Connect with us

Aktualitet

2 javet e ardhshme do jene me ndryshime drastike/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje

Published

on

Hëna e Re në Akrep na kërkon të bëjmë gjithçka që është e mundur për të përmirësuar veten dhe për të besuar në forcën tonë të brendshme. Ai gjithashtu sjell në sipërfaqe ndjenja të forta dhe humor për intimitet dhe besim në marrëdhënie. Sa larg do të shkojmë për dashurinë? Universi do të mbështesë vetëm atë që është e mirë për ne, kjo hënë do të nxjerrë të vërtetën në dritë.

Hëna e Re na bën më të shoqërueshëm dhe socialë dhe na lejon të “rrëfejmë” mendimet dhe ndjenjat tona. Kjo mund të ketë një efekt pozitiv në marrëdhëniet tona jo vetëm miqësore, por edhe romantike, pasi mund të krijojë një marrëdhënie të re besimi me partnerin tonë dhe të vendosë një themel më të fortë në marrëdhënie. Perspektiva të shkëlqyera priten gjithashtu në lidhjet e reja që do të krijohen brenda dy javëve të ardhshme.

Hëna e Re në Akrep dhe parashikimet për 12 shenjat e zodiakut

Dashi

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të tetë transformuese, ju i jepni më shumë rëndësi seksualitetit dhe financave që keni së bashku me të tjerët, mbështeteni te intuita dhe mprehtësia juaj, ndiheni të fuqizuar për të ndryshuar tekstet e gabuara të jetës tuaj, për të bërë zgjedhjet e duhura që flasin për shpirtin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të hequr qafe rrëmujat që nuk ju nevojiten. Por në fund të fundit do të ndiheni të çliruar dhe rilindur me jetën tuaj të re. Potenciali juaj për rritje personale është jashtëzakonisht i madh. Ju mund të ndjeni se të tjerët kanë më shumë kontroll dhe fuqi mbi ju, por mos reagoni.

Kështu, brenda dy javëve të ardhshme, do të shqetësoheni më shumë për sigurinë tuaj, si emocionale dhe materiale, dhe do të kërkoni mënyra për ta siguruar atë. Ndoshta jeni duke ndërmarrë hapat e parë për të blerë një shtëpi të re, për të shlyer një hua ose për të bërë një investim që do të paguajë në të ardhmen. Kur bëhet fjalë për sigurinë tuaj emocionale, hëna e re do t’ju shtyjë të shkëputeni nga situatat që nuk ju ofrojnë asgjë ose – nëse mbani një marrëdhënie të mirë – të bëni një angazhim të qëndrueshëm. Nëse jeni të preokupuar me një dashuri nga e kaluara, ajo mund të ringjallet gjatë kësaj kohe, ndërsa nëse i përkisni Dashit të palidhur, një njohje e re mund të ndodhë në një hapësirë ??profesionale ose nga jashtë.

Demi

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të shtatë të marrëdhënieve, ju jepet mundësia të përmirësoni marrëdhëniet dhe bashkëpunimet tuaja të rëndësishme, të ushqeni marrëdhënien tuaj dhe të bëni ndryshime që sjellin më shumë harmoni dhe ekuilibër. Tani ju drejtoheni nga intuita dhe emocionet tuaja në veprimet tuaja, keni fuqi dhe pasion që ju çojnë drejt lumturisë. Pra, nëse ka pasur ndonjë çështje negative në marrëdhënien tuaj që ju bëri të ndiheni emocionalisht të zbrazët, bëni një përpjekje për të gjetur ekuilibrin. Ato krijojnë më shumë intimitet dhe besim në marrëdhëniet tuaja me të tjerët në përgjithësi, pavarësisht nëse ka të bëjë me marrëdhëniet tuaja të dashurisë ose bashkëpunimet tuaja. Nëse jeni beqar, ekuilibri dhe intuita juaj mendore do t’ju ??çojë te partneri i duhur.

Nëse i përkisni Demit të palidhur, një dashuri e re do të shfaqet në plan të parë gjatë kësaj kohe, e cila së shpejti do të zhvillohet seriozisht. Jeta së bashku, rinovimi i shtëpisë tuaj apo edhe kërkimi i një shtëpie të re, janë gjithashtu çështje që do t’ju shqetësojnë dhe që do të zhvillohen shumë pozitivisht. Më në fund, hëna e re mund t’ju ndihmojë të heqni qafe borxhet kronike ose t’ju japë mundësinë për të bërë një blerje fitimprurëse.

Binjakët

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të gjashtë, punën dhe jetën e përditshme, ju mund të filloni një punë të re ose të punësoni një punonjës të ri në biznesin tuaj ose një asistent. Pastroni mbeturinat nga zyra dhe shtëpia juaj dhe kujdesuni më shumë për shëndetin tuaj duke shkuar në palestër ose duke filluar një dietë. Ndoshta ju punoni shumë në mënyrë që të jeni më të suksesshëm në një nga projektet tuaja ose rrethanat të jenë të tilla që të kaloni më shumë kohë në punë në mënyrë që të përmbushni detyrimet tuaja. Ju nuk do të keni shumë kohë të lirë për argëtim dhe mund të jeni të shqetësuar për të ndryshuar ritmin e jetës tuaj.

Nëse i përkisni Binjakëve të papunë ose thjesht po kërkoni një punë më të mirë, sigurohuni që të jeni më aktiv gjatë kësaj kohe, kur fati është në anën tuaj. Eshtë gjithashtu e mundur të filloni një aktivitet profesional nga hapësira e shtëpisë tuaj, e cila do t’ju sjellë fitime të konsiderueshme në të ardhmen. Në jetën tuaj personale priten zhvillime të këndshme, ndërsa kjo periudhë është e përshtatshme që ju të bëni ndryshime në pamjen tuaj, të cilat me siguri do të bëjnë përshtypje.

Gaforrja

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të pestë erotike, ju jepet mundësia të shpëtoni nga kufizimet tuaja emocionale, fobitë dhe fiksimet që janë krijuar nga mendimet tuaja negative. Nëse lidhja në të kaluarën ju ndalonte të pretendoni disa gjëra për veten tuaj ose edhe gëzimin e dashurisë, tani lëvizni në një mënyrë tjetër për të kënaqur dëshirat tuaja emocionale. Nëse jeni në një lidhje, lini të kaluarën dhe shkoni përpara lirisht, duke gjetur mënyra të reja për të shijuar marrëdhënien tuaj. Nëse jeni vetëm, pasioni dhe impulset tuaja intensive ju shtyjnë të flirtoni dhe të bëni atë që dëshironi, vetëm sepse ju bën të ndiheni mirë.

Në dy javët tjera, do të keni mundësinë të përjetoni dashuri në të gjithë lavdinë e saj, të filloni përpjekjet për pasardhësit tuaj të parë ose -nëse jeni të pamartuar- për të gjetur dashurinë që ëndërroni. Por përveç zhvillimeve pozitive në jetën tuaj romantike, do të ketë edhe progres profesional, pasi krijimtaria juaj e shtuar do t’ju ndihmojë të dalloheni, të siguroni një perspektivë më të mirë dhe natyrisht të përmirësoni fitimet tuaja.

Luani

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të katërt, në shtëpi dhe në familje, keni mendime të thella për shtëpinë dhe familjen tuaj. Ju keni forcën dhe vullnetin e mirë për të bërë paqe me anëtarët e familjes ose të afërmit tuaj, ose mund të vendosni të krijoni familjen tuaj, të blini një shtëpi, të zhvendoseni ose madje të fitoni pavarësi financiare. Nëse ishit të mbërthyer në situata ose marrëdhënie të sëmura në të kaluarën, tani nuk keni frikë t’i jepni fund, për të bërë një jetë krejt të re. Disa njerëz afër jush mund t’ju kontrollojnë ose disa situata do t’ju trondisin shpirtin. Tani ndikoheni fuqimisht nga familja juaj dhe do të kërkoni të jeni së bashku.

Hëna e Re është koha ideale për t’u kujdesur për shtëpinë dhe familjen tuaj, për të kërkuar një shtëpi të re ose për të krijuar familjen tuaj. Ju madje mund të përfundoni një blerje, e cila do të provojë të jetë mjaft e suksesshme. Eshtë gjithashtu e mundur të rritni të ardhurat tuaja nga shfrytëzimi i disa prej pasurive tuaja ose nga pranimi i një trashëgimie. Nëse i përkisni Luanëve të palidhur, kjo periudhë është ideale për krijimin e një marrëdhënieje të re, e cila do të zgjasë me kohën dhe do t’ju ??bëjë të hiqni dorë nga jeta beqare.

Virgjëresha

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, ju flisni në një mënyrë pasionante, intensive dhe çarmatosëse, aftësitë tuaja mendore dhe komunikuese ju ndihmojnë të tërheqni njerëz të rinj, të qëndrueshëm në jetën tuaj. Provoni qartë mendimet tuaja, bëni përshtypje të tjerëve me idetë tuaja dhe fjalët tuaja kanë fuqi. Komunikoni më shpesh me vëllezërit e motrat, anëtarët e familjes ose njerëzit me të cilët jeni të lidhur emocionalisht. Ju keni fuqinë të zbutni nervozizmin dhe dyshimin e të tjerëve me shakatë dhe humorin tuaj. Mjafton një fjalë për të krijuar intimitet dhe besim me të tjerët.

Kështu që, dy javët e ardhshme pritet të jenë mjaft aktive për ju, pasi mundësitë do të ndjekin njëra-tjetrën në të gjitha nivelet. Nëse shqetësoheni për biznesin tuaj, tani do të jeni në gjendje të gjeni një punë të re ose të diskutoni me sukses perspektiva të reja mbi punën tuaj ekzistuese. Një sukses i ngjashëm pritet në jetën tuaj personale, pasi do të keni mundësinë të zgjidhni ndonjë keqkuptim të vogël ose të madh me partnerin tuaj dhe të vendosni një themel më të fortë në marrëdhënien tuaj. Nëse i përkisni shenjës së palidhur të zodiakut, hëna e re premton një njohje të re që do të tejkalojë pritjet tuaja.

Peshorja

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të dytë, të financave, aftësinë dhe intuitën tuaj eksploruese, ju shtyn të bëni hapin e parë për të përmirësuar financat tuaja dhe për të vendosur qëllime të reja financiare. Gjërat që blini tani do të jenë të qëndrueshme dhe të qëndrueshme me kalimin e kohës. Ju gjithashtu mund të bëni një marrëveshje të re financiare, e cila do t’ju sjellë përfitime të konsiderueshme financiare në planin afatgjatë. Ju jeni me njerëz që përputhen me vlerat tuaja, kanë fuqi dhe besojnë në veten tuaj, prandaj mos lejoni që të tjerët t’ju kritikojnë ose nënçmojnë, pasi e dini se ata thjesht janë xhelozë për suksesin tuaj. Nëse jeni duke kërkuar një punë për një kohë, mund të gjeni një që ju mbush emocionalisht dhe financiarisht dhe ju siguron siguri dhe stabilitet.

Hëna e Re do të sjellë një përmirësim të dukshëm në të ardhurat tuaja. Sigurisht, kjo nuk do të thotë që ju mund të rrini ulur dhe të prisni fat nga qielli, pasi rezultatet më të mira do të vijnë për shkak të përpjekjeve tuaja personale. Prandaj, duhet të jeni në gatishmëri për dy javët e ardhshme në mënyrë që të realizoni me kohë dhe të përfitoni nga mundësitë që do të shfaqen në favorin tuaj. Edhe përmes diskutimeve në prapaskenë, ju mund të merrni informacione që do t’ju duken shumë të dobishme. Gjithashtu, sigurohuni që të përfitoni nga favorizimet e disa njerëzve të rëndësishëm, të cilët mund të zgjerojnë perspektivën tuaj.

Akrepi

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të parë, nga vetja juaj, projekto personalitetin tënd dinamik dhe magnetik, ndihesh më mirë për veten tënde. Përmirësoni imazhin tuaj personal, punën tuaj, paratë tuaja ose disa marrëdhënie. Intuita juaj ju ndihmon të përparoni në jetën tuaj pasi jeni të gatshëm të përpiqeni të ndryshoni fusha që nuk funksionojnë siç duhet. Lëvizni bazuar në përvojat e kaluara dhe strategjitë e provuara dhe të provuara që kanë rezultuar efektive në të kaluarën. Ju ndjeni një rinovim emocional ndërsa gëzoni më shumë intimitet dhe besim me të dashurit tuaj dhe rizbuloni veten, duke lënë pas fobitë dhe pasiguritë tuaja.

Hëna e Re mund të garantojë zhvillimet më të mira në të gjitha çështjet që ju shqetësojnë. Kështu, dy javët e ardhshme pritet të jenë një sukses i dukshëm në sektorin profesional, i cili përveç kësaj do t’ju sjellë përfitime të konsiderueshme financiare. Dhe, në fushën romantike, partneri juaj do t’ju ofrojë sigurinë emocionale që ju nevojitet, e cila madje mund të sinjalizojë zyrtarizimin e marrëdhënies tuaj. Nëse i përkisni Akrepit të palidhur, gjatë kësaj kohe do të takoni një person nga puna që do të sigurojë stabilitetin që kërkoni në një marrëdhënie.

Shigjetari

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë shpirtërore, ju lini pas këdo dhe gjithçka që nuk ju shërben në zhvillimin tuaj personal ose krijon stres dhe dhimbje. Ju bëheni më emocional dhe të dhembshur, nuk mund t’i shihni gjërat logjikisht, tani ju mungon mënyra racionale e afrimit me njerëzit dhe situatat. Ndonjëherë ju mund të ndjeheni të hidhur ose edhe të zemëruar duke menduar për përvojat tuaja negative dhe duke kërkuar përgjigje për gabimet e së kaluarës. Por gjëja më e rëndësishme është që ju të lidheni më thellë me disa njerëz dhe të bëni një fillim të ri me ta. Kini më shumë besim tek vetja dhe fuqia juaj dhe mos pretendoni të ndiheni më të njohur me disa njerëz.

Hëna e Re aktivizon shtëpinë e dymbëdhjetë të horoskopit tuaj diellor, një fakt që ju shtyn në një vetmi vullnetare, e cila ju ndihmon të gjeni veten, të merreni me gjëra që funksionojnë në mënyrë të dobishme në psikosintezën tuaj, por edhe të parashikoni dhe planifikoni të ardhmen tuaj. Kështu, brenda dy javëve në vijim do të jeni në gjendje të gjeni përgjigje për çështjet që ju shqetësojnë, por gjithashtu të metodizoni ngritjen tuaj profesionale me hapa të vendosur dhe të sigurt. Kështu që, dy javët e ardhshme pritet të jenë mjaft aktive për ju, pasi mundësitë do të ndjekin njëra-tjetrën në të gjitha nivelet. Nëse shqetësoheni për biznesin tuaj, tani do të jeni në gjendje të gjeni një punë të re ose të diskutoni me sukses perspektiva të reja mbi punën tuaj ekzistuese. Një sukses i ngjashëm pritet në jetën tuaj personale, pasi do të keni mundësinë të zgjidhni ndonjë keqkuptim të vogël ose të madh me partnerin tuaj dhe të vendosni një themel më të fortë në marrëdhënien tuaj. Nëse i përkisni shenjës së palidhur të zodiakut, hëna e re premton një njohje të re që do të tejkalojë pritjet tuaja.

Bricjapi

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë miqësore dhe ekipore, ju vini në kontakt me njerëz që duan të mbështesin ëndrrat dhe qëllimet tuaja të mëdha, njerëz me të cilët ndjeni intimitet dhe besim që nga momenti i parë i njohjes suaj. Bashkoni forcat me të tjerët duke krijuar miqësi të reja ose bashkëpunime dhe duke zgjeruar kontaktet tuaja shoqërore. Nëse jeni duke kërkuar mbështetje financiare, disa njerëz mund t’ju ndihmojnë për të përmirësuar gjendjen tuaj financiare. Ju i sillni të tjerët me lehtësi të madhe dhe keni një pasion për atë që po përpiqeni të arrini. Ju gjithashtu keni aftësinë për të drejtuar një ekip, të gjithë e njohin udhëheqjen tuaj dhe forcën tuaj.

Pra, dy javët e ardhshme mund të jenë mjaft të ngarkuara për ju, por në të njëjtën kohë do t’ju japin mundësinë për t’u lidhur me njerëzit e duhur ose për të krijuar një mjedis të ri shoqëror, i cili mund t’ju ndihmojë të filloni karrierën tuaj. Nëse po mendoni të zgjeroni planet tuaja jashtë vendit ose të filloni një karrierë të re në një vend tjetër, hëna e re është në anën tuaj. Ndërsa Hëna sundon fushën e marrëdhënieve tuaja, zhvillimet pozitive priten në romancën tuaj, ndërsa nëse nuk jeni të bashkuar, një njohje e re do të shfaqet përmes mjedisit tuaj miqësor.

Ujori

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të dhjetë ambicioze, diçka e re ju pret në punën tuaj, ju jeni më të guximshëm dhe më të sigurt për fillimin e projekteve të reja. Nëse keni punuar shumë kohët e fundit, ëndrrat tuaja bëhen realitet pasi ambiciet tuaja të mëdha marrin formë dhe ju ose merrni një pozicion drejtues ose ju jepet mundësia të promovoheni shoqërisht dhe të merrni lavdërime. Ndoshta filloni një plan të ri biznesi ose bashkoni burimet tuaja financiare në një sipërmarrje të re. Nëse kërkoni të negocioni një marrëveshje, do të keni rezultate të favorshme. Eshtë një kohë e mirë për të riorganizuar punën tuaj, për të transformuar plotësisht jetën tuaj për suksesin tuaj.

Në dy javën e ardhshme, ju gjithashtu duhet të intensifikoni përpjekjet tuaja, në mënyrë që të merrni të gjitha përfitimet që premton hëna e re. Një përmirësim i dukshëm në fitimet tuaja do t’ju ndihmojë të përmbushni detyrimet tuaja më lehtë ose të shlyeni borxhet e papaguara. Në fushën e romancës, nëse mbani një lidhje afatgjatë, mund të vendosni ta zyrtarizoni, ndërsa nëse jeni vetëm, pritet një njohje që së shpejti do të marrë dimensione serioze.

Peshqit

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të nëntë, për udhëtime dhe njohuri, ju mund të planifikoni një udhëtim ose të merrni kontakt me njerëz që jetojnë larg jush ose kërkojnë njohuri të reja. Njerëzit përreth jush pranojnë filozofinë tuaj të jetës dhe bindjet tuaja dhe kjo krijon mundësi që ju të realizoni vizionet tuaja të mëdha dhe të keni sukses profesional. Mos kini frikë tani që me sinqeritet të projektojë bindjet tuaja tek të tjerët dhe të kërkoni njerëz që ju ndihmojnë të mendoni thellë. Ju bëheni më emocionalë dhe intuita juaj ju udhëzon si duhet, ndërsa ëndrrat tuaja mund të jenë profetike. Njerëzit me njohuri dhe përvojë të thellë mund t’ju ndihmojnë me këshillat e tyre të drejta.

Pra, në dy javët e ardhshme mund të vendosni qëllime të larta, pasi fati ju garanton një rezultat pozitiv. Hëna e Re mund t’ju japë mundësinë të udhëtoni jashtë vendit ose të vendosni bazat për realizimin e një ëndrre. Çfarëdo që të bëni, është e destinuar të ketë sukses. Në fushën romantike, kjo periudhë është ideale për planifikimin e dasmës tuaj, ndërsa nëse i përkisni të palidhurve të shenjës, duhet t’i keni sytë hapur, pasi dashuria që ëndërroni tashmë është shumë afër jush.

10 Comments

10 Comments

  1. Pingback: gender surgery

  2. Pingback: บาคาร่า1688

  3. Pingback: automated testing tools

  4. Pingback: sbo

  5. Pingback: check here

  6. Pingback: sbobet

  7. Pingback: sportsbet io giriş

  8. Pingback: view

  9. Pingback: What Are Essential Oils and Do They Work?

  10. Pingback: maxbet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending