Connect with us

Magazina

Horoskopi javor i dashurise 16-22 Nentor/ Kjo eshte shenja qe do marr 1 surprize nga i dashuri

Published

on

Dashi

Çiftet mund të jenë në një periudhë kontrasti të fortë, për shkak të situatave të jashtme, të cilat padyshim që bën jehonë edhe nga brenda. Njeriu duhet të ketë një qëndrim më të vëmendshëm ndaj njëri-tjetrit. Beqarët do vlerësojnë shumë çdo moment të vetmisë, për të reflektuar dhe për të qenë të qetë me veten e tyre. Nuk do të thotë domosdoshmërisht se dikush është i nevojshëm për momentin.

Demi

Nga ana tjetër, çiftet do të duhet të thellojnë diskurse të caktuara , në mënyrë që të mos lejojnë që sikletet të dominojnë në kohë të caktuara, duke prishur gjithçka. Beqarët do rrisin pritjet e tyre, por duhet të qëndrojnë për ca kohë para se të hidhen në ndonjë situatë të paqartë. Do të jetë më mirë të filloni disa njohje më të buta, të cilat megjithatë do të kenë mundësinë t’ju transformojnë në të ardhmen.

Binjakët

Çiftet nuk duhet të projektohen në të ardhmen , pasi momenti kërkon shumë më shumë reflektim. Është e rëndësishme të jesh në gjendje të ndihesh mirë sot, në mënyrë që të vlerësosh më mirë nesër. Beqarët do të presin disa sinjale, kështu që ata mund të bëjnë lëvizjen e parë. Ndoshta ata do të presin një kohë të gjatë, por ky nuk është domosdoshmërisht një aspekt negativ.

Gaforrja

Çiftet mund të kenë disa vështirësi në menaxhimin e jetës së përditshme, por vetëm sepse nuk janë mësuar ende me të. Gjithçka do të përmirësohet me kalimin e kohës dhe me shumë durim. Beqarët duhet të jenë të durueshëm dhe të mos presin që të gjejnë një shpirt binjak, sepse nuk do të jetë e mundur. Disa telefonata të tjera mund të japin dimensionin e duhur të ndjenjave dhe ndjesive që ndjen dikush.

Luani

Çiftet do të marrin vendime të vogla, të cilat do ta provojnë partnerin. Nëse ka gabime, përpiquni të diskutoni dhe hetoni shkakun. Beqarët do të dëshironin të kishin më shumë mundësi për të njohur më mirë një person të veçantë, por kjo nuk do të jetë gjithmonë e mundur. Sidoqoftë, ka shumë mënyra alternative, kështu që do t’ju duhet t’i përdorni ato dhe të mos tërhiqeni.

Virgjëresha

Çiftet do të zbatojnë strategji të ndryshme për të mos argumentuar dhe për të mos vënë në vështirësi marrëdhëniet tashmë të komplikuara . Ndoshta duhet të ketë më shumë gatishmëri nga të dy. Beqarët do duan shumë vëmendje, por padyshim që do të jetë e nevojshme të kuptohet nëse ata do ta dëshirojnë atë nga njerëz të veçantë , për interes, apo nëse do ta dëshirojnë atë në përgjithësi për shkak të mungesës së dashurisë.

Peshorja

Çiftet do të bëjnë disa diskutime, si gjithmonë, por do të jetë e nevojshme të gjejnë qetësi dhe qetësi menjëherë, sepse është mënyra e vetme për tu rritur së bashku dhe për të pasur stimuj të rinj. Beqarët nuk do i marrin shumë seriozisht persona të caktuar , ndaj nuk do të stimulohen veçanërisht ndaj tyre.

Akrepi

Çiftet do të vendosin rregulla, kryesisht nga xhelozia , por kjo nuk është e mirë për marrëdhënien. Sigurisht që nuk do t’ju ​​ndihmojë të rriteni. Beqarët do kenë dyshime për një person, të cilat nuk do t’i shpërbëjnë kurrë nëse nuk shkojnë përpara dhe nuk përpiqen ta diskutojnë paqësisht. Të paktën derisa të marrin një përgjigje bindëse.

Shigjetari

Çiftet do të humbin pak kohë për shkak të vullnetit , veçanërisht kur bëhet fjalë për të trajtuar një lloj bisede të caktuar . Padyshim që ju e refuzoni atë apriori. Beqarët nuk do të duan të bëjnë shumë rregulla për njohjen e tyre, por nuk do të jenë në gjendje të bëjnë pa to pasi nuk janë të gatshëm për një lidhje serioze.

Bricjapi

Çiftet do të respektojnë shumë rregullat dhe rregullat e vendosura nga partneri . Ndoshta duhet ta pyesim veten pse e bënë këtë dhe gjithashtu t’i japim vetes një përgjigje.Beqarët do të përpiqen të marrin pjesë, sa më shumë që të jetë e mundur, në vendet ku ka takime të rastësishme dhe më shumë mundësi për njohje . Një ide e mirë, por në një kohë të keqe për të gjithë të tjerët.

Ujori

Çiftet do të japin ndjenja të mira dhe lajme të mira, kështu që do të jetë më lehtë të merren vesh. Ajo që nuk pritet është ndryshimi i tepruar.Beqarët nuk do marrin asnjë vendim pa u këshilluar më parë me disa miq. Është më mirë në këtë mënyrë, sepse do të ishte turp i vërtetë të mos kisha asnjë kontakt.

Peshqit

Çiftet do të ndiejnë një farë presioni, veçanërisht nga jashtë , por nuk duhet të ndikohen shumë nga gjykimet dhe pritjet, veçanërisht nëse ato janë të paarritshme për momentin.Beqarët do përpiqen të jenë më të disponueshëm, për të lejuar këdo që të afrohet. Në një moment, megjithatë, do t’ju duhet të bëni disa zgjedhje, përndryshe rrezikoni të keqkuptoheni.

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: cvv2 hight rate valid

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

“Dukesh sikur nuk sillesh mire me Arbanën”/ Ja si i kthehet Xhemi ndjekëses

Published

on

Miqesia e tyre eshte gjithmone ne qender te vemendjes mediatike. Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu jane mike prej shume vitesh dhe gjithmone ndajne me fansat e tyre foto apo video te ndryshme. Dy mikeshat shfaqen gjithmone bashke duke na treguar se miqesia e tyre eshte shume e forte edhe pertej ekranit.

Por nje ndjekese e Arbanes nuk mendon keshtu. Ajo eshte shprehur se Xhemi nuk eshte aspak e sinqerte me te.

Ne nje prej fotove qe Arbana ka publikuar Xhemi ka shkruajtur: “E shef sa mire kur duron”. Pikerisht ketu nje ndjekese nuk eshte stepur per te shprehur mendimin e saj ne lidhje me keto komente dhe ka shkruajtur: “Se ç’ben ca komente ti mi Xhemi. Gjithmone sa here poston Arbana ti dukesh sikur tallesh, me thene qe ja te shkrujta meqenese te kam shoqe s’te lashe pa shkruar gje. Keto komentet e tua s’i hyn ne pune asnje shoqeje”

Me pas edhe Xhemi ka replikuar duke i thene : “Ti se di sa ne pune me hyn ky komenti jot pershembull”

Continue Reading

Flitet se

Flet Diona/ Nuk eshte e vertete qe une e ndava Andin nga Jasmina

Published

on

Konkurrenti i emisionit ‘Per’puthen’ Andi Artani ka qene shkaku qe kenga ‘Sheqer’ e Diona Fones eshte komentuar nga te gjithe.

Ishte pikerisht pjesemarrja e tij ne kete klip ajo qe ka shkaktuar edhe debate me Jasminen.

Jasmina ne ate kohe eshte shprehur hapur se eshte ndjer shume xheloze. Ndersa Diona teksa ishte e ftuar ne emisionin ‘Soiree’ me Jonida Shehun eshte pyetur edhe ne lidhje me kete histori. Ajo ka treguar se midis tyre ka patur vetem nje bashkepunim professional. GJithashtu Diona ka treguar se Andi i ploteson te gjitha kriteret qe ajo kerkon per mashkullin qe deshiron ne jeten e saj.

Me poshte do te lexoni disa nga pergjigjet e Diones gjate intervistes:

Diona Fona: I kam degjuar keto lajme, me kane rene ne vesh.

Jonida Shehu: Je shqetesuar per keto lajme?

Diona Fona: Jo aspak fare.

Jonida Shehu: Nuk ndihesh keq qe je bere preteks te ndahet nje çift?

Diona Fona: Çka duket ne televizion, nuk eshte e verteta. Gjithmone duhet te lesh hapesire qe te mendosh qe eshte ndryshe historia. Nuk eshte qe edhe i kam percjelle. Ata si çift nese kane vendosur qe te ndahen, kane vendosur qe te ndahen per arsyet e veta. Une nuk kam lidhje. Une kam pasur bashkepunim profesional. E kam marr si model, si aktor ne spot edhe kaq.

Jonida Shehu: Ne nje rrethane tjeter, ne nje kohe tjeter, nese nuk do kishim te benim me kete bashkepunimin profesional, mund te ishte Andi steriotipi i nje djali qe mund t’i pelqente Diones?

Diona Fona: Andi eshte shume i mire ne te gjitha aspektet dhe kam shume respekt per te. Eshte shume djale i mire. Mendoj qe e ka menaxhuar situaten shume mire. Po more, pse jo. Ka sene shume te mira te nje djali, s’i dihet. (duke qeshur).

Continue Reading

Magazina

Dikur ka qene shume e shendoshe por shikoni si duket sot Rudina Dembacaj me rroba banje

Published

on

Rudina Dembacaj ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar me ciltersine dhe transparencen e saj. Ajo e ka filluar karrieren e saj ne nje prej emisioneve me te ndjekura te humorit ‘AL Pazar’. Me pas Rudinen e kemi pare nen moderimin e emisionit t saj ‘ Mos i fol shoqerit’ i cili ishte shume i sukseshem.

Aktorja e njohur eshte nene e nje vajze te quajtur Viktoria. Rudina eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe gjithmone ndan me ndjekesit moment te ndryshme nga perditshmeria e saj. Se fundmi ajo ka publikuar nje foto ne ‘ Instagram’ ku shfaqet ne plazh me nje pal rroba banjo te kuqe. Rudina duket se eshte kujdesur goxha per trupin e saj sepse ndodhet ne super forme.

Bashkengjitur fotos ajo shkruan: ‘ Shume me pelqen vetja, sinqerisht!’ . Tashme Rudina njihet per komentet e saj epike me plot vetebesim.

Kujtojme se tani aktorja e njohur jeton bashke me partnerin e saj Markun, me femijet e tij dhe me Viktorian.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!