Connect with us

Aktualitet

Bejini syte kater per ndonje tradheti ne cift/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Kjo është një ditë pak e ndjeshme emocionale. Në këto 48 orë të mërkurën dhe të enjten ka të ngjarë që një takim të humbasë, se ka edhe një moment stresi që duhet të përpiqemi ta kapërcejmë. Lajmi i mirë është se Afërdita së shpejti nuk do të jetë më kundër saj dhe kjo tregon një fund të muajit të rimëkëmbjes kur bëhet fjalë për marrëdhëniet dhe miqësitë.

Demi

Në këto 48 orë të mërkurën dhe të enjten mund të jeni më të fortë gjithashtu duke marrë parasysh faktin që sidomos të enjten do të kemi yje shumë interesantë. Ekziston vetëm një rënie e lehtë në nivelin psikologjik dhe fizik ose disa dyshime që lindin në dashuri: nuk është e sigurt që të gjithë çiftet janë në krizë, por në këtë periudhë është dikush që nuk ndihet se ka personin e duhur pranë tyre. Ju po përjetoni nga kjo pikëpamje një fazë trazirash të thella.

Binjakët

Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të shtyni lajmet në maksimum sepse edhe nëse këtë vit ndryshoni kurs, mbyllni një aktivitet, një rrugë është padyshim e drejtë. Ju gjithashtu mund të ndryshoni referenca të caktuara rreth jush. Yjet propozojnë një fazë të inovacionit që është më në fund e mundur.

Gaforrja

Ju mund të përjetoni momente kur e kaluara merr më shumë peshë, një rol të rëndësishëm. Në këto 48 orë të mërkurën dhe të enjten, Hëna në opozitë ka fuqinë të hedhë shumë nga siguritë tuaja dhe mund t’ju bëjë të ringjallni të kaluarën që nuk janë të lumtur. Nga dhjetori, situata e punës do të përmirësohet dukshëm: ata që kanë hapur një biznes në dy vitet e fundit do të jenë në gjendje të udhëtojnë në projekte të reja.

Luani

Tani për tani ju duhet të gjeni energjinë më të mirë për të kapërcyer një bezdi të vogël që ka të bëjë me punën. Edhe nëse aftësitë tuaja nuk janë në diskutim, ka njerëz rreth jush që përpiqen t’ju bëjnë të dukeni si ato që nuk jeni. Njerëzit e rinj shpesh diskutojnë me një shef, një koleg ose ndonjë ndryshim. Për momentin ju duhet të kërkoni zgjidhje të reja. Këto ditë dashuria është pak për t’u rishikuar.

Virgjëresha

Ju mund të filloni të bëni plane të mëdha: ju jeni gjithmonë shumë konstruktiv dhe të fortë . Njerëzit e rinj këto ditë po mendojnë të shkojnë të jetojnë diku tjetër edhe nëse jeni shumë të lidhur me rrënjët tuaja. Nëse duhet të realizoni një projekt pune, mund të mendoni edhe të shkoni të jetoni jashtë vendit. Gjithçka do të lëvizë në javët e ardhshme. Dashuria do të jetë shumë e rëndësishme pas 21 nëntorit.

Peshorja

Ju jeni pak i mërzitur, i lodhur . Në këto ditë ju ndjeni peshën e privatësisë dhe ndoshta edhe të shumë përgjegjësive. Ju pëlqen të jeni zemërgjerë ndaj të tjerëve, por fatkeqësisht atëherë e kuptoni që nuk po ju përgjigjet. Ky rishikim i përgjithshëm i jetës suaj ju detyron të rishikoni disa raporte. Një dashuri e lindur në dy javët e fundit mund të jetë e rëndësishme, por përpiquni të përqendroheni tek njerëzit e duhur. Me Dashin dhe Bricjapin mund të lindin disa shqetësime.

Akrepi

Në këtë pjesë qendrore të javës mund të gjeni një përgjigje për disa dyshime dhe pasiguri që ju ndjekin në këtë periudhë. Kjo e mërkurë është një ditë bindëse sepse me Venusin që do të afrohet më shumë me shenjën tuaj garanton ca më shumë emocione. Mërkuri ndihmon idetë e mira.

Shigjetari

Në këto 48 orë të mërkurën dhe të enjten do të shqetësoheni pak për çështjet e parave. Në përgjithësi, ju po përpiqeni të rigjeni lirinë dhe dashurinë e humbur. Me Venusin në gjendje të mirë, dy muajt e ardhshëm duken pozitivë nga ky këndvështrim. Nuk do të jenë të paktë ata që do të duan të përfshihen dhe të rizbulojnë dashurinë.

Bricjapi

Me këtë Hënë shumë të fortë mund të jeni edhe pak të shqetësuar. Pavarësisht krizës së madhe të periudhës, 2020 për ju të lindurit nga shenja sipas astrologut ju ka dhënë dëshirën për tu përfshirë. Mundohuni të kompensoni stresin e javëve të fundit duke u përpjekur të rigjeni disa forca fizike.

Ujori

Ju jeni rebel, autonom dhe i pavarur . Shenja juaj është ajo e zgjedhjeve falas dhe do të jeni edhe më shumë nga mesi i dhjetorit kur do të keni Jupiterin dhe Saturnin në shenjën tuaj. Në këtë periudhë ju keni dëshirën dhe nevojën për të vënë ekzistencën tuaj në vijë, duke u larguar nga çdo superstrukturë dhe mbi të gjitha nga çdo detyrim.

Peshqit

Ju keni Merkurin aktiv dhe Venusi përsëri i rëndësishëm në fund të muajit mund të tregojë dy gjëra: ose rikuperimin e një historie ose , nëse kjo nuk është e mundur, rikuperimin e vetvetes e cila do të ishte edhe më e rëndësishme . Veçanërisht nga dita e 21 do të ndjeni një forcë të madhe brenda jush e cila do t’ju ndihmojë veçanërisht nëse keni pasur kohët e fundit probleme personale ose fizike./Dashi
onale ose fizike./

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending