Connect with us

Aktualitet

1 person i afert do ju mbaje distance papritur/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Vazhdoni të keni energji të mirë edhe sot . Ju keni një aftësi të mirë për të kritikuar dhe mbi të gjitha dëshirën për t’u përfshirë, e cila kishte rënë pak në pjesën qendrore të vitit.

Demi

Astrologu ju rekomandon që t’i kushtoni vëmendje menaxhimit financiar . Në dashuri ka të ngjarë që ju doni të shkurtoni distancën nga një person që ka qenë larg në këtë periudhë të fundit.

Binjakët

Kjo e martë është një ditë interesante pavarësisht Hënës së kundërt e cila ju fton të mos humbni kontrollin mbi atë që ju rrethon. Astrolog paralajmëron çifte në krizë.

Gaforrja

Ju duhet të filloni të shikoni të ardhmen me interes tani që nuk keni më Saturnin kundër jush. Sot është interesante, mbase do të ishte me vend të parashikohen disa zgjedhje.

Luani

Në këtë periudhë, ju jeni më shumë se nervoz se jeni të zemëruar sepse po vuani sulme të padrejta. Horoskopi Paolo Fox rekomandon të shkundni disa bezdi të panevojshme.

Virgjëresha

Këtë të martë bëni një vlerësim të situatës. Këto ditë si kurrë më parë keni një pamje të qartë të realitetit . Dashuri e mirë: takime dhe emocione të reja po vijnë.

Peshorja

Në këtë periudhë ju ende jeni duke kërkuar referenca të reja. Pas një mijë problemesh dhe hezitimesh, drita do të kthehet, ne do të duhet të presim vetëm muajin tjetër.

Akrepi

Ka ngjarje në jetë që duhen jetuar me optimizëm. Tani duhet të shikoni në një të ardhme më të qetë. Pyetjet në lidhje me problemet e parave mbeten të hapura.

Shigjetari

Pjesa e parë e vitit ishte shumë konfuze për ju veçanërisht për marrëdhëniet. Tani ju ndjeni fort dëshirën për tu rikuperuar sidomos në dashuri.

Bricjapi

Ju jeni pak i lodhur . Tri javët e fundit kanë krijuar momente të brishtësisë edhe për arsye fizike. Ju e keni parë veten duke u përballur me disa probleme.

Ujori

Tani për tani ju jeni duke kërkuar ide për të filluar një jetë tjetër. Përsëritja e të njëjtave gjëra pa pushim dhe shikimi i të njëjtave fytyra mund të bëhet problem për ju.

Peshqit

Me aspektin e mirë të Merkurit keni mundësinë të gjeni disa burime më shumë për jetën tuaj të përditshme . Rreziku i vetëm mbetet dashuria: përpiquni të mos tërhiqni vetëm mendime negative me vete.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending