Connect with us

Aktualitet

Duhet te prisni deri te premten/ Astrologu Paolo Fox zbulon horoskopin javor 16-22 Nentor

Published

on

Dashi/

Kalimi i Venusit në shenjën e Ujorit do të krijojë probleme në lidhjet tuaja dashurore. Do të ndiheni xhelozë dhe shpeshherë kjo xhelozi do të jetë e papërligjur. Prisni më mirë fundjavën që të sqaroni gjithçka me partnerin. Duhet që në punë të jeni më efikasë dhe mendjen ta keni të çliruar nga mendimet negative.

Demi/

Situata familjare parashikohet të jetë e mirë, sidomos dita e enjte do të jetë shumë e mbarë për ju. Gjatë pjesës së dytë të javës do të arrini të merreni vesh mirë me partnerin. Gjendja e mirë shpirtërore do të ndikojë pozitivisht edhe në aspektin profesional. Tani është momenti për t’iu përkushtuar projekteve ambicioze. Edhe gjendja shëndetësore do të jetë e mirë.

Binjakët/

Këto ditë do të jeni në humor të keq dhe të dashurit tuaj do të vuajnë pasojat. Nuk jeni shumë të kënaqur me situatën sentimentale, pasi ju duket se diçka i mungon lidhjes suaj dhe keni nevojë për stimuj të rinj. Kur bëhet fjalë për çështjet e punës, gjendja do të vijë duke u përmirësuar gradualisht. Shmangni kontaktin me njerëzit që ju irritojnë.

Gaforrja/

Do të keni mungesë përqendrimi, prandaj është e këshillueshme që t’i kushtoni gjithë vëmendjen e mundshme anës profesionale. Kështu do të mund të shmangni gabimet e mëdha. Keni dyshime për lidhjen me partnerin, por vështirësitë në punë ju bëjnë që të jeni të shpërqendruar. Bëjini mirë llogaritë, sepse fitimet do të jenë në rënie.

Luani/

Me zhvendosjen e Diellit në shenjën e Bricjapit ka ardhur momenti që të bëni ndryshime në jetën dashurore dhe profesionale. Do të viheni përpara zgjedhjeve të rëndësishme, kur vjen fjala te puna. Kujdes me vendimet që do të merrni, sepse mund të rezultojnë fatale për karrierën tuaj. Edhe në jetën personale keni nevojë për ndryshim, në mënyrë që ta gjallëroni atë.

Virgjëresha/

Këtë javë, më shumë se kurdoherë, do të ndjeni dëshirën për t’u argëtuar. Miqtë do të organizojnë mbrëmje festive që do të rezultojnë mjaft të këndshme për ju. Gjatë këtyre ditëve nuk do t’ju mungojnë idetë dhe dëshira për t’u marrë me projektet personale. Do t’i prisni festat me entuziazëm dhe do të blini gjëra të bukura.

Peshorja/

Diçka mund të mos shkojë mirë gjatë këtyre ditëve në lidhjen tuaj dashurore dhe të lindurit e kësaj shenje mund të mbyllen në vetvete, në vend që të përballen me të dashurin e zemrës. Do të ketë zënka mes jush dhe partnerit, shpeshherë pa arsye, herë-herë për shkak të dyshimeve që i keni ushqyer vetes. Mund të mos keni forcën e duhur për ta jetuar dashurinë në mënyrë të shkujdesur. Nga ana tjetër do të jeni të përqendruar te puna.

Akrepi/

Atmosfera e festave do t’ju përfshijë dhe kjo do të ndikojë drejtpërsëdrejti te puna juaj. Tani më shumë se kurrë ju mungon vullneti për të punuar dhe jeni më shumë të dhënë pas argëtimeve. Ata që e kanë të pamundur të pushojnë, për shkak të angazhimeve në punë, do të ndihen disi të stresuar gjatë këtyre ditëve.

Shigjetari/

Gjëja më e mirë që do të mund të bëni këto ditë do të ishte të planifikonit një udhëtim me partnerin, në mënyrë që të rifitoni energjitë e humbura. Kështu, do ta filloni javën e ardhme me forca të reja. Por nëse për shkak të punës do ta keni të pamundur t’ia lejoni vetes këtë, do të mundeni gjithsesi të organizoni mbrëmje festive të mbushura me argëtim.

Bricjapi/

Gjatë kësaj periudhe puna do të jetë kryefjala e ditës. Do të punoni pa përtuar dhe pa u ankuar. Do të bënit mirë megjithatë t’i ulni pak ritmet, sepse mund t’ju lënë fuqitë. Pavarësisht periudhës së festave, ju nuk do të doni të humbisni asnjë rast për të fituar. Familjarëve tuaj do t’i kushtoni vëmendje të veçantë.

Ujori/

Venusi do të largohet nga shenja juaj dhe historia juaj e dashurisë duket se do të marrë të tatëpjetën. Do të ishte më mirë t’i jepnit fund një lidhjeje që ecën me hapa zvarritëse, sesa ta vazhdoni vetëm për forcën e zakonit. Kushtojini vëmendje gjatë këtyre ditëve punës dhe shëndetit, por do të bënit mirë të merreshit edhe me sport për të ruajtur formën fizike.

Peshqit/

Duke filluar nga dita e mërkurë do t’i përkushtoheni gatimit më shumë se kurdoherë, duke përgatitur pjata të shijshme për të gjithë. Familjarët me siguri që do të mbeten të kënaqur, por peshorja më pak. Do të krijoni një atmosferë të bukur në shtëpi dhe në vendin tuaj të punës. Nëse do të keni harmoni, do të jeni më të kënaqur.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending