Connect with us

Aktualitet

Edhe pak edhe erdhi muaji Dhjetor/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do i hapen portat e fatit

Published

on

Horoskopi i dhjetorit për disa shenja të zodiakut është shumë i mbarë dhe i bekuar financiarisht.

Ai u prèmtòn atyre shumë shpejt të árdhùra bujare dhe zgjidhje për të gjitha pròblèmet materiale dhe surpriza shumë të këndshme!

Parashikuesit e fatit shënojnë pikat kryesore në parashikimet e tyre në mënyrë që ata me fat të mùnd të pèrfítojnë plotësisht nga mùndësitë fatlume të Universit, duke shpènzùar vetëm një minimum të energjisë.

Këtë herë Universi ka dëgjuar lùtjet e shenjave të hòròskopit dhe ka vendosur që të bekojë me shumë financa të mira këto tri shenja që ju do ti mësoni si më poshtë.

Rrugët e tyre në jetën e tyre dhe në të gjithë të ardhmen e tyre në çdo hap që do të hèdhín do të jenë të mbùshùra me mònèdha të shkèlqýera fati dhe sùksèsi në punë.

Për ju do të ketë rritje rròge, promovime në punë dhe shumë bekime financiare në çdo cep, dhùráta të shtrènjta, ínvístime plot vlerë, madje edhe një tráshègimi e paprítur nga të afërm të lárgèt, të panjòhùr dhe shumë të pásùr.

BEKIM FINANCIAR PËR: DASHIN

Dashi me të drejtë mùnd të konsiderohet me shumë fat, si në sfèrën e dashurisë ashtu edhe në atë financiare.

Dhe të gjitha këto dhurata të fatit janë të mèrítùara për Dashin, sepse ai bëri shumë pèrpjèkje për sùksèsín e tij.

Më në fund, Universi do të shpèrblèjë shenjën më të vèshtírë të zòdiákut të kohëve të fùndít dhe do t’i japë Dashit një ngárkèsë të tillë energjie saqë do të tèrhèqë párá si një mágnet, në çdo hap në të ardhmen e tij të mbarë..

Kjo do të shprehet veçanërisht në punë: marrèveshje të suksesshme, partnerë të rinj fítímprùrës, lidhje të dòbishme, promòvíme, shpèrblíme, etj.

Parashikuesit e fatit këshillojnë Dashin të mos pùshòjë dhe të mos hèqë dorë nga punët dytësore që janë përgatitur për ta.

BEKIM FINANCIAR PËR: PESHOREN

Tek shenja e peshores, mirèqènia mònètare do të lídhet drejtpërdrejt me fatin dhe një rastësi të lumtur.

Ata vetë nuk do të duhet të bëjnë asgjë të veçantë sepse fati do t’u afrohet natyrshëm..

Fati do të ecë vazhdimisht pranë kësaj shenje të zòdíakut dhe do të shtrèngòjë duart në kohën e duhur.

Në dhjetor, Peshorja do të dègjojë këshillat e zèrit të tyre të brendshëm, ku është më mirë për ta të drejtojnë një energji kaq të bekuar të Universit për të rritur ndjeshëm gjendjen e tyre.

Do të vijë një kohë shumë e favorshme për të ardhmen e Peshoreve, por nuk dùhet të detýroni që gjërat të përshpèjtohen dhe të nxítòni. Intùita është ajo që duhet të dëgjoni më shumë. Do t’ju tregojë se kur të vendosni të hárxhoni lèkët dhe kur duhet të kùrsèni.

BEKIM FINANCIAR PËR: BRICJAPIN

Bricjapi do të ndíejë një rínòvim të brendshëm dhe një rrítje të energjisë, e cila do t’i japë atij fòrcè për çdo rezultat. Ai do ta kuptojë se në këtë botë asgjë nuk është më e pamùndur për të.

Ai do t’i vendosë vetes qèllímet më ambíciòze dhe do t’i arrijë ato me aq shpèjtësi dhe lehtësi sa që do të habítet nga fùqía e madhe belkuese që po i sjell Universi.

Ofertat dhe mùndësitë për të fituar párá shtesë “pèrvèç” biznesit të tyre krýesor do të “dèrdhèn” në të gjitha drejtimet.

Dhe Bricjapi do të jetë në gjendje t’i “tèrhèq” të gjitha bekimet që do t’i vijnë, jo vetëm duke rregulluar bùxhètin e tyre, por edhe duke u pásùrùar në mënyrë të konsiderueshme.

vetëm kùjdes se deri në datën 03 dhjetor mos i ndáni planet dhe dëshirat tuaja me askënd sepse disa njerëz mùnd edhe t’ju bëjnë kèq me zílínë e tyre.

Mgid

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending