Connect with us

Aktualitet

Do te keni nje ngritje te madhe ekonomike/ Ky eshte horoskopi i detajuar i dates 20 Nentor 2020

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020

Planetët do vendosin më shumë rregull tek jeta juaj në çift gjatë kësaj dite. Nëse keni një lidhje është momenti i duhur për të filluar projekte të mëdha të çdo lloj fushe. Gjithçka që do nisë sot do konkretizohet shpejt dhe fiks ashtu si e keni menduar. Ju beqarët do realizoni takime vërtet të bukura që do sjellin marrëdhënie të bukura. Në punë nuk do jeni plotësisht të bindur nëse mund t’i zgjidhni të gjitha projektet që keni nisur dhe mundet të mendoni të dorëzoheni. Për fatin tuaj të mirë miqtë nuk do ju lënë në baltë. Sektori financiar nuk do jetë i shkëlqyer, por as shumë i keq.

Demi

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020

Sot çdo gjë do jetë shumë më e thjeshtë për ju. Të gjithë planetët do i keni në krah kurdoherë. Ju që keni një lidhje do kaloni përherë momente shumë pasionante dhe intensive. Të gjithë kanë për t’iu pasur zili dhe do ndiheni edhe më krenarë për ambientin që keni krijuar. Nëse jeni beqarë do ndiheni mirë edhe me disa miq të mirë kështu që nuk do e ndieni nevojën të krijoni një lidhje me patjetër. Në punë merrni pak kohë para se të filloni një projekt të madh. Sipas Dritare.net, reflektimi do ju bëjë të shmangni edhe rrugët e gabuara. Saturni do ju bëjë t’i menaxhoni edhe më mirë financat kështu që gjendja e tyre do jetë e kënaqshme.

Binjakët

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020

Saturni do sjellë fat dhe përparim në çdo sektor gjatë kësaj dite. Më në fund ka ardhur koha të konkretizoni edhe disa projekte. Ju që jeni në një lidhje do keni një marrëdhënie të shkëlqyer me partnerin. Duke e mbështetur fort njëri-tjetrin do jeni edhe një ekip i pandashëm. Ju beqarët do e adhuroni lirinë që keni dhe për asnjë arsye nuk do kërkoni ta ndryshoni statusin. Do ndiheni plotësisht të lumtur edhe kështu. Në punë do arrini të koordinoheni mirë me kolegët dhe së bashku do arrini shumë më lart nga sa mendonit. Financat do jenë të qëndrueshme.

Gaforrja

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020

Reflektoni dhe planifikoni gjate kësaj dite pasi vetëm ashtu do mund t’ia dilni mbanë. :Për ju që keni një lidhje e sotmja do jetë e mbushur me gjëra të veçanta. Marrëdhënia me partnerin do përmirësohet goxha dhe tashmë mund të flisni më lirshëm edhe për tema delikate. Për ju beqarët perspektivat janë goxha të mira, por duhet të dini si të përfitojnë. Tregohuni më të vëmendshëm. Në punë mund të merrni edhe promocione të cilat do ju nxitin të bëni më shumë përpjekje për t’u bërë edhe më të njohur. Financat më në fund, pas kaq shumë përpjekjesh do fillojnë të kenë ndryshime pozitive.

Luani

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020
Në tërësi çdo gjë do ju ecë mirë gjatë kësaj dite dhe nuk do keni për çfarë të ankoheni. Do jeni gjithë kohës pozitivë. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shume e zakonshme dhe pa asgjë të veçantë. Në fakt më mirë kështu sesa të përjetoni emocione pozitive në një moment dhe të ziheni keq në një tjetër. Ju beqarët duhet të bëheni të duruar në mënyrë që të gjeni personin më të përshtatshëm. Po nxituat ka rrezik të ndeshni personin e gabuar. Në punë do jeni tejet profesionistë dhe do dini sot ë veproni në çdo lloj situate. Në planin financiar nuk është koha të ndërmerrni rreziqe të mëdha.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020

Neptuni do ndikojë negativisht tek jeta juaj sot dhe mund t’iu sjellë goxha trazira. Nëse keni një lidhje, ka rrezik që në jetën tuaj sentimentale të ketë stuhi. Asgjë nuk ka për t’iu ecur ashtu si e kishit ëndërruar. As ju beqarët nuk do jeni me fat në dashuri dhe do keni një ditë goxha të mërzitshme. Sado që të mundoheni nuk do e arrini atë që doni. Nëse jeni drejtues të një kompanie, sot do ju duhet të merrni mendimin e punonjësve për të marrë një vendim me rëndësi. Të vetëm nuk do jeni aspak të qartë. Në planin financiar do keni surpriza fantastike dhe do ju duket sikur gjërat nuk po ju ndodhin në realitet.

Peshorja

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020

Saturni do ketë vend shumë të rëndësishëm në qiellin tuaj sot. Duke qenë i pozicionuar pak keq mund t’iu bëjë të trishtuar dhe nostalgjikë. Nëse keni një lidhje duhet të bëni më shumë përpjekje për të ruajtur një klimë të ngrohtë. Mos u druani edhe të flisni për gjithçka që ju shqetëson. Ju beqarët duhet të jeni sa më të matur nëse doni të angazhoheni seriozisht. Bëhuni edhe më të duruar pasi jo çdo gjë realizohet menjëherë. Sipas Dritare.net, në punë jo të gjithë kolegët do ua mbështesin idetë, por kjo nuk do të thitë që ju të dorëzoheni. Në planin financiar duhet të mobilizoheni më tepër për ta mbajtur gjendjen sa më të mirë.

Akrepi

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020

Sot do jeni përherë të gatshëm për të ndërhyrë e për të zgjidhur çdo lloj konflikti. Do jeni edhe më të hapur me personat që kanë pikëpamje të ndryshme nga tuajat. Ju që keni një lidhje do jeni më të ndjeshëm dhe më të gatshëm për t’u dashuruar me pasion. Nëse jeni beqarë nuk do e keni pikësynim kërkimin e një lidhjeje, por dikush që nuk e keni parë ndonjëherë do ju surprizojë. Sipas Dritare.net, në punë do ju kërkojnë ide dhe mendime pasi vlerësimi për ju është i madh. Do ndiheni edhe më krenarë për veten. Në planin financiar bëjini me kujdes llogaritë para se të shpenzoni.

Shigjetari

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020

Sot do ju shkoni objektivave deri në fund dhe mund të lëndoni edhe disa persona që do ju dalin rrugës e do mundohen t’iu pengojnë. Nëse jeni në një lidhje nuk do lejoni askënd t’ua prishë marrëdhënien që keni krijuar me partnerin. Për ju kjo marrëdhënie është e shenjtë. Nëse jeni beqarë do keni një surprizë të madhe në orët e mesditës. Në punë, para se të filloni një projekt të madh me sy mbyllur, merrni pak kohë për të analizuar gjithçka dhe për të mësuar edhe të papriturat që mund të dalin. Buxhetin do dini si ta menaxhoni më me shumë kujdes.

Bricjapi

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020

Hëna dhe Mërkuri do ua bëjnë marrëdhëniet me të tjerët edhe më të thjeshta sot. Ju që keni një lidhje do qëndroni më tepër kohë me partnerit dhe nuk do reshtni së e puthuri e së e përqafuari. Edhe në momentet kur ai do jetë në punë do i dërgoni mesazhe të ëmbla. Ju beqarëve do ju rrahë zemra edhe më fort. Do e adhuroni një person me humor të këndshëm dhe do mendoni të krijoni një jetë me të. Në punë do ju vihen në pikëpyetje disa projekte që keni nisur më herët dhe kjo mund t’iu trishtojë paksa. Gjithsesi do e gjeni një mënyrë për të mos e lëshuar veten. Financat do jenë më të mira falë mbështetjes së familjarëve.

Ujori

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020

Bëni kujdes gjatë kësaj dite sepse ndonjëherë pa e kuptuar mund të hidhni hapa të gabuara. Nëse jeni në një lidhje e sotmja do jetë mjaft delikate. Partneri nuk do jetë në humor të mirë dhe mund të kapet edhe pas detajeve të vogla. Ju beqarët duhet të reflektoni me kujdes edhe pasi të realizoni takime. Çdo hap duhet hedhur me kujdes në mënyrë që të mos ketë pendesa më vonë. Në punë nuk do jeni shumë të përqendruar dhe ky do jetë problem. Reflektoni dhe mundohuni të ndryshoni sjellje. Shpenzimet duhen kryer me kujdes edhe pse në tërësi situata do jetë e qëndrueshme.

Peshqit

Horoskopi i datës 20 nëntor 2020

Nëse dini si ta menaxhoni ditën gjithçka ka për t’iu ecur më së miri sot. Edhe qielli mund të hapet e do dalë dielli. Nëse keni një lidhje bëni shumë kujdes me xhelozinë sepse ajo mund të shkatërrojë çdo gjë të bukur që keni ndërtuar deri më sot. Ju beqarët duhet të ruani vetëkontrollin sepse në të kundërt do ketë probleme. Sido që të jetë sot nuk duhet të hidhni asnjë lloj hapi. Në punë një koleg do ju sugjerojë diçka interesante. Shikojeni mirë si mundësi sepse mundet edhe t’ua ndryshoje jetën. Ndonjëherë gjërat më të parëndësishme mund të sjellin mrekulli. Dielli do jetë i favorshëm për financat kështu që gjendja do vazhdoje të mbetet e mirë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending