Connect with us

Aktualitet

Dikush do perpiqet tju vere shkopinj ne rrota/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 11 NENTOR 2020

FUQI PJELLORE

Sot e Merkure dhe dy asteroide do perballen me njeri tjeterin ne Diagonalen Virgjeresh Peshk

Behet fjale per Asteroidin Frigga ne Virgjeresh dhe Asteroidin Dhimitra ne Peshk

Asteroidi Frigga 1 lidhet me Traditen Teutoniki dhe me Perendeshen Ira qe eshte mbrojtese e marteses dhe tradicionales ne marrdheniet Familjare

Frigga lidhet kryesisht me qetesine durrimin dhe veprimin Metodik dhe te kujdesshem ne mbrojteje te vlerave
Asteroidi Dhimitra ne Fillim te shenjes se Peshkut tregon Zhgenjimin qe perjeton Dhimitra ne Kerkim te vajzez se vete te humbur qe e kerkon shume e shqetesuar

Ne fakt jemi ne nje periudhe ku ndjehemi si nje Anije pa Timon dhe qe sorrollatet neper mjegull
Por nese levizim me kujdes dhe i japim rendesi detajeve do arrijme ta kapercejme kete periudhe te veshtire
E rendesishme eshte te mbrojme endrrat dhe ditet pjellore ne ide

Dashi

Nje prapaskene ne lidhje me punen do ju shqetesoj ne diten e sotme dhe do mendoni qe keni humbur te ardhmen ne kete drejtim

Demi

Nje qellim ka humbur prespektiven dhe ndoshta sot duke pritur njeriun e duhur ne mbeshtetjen tuaj qofte edhe ne jeten personale do merrni drejtimin e gabuar nese nxitoni

Binjaket

Humbet ne krenari dhe ne prestigj por sot do keni nje ndihme e cila ju vjen si rezultat i nje llogaritje dhe qetesie ne marrje vendimesh e ne veprime

Gaforrja

Nje ceshtje ligjore apo udhetim me jashte vendit do funksionoj jo mire sot duke ju bere te ndjeheni te zhgenjyer Por nese mblidhni me kujdes copat tuaja diku do dilni ne breg

Luani

Cdo veprim i metejshem i paqarte ne ceshtjet ekonomike do ju kushtoj rende nese nuk merrni masa te menjehereshme qe te rregulloni situatat apo te vleresoni detajet

Virgjeresha

Nje zhgenjim ne marredheniet ne cift apo ne bashkepunime do jete prezent ne diten e sotme Do fitoni apo do ngadalesoni problemin nese filloni te jeni te kujdesshem ne llogjike apo veprim
Peshorja
Rendesi ka sot si ndjeheni se brendshmi jo si e shikoni per momentin ambjentin qe ju rrethon dhe kushtet e punes apo te jetes suaj Ajo qe besoni brenda jush do fitoj

Akrepi

Me zotesi dhe veprime te zgjuara do shmangni nje zhgenjim ne dashuri i cili mund tju terheq ne mbytje nese nuk jeni te kujdesshem dhe kapeni pas ketij deshtimi

Shigjetari

Merruni me shume me te ardhmen me prestigjin karrieren dhe mundesit e ngritjes dhe jo me ate qe per momentin mendoni se eshte vendi dhe puna juaj Faktikisht jeni ne vendin e gabuar

Bricjapi

Sot do ju fusin ne nje rruge te gabuar apo do ju prezantojne me njerzit e gabuar Keshtu qe planet dhe mesazhet qe do merrni jane shume zhgenjyese Merruni me njerez me cilesor

Ujori

Ekonomia do jete aty ku ju doni te jete dhe do merrni nje frymemarrje Por rrezikoni te zhgenjeheni nese nuk i masni mire llogarite ne shpenzime

Peshqit

Jeta juaj personale kalon nga zhgenjimi drejt rregullimit pasi do keni aleate qe do ju ndihmojne ne momente decizive atehere kur mendohej se ishit jasht cdo rruge normale

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending