Connect with us

Aktualitet

2 ditet e ardhshme do te vendosin gjithcka/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Dashi

Kjo është një ditë pak e ndjeshme emocionale. Në këto 48 orë të mërkurën dhe të enjten ka të ngjarë që një takim të humbasë, se ka edhe një moment stresi që duhet të përpiqemi ta kapërcejmë. Lajmi i mirë është se Afërdita së shpejti nuk do të jetë më kundër saj dhe kjo tregon një fund të muajit të rimëkëmbjes kur bëhet fjalë për marrëdhëniet dhe miqësitë.

Demi

Në këto 48 orë të mërkurën dhe të enjten mund të jeni më të fortë gjithashtu duke marrë parasysh faktin që sidomos të enjten do të kemi yje shumë interesantë. Ekziston vetëm një rënie e lehtë në nivelin psikologjik dhe fizik ose disa dyshime që lindin në dashuri: nuk është e sigurt që të gjithë çiftet janë në krizë, por në këtë periudhë është dikush që nuk ndihet se ka personin e duhur pranë tyre. Ju po përjetoni nga kjo pikëpamje një fazë trazirash të thella.

Binjakët

Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të shtyni lajmet në maksimum sepse edhe nëse këtë vit ndryshoni kurs, mbyllni një aktivitet, një rrugë është padyshim e drejtë. Ju gjithashtu mund të ndryshoni referenca të caktuara rreth jush. Yjet propozojnë një fazë të inovacionit që është më në fund e mundur.

Gaforrja

Ju mund të përjetoni momente kur e kaluara merr më shumë peshë, një rol të rëndësishëm. Në këto 48 orë të mërkurën dhe të enjten, Hëna në opozitë ka fuqinë të hedhë shumë nga siguritë tuaja dhe mund t’ju bëjë të ringjallni të kaluarën që nuk janë të lumtur. Nga dhjetori, situata e punës do të përmirësohet dukshëm: ata që kanë hapur një biznes në dy vitet e fundit do të jenë në gjendje të udhëtojnë në projekte të reja.

Luani

Tani për tani ju duhet të gjeni energjinë më të mirë për të kapërcyer një bezdi të vogël që ka të bëjë me punën. Edhe nëse aftësitë tuaja nuk janë në diskutim, ka njerëz rreth jush që përpiqen t’ju bëjnë të dukeni si ato që nuk jeni. Njerëzit e rinj shpesh diskutojnë me një shef, një koleg ose ndonjë ndryshim. Për momentin ju duhet të kërkoni zgjidhje të reja. Këto ditë dashuria është pak për t’u rishikuar.

Virgjëresha

Ju mund të filloni të bëni plane të mëdha: ju jeni gjithmonë shumë konstruktiv dhe të fortë . Njerëzit e rinj këto ditë po mendojnë të shkojnë të jetojnë diku tjetër edhe nëse jeni shumë të lidhur me rrënjët tuaja. Nëse duhet të realizoni një projekt pune, mund të mendoni edhe të shkoni të jetoni jashtë vendit. Gjithçka do të lëvizë në javët e ardhshme. Dashuria do të jetë shumë e rëndësishme pas 21 nëntorit.

Peshorja

Ju jeni pak i mërzitur, i lodhur . Në këto ditë ju ndjeni peshën e privatësisë dhe ndoshta edhe të shumë përgjegjësive. Ju pëlqen të jeni zemërgjerë ndaj të tjerëve, por fatkeqësisht atëherë e kuptoni që nuk po ju përgjigjet. Ky rishikim i përgjithshëm i jetës suaj ju detyron të rishikoni disa raporte. Një dashuri e lindur në dy javët e fundit mund të jetë e rëndësishme, por përpiquni të përqendroheni tek njerëzit e duhur. Me Dashin dhe Bricjapin mund të lindin disa shqetësime.

Akrepi

Në këtë pjesë qendrore të javës mund të gjeni një përgjigje për disa dyshime dhe pasiguri që ju ndjekin në këtë periudhë. Kjo e mërkurë është një ditë bindëse sepse me Venusin që do të afrohet më shumë me shenjën tuaj garanton ca më shumë emocione. Mërkuri ndihmon idetë e mira.

Shigjetari

Në këto 48 orë të mërkurën dhe të enjten do të shqetësoheni pak për çështjet e parave. Në përgjithësi, ju po përpiqeni të rigjeni lirinë dhe dashurinë e humbur. Me Venusin në gjendje të mirë, dy muajt e ardhshëm duken pozitivë nga ky këndvështrim. Nuk do të jenë të paktë ata që do të duan të përfshihen dhe të rizbulojnë dashurinë.

Bricjapi

Me këtë Hënë shumë të fortë mund të jeni edhe pak të shqetësuar. Pavarësisht krizës së madhe të periudhës, 2020 për ju të lindurit nga shenja sipas astrologut ju ka dhënë dëshirën për tu përfshirë. Mundohuni të kompensoni stresin e javëve të fundit duke u përpjekur të rigjeni disa forca fizike.

Ujori

Ju jeni rebel, autonom dhe i pavarur . Shenja juaj është ajo e zgjedhjeve falas dhe do të jeni edhe më shumë nga mesi i dhjetorit kur do të keni Jupiterin dhe Saturnin në shenjën tuaj. Në këtë periudhë ju keni dëshirën dhe nevojën për të vënë ekzistencën tuaj në vijë, duke u larguar nga çdo superstrukturë dhe mbi të gjitha nga çdo detyrim.

Peshqit

Ju keni Merkurin aktiv dhe Venusi përsëri i rëndësishëm në fund të muajit mund të tregojë dy gjëra: ose rikuperimin e një historie ose , nëse kjo nuk është e mundur, rikuperimin e vetvetes e cila do të ishte edhe më e rëndësishme . Veçanërisht nga dita e 21 do të ndjeni një forcë të madhe brenda jush e cila do t’ju ndihmojë veçanërisht nëse keni pasur kohët e fundit probleme personale ose fizike

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: https://figshare.com/s/9bf1ce667578e411028a

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!