Connect with us

Aktualitet

Nje mardhenie e fshehte do te zbulohet/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 13 N3NTOR 2020

RRUGETIME TE RENDESISHME

SOT E PREMTE DHE 13 DHE DITE E AFERDITES

Aferdita ndodhet ne Peshore ne lidhje pozitive me lidhjet e henes ne diagonalen Shigjetar Binjak

Ky kombinim do zgjas disa dite por sot eshte ne piken kulminante

Ne keto kohe te veshtira qe jetojme Kerkimi i lumturise eshte domosdoshmeri

Kemi shume mundesi per tja arritur kesaj ne diten e sotme

Zgjedhja e pare drejte lumturise eshte te merremi me njevojen e thelle per qetesi ekuiliber harmoni Per kete duhet ta drejtojme dashurine drejt vetes

Zgjedhja e dyte eshte nepermjet marredhenieve

Marredhenie karmike dhe te rendesishme qe te cilat kane haraksur ne monopatin e jetes tone

Duhet te ruajme komunikimin me cdo menyre ne ato marredhenie qe na kane dhene ekuiliber dashuri barazi dhe gezim

Dashi

Do keni nje njohje ne nje udhetim apo ne nje rrjet social ne diten e sotme Kjo njohje mund te behet e rendesishme per ju ne vazhdim dhe me tej

Demi

Do kerkoni te mbaheni forte pas nje pune e cila do ju sjell te ardhura dhe do kerkoni te investoni edhe ju me teper Nje njohje erotike ne pune do filloj te marre eprsi ne jeten tuaj

Binjaket

Kjo dite eshte e rendesishme ne lidhje me jeten tuaj erotike dhe ne lidhje me dashurine tuaj Si per ta shprehur ashtu edhe per te marre vendime

Gaforrja

Do silleni shume kendshem ne familje por kjo do kete arsyen e vete Pasi do jeni te lumtur me je marredhenie te fshehte qe ju mbush shume shpirterisht

Luani

Kushdo person i dashur qe del sot para jush dhe ju fal komunikim dhe gezim do behet automatikisht aleat ne jeten tuaj dhe do marri rendesi te mjaftueshme

Virgjeresha

Ne jete do keni ate qe keni dashur Sot behet fjale per para dhe karriere dhe aspak per dashuri dhe ecuri marredheneiesh ne cift Do ti hidhni nga ballkoni robat e dashurise tuaj

Peshorja

Sot eshte dite e madhe ne kuptimin se cfare te jepni dhe do merrni nga jeta Plane njohje dhe afeksion ne shume raporte pune e personale

Akrepi

Te gjithe kercejne ne diell ju do kerceni nen driten e henes large madheshtise se marrdhenieve te zhurmshme Po dikush sot do ju ndricoj naten

Shigjetari

Vetem ujku mungon qe te behet kerdia ne menyren se si e shikoni ju momnetin me urine e te shijuarit te cdo momnenti qe ju duket se jeta ju ka privuar

Bricjapi

Merreni me qetesisht dhe kendshem jeten duke i ulur pak notat e seriozitetit Nuk kane vdekur te gjithe Diku pas perdes dikush pret te filloni nga e para

Ujori

Do ndjeheni sot te rrethuar nga deshira dhe veprimtari qe kane ngjyra e optimizem Pse jo te pranoni nje propozim per dalje ne ambjente me personale apo filllim te nje lidhjeje

Peshqit

E bukura qendron tek forma dhe tek nngjyrat per ju sot Por nderkohe do kerkoni edhe dike me te cilin ti ndani fantazite dhe enderimet tuaja

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending