Connect with us

Aktualitet

Hena e re do ndikoje fort keto 2 shenja/ Astrologia Susan Miller paralajmeron per ndryshime

Published

on

Peshorja

Hëna e plotë e muajit të shkuar, përcaktoi atë që pak a shumë do të ndodhte në ditët e para të nëntorit. Lajmet që do të dëgjoni mund t’ju surprizojnë dhe do ta ndjeni të nevojshme për të menduar gjatë para se të përgjigjeni. Probleme të vogla mund t’ju shfaqen me financat, të cilat do të pësojnë ndryshime të papritura që kërkojnë gjetjen e një ekuilibri.

Nëse dëgjoni lajme pozitive (që mund të lidhen me financat), do të zgjidhni të mos i tregoni njeriu duke qenë se shumica e njerëzve po hasin probleme të mëdha ekonomike si pasojë e pandemisë.

Ditët e para të nëntorit nuk janë koha e duhur për të bërë marrëveshje apo për të firmosur kontrata, prandaj prisni deri në dhjetor.

Hëna e re e 14 nëntorit do t’ju japë mundësinë të gjeni mënyra të reja për të fituar para. Mund të njoftoheni për një punë që ju e bëni me qejf, ose nëse jeni i vetëpunësuar, do të merreni me klientë të rinj.

Kërkoni dhe promovoni talentin tuaj pasi universi është me ju. Nëse po kërkoni një punë të re, thuajani këtë të gjithë njerëzve që ju rrethojnë.

Përsa i përket jetës private, nëse keni qenë duke kërkuar për një banesë të re, pozicioni i Hënës do t’ju ndihmojë. Nëse keni nevojë për para shtesë, familja do t’ju vijë në ndihmë.

Hëna e Plotë e 30 nëntorit, në Binjak do t’ju bëjë të nxirrni konkluzione për një nga aspektet më poshtë: 1 -projekt që lidhet me median, 2-një lidhje biznesi, 3- një çështje ligjore, 4- një diskutim me dikë që jeton larg jush.

Do të doni të udhëtoni gjatë kësaj kohe, por bëni kujdes pasi situata me Covid-in nuk do të qetësohet deri në fund të dhjetorit.

Në një hënë të plotë, diçka mbaron që një tjetër të fillojë. 30 nëntori është moment shumë i rëndësishëm që lidhet me veprimet apo diskutimet që keni bërë në ekilpsin e fundit, atë të 5 qershorit. Çfarë ndodh përgjatë një eklipsi është i rëndësishëm dhe kërkon vëmendje, pasi ndikon tek e ardhmja. Ky muaj është koha më e mirë për të blerë rroba dhe veshje të reja. Sharmi ju identifikon, prandaj buzëqesh dhe zgjidh me kujdes.

Akrepi

Nëntori nis me një shënim të ashpër për ju. Hëna e Plotë ndodhi teknikisht në 31 tetor, por do të ndikojë përgjatë gjithë këtij muaji. Do të jetë shumë e rëndësishme të mbroni shëndetin tuaj, pasi është periudhë delikate. Duket se partneri juaj në dashuri ose biznes, mund t’ju japë lajme që s’i prisnit. Diçka e tillë do të shkaktojë një shenjë tek ju dhe ndjesitë që keni në lidhje me atë marrëdhënie.

Fatmirësisht, gjërat rregullohen në mes të muajit dhe ju do të merrni një dhuratë nga universi. Hëna e Re e 14 nëntorit do t’ju japë mundësi të mendoni për nevojat dhe ëndrrat që keni. Keni qënë të zënë duke zgjidhur problemet e të tjerëve, veçanërisht në zyrë, por duhet të tregoheni të zgjuar të merrni kohë për vete dhe për çfarë ju bën të ndiheni mirë.

Bëni mirë ta përdorni në funksionin tuaj Hënën e Re, pasi mund të bëjë shumë gjëra që t’ju vijnë në ndihmë. Aty nga 14 nëntori mund të nisë një lidhje e re, që do t’ju krijojë ndjesinë e sigurisë që kishit kohë pa e ndjerë. Muaji i fundit ka qenë i mbushur me vonesa, ndryshime dhe çaste frustruese. Klientë apo individë të ndryshëm nuk ju kanë dhënë një përgjigje përfundimtare në lidhje me punën ose email-et kanë patur probleme. Gjërat do të ndryshojnë pas 3-4 nëntorit dhe aty nga fundi i muajit do të ecin më ngadalë.

Financat do të jenë në mendjen tuaj kur nënëtori të përfundojë, por duket se jeni gati të mbaroni një marrëveshje me shumë vlerë. Ditët e fundit të nëntorit, do t’ju lënë një shije fantastike!

9 Comments

9 Comments

  1. Pingback: mega888

  2. Pingback: dochub.com

  3. Pingback: best cvv shop 2022

  4. Pingback: opensea

  5. Pingback: Science and Technology for eager explorers

  6. Pingback: Chat Erotica Anonima

  7. Pingback: eureka carts

  8. Pingback: DevOps Companies

  9. Pingback: sbo

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending