Connect with us

Sot

E diela do te vije me 1 lajm qe keni pritur/ Ky eshte horoskopi i detajuar per daten 22 Nentor 2020

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Gjërat kanë për t’iu ecur keq gjatë kësaj dite dhe në shumë momente do ndiheni keq. Për ju që keni një lidhje, jeta ka për të pasur goxha tronditje. Nuk do doni të toleroni aspak dhe gjatë gjithë kohës do mundoheni të dalë e juaja. Ju beqarët do interesoheni mjaft për një person, por kur ta keni me pranë do zhgënjeheni. Ende nuk do ketë ndryshime në status dhe më mirë tani për tani. Në punë, për të përmbushur të gjitha ambiciet, duhet të luftoni shumë dhe të krijoni miqësi me të gjithë. Aleancat do ju ndihmojnë mjaft. Sektori i financave ka për të qenë shumë herë më i mirë dhe më i qëndrueshëm.

Demi

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Dielli dhe Mërkuri do ua bëjnë ditën shumë të bukur. Do dini gjithë kohës si të silleni dhe do hidhni hapat e duhura. Ju të dashuruarit do i qëndroni shumë besnike partnerit tuaj dhe mund të mendoni t’i përgatisni edhe disa surpriza të këndshme atij. E rëndësishme është që të dy palët të ndiheni sa më mirë. Ju beqarët duhet të tregoheni të matur dhe në asnjë mënyrë nuk duhet të nxitoheni. Në punë nuk do lejoni askënd t’iu dalë para e t’iu pengojë. Ju do jeni të aftë të lëvizni çdo lloj guri për të arritur atje ku doni. Si[as Dritare.net, buxheti do jetë goxha i mirë, prandaj shfrytëzojeni rastin për të bërë investimet e menduara më herët.

Binjakët

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Gjatë kësaj dite, si për çudi, shumë gjëra kanë për t’iu ndryshuar për mirë dhe do emocionoheni pafund. Nëse keni një lidhje, dialogu do rivendoset sërish në jetën tuaj dhe do mund të zgjidhni edhe disa probleme të vogla që më parë ju kanë shqetësuar. Ju beqarët nuk do ndiheni gati të hidhni hapa gjigande dhe mund t’i refuzoni edhe ftesat që do ju bëhen. Në fakt keni për t’u penduar shpejt. Në punë nuk do doni të ndiqni disa rregulla strikte dhe do preferoni ta bëni çdo gjë ashtu si mendoni. Në planin financiar do e dini mirë si të veproni që situata t’iu mbetet gjatë gjithë kohës e mirë.

Gaforrja

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Dëgjoni më shumë zemrën gjatë kësaj dite dhe nuk keni për të dalë aspak të humbur. Nga ana tjetër duhet edhe të falni më tepër që të çliroheni edhe vetë. Nëse keni një lidhje, besojini partnerit tuaj për të gjitha ato që do ju thotë sepse nuk keni për t’u zhgënjyer asnjëherë. Nëse ai ju bën një propozim pranojeni pa u menduar dy here pasi do përjetoni shumë emocione. Ju beqarët do ndiheni keq herë pas here për shkak të disa problemeve profesionale dhe nuk do preferoni ta kërkoni dashurinë. Në punë çdo gjë do jetë rutinë. Do bëni atë që keni bërë gjithmonë pa menduar për diçka më ndryshe. Në planin financiar ndryshimet do jenë pozitive.

Luani

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Për të pasur një ditë më të bukur sot, mundohuni të jeni paksa më kreativë. Nëse keni një lidhje dhe doni të jetoni në harmoni të plotë duhet të tregoheni të sinqertë me partnerin dhe të mos e gënjeni atë për asgjë. Për ju beqarët do konkretizohen disa nga ëndrrat tuaja më të bukura dhe çdo gjë do ndryshojë përgjithmonë. Në punë do keni aftësi goxha të mira dhe do merrni kënaqësi pafund. Gjithë përpjekjet dhe sakrificat e bëra më në fund do shpërblehen. Buxheti do kërkojë pak më tepër vëmendje dhe përkushtim. Po u sollët në këtë mënyrë jo vetëm që nuk do hasni probleme, por mundet të keni edhe përmirësime.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Gjatë kësaj dite do ndiheni më të sigurt për gjërat që duhet të bëni dhe do dini si të veproni. Ju që keni një lidhje do dashuroheni qetësisht me partnerin tuaj gjate gjithë kohës dhe kënaqësitë do jenë më të forta se kurrë më parë. Do qeshni e madje do diskutoni shtruar edhe për disa mosmarrëveshje të së shkuarës ardhur nga kokëfortësia e të dyve. Ju beqarët nuk do arrini ta tërhiqni pas vetes atë që pëlqeni edhe sikur të bëni sakrifica. Në punë mirë është të reflektoni me kujdes para se të veproni në mënyrë që as nesër të mos ju lindin probleme. Duhet të jeni më largpamës. Me shpenzimet, po u treguat të pamatur, keni për të pasur probleme serioze.

Peshorja

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Gjatë kësaj dite do i bëni gjërat me plan dhe do kujdeseni mjaft për gjithçka. Nëse jeni në një lidhje, edhe pse nuk do keni shumë kohë të lirë, do e gjeni mundësinë për të kaluar disa momente me partnerin dhe për t’ia shprehur dashurinë njëri-tjetrit. Ju beqarët nuk duhet ta kërkoni larg dashurinë pasi ajo gjendet shumë më pranë jush. Në punë do përdorni gjithë kohës diplomacinë për të arritur objektivat që i keni vënë vetes. Për ju asgjë nuk është e paarritshme. Sipas Dritare.net, Saturni do iu bëjë të kthjellet dhe do dini si ta menaxhoni më së miri buxhetin. Në këtë sektor nuk do ketë aspak tronditje.

Akrepi

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Ditë shumë e bukur do jetë kjo e sotmja. Do jeni të logjikshëm dhe gjithçka do ju ecë për mrekulli. Ju të dashuruarit do argëtoheni pafund së bashku me partnerin tuaj dhe në asnjë moment nuk do ndiheni të mërzitur. Ndërmjet jush dhe atij nuk do lindin aspak mosmarrëveshje pasi sinqeriteti do mbizotërojë. Ju beqarët do merrni plot ftesa, por do i refuzoni ato me arsyen që jeni në pritje të dikujt më interesant. Në punë do keni shumë guxim dhe forcë. Do merrni përsipër edhe disa detyra të kolegëve dhe do i përfundoni ato në kohën e caktuar. Në planin financiar mendohuni gjatë para se të bëni çdo investim në mënyrë që të mos lëndoheni.

Shigjetari

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Planetët do vazhdojnë t’iu mbështesin gjatë kësaj dite dhe do iu hapin shumë porta. Do jeni gjatë gjithë ditës me humor të mirë. Nëse keni një lidhje do arrini më në fund të gjeni ekuilibrin e kërkuar dhe harmoninë. Nuk do keni pikë dyshimi për partnerin e do dashuroheni më lirshëm. Beqarët do ndihmohen nga Mërkuri dhe do dinë të joshin personat e duhur. Në ponë do keni performancë më të mira. Shefat do ju vlerësojnë dhe do iu japin disa detyra me më shumë përgjegjësi. Sektori financiar nuk do jetë aspak i keq, por nëse shpenzoni për çdo gjë që do iu shkojë ndër mend keni për t’u penduar.

Bricjapi

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Do hiqni dorë nga disa zakone të vjetra sot dhe do bëni gjithçka ndryshe për të përjetuar edhe më tepër emocione. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e gëzueshme. Do përjetoni vetëm emocione pozitive. Edhe ju beqarët do jeni të privilegjuar në dashuri dhe me shumë gjasë jeta do ju ndryshojë përgjithmonë. Duhet të bëheni gati edhe për ndonjë ngjarje të befasishme, por interesante. Në punë do keni nevojë të punoni vetëm dhe shefat do ua japin këtë mundësi. Ju mbetet ju ta shfrytëzoni. Nëse shpenzimet i kryeni me kujdes dhe maturi gjendja financiare nuk do jetë e keqe.

Ujori

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Mundohuni të ruani sa më shumë ekuilibrin dhe vetëpërmbahuni sot. Ju të dashuruarit mund të keni herë pas here disa mosmarrëveshje të vogla me partnerin tuaj, megjithatë gjithçka do kalohet shpejt. Ju beqarët do keni vetëm disa mundësi për aventura kalimtare, kështu që do jetë në dorën tuaj nëse do doni të përfitoni prej tyre apo jo. Në punë do keni goxha vështirësi dhe shumë gjëra nuk do ju ecin si i kishit programuar. Nuk do merrni dot as postin që iu ishte propozuar. Në planin financiar do jeni me më shumë fat se kurrë ndonjëherë më parë dhe do ndiheni mjaft të qetë për këtë gjë.

Horoskopi i datës 22 nëntor 2020

Peshqit
Lëreni veten më të lirë gjatë kësaj dite dhe bëni ato që do ndieni në çdo moment. Keni për të dalë më të fituar. Ju të dashuruarit do jeni largpamës dhe mjaft realistë. Do i zgjidhni një e nga një të gjitha problemet që keni pasur dhe do dini edhe si të kërkoni falje për gabimet e bëra. Ju beqarët nuk duhet t’iu besoni verbërisht të gjithë personave që do iu joshin sepse disa mund të kërkojnë thjesht të tallen apo të kalojnë vetëm disa çaste intime. Në punë do jeni tejet të kujdesshëm me çdo gjë dhe keni për të arritur rezultatet e shumë ëndërruara. Dinamizmi gjithashtu nuk ka për t’iu munguar. Buxheti ka për të qenë goxha i mirë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending