Connect with us

Aktualitet

Data 21 Nentor eshte fillimi i nje faze te re/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Afërdita kalon në Akrep nga 21 nëntori dhe kështu është në një shenjë ujore dhe enigmatike. Kështu, gjatë kësaj kohe, pasioni, misteri dhe emocionet e forta janë rregull, deri më 15 dhjetor për sa kohë që Afërdita mbetet në Akrepin joshës dhe misterioz. Deri atëherë, ju mbështeteni në intuitën tuaj për të kuptuar se kush mund të hyjë në jetën tuaj, me truket tuaja psikologjike zbuloni peizazhin e dashurisë.

Fuqia juaj është s eksi dhe përdorni kontroll dhe manipulim për të zbuluar sekretet e shpirtit të partnerit tuaj.Ju nuk jeni të kënaqur me pak dhe ju kërkoni të jetoni absoluten.Por planeti i dashurisë në mjedisin e ashpër të Akrepit është në një pozitë të dobët, pasi marrëdhëniet tani janë zhytur në elementin e ekzagjerimit. Por sjell lajme të shkëlqyera për financat, kështu që koha për rrezik, për sa kohë që së pari flisni me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale.

Kalimi i Afërditës nga Akrepi aktivizon ata që kanë lindur në shenja si Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori dhe i fton ata të marrin vendime.Jep mundësi dhe ide të papritura për Virgjëreshën dhe Bricjapin, oreks për veprim, gjallëri dhe komoditet për Gaforren dhe Peshqit. Nga 21 në 29 nëntor, ndikimi i Afërditës ushtrohet në dhjetë ditët e para të shenjave të zodiakut, dhjetë ditët e dyta aktivizohen nga 29 nëntor deri në 7 dhjetor dhe nga 7 deri në 15 dhjetor, ndikimi i planetit pranohet nga ata që kanë lindur në dhjetë ditët e treta të shenjave të zodiakut.

Këndet e Afërditës gjatë kalimit të saj nga Akrepi

Më 27 nëntor, Afërdita formon një kundërshtim me Uranin, duke sjellë trazira në marrëdhëniet, por edhe marrëdhëniet-fishekzjarre …

Më 6 dhjetor, Afërdita formon një trekëndësh me Neptunin, duke trazuar emocione të thella dhe emocione të forta.

Më 10 dhjetor, Afërdita formon një gjashtëkëndësh me Plutonin, duke e pasuruar jetën tuaj me pasion dhe emocione të forta.

Më 14 dhjetor, Afërdita formon një gjashtëkëndësh me Jupiterin dhe ju bën të shprehni zemërgjerësinë dhe optimizmin tuaj.

Kalimi i Afërditës nga Akrepi dhe shenjat

DASHI

Afërdita ju ofron pasion, sharm dhe para në shtëpinë tuaj të tetë diellore, të s eksit dhe financave të zakonshme.Kjo rrit intuitën tuaj dhe ju udhëzon në përmirësimin e kursimeve tuaja, por edhe në shlyerjen e kredive tuaja.Nëse keni probleme me financat tuaja, do të aktivizoni përpjekjet tuaja për të përmirësuar buxhetin tuaj.Në marrëdhënien tuaj, ju ndjeni më shumë pasion dhe besim. Kështu që po kaloni një periudhë kur do të dëshironi të liheni në instiktet tuaja erotike, të ndjeni tërheqje të fortë dhe magnetizëm erotik për një person dhe nuk përjashtohet që të zhvillohen emocione që shpesh do t’ju bëjnë të ndiheni intensivë! Në të njëjtën kohë, një marrëdhënie ngre pyetje nëse jeni në të njëjtën gjatësi vale me personin që ju intereson.
DEMI

Kalimi i Afërditës zhvillohet në shtëpinë e shtatë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me çështje të marrëdhënieve, bashkëpunimeve dhe kooperativave.Nëse jeni duke kërkuar diçka të re personalisht, tani keni mundësinë të bëni një njohje të re që mund të zhvillohet në një marrëdhënie më të qëndrueshme. Afërdita nga Akrepi gjithashtu ju jep mundësinë për të krijuar një partneritet të ri të qëndrueshëm. Flakët e dashurisë ndizen falë Afërditës dhe ju ndiheni të gatshëm për ta bërë lidhjen tuaj më ekskluzive dhe zyrtare, tani pasioni juaj dhe nevoja juaj për thellësi dhe intimitet po dalin në sipërfaqe.Thjesht përpiquni të moderoni posesivitetin dhe xhelozinë tuaj të lindur në mënyrë që partneri juaj të mos ndihet i kërcënuar nga lojërat e kontrollit dhe pushtetit.

BINJAKET

Kalimi i Afërditës zhvillohet në shtëpinë e gjashtë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me çështje të përditshme, me shëndetin dhe punën tuaj. Kështu që gjatë kësaj kohe ju jeni thirrur të intensifikoni përpjekjet tuaja në profesioniste, pasi nga njëra anë jeni më produktiv dhe krijues, ndërsa nga ana tjetër do të ketë perspektiva të konsiderueshme për përparim. Ju bëheni më metodikë dhe organizativë dhe shpenzoni paratë tuaja për të vendosur zakone më të shëndetshme në jetën tuaj.Në të njëjtën kohë, nëse i përkisni atyre që kërkojnë punë, mund të jeni më aktiv, madje edhe një mundësi që mund të duket vetëm e përkohshme, mund të hap derën për diçka më të përhershme.Shëndeti juaj është gjithashtu i mirë, por kufizoni bërtitjen tek personi që ju intereson.

GAFORRJA

Nëse jeni ndjerë vetëm në jetën tuaj të dashurisë, Afërdita në shtëpinë tuaj të pestë diellore erotike, ju sjell perspektiva të reja në horizont. Një njohje shumë premtuese vjen në jetën tuaj dhe e shqetëson atë, duke zgjuar pasionin dhe emocionet tuaja të forta. Nëse keni pasur një tërheqje të fortë s eksuale ndaj dikujt që ishte i fshehur, kjo kimi del në sipërfaqe dhe ju jetoni momente unike. Tani e kuptoni që nuk do të gjeni dashuri duke vazhduar të bëni të njëjtat gjëra, kështu që ju ndryshoni rrënjësisht qasjen tuaj. Ju mund ta gjeni me të vërtetë pasionin tuaj.Nëse jeni në një lidhje dhe ekzistonte një distancë emocionale mes jush, tani ju përdorni forcën dhe strategjinë tuaj dhe sillni partnerin tuaj tek ju.Ju i jepni marrëdhënies tuaj kujdesin dhe dashurinë që meriton. Gjithashtu, do të jeni aktiv me gjithçka që ju jep gëzim dhe kënaqësi, do të dilni, do të argëtoheni.

LUANI

Ju po kërkoni paqen e shtëpisë tuaj me Afërditën në shtëpinë tuaj të katërt diellore, një zonë e hartës që merret me çështje të sigurisë emocionale, lidhjes, instinktit, familjes dhe privatësisë.Ju zbukuroni hapësirën tuaj, madje mund të frymëzoheni për të bërë një bashkim familjar ose një festë në shtëpinë tuaj.Marrëdhënia juaj si me partnerin ashtu edhe me të dashurit tuaj po thellohet tani, keni nevojë për më shumë intimitet dhe ngrohtësi.Kështu që ju shkoni në një periudhë introverte, ku mund ta bëni ambientin tuaj të qëndrueshëm më të bukur ose mund të përmirësoni marrëdhëniet tuaja me anëtarët e familjes tuaj. Së fundmi, Afërdita nga kjo pozitë nuk është shumë bujare për financat tuaja.

VIRGJERESHA

Kalimi i Afërditës zhvillohet në shtëpinë e tretë diellore të horoskopit tuaj, një sektor i hartës që lidhet me çështje të perceptimit, të menduarit dhe komunikimit dhe tregon mënyrën e komunikimit dhe të kontaktit dhe dialogut me mjedisin tuaj të ngushtë.Kështu që fillon një periudhë më ekstroverte dhe ju jeni më miqësorë me ata që ju rrethojnë, pasi kërkoni njerëz që ju mbajnë zgjuar shpirtërisht.Gjithashtu, aktivitete të kënaqshme ju mbajnë aktiv dhe keni mundësi të rëndësishme për njohje të reja përmes mjedisit tuaj të ngushtë.Sidoqoftë, ju pranoni favore në komunikime, ose mund të bëni një njohje interesante. Megjithatë, përmes komunikimit, ju mund të kapërceni pengesat në një marrëdhënie të qëndrueshme, nëse jeni të fejuar! Ju dilni dhe argëtoheni, shprehni idetë tuaja me pasion dhe besim, gjithashtu mund të filloni një diskutim në lidhje me një bashkëpunim ose të zgjeroni aftësitë tuaja.

PESHORJA

Kalimi i Afërditës bëhet në shtëpinë e dytë diellore të horoskopit tuaj, një pjesë e hartës që lidhet me blerjet tuaja materiale, paratë dhe mënyrën se si punoni për to.Në të njëjtën kohë, në një nivel emocional ju jeni më të favorizuar nëse tashmë jeni në një lidhje, pasi kjo periudhë ju ndihmon të relaksoheni me partnerin tuaj dhe të zhvilloni më shumë intimitet.Ju vendosni në praktikë disa nga idetë tuaja krijuese ose të paktën kuptoni se cilat mund t’ju japin prosperitet financiar. Mendja juaj është te paratë tuaja, ju keni motivimin për të vendosur një plan financiar që do të përmirësojë financat tuaja. Tani është një kohë e mirë për të bërë një shlyerje financiare nëse keni borxh para ose një hua ose madje ngarkoni më shumë për shërbimet tuaja.

AKREPI

Me Afërditën në shenjën tuaj të zodiakut, fitoni hijeshi, magnetizëm, ndiheni më të bukur dhe erotik dhe arrini të keni edhe pushtimet tuaja! Ju e lini zemrën tuaj të lirë, shprehni ndjenjat dhe pasionin tuaj falë Afërditës në shenjën tuaj.Jeni gati të vendosni qëllime të reja në dashurinë dhe financat tuaja.Ndiheni më të freskët dhe të rinuar, Afërdita ju bën të ndiheni unike.Nëse jeni vetëm, një dashuri e pasionuar ju pret dhe nëse jeni në një lidhje, ju jetoni momente të ekstazës se ksuale dhe pasionit me partnerin tuaj. Ju gjithashtu arrini të ndiheni më mirë me veten dhe merrni përgjigjen e duhur! Ju besoni në fuqinë e sharmit tuaj për të marrë atë që dëshironi dhe ndiheni më rehat duke u shprehur.

SHIGJETARI

Afërdita kalon në shtëpinë e dymbëdhjetë diellore të horoskopit tuaj dhe ju jep mundësinë të relaksoheni larg rutinës së përditshme të lodhshme dhe detyrimeve. Ju mund të jeni në gjendje të izoloheni emocionalisht për një kohë ose mund të dëshironi të mbani disa sekrete për jetën tuaj romantike dhe gjithçka që ndjeni! Ju bëni introspeksion që ju ndihmon të shihni qartë dëshirat tuaja më të thella, ndërsa në këtë kohë një dashuri e fshehtë ose rivendosja e një marrëdhënieje të trazuar monopolizon interesin tuaj.Njohjet e reja, megjithatë, nuk favorizohen plotësisht për tani, për shkak të kushteve aktuale.Ju kërkoni paqen dhe vetminë tuaj në mënyrë që të bëni hulumtime të thella dhe llogari të jetës suaj të dashurisë. Ju gjithashtu mund t’i jepni fund marrëdhënieve dhe situatave që thjesht nuk ndezin më zjarrin e pasionit tuaj.
BRICJAPI

Kalimi i Afërditës bëhet në shtëpinë e njëmbëdhjetë diellore të horoskopit tuaj, një sektor i hartës që lidhet me miqtë tuaj, qëllimet tuaja dhe çështjet e aktivitetit kolektiv. Prandaj është një kohë e mirë për të parë miq të dashur, për të kaluar kohë të këndshme me ta, për t’u argëtuar me njerëz që ju bëjnë të ndiheni bukur! Gjatë kësaj kohe do të bëni njohje të reja dhe ka shumë të ngjarë që një dashuri e re të shfaqet përmes mjedisit tuaj miqësor! Ju mund të bëni një njohje të re dashurie ose një mik me shumë aftësi ose përmes mediave sociale! Me Afërditën do të jeni në gjendje të ndërmarrni hapat për të përmbushur një pritje të madhe.

UJORI

Ju po kaloni një periudhë kur ambiciet dhe karriera juaj janë përparësia juaj e parë, me Afërditën në shtëpinë tuaj të dhjetë diellore, me prestigj dhe famë profesionale. Kështu që tani keni perspektiva shumë të mira, si në nivelin shoqëror, ashtu edhe në atë të karrierës. Por ti e le mënjanë personalin, dhe është një periudhë kur përqendrohesh së pari në atë që “duhet” të bësh dhe së dyti në atë që dëshiron. Sidoqoftë, nuk përjashtohet të zyrtarizohet një marrëdhënie.Dyert e suksesit hapen, ju mirëpresni njerëz të rinj në jetën tuaj të cilët me fuqinë e tyre mund t’ju drejtojnë në rrugën e duhur në karrierën tuaj.Ju e dini shumë mirë që suksesi varet gjithashtu nga marrëdhëniet elitare dhe njerëzit e fortë.

PESHQIT

Kalimi i Afërditës bëhet në shtëpinë e nëntë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me temat e arsimit të lartë, udhëtime të gjata ose udhëtime të gjata, filozofinë tuaj të jetës dhe kodin tuaj moral. Pra, kjo periudhë ju bën të rizbuloni argëtimin dhe optimizmin tuaj dhe ju jep mundësitë për të udhëtuar, për të komunikuar me njerëz të njohur me të cilët mund të keni qenë në distancë për një kohë të gjatë! Pasioni ushqehet përsëri në marrëdhënien tuaj duke bërë një udhëtim. Ju do të udhëtoni me imagjinatë ose fjalë për fjalë, do të shihni disa nga çështjet tuaja personale nga një këndvështrim i ri! Më në fund, nëse i përkisni njerëzve të lirë të shenjës së zodiakut, nuk përjashtohet të bëni një njohje të re në një udhëtim,.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending