Connect with us

Aktualitet

Dikush i afert do perpiqet tju mashtroje/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 12 NENTOR 2020

EGZISTON AKOMA SHPRESE

E Enjte dhe Neptuni ne Peshk eshte ne kundershtim me asteroidin Pandora

Paralelizimet ne kete rast mund te jene te shumta Por ne e dime qe Pandora pavaresisht Dhuratave behet shkak edhe per shkaterim

Eshte kureshtja qe con njerezimin ne udhekryq dhe denohet nga Perendite

Por ajo qe mbetet brenda ne Kutine e Pandores eshte Shpresa

Qe mban driten dhe shkendijen e jetes edhe ne momentet me te veshtira

Ne kundershtim sot me Neptunin Pandora tregon gabimet qe kemi bere dhe qe na kane shkaktuar probleme te medha

Por pergjegjesit dhe demet jane me te serioze ketej e tutje

Na joshin ata qe kane si menyre jetese genjeshtren mashtrimin ikonen e paqarte dhe joshjen

Kjo sjell mungese kontrrolli

Por pozicioni i Pnadores ne Virgjeresh sjell Shpresen per te gjetur rrugedalje nga Kriiza
Le te ulemi me kembe ne tooke dhe te behemi analizuar ndaj cdo gjeje qe na josh dhe na manipulon

Dashi

Sot do keni perseri nje problem te madh ne lidhje me punen dhe nje gjendje shpirterore te renduar per shkak te nje veshtiresie Por gjithmone me pak metodike do ta arrini nje projekt

Demi

Keni humbur shpresen ne Dashuri pasi keni abuzuar ne disa raste dhe tashme po mblidhni ate qe keni mbjell Por sot nje person ju veshtireson ne jeten erotike

Binjaket

Do ndiqni nje rruge te gabuar per te perfituar nje pozicion apo nje pune qe ka lidhje me karrieren Ka mundesi qe te ndesheni me katastrofen e Pandores ne fund

Gaforrja

Duhet te ndiqni nje rruge me te qarte dhe te keshilloheni me njerez me konkrete qe te shmangni disa ceshtje dhe rrezime ligjore te cilat ju ngarkojne per te ardhmen me veshtiresi

Luani

Ajo cfarre keni ne mendje ndodhta nuk do jete konkretisht ne shporten tuaj pasi dikush do ju manipuloj dhe do ju marri cdo gje qe e mendonit se ishte juaja si materiale ashtu edhe shpirterore

Virgjeresha

Pandora ju ndihmon sot duke qene se ju mund te ruani stilin modest te paegzagjeruar si ne jeten personale ashtu edhe ne projekete te ndryshme duke ruajtur ekuilibrat

Peshorja

Do keni pak frike pasi mendoni se dikush di nje pke tuajen te dobet dhe mund ta perdor para se ju ta perdorni ne interesin tuaj apo te puneve tuaja

Akrepi

Ska asnje dyshim qe do ti thoni po edhe nje gabimi te prseritur persa i perket joshjes qe do lejoni tju bejene duke pranuar shigjetat helmuese te nje mashtruesi erotik apo mashtrueseje

Shigjetari

Duhet te hapeni me konkretisht me boten ne kete periudhe dhe te mos mbylleni ne nje ambjent shume personal apo me ngjyra qe nuk eshte real ai qe duket

Bricjapi

Ka ardh momenti qe te kuptoni se kujt duhet ti besoni e kujt jo Ne te kundert sot eshte dikush qe ju pret ne shteg tju mashtroj dhe tju joshi per tju gallaberuar si egzistence

Ujori

Ne nje bote antifatike ju sot do zgjidhni konkreten pasi do keni parasysh qe jeni persona qe cdo zhgenjim nuk do ta falnit si egoizem Por sot doni konkretisht nje dashuri konkrete dhe do filloni nje marrdhenie te re

Peshqit

Ju duhet nje partner serioz qe tju nxjerri nga nje situate shume e mjegullt ku jeni komplet jashte kontrrollit sidomos ne jeten personale e bashkepunuese

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending