Connect with us

Aktualitet

Hena e re do te ndricoje jeten tuaj/ Astrologia Susan Miller paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Ujori

Ky vit ka sjellë kaq shumë kthesa, sa duhet të pyesni veten se çfarë do të ndodhë më tej. Tetori nuk ishte i lehtë dhe Hëna e plotë më datë 31, ende me ndikim në katër ditët e para të nëntorit, do të provojë aftësinë për të zgjidhur zhvillimet e papritura.

Hëna e plotë e 31 tetorit te Demi do të ketë ndikim gjatë katër ditëve të para të nëntorit dhe do të sjellë paqëndrueshmëri në vendbanimin tuaj fizik ose prona të tjera. Miqtë, madje edhe kolegët e biznesit, do të jenë të dobishëm dhe mund t’ju japin ide dhe këshilla të vlefshme.

Nëse jeni në një lidhje, partneri nuk do të jetë gati aq i dobishëm, sepse ai ose ajo ka të ngjarë t’ju vendosë në dyshim gjykimin dhe të mos pajtohet me planet tuaja. Mendoni detajet plotësisht para se t’i ndani ato me partnerin.

Fillimi i nëntorit sjell një moment të tensionuar, por ju jeni përballur me momente të vështira në të kaluarën. Do të ndihmoheni nga kthesa e Mërkurit që shkon në pozicion normal më 3 nëntor, gjë që do t’ju lejojë të sqaroni më lehtë qëllimet dhe të përmirësoni komunikimin.

Do të mund të zgjidhni dilemat lidhur me shtëpinë ose familjen.

Do të përjetoni një nxitje të jashtëzakonshme profesionale deri më 14 nëntor dhe në dhjetë ditët që pasojnë. Do të jetë momenti më i rëndësishëm i vitit 2020. Kjo Hënë e re do të jetë një dhuratë për ju dhe do të krijojë një qasje të re për gjashtë muaj, me energji të forta.

Dashuria do të bëhet aktive në fund të muajit dhe mund të merrni një vendim në eklipsin e Hënës së plotë te Binjakët më 30 nëntor. Nëse keni dalë me dikë rastësisht, është koha të tregoni gatishmërinë tuaj për të vazhduar me një angazhim më serioz , ose nëse jo, të largoheni.

Eklipset nuk lënë vend për zona gri. Do të jetë një vendim i zi ose i bardhë. Në secilin rast, ky eklips do të sqarojë situatën dhe do të jeni më shumë produktivë dhe të lumtur.

Nëse keni menduar të bëheni me fëmijë, eklipsi mund të ndikojë te vendimi. Nëse tashmë keni fëmijë, mund të bëni plane të veçanta.

Jini optimist. Projektet artistike ose letrare të përfunduara, tani kanë të ngjarë t’ju sjellin duartrokitje dhe vëmendje të veçantë. Shumë gjëra të mira do të ndodhin në nëntor, i cili do të jetë një muaj më i mirë se tetori. Dhjetori do të jetë akoma më i mirë.

Peshqit

Ky vit nuk ka qenë i lehtë për shumë nga shenjat, por aftësia juaj për t’u përshtatur me ndryshimet ju ka favorizuar. Sapo keni përjetuar një Hënë të plotë te Demi që tronditi shumë dhe mund të jeni akoma duke menduar për lajmet që morët në Hënën e plotë më 31 tetor, me ndikim deri në 4 ditët e para të nëntorit.

Kjo Hënë e plotë do të ndriçojë shtëpinë tuaj të udhëtimit, kështu që nëse keni plane këtë javë të parë për të bërë një udhëtim të shkurtër, qoftë për biznes apo kënaqësi, mund ta shtyni deri në mes të muajit.

Mërkuri, planeti i komunikimit, marrëveshjeve kontraktuale, tregtisë, transportit ka qenë në prapavijë që prej 13 tetorit, por do të shkojë në pozicion normal më 3 nëntor. Por duhet pak kohë që Mërkuri të fitojë fuqinë e tij. Nëse keni nevojë të nënshkruani një kontratë, vlen e njëjta këshillë – prisni.

Hëna e re e 14 nëntorit do t’ju ofrojë të tjera mundësi dhe në shumë mënyra do t’ju ndihmojë të adresoni çdo pengesë që mund të ketë dalë gjatë javës së parë të nëntorit. Kjo Hënë e re do të mbështetet nga Neptuni, puna e të cilit është t’ju mbrojë dhe të çojë përpara interesat tuaja.

Kjo Hënë e re do të ndriçojë shtëpinë tuaj të nëntë të marrëdhënieve të huaja, udhëtimeve, medias, çështjeve ligjore etj. Të gjitha këto zona po vezullojnë me shkëlqim. Kjo sepse Hëna e re do të jetë në Akrep, duke sjellë mbështetje të jashtëzakonshme nga Jupiteri dhe Plutoni në shtëpinë e njëmbëdhjetë të shpresave dhe dëshirave. Një mik mund të jetë i dobishëm në përparimin tuaj.

Marsi do të shkojë në pozicion normal më 13 nëntor, një ditë para Hënës së re, dhe ky gjithashtu, do të jetë një lajm i mirë. Financa paraqitet shumë mirë.

Afërdita do të hyjë në Akrep më 21 nëntor deri më 15 dhjetor. Është koha e përkryer për ta trajtuar veten mirë. Është periudhë e këndshme, ndaj trajtojeni veten mirë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Aktualitet

”More 1 shpulle te ftohte nga te gjithe ne/ Roza Lati i pergjigjet Bieta Sulos pas debatit ne studio

Published

on

Roza Lati ishte e ftuar në emsionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, ku u duk se gjërat nuk shkuan dhe aq mirë gjatë kësaj interviste.

Ndër të tjera, Bieta i drejtoi pyetje në lidhje me setin e saj të fundit fotografik, ku Roza pozonte me të brendshme në vaskë.

Bieta Sulo: Do t’i biesh dikujt në sy?

Roza Lati: Ti bie në sy dikujt, jo zemër unë bie në sy dhe kur dal e veshur me shapka kur nxjerr qenin. Unë zhvishem dhe kur dal në emision dhe kur dal për të pirë. Nuk vishem deri në grykë. Me thënë të drejtën minifundin e vesh, kurrizin nëse dua ta nxjerrë jashtë e nxjerr. E kam trupin në formë pse mos ta bëj. O Bieta, unë e kam me qef punën që bëj.”– tha Roza. Në fund të intervistës ajo flet për projektet e saj, ndonëse nuk u pyet. ” Emisioni u mbyll, do rinisë në shtator, faleminderit që pyete. Shumë i bukur edhe seriali, ua sugjeroj ta shihni.”  Më vonë kur Roza e pyet nëse mund të tregojnë një foto që ajo ka realizuar Bieta thotë: “Nuk e tregojmë dot për shkak të orarit.

Mesa duket Roza është ndier e ofenduar nga Bieta dhe ka reaguar me një postim në Instagram.

“Une nuk e kuptoj te te ftoj tjetra ne studio dhe te te ofendoj…
Dhe nderkohe me fshini videon ???? Nga ëalli ??????
Kam 1001 inboxe nga njerezit qe reagojne si mundet ne nje emision televiziv te te fyej tjetra ne shtepine e vete ku ti i shkon e ftuar … dhe nuk pertoj ti nxjerr te gjitha inboxet nje nga nje meqe lozni kaq piset dhe me fshini videon”, ka shkruar Roza. 

Mirëpo, s’ka vonuar shumë dhe Roza i ka kërkuar ndjesë Bietës për deklaratën e saj dhe për “shpullën e ftohtë” që ka marrë nga publiku.

Në një tjetër postim në Instagram, Roza tregon se s’ka asgjë personale me Bietën, teksa shkruan:

“Ne emer te publikut, ne emer te Instagram, dhe te YouTube, dua te te kerkoj ndjese @bietasulo qe more mbrapsht kete shp ulle te ftohte nga te gjithe ne.
Na vjen keq Bieta se u rrembyem nga emocionet te gjithe e na rreshkiten si copeza diamantesh te ftohta…
Asgje personale.
Kjo eshte arsyeja pse publiku me do. Sepse une i kapercej kufijte mi. Por jo kufijte e tu.
Une tani jam duke shijuar suksesin tim dhe bukurine time! 
Keshtu qe hajde te cohemi te gjithe ne kembe dhe te bejme Gezuar!!! 
Se Roza neser ka ditelindjen!! E s’duhet ta shtrojme diten e pare te vitit te Shenjte, me urre jtje dhe mllef! Ne jemi me te medhenje se kaq…… apo jo zemrat e mia?

// Foto e pa-publikuar me pare nga projekti “BILLIONAIRE”

Neser hedh fotot e tjera, qershite e fundit te tortes “BILLIONAIRE” ‍”

Continue Reading

Aktualitet

Me veshjen luksoze qe kushton 3200 euro/ Kjo eshte veshja qe Marina ka paguar sa qimet e kokes

Published

on

Ajo eshte nje nder femrat me terheqese te ekranit shqiptare e cila gjithmone shfaqet e kuruar deri ne detaje. Marina Vjollca ka ditur te beje per vete te gjithe publikun shqiptar me embelsine e saj.

Dalja e saj e pare publike ka qene ne emisionin investigative ‘Fiks Fare’. Me pas asaj ju besuan disa nga emisionet me te suksesshme ku mund te permendim ‘Top Fest’ apo ‘E diell’.

Ndersa tani Marinen e shikojme cdo te shtunen nen moderimin e emisionit te humorit ‘Klanifornia’ ne televizionin Klan. Moderatorja e njohur kujdeset shume per pamjen e saj dhe njihet edhe per shpenzimet e shumta qe ben. Veshjet e saj jane gjithmone te trendeve me te fundit te kohes dhe shume te kushtueshme.

Ne nje foto te publikuar ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo shfaqet e veshur me nje pallto te holle te markes ‘Gucci’. Kjo pallto shumengjyreshe kushton plot 3200$.

Marines kjo pallto i shkon shume pavaresisht cmimit qe ka.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!