Connect with us

Aktualitet

Do te zgjidhni 1 problem qe ju ka shqetesuar/ Ky eshte horoskopi i detajuar i dates 21 Nentor 2020

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Mos lini asgjë pas dore gjatë kësaj dite sepse gjithçka do jetë në dëmin tuaj. Nëse jeni në një lidhje, mundohuni të mos e lini asnjë moment pas dore partnerin tuaj sepse të tjerë mund t’ua rrëmbejnë përgjithmonë. Ju beqarët nuk duhet të hidhni hapa nëse keni dyshime sepse do vijë një moment kur çdo gjë do marrë fund për shkak të debateve. Në punë disa planetë do ju mbështesin fort dhe do ju ndihmojnë të gjeni rrugën e duhur për të arritur atje ku doni. Mund të fitoni edhe një pozicion më të mirë. Në planin financiar mos e lëshoni veten edhe po ju dolën vështirësi. Me pak përkujdes dhe disa masa situata do ndryshojë shpejt.

Demi

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Gjatë kësaj dite nuk do pranoni asnjë lloj kritike dhe do hidhni vetëm hapa para me bindje të plotë. Ju të dashuruarit do jeni shumë sensualë dhe të dashur me partnerin tuaj kështu që marrëdhënia në çift do jetë e shkëlqyer. Do ja kaloni aq mirë me njëri-tjetrin saqë shumë persona do ju kenë zili. Ju beqarët duhet të reflektoni gjatë para se të pranoni propozimet që do iu bëhen, pasi bëhet fjalë për të ardhmen tuaj. Në punë do jetë Dielli ai që do iu ndihmojë pafundësisht. Do iu bëni ballë edhe kolegëve dashakeqë edhe eprorëve gjithë kohës me nerva. Sipas Dritare.net, buxheti nuk do jetë i keq edhe pse në fakt nuk jeni treguar shumë të shtrënguar me shpenzimet së fundmi.

Binjakët

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Marsi do ju vërë paksa nën presion gjatë kësaj dite dhe mund të mos i arrini dot të gjitha ato që keni planifikuar. Ju të dashuruart nuk do kaloni vetëm momente të bukura, por herë pas here mund t’iu lindin edhe debate e mosmarrëveshje. Vështirësitë financiare do jenë një arsye për këto gjëra. Nëse jeni beqarë do keni një jetë të trazuar dhe as që do ju shkojë ne mendje të mendoni për dashurinë. Në punë do lodheni aq shumë saqë në disa momente do mendoni të dorëzoheni plotësisht. Buxheti do përkeqësohet për shkak të shpenzimeve të mëdha për kafe dhe aksesorë.

Gaforrja

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Kjo ditë nuk do ngjasojë me ato që keni kaluar më parë. Do arrini të përjetoni më shumë kënaqësi. Nëse keni një lidhje, jeta juaj do konsolidohet tej mase. Do jeni shumë të logjikshëm dhe nuk do thoni gjëra të gabuara. Ju beqarët do jeni me fat dhe do realizoni një nga takimet më të bukura të bukura të jetës tuaj. Gjithçka do marrë një tjetër drejtim. Në punë ambicia do rikthehet tek ju. Do filloni të ëndërroni një post të ri që me disa përpjekje mundet ta arrini. Mos mendoni se të tjerët janë më të zotë se ju. Financat do dini si t’i menaxhoni gjatë gjithë kohës dhe situata do vijë duke u përmirësuar.

Luani

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Nën ndikimin e madh të hënës dhe Marsit, sot do iu pëlqejë të jepni urdhra. Ky do jetë një gabim i madh. Ju të dashuruarit do ëndërroni më shumë nga sa duhet dhe kjo mund t’iu bëjë të vuani. Jeta në fakt është më e vështirë dhe më e ashpër sesa në ëndërr. Ju beqarët do përfitoni nga rrethanat dhe do ja shprehin dashurinë një personi që keni kohë që e pëlqeni. Përgjigjja ka për të qenë pozitive. Në punë duhet të negocioni me disa kolegë dhe të mundoheni të jepni më të mirën tuaj. Në planin financiar çdo gjë do varet prej jush. Sa më të kujdesshëm të tregoheni aq më mirë do iu ecin gjërat.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Edhe pse e keni qejf t’i merrni gjërat shtruar, sot është momenti të merrni disa vendime të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e qetë dhe e ngrohtë. Do shprehni dashuri pafund ndaj njëri-tjetrit dhe shpesh do ju rrahë zemra fort nga surprizat që do merrni. Edhe ju beqarët do kaloni një ditë shume të këndshme dhe të mbushur me takime interesante. Në punë gjërat nuk kanë për të ecur ashtu si keni dashur, megjithatë nuk duhet të dorëzoheni menjëherë. Buxheti do konsolidohet dhe do arrini të kryeni edhe investime të mëdha që më parë nuk keni mundur dot.

Peshorja

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Edhe pse në mëngjes do jeni paksa të hallakatur e të shpërqendruar, që nga mesdita gjithçka do ecë më së miri. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë harmonike dhe e begatë. Marrëdhënia juaj do thellohet edhe më tepër dhe do intensifikohet. Ju beqarët do vazhdoni të jeni në kërkim të princit tuaj të kaltër dhe mund të bëni edhe sakrifica për këtë gjë. Mundet edhe të lumturoheni. Në punë do e bëni çdo gjë me shumë zell, por mirë është që herë pas here të çlodheni. Sipas Dritare.net, në planin financiar keni për të pasur tronditje për shkak të pamaturisë së treguar së fundmi.

Akrepi

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Sado të mundoheni e të luftoni ndikimin negativ të Hënës nuk do ja dilni dot sot. Për ju të dashuruarit nuk pritet një ditë e mirë. Do ketë skena të njëpasnjëshme xhelozie dhe konflikte të cilat do ju mërzitin pafund. Ju beqarët duhet të bëni më tepër durim nëse doni të gjeni personin vërtet ideal dhe që do ju përshtatet në çdo pikë. Në punë shumë persona do ju provokojnë, por ju nuk duhet kurrsesi të bini pre. Shihni planin tuaj dhe mos e ktheni kokën sa andej këtej. Për fat të mirë në planin financiar do ju mbështesin fort disa të afërm dhe mund të kryeni edhe disa investime të nevojshme.

Shigjetari

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Gjatë kësaj dite do ju duhet shumë këmbëngulje dhe besim për t’i ndryshuar gjërat për mirë. Ju të dashuruarit, të nxitur edhe nga Venusi, do bëni të pamundurën për ta përforcuar marrëdhënien me partnerin. Do flisni më hapur me partnerin dhe nuk do mbani më mëri për ato që keni kaluar. Ju beqarët vështirë se mund ta joshni atë që pëlqeni edhe sikur të bëni gjëra interesante. Në punë do i realizoni një e nga një të gjitha objektivat e dhëna dhe mund të merrni disa vendime të rëndësishme. Për financat do jetë ditë pozitive kështu që mos u shqetësoni aspak për shpenzimet që do kryeni.

Bricjapi

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Bëni kujdes mos imagjinoni probleme sot sepse keni për ta ndërlikuar jetën tuaj. Nëse keni një lidhje dhe doni që jeta në çift të ecë më mirë, duhet patjetër të lëvizni nga qyteti ku jeni dhe të bëni ndonjë udhëtim të shkurtër. Do argëtoheni dhe do e hiqni mendjen nga problemet e përditshme. Për ju beqarët do jetë ditë e zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Në punë mos kërkoni më shumë sesa ju takon sepse shefat do ju marrin me sy të keq. Duhet të dini si t’i bëni ata për vete sepse do dilni të fituar më pas. Buxheti do jetë goxha delikat, prandaj çdo shpenzim që do e kryeni bëjeni me kujdes dhe pasi të keni kryer mirë llogaritë.

Ujori

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Falë Hënës do jeni më të përkulshëm gjatë kësaj dite dhe më të gatshëm për të gjetur ekuilibrin me të tjerët. Nëse keni një lidhje do jeni të kujdesshëm me sjelljen dhe do shmangni debatet për gjëra elementare. Mund të duroni më tepër edhe ndonjë tekë të partnerit. Nëse jeni beqarë do keni fatin e madh për të takuar personin për të cilin keni ëndërruar kaq shumë. Në punë do keni rivalitet të fortë, por kjo nuk do ju bëjë të dorëzoheni menjëherë. Do keni durim dhe do jeni këmbëngulës. Për sa iu përket financave, ato nuk do jenë shumë të kënaqshme. Instinktivisht mund të shpenzoni më tepër nga sa duhet.

Peshqit

Horoskopi i datës 21 nëntor 2020

Ndiqni intuitën gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Mos hezitoni të hidhni edhe ndonjë hap apo ta thoni me zë të lartë atë që mendoni. Nëse keni një lidhje duhet të shtoni dozat e sensualitetit dhe të krijoni më tepër momente romantike. Ju beqarët do bini kokë e këmbë në dashuri me një person që dikur as nuk ja keni hedhur sytë. Në fakt kohët e fundit ai ka bërë ndryshime rrënjësore. Në punë do jeni më të duruar dhe do dini të frenoni. Do i dëgjoni me kujdes shefat dhe nuk do veproni asnjëherë kundër atyre që ata ju kërkojnë. Sektori i financave do ketë goxha turbullira.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending