shenjat nga Eklipsi i Hënës tek Binjakët?

Dashi

Dashë, çështjet në lidhje me mjedisin tuaj të menjëhershëm dhe më të gjerë vijnë në pah me këtë Eklips Hënor. Ju jeni thirrur të kapërceni perceptimet dhe sjelljet fanatike me të cilat jeni përballur me njerëz dhe situata. Ka ardhur koha që ju të eleminoni pikëpamjet që mund të kenë dëmtuar marrëdhëniet tuaja me njerëz që janë të rëndësishëm për ju, përndryshe ka më shumë gjasa të ketë tension dhe përfundimisht tjetërsim nga mjedisi juaj. Mundohuni të frenoni intensitetin e përgjuar dhe nervozizmin që keni. Sigurohuni që ta kanalizoni këtë energji në mendime dhe ide origjinale që do të funksionojnë në mënyrë të favorshme si për ata që janë afër jush, ashtu edhe për njerëzit që do të thonë shumë për ju, por nuk keni kontakte të drejtpërdrejta me ta. Çështjet e trajnimit, ndjekjeve intelektuale, komunikimit dhe tregtisë do të zgjidhen. Essentialshtë thelbësore të jesh plotësisht i sinqertë dhe i qartë me njerëzit me të cilët ke të bësh, pasi kjo do të vlerësohet shumë. Eshtë e mundur që të ketë përmbysje në marrëveshjet financiare që do të rrisin pasigurinë tuaj, por në thelb ato ju japin mundësinë të shihni me të vërtetë cilat janë nevojat dhe vlerat që përcaktojnë jetën tuaj.

Në çështjet që kanë të bëjnë jo vetëm profesionale por edhe romantike, Eklipsi i Hënës ju fton të sqaroni brenda vetes se çfarë saktësisht po kërkoni dhe cilat janë aspiratat tuaja të vërteta. Në rastet kur duhet të përballeni me situata të vështira ose duhet të përballeni me probleme duhet të mbështeteni te racionaliteti, mendimi juaj duhet të jetë i qartë, do të jetë e nevojshme të mos lejoni që gjykimi juaj të ndikohet nga emocione negative ose nga dështimet që kanë ndodhur ne te shkuaren. Kujdesuni për informacionin dhe shpirtërimin tuaj, përqendrohuni në faktet reale dhe jo aq shumë në hamendjet tuaja. Nëse ka ndonjë çështje që ju huton dhe jeni hezitues, jepni kohë fakteve, shmangni marrjen e vendimeve të nxituara. Përqendrohuni në çështje të një natyre financiare, do të ishte mirë të shmangni rreziqe të mëdha dhe kërcime të rrezikshme, të përpiqeni të përqendroheni dhe të përqendroheni në stabilizimin e të ardhurave tuaja. Nxirrni në sipërfaqe anën dinamike të personalitetit tuaj, megjithatë lëvizni me përmbajtje dhe jo impulsivisht.

Demi

Dema të dashur, ky Eklips i Hënës ndikon ndjeshëm në fushën e financave tuaja dhe kjo krijon një shqetësim të veçantë për ju. Nuk përjashtohet që të ketë përmbysje dhe ngjarje të papritura që do t’ju largojnë nga marrëveshjet financiare, transaksionet dhe lëvizjet e biznesit që ju interesojnë. Duhet ta kuptoni që mund të menaxhoni përmbysje të papritura larg dyshimit të fortë dhe nervozizmit që do t’ju çojnë në sjellje konfliktuale. Në fund të fundit, e vetmja gjë që do të keni sukses në një rast të ngjashëm është të dinamizoni lëvizje të rëndësishme për ju që mund t’ju japin frymë dhe të ekuilibrojnë buxhetin tuaj. Ju gjithashtu duhet të keni kujdes për jetën tuaj personale ndërsa rebeloheni kundër asaj që mendoni se ju shtyp, herë me justifikim dhe herë pa ndonjë arsye të vërtetë. Ju duhet të sqaroni brenda vetes se çfarë është ajo që dëshironi të ndryshoni në mënyrë që të mund të ecni në harmoni të plotë në marrëdhënien tuaj. Përndryshe sjellja juaj shpërthyese nuk do të pranohet nga partneri juaj dhe ka të ngjarë të çoni në luftime të ashpra me pasoja të pakëndshme. Ekuilibri i lakmuar do të vijë kur të zbuloni se cilën pjesë të vetes dëshironi ta flakni pasi të kuptoni se duhet të ndryshoni në mënyrë që të zhvendosni ata që ju rrethojnë.

Eklipsi i Hënës ju fton të ripërcaktoni fakte dhe sjellje, ju duhet të analizoni dhe rishikoni. Mundohuni të vendosni në rregull mendjen dhe dëshirat tuaja, nëse ka çështje që ju stresojnë dhe ju hedhin psikologjikisht duhet të bëni hapin për të pastruar ndjenjat tuaja, vetëm atëherë do të jeni në gjendje të merrni vendimet e duhura. Ju duhet të vendosni çështjet në pritje në një orar, nëse nuk i trajtoni ato stresi do të jetë më i madh, nuk do t’ju lejojë të lëvizni të qetë. Shmangni situatat dhe marrëdhëniet konfuze, vendosni cilët njerëz të mbani në jetën tuaj dhe cilët të hiqni. Duhet të përqendroheni në fushën tuaj profesionale dhe financiare, mund të ketë vështirësi por duhet t’i përballoni me qetësi. Vendosni financat tuaja në rregull, shmangni parëndësitë. Në rastet kur duhet të bëhen marrëveshje, gjykimi juaj duhet të jetë i saktë, shkelni në një terren të fortë dhe të bazuar mirë.

Binjakët

Binjakë, boshti i marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve tuaja lëkundet për mirë pasi ky Eklips i Hënës ndikon ndjeshëm në fushën thelbësore të marrëdhënieve ndërpersonale. Nuk përjashtohet çështja që çështjet të dalin në sipërfaqe me vrullin që do t’ju befasojë dhe mundësisht të shkaktojë lëvizje dhe reagime spazmotike. Ju duhet të ekuilibroni nevojën për një shoqëri absolute me dëshirën emocionale për një rol të vetëkuptueshëm në jetën tuaj, përndryshe problemet që do të krijohen nëse nuk dilni me atë që dëshironi me të vërtetë do të krijojnë kushte polarizuese si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Mos nxitoni për të marrë vendime gjatë kësaj periudhe, thjesht dëgjoni ata përreth jush dhe dëshirat dhe aspiratat tuaja më të thella. Profesionalisht, ju mund të përfitoni nga perceptimi i shpejtë që keni dhe lehtësia për sa i përket zgjidhjeve pasi ato do t’ju ndihmojnë të kapërceni shkëmbinjtë nënujorë që mund të krijojnë stres dhe nerva. Diskutimet e mbara ekonomike nuk përjashtohen. Emocionalisht, ju duhet të qëndroni larg gjendjes kritike dhe mjerimit përndryshe tensioni që do të lindë në marrëdhënie ose në një njohje të re të mundshme që mund të ekzistojë nuk do të ndihmojë për të funksionuar në mënyrë harmonike dhe për të pasur një dy afatgjatë.

Eklipsi i Hënës sjell ndryshime dhe ndryshime në marrëdhëniet dhe bashkëpunimet tuaja. Në thelb, ju jeni thirrur të lëvizni në mënyrë racionale, duke shmangur shpërthimet dhe pavlerësimet. Ju duhet t’i rregulloni gjërat, kjo do t’ju ndihmojë të merrni vendime të mençura. Në rastet kur ka pengesa dhe vështirësi, do të ishte mirë të mos jesh indiferent ose të shtyhesh, do të jetë thelbësore të merresh me situatën ballë për ballë, duke kërkuar një zgjidhje kuptimplote. Në fushën emocionale në lidhje me partnerin tuaj, përpiquni të lëvizni me pjekuri emocionale, shmangni gënjeshtrat dhe përgjithësisht situata të dyfishta ose të dyanshme. Njohjet mund të mos mungojnë, nëse jeni të ndarë emocionalisht do të jetë e nevojshme të jeni në gjendje të vendosni dhe të qetësoheni. Në përgjithësi, duhet të shmangni veprimet e nxituara, si në çështje të natyrës profesionale dhe personale, zgjedhjet tuaja duhet të mendohen shumë mirë.

Gaforrja

Për ju Gaforre të dashura, ky Eklips i Hënës vibron për mirë në jetën e përditshme dhe në punën dhe ka të ngjarë të nxjerrë çështje që do t’ju sjellin ballë për ballë me proceset prapa skenave. Bëni kujdes pasi është e lehtë të zhyteni në emocionalitet dhe të mos funksiononi realisht në mjedisin e punës. Eshtë e nevojshme të heqësh qafe iluzionet dhe sjelljet e papritura që do të prishin të dhënat dhe do të ndikojnë në zakonet dhe rrjedhën e punës. Në të njëjtën kohë është e nevojshme të jeni të kujdesshëm në jetën tuaj personale sepse konfrontimet e mundshme mund të çojnë në distancë nga personi për të cilin jeni të interesuar dhe dëshironi të luani në jetën tuaj. Eshtë mirë të përgatitni veten dhe partnerin tuaj në ushtrime ekuilibri që do të lejojnë që marrëdhënia juaj të ecë normalisht dhe pa ngritje dhe ngritje. Shprehja e ndjenjave më të thella me bujari dhe humor të mirë do ta çojë jetën tuaj personale drejt stabilitetit dhe jetëgjatësisë, përmes trajtimit të pjekur të gjërave. Optimizmi dhe intuita do t’ju shoqërojnë në këtë përpjekje.

Eklipsi i Hënës do të ndikojë në ju emocionalisht, duhet të jeni në gjendje të lëvizni të përmbajtur, mos lejoni pesimizëm ose mendime negative t’ju çojnë në vendime të nxituara. Në çështjet profesionale dhe të punës, në rast se ka vështirësi dhe pengesa, ju duhet të jeni në gjendje të lëvizni dinamikisht, do të jetë e gabuar nëse vendosni armët. Mund të ketë disa riorganizime të punës, kushtet në vendin tuaj të punës mund të ndryshojnë, sjellin përshtatjen tuaj në sipërfaqe, përpiquni të përfitoni nga ndryshimet. Në marrëdhënien tuaj ose me partnerin tuaj ose me familjen ose kolegët tuaj duhet të mbani gjakftohtësinë tuaj, do të jetë mirë të shmangni konfrontimet dhe shpërthimet. Reagimet dhe fiksimet kokëfortë nuk do t’ju bëjnë mirë. Respektimi i pikëpamjeve dhe sjelljes suaj nuk do të ndihmojë për të ofruar zgjidhje dhe për të diferencuar kushtet negative që mund të ekzistojnë. Përqendrohuni në anën optimiste të gjërave, lëvizni me përmbajtje.

Luani

Luanë, jeta romantike dhe ambienti miqësor janë në qendër të interesit me këtë Eklips të Hënës. Eshtë e mundur të mbyllni një cikël situatash që mund të prishin marrëdhënien ose një njohje të mundshme të re që ju intereson. Eshtë e nevojshme të mbani disponimin intensiv revolucionar që mund të fshihet brenda jush dhe të çojë në sjellje dhe lëvizje përçarëse që nxisin jetën personale dhe mjedisin miqësor. Ju duhet të kuptoni se çdo qëndrim shpërthyes që keni do të ketë një efekt negativ në marrëdhënien tuaj dhe mund t’ju largojë nga njerëz të rëndësishëm. Kujdesuni që të mbroni veten dhe personin për të cilin interesoheni në një nivel personal duke shprehur ndjenja dhe mendime me butësi dhe pjekuri. Qëndrimi juaj do të ndihmojë për të kapërcyer vështirësitë dhe konfliktet pa gjakderdhje. Në çështjet që mund të lindin me persona miqësorë, është e nevojshme të përmbahet acarimi që do të çojë në lëvizje impulsive dhe të gabuara. Përmbysjet në marrëveshjet financiare që kryesisht kanë të bëjnë me çështje të pasurive të paluajtshme janë të mundshme. Eshtë mirë të jeni të përgatitur të reagoni në përputhje me rrethanat pa humbur durimin tuaj dhe tuajin. Vështirësitë përmes situatave specifike mund të kapërcehen me bashkëpunim dhe prirje për harmoni.

Me Eklipsin e Hënës do të duhet të theksoni marrëdhëniet tuaja personale miqësore dhe shoqërore. Do të keni mundësinë të takoheni, të shoqëroheni, nuk do të humbisni njohjet e reja që do t’ju ndihmojnë të rinovoheni. Duhet t’i kushtoni vëmendje stresit dhe pasigurive në përgjithësi, do të ishte mirë të mos i jepni hapësirë ??mendimeve negative. Ju jeni thirrur të kapërceni marrëdhëniet e vjetra të së kaluarës dhe të shikoni përpara, do të keni mundësinë të fshini ato të vjetrat dhe të bëni një fillim të ri në jetën tuaj. Në rastet kur ka një konfuzion emocional paqartësitë do të krijojnë boshllëqe, përpiquni të sqaroni çështjet që ju shqetësojnë, shmangni polemikat dhe shpërthimet. Theksoni psikologjinë tuaj, në thelb do të duhet të mbroni botën tuaj të brendshme që të jeni në gjendje të mbani ekuilibrin tuaj. Ju do të jeni në gjendje të kapërceni vështirësitë dhe të gjeni zgjidhje, ajo që duhet të bëni është të mendoni objektivisht duke shmangur lidhjen dhe fiksimin.

Virgjëresha

Virgjëresha, Eklipsi i Hënës në boshtin Shigjetari – Binjakët prek fusha të rëndësishme të jetës tuaj siç janë mjedisi profesional dhe familjar. Eshtë e mundur që të lindin çështje që ju duhet t’i kufizoni dhe t’i mbyllni duke qëndruar larg tensionit dhe acarimit që fshihen brenda jush dhe nuk ju lejojnë të shihni objektivisht cilën situatë po përjetoni. Eshtë mirë ta shndërroni energjinë tuaj në nisma që do të ndihmojnë në normalizimin e marrëdhënieve dhe çështjeve që ju shqetësojnë intensivisht. Përndryshe absolutiteti, disponimi dhe sentimentalizmi i fortë i pavarur dhe revolucionar do të jenë një përzierje shpërthyese që do të prekë kryesisht sektorin profesional dhe së dyti marrëdhëniet familjare. Përdorni disponimin tuaj komunikues për të shprehur mendime më të thella me argumente logjike dhe të mbështetura pasi kjo do të funksionojë në mënyrë të dobishme duke zgjidhur keqkuptimet dhe duke hequr nervozizmin. Ju gjithashtu duhet t’i kushtoni vëmendje nivelit financiar, pasi nuk përjashtohet që të ketë transaksione tregtare, marrëveshje për çështje komunikimi dhe marrëdhënie me publikun që do të përmbysen dhe do t’ju shqetësojnë. Në mënyrë që të keni ekuilibër duhet të punoni shumë dhe të ofroni veten tuaj më të mirë për të arritur rezultatin ideal.

Eklipsi i Hënës do të ndikojë në ju emocionalisht, mund të ketë ndryshime dhe ndryshime të humorit në gjendjen tuaj shpirtërore. Ju do të duhet të përqendroheni në çështjet që lidhen me familjen, mund t’ju duhet të pastroni çështje që krijojnë pasiguri dhe shqetësime. Në marrëdhëniet e biznesit dhe punësimit duhet të keni kujdes për sjelljen tuaj, në rastet kur lindin keqkuptime ose ndryshojnë rrethanat, ju duhet të trajtoni situatat në mënyrë metodike. Do të jetë mirë të shmangni mendimet negative, shpërthimet dhe këputjet, të gjeni një mënyrë për të bashkëpunuar me kolegët tuaj, pëlqimi dhe pranimi do të jetë i nevojshëm. Do të keni mundësinë të ndërmarrni iniciativa, të ndërmerrni rreziqe, të përpiqeni të lëvizni në mënyrë organizative. Klima për transaksione financiare do të jetë e favorshme, mund të ketë hapje për bashkëpunime të reja profesionale. Lëvizni në një mënyrë të organizuar dhe metodike, shmangni stresin dhe presionin e brendshëm.

Peshorja

Për ju Peshoret, mjedisi juaj më i gjerë dhe i afërt vijnë në pah me këtë Eklips të Hënës ndërsa krijohen kushte të polarizimit dhe konfliktit që ju thirreni të kapërceni. Hipertensioni ka të ngjarë të mbizotërojë nëse i lejoni vetes të shfaqë nervozizmin dhe shtypjen që fshehni brenda. Eshtë e domosdoshme të mbash nervozizmin dhe të përpiqesh me këmbëngulje, durim dhe pjekuri për t’u dhënë atyre që të rrethojnë të kuptojnë se çfarë po të shqetëson në të vërtetë dhe dëshiron të ndryshosh në mënyrë që të ketë ekuilibrin e nevojshëm midis jush. Ju gjithashtu duhet të jeni të kujdesshëm kur bëhet fjalë për çështje financiare pasi ndoshta do të ketë përmbysje që do të krijojnë pasiguri të madhe. Thjesht mos harroni se absolutiteti dhe posesiviteti nuk ju lejojnë të shihni objektivisht cilat janë lëvizjet e nevojshme për të pasur marrëveshje të suksesshme dhe për të shmangur ngjarjet përmbysëse që do t’ju pengojnë. Duke treguar mirëkuptim për kërkesat e të tjerëve, ju do të krijoni një mjedis ku kërkesat tuaja do të përmbushen pa ngritje dhe ngritje dhe konflikte.

Eklipsi i Hënës ju sjell ngjarje që do të ndryshojnë mënyrën e të menduarit, mund t’ju duhet të bëni sqarime emocionale dhe praktike. Nuk përjashtohet që familja dhe marrëdhëniet tuaja miqësore të preken, ju jeni thirrur të pajtoni situatat, të gjeni zgjidhje dhe të mos përkeqësoni klimën. Në rast mosmarrëveshjesh ose keqkuptimesh, duhet të gjesh një mënyrë për të shpjeguar dhe folur me ndershmëri, vetëm atëherë do të jesh në gjendje të ekuilibrosh marrëdhënien. Në kontaktet personale dhe shoqërore përpiquni të jeni emocionalisht të hapur, ndihmoni bashkëbiseduesit tuaj t’ju kuptojnë, shmangni shmangiet dhe gjysmë të vërtetat. Kushtojini vëmendje çështjeve të një natyre financiare, ruhuni nga rreziqet e rrezikshme financiare, do të jetë mirë të studioni të gjitha pozitivet dhe negativet e mundshme. Në marrëveshjet financiare aspiratat tuaja duhet të jenë realiste, të mendojnë dhe të veprojnë në mënyrë metodike. Synoni të jeni të sigurt dhe të parëndësishëm, do t’ju kushtojnë.

Akrepi

Akrepa, çështjet financiare, marrëveshjet me palë të treta dhe aktivitetet e biznesit vijnë në pah dhe mund të ndikojnë ndjeshëm si në buxhetin tuaj ashtu edhe në psikologjinë tuaj. Eshtë e mundur të besoni se të qenit pa kompromis dhe absolut në pikëpamjet tuaja mund të favorizojë punët që ju shqetësojnë. Eshtë mirë të kuptohet se ky trajtim do të ketë efektin e kundërt. Ju ndoshta do të largoheni nga njerëzit dhe bashkëpunimet në një mënyrë intensive dhe konfliktuale nëse nuk arrini të tregoni një gatishmëri për të bashkëpunuar pasi ekuilibri është i nevojshëm gjatë kësaj kohe. Në jetën tuaj personale, përmbysjet mund t’ju shqetësojnë dhe të krijojnë një atmosferë shpërthyese me personin që luan pranë jush. Mbi të gjitha, ju duhet të jeni realist dhe të kufizoni çdo impulsivitet ndaj mendimeve dhe lëvizjeve. Duke shprehur me pjekuri, sy pozitivë dhe ndjeshmëri që kërkon të jesh i sigurt se do të gjesh një përgjigje duke krijuar një fushë harmonie që i përshtatet të gjitha niveleve të jetës tënde. Revolucioni dhe agresioni i përgjuar do t’ju krijojnë vetëm probleme më të mëdha.

Eklipsi i Hënës ju fton të përqendroheni në çështje të një natyre financiare, në gjithçka që ka të bëjë me marrëveshjet e negociatave duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe. Bëni kujdes në tregje dhe në përgjithësi në gjithçka që ka të bëjë me shuma të mëdha parash. Kini kujdes të mos ndërmerrni veprime ose zgjedhje që me kalimin e kohës do të rezultojnë të padobishme. Në kontaktet tuaja, veçanërisht ato profesionale, lëvizni me një gjendje shpirtërore të pandjeshme, papajtueshmëria dhe mënyra absolute e të menduarit nuk do t’ju ndihmojë të keni një rezultat pozitiv. Si në marrëdhëniet e punës, ashtu edhe në jetën tuaj personale, do të jetë e nevojshme të mbani një qëndrim të ekuilibruar, duke shmangur shpërthimet dhe reagimet nervore. Në rastet kur ka vështirësi ose vonesa ju duhet të lëvizni me durim metodik, veprimet spazmatike nuk do të sjellin ndonjë gjë të mirë. Synoni për komunikim dhe harmoni, dukuni realist, përpiquni të mendoni globalisht.

Shigjetari

Shigjetarë të dashur, Eklipsi i Hënës në boshtin tuaj me Binjakët prek fushën e marrëdhënieve tuaja dhe kërkon përmbajtje dhe qetësi nga ju. Realiteti është që ju doni të reagoni në mënyrë subversive dhe të ndryshoni të dhënat pa pasur një drejtim të qartë për rrugën që dëshironi të ndiqni. Reagimet intensive dhe nervozizmi mund të krijojnë një mjedis shpërthyes që do të ndikojë ndjeshëm si në jetën tuaj personale ashtu edhe në atë profesionale. Ju duhet të mbroni veten dhe marrëdhëniet tuaja në përgjithësi në mënyrën më të mirë të mundshme pasi të kundërtat do të kenë pasoja të pakëndshme që nuk janë të lehta për t’u riparuar më vonë. Emocionalisht, ndiheni të humbur në ndjeshmërinë tuaj dhe nuk është e lehtë të shohësh realisht se si duhet të lëvizësh. Mundohuni të shihni larg mashtrimeve dhe paragjykimeve atë që partneri juaj mund t’ju ofrojë dhe shmangni konfrontimet që do të krijojnë ftohtësi mes jush. Diskutimet në lidhje me situatat e vjetra mund të çojnë në normalizimin e marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve që do t’ju ndihmojnë të ndiheni të qëndrueshëm dhe të sigurt në jetën tuaj. Përfitoni nga ky moment për t’u larguar nga vështirësitë dhe shtigjet.

Eklipsi i hënës në boshtin tuaj me Binjakët ju fton të lëvizni në mënyrë metodike, të përmbajtur, pa stres dhe ankth. Mund të ketë ndryshime dhe ndryshime, është e mundur që ngjarjet të krijojnë një bazë të dhënash të re që ju do të duhet ta menaxhoni në mënyrë racionale. Duhet të jeni të kujdesshëm në reagimet tuaja, në diskutimet që do të bëni me partnerin ose me një familje apo koleg, qëndrimi juaj duhet të jetë i ekuilibruar. Reagimet nervore dhe shpërthimet do të krijojnë këputje të cilat nga ana tjetër do të sjellin negativitet. Qëndrimi juaj nuk duhet të jetë nervoz, vetëkontrolli do të jetë i nevojshëm, ju duhet të shmangni shpërthimet. Synoni për pajtim, pranim dhe ekuilibër, do të jeni në gjendje të zgjidhni keqkuptimet, megjithatë ajo që do t’ju nevojitet do të jetë mirëkuptimi dhe pjekuria emocionale. Ju nuk do të mungoni në njohjet dhe bashkëpunimet e reja, tregoni besim në talentet dhe aftësitë tuaja.

Bricjapi

Bricjapë, sfondi del në sipërfaqe dhe krijon tension, melankoli dhe introversion. Ky Eklips i Hënës ndikon dukshëm në psikologjinë tuaj pasi hedh dritë mbi prapaskenat që ndikojnë në mjedisin e punës. Në të njëjtën kohë, ajo sjell në pah situatat e kaluara dhe çështjet në pritje që ngarkojnë gjendjen tuaj shpirtërore. Ka ardhur koha që ju të heqni qafe zmbrapsjet, fajet dhe paragjykimet që nuk ju lejojnë të evoluoni, përkundrazi veproni si pesha në kursin tuaj aktual. Tregoni kujdes dhe përmbajtje duke shmangur sulmet frontale pasi nervozizmi dhe iluzionet e fshehura mund të çojnë në lëvizje të gabuara. Ju jepen mundësi në përpjekjet kolektive dhe ekipore që jeni thirrur të përfitoni pasi ato do t’ju ndihmojnë të ecni përpara me një ritëm të qëndrueshëm dhe të vendosur në arritjen e qëllimeve tuaja. Emocionalisht, është mirë të kontrollosh nevojën e fortë për autonomi në marrëdhënie sepse është e mundur të çosh në polemikë dhe përfundimisht në tjetërsim nga partneri ose personi i ri për të cilin interesohesh. Gjetja e interesave dhe qëllimeve të përbashkëta do të ndihmojë për të normalizuar situatën dhe për të punuar në mënyrë harmonike me personin që dëshironi të jeni pranë jush.

Eklipsi i Hënës do të ndikojë tek ju psikologjikisht, ju mund të mos jeni në gjendje të ekuilibroni botën tuaj të brendshme, mund të ketë ndryshime të humorit dhe ngritje dhe ngritje. Mundohuni të shmangni mendimet negative, mos u përqendroni në ngjarje të frustruara, në përgjithësi do t’ju duhet të stimuloheni dhe të ruani optimizmin tuaj. Do të ketë hapje që do të ndihmojnë për të dhënë një zhvillim pozitiv, megjithatë do të jetë e nevojshme të lëvizni me vetëkontroll të qetë dhe jo me pesimizëm ose impuls. Si në çështjet personale dhe ato profesionale nuk duhet të hapni një fushë polemikash, mirësjellja do të jetë e nevojshme në mënyrë që të ruhen nivelet e ekuilibruara. Në fushën romantike do të jetë e mundur të çoni marrëdhënien tuaj në një nivel më detyrues, megjithatë rezultati përfundimtar do të varet nga mënyra se si i trajtoni zhvillimet, do të jetë e nevojshme të shmangni stresin.

Ujori

Jeta personale e Ujorit është në qendër të interesit ndërsa ndiheni të mërzitur intensiv që lehtë mund të shprehen në fushën e marrëdhënies. Eklipsi i Hënës në aksin Shigjetari – Binjakët ju fton të mbyllni raste që ndikojnë në romancën tuaj, si dhe miqësitë tuaja. Sidoqoftë, një kusht i domosdoshëm që ata të mbyllen me sukses është menaxhimi juaj personal, pasi që lehtë mund të shpëtoni duke reaguar në mënyrë spazmatike ndaj sugjerimeve dhe situatave. Krijimi i një mjedisi shpërthyes në marrëdhëniet e rëndësishme në jetën tuaj nuk do të ndihmojë në rezultatet e dëshiruara. Përkundrazi, nuk përjashtohet që kjo të rezultojë në largimin e personit që luajti në romancën tuaj ose miqve që deri më tani kanë luajtur një rol vendimtar në mjedisin specifik për ju. Sigurohuni që të përdorni diskutime për të promovuar planet tuaja në një nivel profesional pasi ju jepet mundësia në këtë mënyrë të mbyllni raste të së kaluarës që mund t’ju rëndojnë psikologjikisht. Në të njëjtën kohë, është e mundur që të ketë përmbysje në statusin tuaj shoqëror ose në imazhin tuaj publik që do t’ju shqetësojë fillimisht. Shihni anën pozitive të gjërave dhe përfitoni nga kjo situatë për të ndërtuar një imazh të ri që prek personalitetin tuaj.

Në nivelin e marrëdhënieve do të ndikoheni nga Eklipsi i Hënës, duhet të theksoni takimet dhe kontaktet tuaja shoqërore dhe personale. Bisedat që do hapni do të kenë thellësi emocionale, në fakt do të jeni në gjendje të sqaroni, zgjidhni keqkuptimet dhe të forconi lidhjet tuaja. Nuk do të ketë mungesë të hapjeve për njohje të reja, ajo që do t’ju duhet do të jetë të tregoni pranim duke shmangur komentet kritike dhe refuzimin e shpejtë. Në fushën tuaj romantike do të keni mundësinë ta çoni lidhjen tuaj në një nivel më detyrues, do t’ju jepet mundësia të flisni hapur me partnerin tuaj, të flisni për aspiratat dhe dëshirat tuaja. Njerëzit e lirë afrohen, flirtojnë, nuk përjashtohet të takoni një person që do të arrijë t’ju entuziazmojë, qëndrimi juaj duhet të jetë i qëndrueshëm dhe i pjekur. Në rastet kur jeni të hutuar emocionalisht, përpiquni të depërtoni në thellësitë e botës suaj të brendshme, sqaroni me veten tuaj se çfarë saktësisht po prisni dhe kërkoni.

Peshqit

Përsa i përket Peshqit, jeta juaj familjare dhe profesionale shqetësohet nga ky Eklips i Hënës pasi është e mundur që çështjet të dalin në sipërfaqe që do të shkaktojnë trazira duke ndryshuar të dhënat e deritanishme. Tensioni është i përhapur pasi nevoja për ndryshim rri në pritë, por ju nuk e keni identifikuar në të vërtetë atë që ju shqetëson dhe ju shtyn të eleminoni karakteristikat dhe mentalitetet që keni futur në familje. Ka ardhur koha që ju të kuptoni qartë dhe realisht atë që ju shqetëson dhe mund të ndikojë ndjeshëm si në marrëdhëniet me mjedisin e njohur ashtu edhe në karrierën tuaj. Bëni kujdes sepse konfliktet do të çojnë në rezultat të kundërt. Këmbëngulja, manipulimi, fiksimet nuk do t’ju lejojnë të shihni globalisht ndryshimet që duhet të bëni. Ju keni mundësinë për të parë të ardhmen të hyni në diskutime duke pretenduar të dhëna të ndryshme dhe mirëkuptim nga njerëzit që luajnë një rol kryesor për ju. Kushtojini vëmendje edhe jetës suaj personale, pasi pakujdesia dhe neglizhenca mund të sjellin ftohtësi dhe tjetërsim.

Eklipsi i Hënës ju fton të përqendroheni në çështje që lidhen me familjen dhe punën tuaj. Në rast se ka çështje të hapura me familjen dhe të afërmit, do të keni mundësinë të diskutoni hapur dhe të ofroni zgjidhje për çështjet që kanë vazhduar për një kohë të gjatë. Mundohuni të ekuilibroni botën tuaj të brendshme, flisni me sinqeritet, do të jetë e gabuar nëse i fshehni dëshirat tuaja. Në çështjet e një natyre pune, qëndrimi juaj duhet të jetë metodik, në rastet kur kërkohen procedura, do të jetë e nevojshme të punoni në një mënyrë të koordinuar. Nuk përjashtohet që mund të ketë ndryshime dhe ndryshime në kushtet e punës, ju jeni thirrur të përshtateni dhe të përfitoni nga të dhënat e reja. Në fushën tuaj romantike do të jeni në gjendje të gjeni mirëkuptim dhe kënaqësi emocionale nga personi për të cilin jeni të interesuar, megjithatë ajo që duhet të bëni është të lëvizni me relaksim dhe besim. Kufizoni tendencat e dyshimit dhe dyshimit, përpiquni të mbështeteni në fakte dhe jo në hamendësimet tuaja personale.

Continue Reading

Aktualitet

Nga data 1 deri ne 7 Dhjetor do vijne lajme te mira/ Kjo eshte shenja e horoskopit me FAT per javen

Published

on

Dashi

Gjatë javës mund të merrni lajme të papritura në lidhje me një person me të cilin keni kontakte profesionale ose biznesi.

Demi

Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, jini të kujdesshëm me kontaktet tuaja të reja këtë javë, qofshin ato profesionale, miqësore apo romantike. Gjatë javës, një person do të luajë një rol në jetën tuaj dhe do të ketë një mision për të përmbushur dhe do të duhet të pranohet si i tillë.

Binjakët

Këtë javë do të keni një takim ose bisedë me një burrë që do të ketë një pozicion ndryshe nga ju për një çështje të rëndësishme që lidhet me shtëpinë, familjen ose punën tuaj.

Gaforrja

Në përgjithësi, kjo mund të jetë një javë shumë e mbara në të cilën do të keni mundësinë të bëni përparim në zhvillimin e çështjeve ose marrëdhënieve të rëndësishme.

Luani

Gjatë javës do të përjetoni pasiguri ose paqëndrueshmëri më të madhe në kryerjen e detyrave dhe angazhimeve tuaja ditore.Gjithçka që arrini gjatë këtyre shtatë ditëve do të jetë e ngadaltë dhe më e vështirë për tu realizuar.Suksesi juaj gjatë këtyre shtatë ditëve do të varet nga durimi dhe aftësia juaj për të bërë kompromis.

Virgjëresha

Gjatë javës do të keni një bisedë në lidhje me karrierën tuaj, mundësinë për të kaluar në një pozicion të ri ose për shkak të fillimit të një aktiviteti të ri, prodhimi, etj.Ju mund të keni një takim ose kontakt me një person që do të jetë përfaqësues i një institucion, kompani apo organizatë.

Peshorja

Në rrethana të papritura, ju mund të takoni fqinjët tuaj të vjetër, kolegë, të njohur, ish shokë klase dhe më shumë.

Akrepi

Java do të jetë e mbarë për njerëzit e kësaj shenje. Do të ketë vend për compromise dhe projekete të reja. Gjithsesi duhet të jeni të kujdesshme kur ndërmerrni hapa shumë të rëndësishëm. Mendohuni para se të merrni një vendim.

Shigjetari

Në punën tuaj, monitoroni me kujdes veprimet e kolegëve.

Bricjapi

Gjatë javës do të përjetoni një ngjarje të rëndësishme në lidhje me një të afërm ose do të keni një bisedë të rëndësishme që ka të bëjë me planin tuaj, realizimin e së cilës do të dëshironi deri në fund të vitit.

Ujori

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të duhet të ndihmoni në një mënyrë ose në një tjetër një person që do të ketë një problem serioz shtëpiak ose të pronës.

Peshqit

Java do të jetë e paparashikueshme dhe e komplikuar nëse keni një gjykatë apo çështje ligjore.Gratë e Peshqve do ta kenë të vështirë të përmbushin pritjet e tyre për këtë javë, sepse disa nga idetë dhe planet tuaja do t’ju duhet shumë më shumë kohë për t’u zhvilluar.

Continue Reading

Aktualitet

Me dekoltene e zbuluar dhe me robdishan/ Xhensila Myrtezajn nuk e kemi pare ndonjehere keshtu

Published

on

Xhensila Myrtezaj eshte nje nga personazhet me te njohura ne ekranin shqiptar. Kengetarja eshte shume e pelqyer dhe e suksesshme ne karrieren e saj. Qe ne daljen e saj te pare ne skene, ajo ka terhequr vemendjen e mediave dhe publikut.

Nder vite, Xhensila ka sjelle nje sere kengesh te cilat jane kthyer ne hite.

Perpos angazhimeve te shumta, kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale permes te cilave ndan here pas here fotografi apo video te ndryshme nga jeta e perditshme.

Xhensila pergezohet shpesh per pamjen e saj fizike por edhe per pozitivtetin qe percjell.

Se fundmi ajo ka ndare nje set fotografik ku ka vendosur edhe me ne fokus tiparet e saj te bukurise.

Krah fotove teksa shfaqet me dekolten e zbuluar dhe robdishan, Xhensila shkruan: “Ji vetvetja.”

Kengetarja ka preferuar qe te prezantohet me nje grim tere shkelqim ndersa floket ka zgjedhur t’i kape lart.

Continue Reading

Trending