Connect with us

Aktualitet

Hena e re do ju hap portat e fatit/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 14 DHE 15 NENTOR 2020

HENE E RE NE AKREP

BURIM ENERGJIE

E Shtune dhe nga mbremja hena del e Re ne shenjen e Akrepit

Deri atehere nuk duhet te merrni vendime pasi situata do jete e penguar e paqarte dhe akoma energjia nuk do jete e hapur por e bllokuar

Kjo hene e re ka si vecori nje lidhje dhe ndikim shume pozitive me Saturnin dhe Plutonin
Sjell Pluto

Pasuri te brendshme energji te pashtershme dhe fillon nje cikel i ri shume premtues per qelizen tone njerezore dhe aspektet me te thella te shpirtit tone te cilat fillojne e ndricohen duke marre shprese

Asnjehere hena ne Akrep nuk eshte shume e lehte Prandaj edhe hena e re nuk do jete e Lehte dhe pa dhibje por e rendesishme eshte qe pasi del fillon te prodhoj energji dhe force mbijetese te pashtershme

Dashi

Ju prek personalisht me nje hapje te re kjo hene e re ne menyren si do pozicionoheni apo do beni zgjedhet ne jeten tuaj ketej e tutje Duhet te beni nje fillim te ri ne jeten tuaj pavaresisht cfarre keni bere deri tani

Demi

Nje mundesi e re bashkepunese fillon para jush Njerez te rnj pune te reja dhe menyre e re ekuilibruese ne marredheniet ne cift Do keni propozime te reja megjithese henen e re e keni ne kundershtim Duhet te hapeni dhe te shkoni drejt te tjereve

Binjaket

Nje ndryshim ne perditeshmerine tuaj si rezultat sjell ndryshime ne pune apo ne menyren si do ta koncepttoni jeten Fillim i ri do ju beje me mire

Gaforrja

Do mbyllni nje cikel te veshtire ne jeten tuaj personale apo ne planet tuaja krijuese Nga sot fillon nje cikel i ri njohjesh marredheniesh e mundesish

Luani

Dicka e rendesishme do ta prishi qetesine tuaj familjare dhe do ju duhet te merrni masa te reja dhe ndryshime te cilat nuk i kishit menduar gjithsesi Mund te filloni edhe nje bashkejetese

Virgjeresha

Hena e re ne Akrep ju jep nje frymemarje ne planet tuaja dhe ne zhvillimin e bisedave dhe ecurine e jetes personale Veshtiresia qendron deri sa ti keni dhene fund nje marredhenie mbyllese sot

Peshorja

Mbaron nje faze e veshtire ne ceshtjet tuaja ekonomke dhe ne pritshmerite tuaja ne pergjithesi pas perpjekjesh te shumta Tani fillon faza e re e rimekembjes

Akrepi

Mbaron me sot faza e veshtire psikologjike mbyllese e mosvleresuese e punes tuaj Tani fillon nje cikel i ri shume i perparuar dhe i pasur

Shigjetari

Pune qe kane te bejne me psikologji apo vende te mbyllura apo ndihmese e bamiresie do perparojne me shume sukses ne jeten tuaj Po keshtu pune metafizike e astrologjike

Bricjapi

Ju duhej kjo hene e re per tju hapur syte pasi i kishit te mbyllura perball te vertetes dhe ndryshimeve te medha qe vijne ne jeten tuaj Por duhet te pranoni ndryshimin dhe te dilni nga mbyllja dhe rregullat

Ujori

Karriere do behet ne shenjen tuaj pas kesaj dite akoma me dyshime dhe paqartesi se si do vne gjerat ne kete mbyllje te madhe Hapen dhe nuk mbyllen me

Peshit

Nje horizont i ri hapet para jush me henen e re ne Akrep pasi deri tani cdo horizont ishte i bllokuar e kishte kufij Tashme shemben kufijte dhe hapen rruget

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending