Connect with us

Magazina

Dikush i afert do perpiqet tju ngreje kurth/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 NENTOR 2020

TRISHTIM SENTIMENTAL

E Enjte dhe Aferdita ne Peshore sot vjen ne pozicion te veshtire me Saturnin ne Bricjap. Trishtimi perreth nesh vjen si perfunim i natyrshem e ashpersise dhe ndjesise se dhimbjes shume te forte

Kete ndjenje e percojne te gjitha ata qe duan qe njerezimi te mbulohet nga frika dhe fobite dhe dhimbja

Pasiguria materiale dhe sentimentale do ndikoj ne cekuilibrimin e marredhenieve dhe te jetes sone

Harta e Qiellit sot tregon qe duhet te kapercejme pervojat Karmike qe shkaktojne ankth dhimbje dhe pasiguri per te ardhmen

Nje rrugdalje ne Drite do sjelli sot Lidhja midis Diellit ne Akrep dhe Saturnit ne Bricjap qe sjell mundesi te kapercejme erresiren

Nuk duhet te denojme veten tone per ato gjera qe nuk shkuan mire Megjithese mund te kishim nje pjese te mire te fajit apo pergjegjesise

Dhimbja eshte drejtuese qe te mos biem perseri ne te njetat kurthe

Dashi

Sot do keni problem ne martese apo ne bashkepunime duke u ndjere qe jeni percare ne lidhjen tuaj apo ne besimin tuaj per nje ecuri te perbashket

Demi

Kerkesat dhe mundesit qe ti plotesoni sot ju krijone dhimbje pasi arrini deri ne nje pike te afert dhe pastaj cdo gje shuhet duke ju lene zbuluar ekonomikisht dhe erotikisht

Binjaket

Dashuria nuk ju pergjigjet ne kete periudhe pasi keni zgjedhur nje rruge qe tregon se jeni shume materialiste dhe aspak te perkushtuar ne lidhje me ndjenjen

Gaforrja

Kritika te forta te cilat do krijohen nga antagonistet tuaj ose ne nje marrdhenie bashkepunuese antagoniste ,nuk do ju lejojne te shijoni ate qe keni ndertuar per veten tuaj

Luani

Strategjia juaj ne nje ceshtje pune rezulton e gabuar pasi ju i kishit rregulluar marredheniet ne baze ekuilibri dhe tashme kerkohen ne baze pushteti e dominance

Virgjeresha

Dashuria po ju del me kosto te larte dhe sot do kuptoni qe edhe te futeni ne kredi e borxhe nuk do ja dilni dot Por eshte vone per tu kthyer mbrapa

Peshorja

Do ju vene kushte te forta duke mos marre parasysh talentet apo dipllomacine dhe bukurine tuaj Sot flasin njerez te forte dhe te ftohte qe duan te shkaktojne probleme

Akrepi

Dielli ne shenjen tuaj ndonese pak i fshehur sot mund te ngrohi me mire se Dielli i Luanit pasi vjen ne momentin e duhur dhe ne formen e duhur per te mposhtur disa lakmitare te kqinj

Shigjetari

Mos prisni shume nga ekonomia sot pasi edhe sikur ju te keni deshira te medha dhe te bukura ju pengohen kastile qe ju te ndjeheni keq

Bricjapi

Do kaloj dhe kjo dite dhe ju do cliroheni nga kufizimet apo pengesat qe ndoshta i keni vene vetes perball nje ndryshimi apo kthehse ne jeten personale

Ujori

Jeni njerzit qe do beni diferencen ne kushtet kur pritet qe njerzit te jene te kufizuar dhe te mos mendojne aq shume per te ardhmen Sot ju do clironi ne jeten tuaj ngjyrat

Peshqit

Nuk do hezitoni te vini ne loj edhe gjera te cmuara per ju mjafton qe te arrini nje sukses ne qellimin qe i keni vene vetes Kujdes ne jeten personale mos e shisni ne nje moment te veshtire

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending