Connect with us

Aktualitet

Iku gjysma e muajit Nentor/ Kjo eshte shenja qe do te marr 1 surprize ne daten 16 Nentor

Published

on

Dashi

Nëntori do të jetë një muaj i ndryshimeve në shtëpinë tuaj, i cili do të shoqërohet me më shumë angazhime në shtëpi dhe familje, më shumë detyra që nuk do të shtyhen. Nëntori sjell vështirësi ose probleme me një grua për shkak të kontradiktave, mosmarrëveshjeve ose keqkuptimeve me të. Ndoshta këto ngjarje do të kenë të bëjnë me marrëdhënien tuaj romantike. Nëntori mund të jetë një pikë kthese për ju, pasi do të jeni në gjendje të lini pas shqetësimet dhe ankthet që keni përjetuar muajt e fundit. Ju po përballeni me një muaj në të cilin do të shfaqen gjëra të reja dhe do sjellin ndryshim në stilin tuaj të jetës. Këtë muaj do të jeni me fat. Në nëntor, shmangni konfliktet për paratë. Nuk do të fitoni

. Dhe nëse humb diçka, nuk do ta marrësh përsëri. Kurseni emocionet dhe energjinë tuaj për gjëra më të mira. Në nëntor, mund të merrni para nga dikush. Lajmet mund t’ju shqetësojnë dhe do të ketë lidhje me udhëtimet. Në nëntor, mund të befasoheni nga një takim i papritur, mbledhje ose vizitë e miqve. Ky muaj sjell surpriza të këndshme. Gratë duhet të jenë të kujdesshme me shëndetin e tyre. Marrëdhëniet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Luanit, Shigjetarit ose Dashit do të kërkojnë vëmendje. Burrat do të kërkojnë një rrugëdalje nga një situatë delikate.

Demi

Në nëntor do të përjetoni ngjarje të rëndësishme në familjen tuaj dhe në rrethin tuaj të të afërmve. Është e mundur që edhe të udhëtoni për këtë shkak. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të filluar një miqësi të re, për të zhvilluar një marrëdhënie romantike ose për të filluar bashkëjetesën. Shmangni stresin nëse jeni në proces të organizimit të një udhëtimi të rëndësishëm për ju. Me shumë gjasa, gjithçka do të ndodhë në mënyrën më të mirë për ju, pavarësisht nga zhvillimi i disa rrethanave të reja. Në përgjithësi, Nëntori parashikon për ju fat në lidhje me udhëtimet. Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të jenë në prag të një suksesi të rëndësishëm. Do të ketë raste kur do të duhet të vendosni dhe të veproni shpejt. Këtë muaj do të merrni lajme në lidhje me një të afërm që do t’ju bëjë të lumtur. Kjo periudhë do të jetë një kohë e mirë për të përfunduar një projekt ose angazhim në karrierën tuaj dhe për të filluar diçka të re. Ju ndoshta do të duhet të shpenzoni më shumë para për shkak të pagesave të humbura ose detyrimeve financiare. Gratë do të jenë lehtësisht të ndjeshme ndaj humorit pesimist, frikës, panikut për shkak të ngjarjeve sociale. Në përgjithësi, asgjë nuk ju kërcënon, por patjetër gjithsesi do jeni të shqetësuar dhe të kujdesshëm. Burrat do të përballen me natyrën kokëfortë të një burri të familjes. Kundërshtimet mund të krijojnë tension në shtëpinë tuaj për një periudhë kohe.

Binjakët

Nëntori do të mbahet mend me një ngjarje të rëndësishme në jetën e një djali apo burri nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve të ngushtë. Ky nuk do të jetë muaji juaj më i lumtur. Përkundrazi, do të përjetoni disa momente komplekse. Shumë do të pësojnë humbje si rezultat i gënjeshtrës së dikujt. Takimet këtë muaj mund të kenë një efekt pozitiv në marrëdhëniet tuaja të rëndësishme ose aktivitetet shoqërore në lidhje me një kauzë fisnike ose politike. Këtë muaj do të jeni të kënaqur me lajmet në lidhje me një person që do të përpiqet të bëjë diçka për ju ose për të mirën tuaj. Vështirësitë e një natyre financiare do të lidhen kryesisht me shpenzime të papritura për shtëpinë. Shpenzimi i buxhetit të familjes mund të shkaktojë tension në familje. Gjatë këtij muaji mund të përjetoni lajme emocionalisht të pakëndshme në lidhje me një burrë që njihni. Gratë do të përfshihen në zgjidhjen e problemeve. Bëni kujdes nëse do të bëni një udhëtim këtë muaj. Burrat do të kenë arsye të gëzohen në punën e tyre duke arritur rezultate dhe suksese konkrete ose të rëndësishme. Kontaktet tuaja me përfaqësues të institucioneve të ndryshme do të kenë një zhvillim të favorshëm për ju.

Gaforrja

Në nëntor do të ketë më shumë tension rreth jush. Jini të përgatitur për çdo angazhim, situatë dhe takim që do të duhet të përmbushet në kohë. Gjatë këtij muaji mund të keni emocione pozitive në lidhje me një udhëtim. Në nëntor do të keni kontakte shumë më dinamike në internet me miqtë ose të afërmit. Ju ndoshta do të entuziazmoheni nga një lajm i mirë ose një bisedë telefonike me dikë që jeton afër jush. Do të përjetoni një ngjarje emocionale në lidhje me një burrë. Një nga problemet tuaja kryesore këtë muaj mund të vijë përmes një gënjeshtre. Për ata që do të përfshihen në çështje gjyqësore këtë muaj, gjërat do të zgjasin më shumë sesa prisnit. Në nëntor, do të duhet të shtyni një takim, ose bisedë për shkak të rrethanave të reja. Bëni kujdes me kolegët ose klientët në punë. Shmangni krijimin e problemeve. Në nëntor, do të duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj ose për një të dashur. Shmangni vetë-mjekim pa u konsultuar me mjekun ose specialistin. Gratë do të jenë bujare me fëmijët ose të dashurit. Burrat do të kenë mundësi të mira financiare, por mos u ngutni të shpenzoni, në të vërtetë do të ishte mirë të kurseni. Takimet ose bisedat me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Ujorit ose Peshores do të lidhen kryesisht me ngjarje të rëndësishme në jetën tuaj personale, familjare ose publike.

Luani

Nëntori do të mbahet mend me një angazhim të rëndësishëm ndaj një vajze apo një gruaje. Ky do të jetë një muaj i mbarë për të rritur ose stabilizuar të ardhurat tuaja, veçanërisht ato që do të merrni nga puna ose biznesi. Gjatë këtij muaji mund të prisni një rritje, një bonus ose një ofertë për një punë më të paguar. Nëntori mund të jetë një muaj i paqëndrueshëm në aspektin emocional ose të dashurisë. Do të ndodhin ngjarje që do të ndikojnë në gjendjen tuaj emocionale. Prisni lajme ose sugjerime këtë muaj që do të kërkojnë reagime të shpejta. Në nëntor, do të keni mundësinë për të ardhura shtesë. Nëntori do të jetë një muaj i mbarë për ata që janë të përfshirë në një çështje gjyqësore. Gjatë këtij muaji do të jeni pjesë e ngjarjeve të rëndësishme në jetën e një fëmije, nipi apo personi tjetër më të ri se ju në familjen tuaj. Ky muaj paralajmëron lajme ose një ngjarje në lidhje me një shtatzëni të papritur ose të padëshiruar në jetën e të afërmve ose miqve. Përfaqësuesit e pamartuar të kësaj shenje do të krijojnë një njohje të re. Gratë do të fillojnë përgatitjet për një vizitë që do të zhvillohet gjatë disa muajve të ardhshëm. Burrat do të kenë një marrëdhënie profesionale me një burrë nga i cili mund të presin rezultate të rëndësishme, sukses, arritjen e një qëllimi specifik, një biznes të ri dhe më tepër.

Virgjëresha

Keni përpara një muaj me angazhime më të përgjegjshme profesionale ose biznesi që përcaktojnë të ardhmen tuaj. Nëse jeni i papunë ose në kërkim të një pune të re do të keni mundësinë për të gjetur një punë. Këtë muaj do të keni disa takime interesante ose biseda virtuale, dhe ato do të jenë me miqtë ose mbështetësit tuaj për ndonjë çështje të përbashkët. Shëndeti i një të afërmi do të kërkojë vëmendje ose nevojë për kujdes të veçantë dhe monitorim. Në nëntor, do të merrni lajme në lidhje me një person që njihni. Gjatë këtij muaji, shumë do të kenë mundësinë të ringjallin një miqësi të vjetër. Gjatë kësaj periudhe, mund të përjetoni ndarje nga një i afërm ose mik për shkak të udhëtimit në një qytet ose vend tjetër. Marrëdhëniet romantike me partnerin tuaj do të kenë një zhvillim dinamik. Ky muaj do të favorizojë fillimin e një dashurie të re. Disa ngjarje në nëntor mund të jenë të ngadalta, pasi ato do të mbeten të rëndësishme. Rrethana të reja ose ndryshime në planet e udhëtimit mund të lindin gjatë këtij ose muajit tjetër. Gratë do të përpiqen të sigurojnë rehati të mjaftueshme emocionale dhe mendore këtë muaj. Mënyrat për ta bërë këtë do të jenë të ndryshme dhe individuale. Burrat do të planifikojnë një blerje të rëndësishme për ta.

Peshorja

Nëntori mund të jetë një muaj interesant për ju, por më tepër si vëzhgues. Gjatë këtij muaji, shumë do të kenë mundësinë të gjejnë burime të reja të të ardhurave ose do të befasohen nga një fitim i papritur. Gjatë këtij muaji, veprimet ose fjalët e një anëtari të familjes mund t’ju dëmtojnë emocionalisht ose të krijojnë tension në marrëdhënien tuaj. Jeta juaj personale do të jetë interesante, pasi do të keni takime të ndryshme, do të keni një mundësi për të udhëtuar dhe për të bërë njohje të reja. Ky do të jetë një muaj i mbarë për zgjidhjen e një çështjeje trashëgimie ose mosmarrëveshje pronësie. Jeni gati të përfshiheni më shumë në edukimin ose zhvillimin e talenteve të caktuara të fëmijës. Shumë prej jush janë gati të udhëtojnë për një vizitë, por një plan i tillë mund të ndryshojë. Gjatë këtij muaji, jini të kujdesshëm me njerëzit që janë fqinjët tuaj, qiramarrësit ose pronarët e shtëpive. Gratë peshore do ta kenë të vështirë të ndryshojnë planet ose synimet e partnerit të tyre ose të një anëtari tjetër të familjes. Burrat do të përjetojnë një përballje emocionale me një person nga familja e tyre.

Akrepi

Këtë muaj do të jeni të lumtur me lajme ose një ngjarje në lidhje me një burrë që njihni. Kushtojini më shumë vëmendje njerëzve në familjen tuaj. Mundohuni t’u jepni atyre më shumë kohë për biseda interesante dhe të dobishme. Gjatë këtij muaji do të jetë e rëndësishme të mbani komunikim të mirë, të mos mbylleni brenda, të mos injoroni përpjekjet e të tjerëve për të folur me ju. Gjithashtu këtë muaj do të jeni të lumtur me paratë në buxhetin tuaj familjar. Keni një muaj përpara në të cilin do të keni mundësinë të zgjidhni problemet e vjetra. Do të merrni informacion intuitivisht ose me ndihmën e dikujt tjetër se si të merreni me situata komplekse në shtëpi ose në punë. Mund të ketë një problem të vogël (patjetër të zgjidhshëm) me fqinjët, pronarët ose qiramarrësit tuaj. Në nëntor do të merrni një lajm ose ofertë të shumëpritur, të cilën do të duhet ta shfrytëzoni në maksimum. Gjëra të tilla nuk ndodhin çdo ditë. Gjatë këtij muaji do të jeni në gjendje të rregulloni një dokument, kontratë ose marrëveshje në favorin tuaj. Nëntori mund të mbahet mend me një ngjarje që do të jetë një pikë kthese e rëndësishme në jetën tuaj. Pas këtij muaji, shumë gjëra ndoshta do të kenë një zhvillim krejtësisht të ndryshëm. Gratë Akrep do të entuziazmohen për shëndetin ose problemet familjare të miqve. Burrat mund të tregojnë xhelozi të padëshiruar ose të pashpjegueshme.

Shigjetari

Do të jeni të lumtur me faturat e parave ose me një blerje të re që do të keni në shtëpinë tuaj. Gjatë këtij muaji mund të prisni një propozim për një punë më të mirë ose do të keni mundësinë të ndryshoni punën tuaj aktuale, të gjeni një angazhim shtesë dhe më tepër. Do të përjetoni ndarje nga dikush me të cilin keni kontakte të ngushta dhe në shumicën e rasteve ky mund të jetë një hap që do të ketë ende një efekt pozitiv mbi ju në një farë mënyre. Ju ndoshta do të keni pritshmëri të lidhura me kolegët ose një menaxher këtë muaj, por një konflikt interesi ose një mospërputhje në qëllime do të ndryshojë rrjedhën e ngjarjeve. Jeta juaj e dashurisë do të jetë e komplikuar. Gjatë këtij muaji do të diskutoni zhvillimin e një çështjeje ligjore ose gjyqësore që ka të bëjë me personin ose të afërmin tuaj të ngushtë. Do të duhet të bëni një kompromis për të dalë nga një situatë delikate, me takt. Përpjekja për të kërkuar falje në këtë rast nuk do t’ju ndihmojë, madje mund të provokojë emocione tek personi tjetër, për të cilat do të jeni të papërgatitur. Gjatë këtij muaji, prisni një ngjarje të gëzueshme në lidhje me lindjen e një fëmije ose do të gëzoheni suksesin e një të riu. Ndiqni ëndrrat këtë muaj; ato nuk do të jenë të rastësishme. Emocione të veçanta mund të lindin nga një dhuratë që do të merrni papritur. Gratë do të kenë probleme financiare. Kini kujdes se me çfarë i shpenzoni paratë tuaja! Burrat do të kenë një angazhim ose do të përjetojnë një ngjarje të rëndësishme në lidhje me një vajzë.

Bricjapi

Ky muaj do të jetë shumë i rëndësishëm për zhvillimin e punëve tuaja personale dhe profesionale. Në shumë momente, fati do të jetë me ju, por vetëm nëse ngarkoheni me ambicie, vullnet dhe zell të mjaftueshëm për të realizuar potencialin tuaj. Kjo nuk është një kohë që mund ta humbni lehtë. Po përballeni me një kohë të vështirë në muajt në vazhdim, të cilët do të jeni në gjendje t`i kaloni lehtë vetëm nëse keni treguar përgjegjësi dhe ndershmëri në veprimet tuaja në nëntor. Gjatë këtij muaji do të keni mundësinë të rregulloni me sukses dokumentet financiare dhe pagesat. Gjatë këtij muaji, prisni lajme të rëndësishme në lidhje me një fëmijë apo të ri. Shumë do të kërkojnë mundësi të reja për punë shtesë ose për zhvillimin e kontakteve të reja të biznesit. Është normale që në një muaj kaq të rëndësishëm të keni pritshmëritë dhe shpresat tuaja personale, por do të arrini atë për të cilën jeni të gatshëm të luftoni. Të ardhurat tuaja këtë muaj mund të rriten për sa kohë që keni dëshirën për të punuar. Do të ketë ide dhe mundësi. Në nëntor, do të keni probleme të vogla shëndetësore, të tilla si ftohjet, migrena, problemet e presionit të gjakut dhe më shumë. Mund t’ju kërkohet një hua ose shërbim i vogël këtë muaj, por do të ketë disa ndërlikime më vonë. Gratë Bricjap do të jenë të shqetësuara, të padurueshme dhe xheloze. Burrat do të presin informacione të rëndësishme financiare, por gjithashtu do të vareni nga horoskopi juaj individual.

Ujori

Në nëntor, përgatituni për punë serioze që të jeni në gjendje të pastroni problemet e akumuluara, të cilat është mirë të përfundojnë para fundit të vitit. Kjo do të jetë një kohë e mbarë kur do të keni mundësinë për të zgjidhur situata të komplikuara ose komplekse nga e kaluara dhe e tashmja juaj. Në nëntor mund të prisni para përmes një dokumenti. Shumë prej jush do të kenë mundësinë të negociojnë një pagë më mirë. Do të keni një situatë të favorshme në lidhje me zgjidhjen e një problemi financiar ose marrëdhënie të tjera të rëndësishme përmes një dokumenti. Gjatë këtij muaji do të keni një vizitë në shtëpinë tuaj nga miq ose të afërm të cilët do të ndajnë problemet ose shqetësimet e tyre me ju. Në nëntor, ju do të merrni pjesë në një takim me një person që është kolegu juaj, menaxheri ose partneri juaj i biznesit. Surprizat e këtij muaji do të lidhen kryesisht me njerëzit në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve. Ju mund të habiteni nga lajmet në lidhje me amësinë e ardhshme, lindjen e një fëmije dhe më tëpër. Gjatë këtij muaji do të jeni në gjendje të arrini një zhvillim të mirë të gjërave në punë ose në biznesin tuaj. Do të merrni informacione ose sugjerime që do t’ju japin ide dhe qëllime të reja. Shumë do të kenë arsye të gëzohen në punë. Në nëntor, mund të merrni pjesë në një mbledhje. Nëse jeni beqar, me siguri do të përjetoni takimin tuaj të parë romantik ose do të vendosni bazat për një njohje të re virtuale. Gratë do të kenë shqetësime në lidhje me shëndetin e një personi në familjen e tyre. Burrat do të gëzohen me lajmet ose një ofertë që do t’u japë atyre shpresë në një moment apo situatë të vështirë.

Peshqit

Keni përpara një muaj në të cilin do të lindin angazhime serioze, zhvillimi i të cilave do të përcaktojë se si do ta mbyllni vitin: me çfarë humori, me çfarë rezultatesh dhe me çfarë marrëdhëniesh. Gjatë këtij muaji, angazhimet dhe planet tuaja profesionale do të jenë mjaft të paqëndrueshme, pasi shumë shpesh zbatimi i tyre nuk do të varet vetëm nga ju. Këto raste do të ndikohen nga njerëz premtimet e të cilëve janë të ndryshueshme ose drejtohen vetëm nga interesat e tyre. Ky do të jetë një muaj i ngarkuar për ata që janë tregtarë ose prodhues. Në përgjithësi, do të jetë mirë të shmangni konfliktet dhe tendosjen mendore. Ndoshta do të jeni të ngarkuar me probleme ose frikëra jo-ekzistente. Gjatë këtij muaji do të përfshiheni në një ngjarje të një dashurie ose natyre familjare në jetën e një të afërmi. Një ngjarje fejese ose martese është e mundur. Gratë do të kenë mundësi më të favorshme për të zhvilluar punët e tyre financiare. Paratë e papritura ose fitimet më të larta nuk përjashtohen nëse jeni tregtar, prodhues ose punoni në fushën e shërbimeve. Burrat do ta kujtojnë këtë muaj me pak gëzim personal, të cilin në shumicën e rasteve do ta mbajnë vetëm për vete.

8 Comments

8 Comments

  1. Pingback: Elektrohandel guenstig

  2. Pingback: shroom

  3. Pingback: phygital design

  4. Pingback: nice dumps shop

  5. Pingback: สล็อต pg เว็บตรง

  6. Pingback: do mushrooms need light,

  7. Pingback: horny chat

  8. Pingback: visiter le site Web

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending