Connect with us

Aktualitet

Jeta juaj do te marr nje drejtim tjeter/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 16 NENTOR 2020

DRITA E DASHURISE

E Hene dt 16 Nentor dhe jemi nje dite pas henes s ere ne Akrep

Sot vemendjen do na e terheq Aferdita Planeti i Dashurise estetikes dhe harmonise qe eshte ne Peshore
Ne shenjen e Peshores Aferdita eshte ne nje shenje qe i Pershtatet

Aferdita do takohet ne paralelisht me shume pozitivisht me Yjesine e Ndriteshme Spica

Spica eshte nje ylli i dyfishte mjaft i ndritshem me natyre erotike dhe forcon pasionin ne nje gjueti apo kerkim partneri

Marredheniet me njerzit qe na interesojne me te cilet kemi kontakte taktikisht behen me te ndritshme Sjellin mesazhe te bukura dhe mbushin shpirtin dhe zemren

Do lidhemi me ata qe kerkojne te jeteojne anen e ndritshme te jetes dhe behen si Fanar ndricues per ne

Dashi

Ju duhet nje njeri qe te plotesoj jeten tuaj te zbrazet shpirterore dhe tju riktheje edhe nje here ne ditete e bukura te gezimit te shijimit dhe moskokcarjes

Demi

Jeta do ju beje nje surprize te bukur duke ju sjell ngjyra edhe ne nje ambjent te veshtire apo aty ku nuk e prisnit Deshira per te dal per tu veshur dhe dashuriar sot do jete e madhe

Binjaket

Ju do ta merrni drejte per se drejti ndikimin pozitive te Aferdites ne diten e sotme Dashuria do behet pjese e bukur e jetes suaj duke ju nxjerre nga mizerja

Gaforrja

Nje kenaqesi e vecante do kthehet per ju rikthimi ne shtepi atu ku do ndjeni se keni akoma dashuri deshire dhe gjera per te bere dhe shijuar

Luani

Sot do merrni nje mesazh shume te bukur erotik Sido qe te kete qene jeta juaj tashme do marri nje drejtim te ri dhe me te mire Jeta juaj do mbushet me flerte dhe udhetime

Virgjeresha

Si asnjehere do ndjeheni te privilegjuar ne ceshtjet e marrjes se asaj qe pretendoni por kjo do jete me shume ekonomike se erotike Por nese dashuria kalon nga stomaku e keni nje mundesi edhe ju te ofroni dreken tuaj

Peshore

Jeta juaj do i ngjaj nje filmi te bukur me ngjyra sot Do merrni nje propozim ne jete personale per nje lidhje apo per nje bashkim qe keni kohe qe e deshironit

Akrepi

Nje dashuri e brendshme apo nje drite e brendshme mund tju beje po aq mire sa edhe nje njeri konkret e real ne jeten tuaj Por ky njeri akoma eshte ne kerkim

Shigjetari

Keni shansin e shoqerise se mire e daljeve flerteve dhe mundohuni ta shijoni sa me shume te jete e mundur ne diten e sotme Do keni nje njohje shume te mire

Bricjapi

Do keni nje ngritje ne jeten tuaj te punes dhe nje reklamim me te mir ete punes tuaj Nuk mungon mundesia e nje prpozimi per martese per ju qe nuk jeni te martuar

Ujori

Do keni lajme te mira nga jashte vendit dhe lajme te mira ekonomike te shoqeruara me shume mbaresi po prape nga persona te dashur qe jetojne large

Peshqit

Dita e sotme ju sjell harmoni ne marrdhenie personale sidomos ne ato marrdhenie qe nuk i keni deklaruar apo qe mund te jene te ndaluara per shkak te nje personi te trete

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending