Connect with us

Aktualitet

Do te filloni nje jete te re jashte vendit/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Merkuri rikthehet tek Akrepi më 10 nëntor dhe komunikimi është më specifik, më i kursyer, por edhe më efektiv. Megjithatë, deri më 20 nëntor, klima nuk është plotësisht e qartë, domethënë derisa Merkuri të dalë nga “hija” e tij. Përsëri ne jemi të detyruar të biem në kontakt me veten tonë të brendshme, më të thellë dhe të komunikojmë në mënyrë efektive me të tjerët.Sidoqoftë, ana “e errët” e Akrepit “shndërron” Mërkurin në një detektiv që dyshon tek të gjithë dhe gjithçka dhe teston vazhdimisht.Pra, ndërsa duam të flasim për mendimet tona më të thella të brendshme, ne nuk e dimë kujt mund t’i besojmë dhe domosdoshmërisht mbajmë sekretet më të mëdha, pasi nuk i ndajmë ato.

Për më tepër, Merkuri nga Akrepi e bën mënyrën tonë të të menduarit plotësisht instiktive. Kjo na shtyn të futemi thellë në gjëra pa i analizuar ato tej mase. Pra, punimet që lidhen me gjithçka sekrete dhe të fshehtë, siç janë spiunazhi, okultizmi, feja, biologjia, eksperimentet, seksi dhe zgjatimet e tij, por edhe marrëdhënia jonë me pasurinë, janë të favorizuara në këtë kohë.

Kalimi i Merkurit nga Akrepi aktivizon ata që kanë lindur në shenja si Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori dhe i fton ata të marrin vendime.Ai u jep mundësi dhe ide të papritura Virgjëreshës dhe Bricjapit, dhe mendime dhe lehtësime ngritëse për Gaforren dhe Peshqit. Nga data 10 deri më 18 nëntor ndikimi i planetit ushtrohet në dhjetë ditët e para të shenjave të zodiakut, dhjetë ditët e dyta aktivizohen nga 18 në 25 nëntor dhe nga 25 nëntor në 1 dhjetor ndikimi i planetit pranohet nga ata që kanë lindur në dhjetë ditët e treta të shenjave të zodiakut.

Këndet që Mërkuri do të krijojë gjatë kalimit të tij përmes Akrepit

• Më 17 nëntor, Mërkuri është në kundërshtim me Uranin.

• Më 24 nëntor, Merkuri është në një trekëndësh me Neptunin e kundërt.

• Më 27 nëntor, Mërkuri është në një gjashtëkëndësh me Plutonin e kundërt.

• Më 29 nëntor, Merkuri është në një gjashtëkëndësh me Jupiterin.

• Më 30 nëntor, Mërkuri është në një gjashtëkëndësh me Saturnin.

Kalimi i Merkurit nga Akrepi dhe shenjat e zodiakut

DASHI

Kalimi i Mërkurit bëhet në shtëpinë e tetë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me çështjet e transformimit, rilindjes, burimeve të përbashkëta me partnerin tuaj dhe seksin.Mendimet që ekzistojnë në nënvetëdijen tuaj shndërrohen në diçka më të mirë dhe ju mësoni nga vuajtjet e së kaluarës.Mos hezitoni të filloni diskutime për të zbuluar se çfarë fshihet.Mbi të gjitha, ju tani po shpreheni më vrazhdë dhe më vërtetësisht, edhe nëse të tjerët marrin një qëndrim më absolut nga ju.Por ju mund t’i afroheni të tjerëve dhe t’i kuptoni ata përmes intuitës tuaj.Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të marrë njohuri në lidhje me çështjet financiare, taksat, huatë, bankat, borxhet dhe detyrimet e tjera financiare.Sidoqoftë, në marrëdhëniet tuaja, ju kërkoni prova të prekshme.

DEMI

Kalimi i Mërkurit zhvillohet në shtëpinë e shtatë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me çështje bashkëpunimesh dhe kooperativash, me biznese dhe armiq të dukshëm, me angazhime me shkrim ose me gojë, çështje ligjore, procese gjyqësore dhe kundërshtarë. Ju flisni për atë që mendoni me partnerin tuaj, ndërsa nëse jeni vetëm, kuptoni se çfarë ju nevojitet nga një marrëdhënie, por edhe atë që duhet të jepni. Në të njëjtën kohë, bindja juaj rritet dhe ju arrini të fitoni kënaqësi morale ose përfitim material nga çështja juaj.Por tregoni më shumë kompromis.

BINJAKET

Kalimi i sundimtarit tuaj Mërkuri bëhet në shtëpinë e gjashtë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me çështjet e përditshme, me kushtet, qasjen dhe sjelljen në vendin e punës dhe marrëdhëniet tuaja me kolegët dhe punëdhënësit tuaj, por gjithashtu me çështjet tuaja shëndetësore.Pra, puna dhe gëzimi është fraza që ju karakterizon në këtë kohë.Çështjet e jetës tuaj të përditshme dhe si ta bëni më të lehtë për ju dhe përreth jush janë më të rëndësishmet për ju.Besojini instinktit këto ditë për vendime të rëndësishme profesionale por gjithashtu të jeni në gjendje të shihni se çfarë të tjerët vërtet duan nga ju.Mos harroni se ndershmëria është e rëndësishme por ndonjëherë mund të dëmtojë në mënyrë të pariparueshme.

GAFORRJA

Kalimi i Mërkurit bëhet në shtëpinë e pestë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që ka të bëjë me çështje të krijimtarisë, argëtimit, çështjeve të dashurisë, argëtimit, rrezikut dhe anës së lumtur të jetës.Asgjë nuk ju mban mbrapa gjatë këtij pasazhi.Ju duhet të krijoni.Eshtë e vështirë për ju të përqendroheni në çështje praktike dhe kjo është arsyeja pse vendosni të ndiqni hobi ose fëmijët tuaj nëse jeni prind.Miqtë dhe të njohurit tuaj ju ndihmojnë të ikni por në të njëjtën kohë ju tregojnë gjëra të reja që ju hapin mendjen.Çdo tension në marrëdhënien tuaj tejkalohet, nëse vërtet mund të shihni gabimet tuaja dhe të kërkoni falje kur duhet, por gjithashtu t’i atribuoni përgjegjësi tjetrit në një mënyrë të sjellshme dhe të qetë.

LUANI

Kalimi i Mërkurit bëhet në shtëpinë e katërt diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me çështje të sigurisë emocionale, lidhjes, instinktit, familjes dhe privatësisë.Jeni mjaft emocionues dhe nostalgjik këto ditë.Ju mendoni për të kaluarën tuaj dhe se ku ju ka çuar. Sidoqoftë, ky fragment mund të krijojë stres, edhe pa ndonjë arsye të dukshme, por ju e shijoni vetminë tuaj duke menduar në qetësinë e shtëpisë tuaj. Po mendoni të rinovoni hapësirën në të cilën jetoni, duke e bërë atë më komode dhe funksionale. Ky kalim i Merkurit ju ofron mundësinë e përsosur për të reflektuar dhe parë në thellësi disa gjëra që ju shqetësojnë, për të bërë një pastrim nga e kaluara dhe për të rilindur shpirtërisht .

VIRGJERESHA

Kalimi i Merkurit, sunduesit tuaj së bashku me Binjakët, ndodh në shtëpinë e tretë diellore të horoskopit tuaj, një zonë harte që lidhet me perceptimin, të menduarit dhe komunikimin dhe tregon mënyrën e komunikimit dhe të kontaktit dhe dialogut me mjedisin e afërt. Në këtë kohë ju keni shumë ide dhe nuk e mbani mendimin tuaj vetëm për veten tuaj. Në vend të kësaj ju doni t’ia përcillni të gjithëve. Gjërat po ecin shpejt në jetën tënde dhe ti përpiqesh të arrish të bësh gjithçka.Marrëdhëniet tuaja me publikun po zgjerohen dhe ju jeni në kontakt me njerëz nga të cilët ende mund të merrni diçka, ndërsa kaloni një periudhë me mesazhe të rëndësishme, lajme, thirrje telefonike, kontakte dhe takime që luajnë një rol thelbësor.

PESHORJA

Kalimi i Mërkurit bëhet në shtëpinë e dytë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që ka të bëjë me çështje sigurie në një nivel material dhe emocional, me vlerat, vetëvlerësimin, talentet dhe aftësitë e tij. Ju do të keni mundësinë të grumbulloni para për shërbimet që ofroni dhe të përfitoni nga transaksione tregtare dhe të tjera. Në të njëjtën kohë, megjithatë, do t’ju kërkohet të merrni parasysh buxhetin tuaj dhe të kërkoni se si t’i organizoni shpenzimet dhe shpenzimet tuaja. Gjithashtu, ju mund të filloni negociata për një marrëveshje të re financiare dhe të rishikoni kthimin e investimeve tuaja, ndërsa mund të keni rritur klientelën nëse jeni një profesionist i pavarur..E sigurt është që ju shpenzoni para për të përmbushur nevojat tuaja në një nivel material.

AKREPI

Kalimi i Mërkurit bëhet në shtëpinë e parë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me çështjet e personalitetit, pamjes dhe trupit.Pra, ju jeni fituesi i këtij pasazhi.Mendja juaj është vigjilente dhe kjo ju ndihmon të përballeni me çdo lloj vështirësie që mund të vijë në jetën tuaj dhe veçanërisht në marrëdhënien tuaj. Ju nuk jeni në nxitim për të folur, por kur thoni diçka do të jetë ajo që duhet dhe do të keni gjetur mënyrën e duhur për ta thënë atë. Nëse jeni në një marrëdhënie, mos u verboni nga asnjë çështje sepse tani është koha për të parë të vërtetën dhe për të rinovuar marrëdhënien përmes një komunikimi kuptimplotë dhe ndoshta pa ndonjë udhëtim.

SHIGJETARI

Mërkuri kalon në shtëpinë e dymbëdhjetë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me nënvetëdijen, gjithçka që është e fshehur, sekretet tuaja, sfondin tuaj dhe armiqtë tuaj të fshehur.Kështu që mendimet krijohen në formën e intuitës që ju ndihmon t’i shihni gjërat pak më optimiste.Ju mendoni se duhet të rindërtoni forcën dhe mendjen tuaj. Kjo çon në një izolim të vogël dhe ju nuk ndani atë që mendoni dhe ndjeni. Shenja juaj e zodiakut nuk mund ta durojë vetminë dhe kjo është arsyeja pse ju do të gjeni një rrugëdalje me imagjinatën tuaj në jetën tuaj të përditshme të vështirë. Me siguri disa njerëz do të kenë nevojë për ndihmën tuaj, ndërsa interesat tuaja bëhen më metafizike. Por kini kujdes të qëndroni larg veprimeve në prapaskenë që krijojnë komente të pafavorshme kundër jush.

BRICJAPI

Kalimi i Merkurit zhvillohet në shtëpinë e njëmbëdhjetë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me miqtë tuaj dhe marrëdhëniet që keni me ta, por edhe me çështjet e aktivitetit kolektiv në kontekstin më të gjerë të shoqërisë dhe integrimin tuaj në grupe njerëzish, bartin ide dhe perceptime të ngjashme.Humori juaj është i ngritur dhe dëshironi të jeni në shumë njerëz.Tani e shihni veten në dimensionin e tij realist, zgjeroni reputacionin tuaj dhe ndërmerrni hapat e nevojshëm për të promovuar punën tuaj jashtë vendit.Ju ndani mendime, ide dhe ndjenja më lehtë me miqtë dhe përfitoni nga pjesëmarrja juaj në aktivitete kolektive, por edhe grupe, ndërsa mund të kapërceni boshllëqet që ekzistojnë.

UJORI

Kalimi i Merkurit zhvillohet në shtëpinë e dhjetë diellore të horoskopit tuaj, një tregues i karrierës tuaj dhe zbulon imazhin tuaj publik, lidhet me çështje të ambicies, pritjeve dhe suksesit tuaj, arritjeve, njohjes, famës dhe prestigjit.Në të njëjtën kohë ju po bëni disa shpenzime për të rritur prestigjin tuaj, ndërsa njerëzit e rëndësishëm luajnë një rol thelbësor në çështjet që lidhen me ambiciet tuaja..Në të njëjtën kohë ju mendoni se cilat hapa të nevojshëm duhet të ndërmerrni për të realizuar ëndrrat tuaja, por ju e kuptoni që tani duhet të luani lojën sipas rregullave të vendosura nga të tjerët, keni shumë për të mësuar tani, edhe nëse jeni konkurrues.

PESHQIT

Kalimi i Mërkurit bëhet në shtëpinë e nëntë diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me temat e arsimit të lartë, udhëtime të gjata ose udhëtime të gjata, filozofinë e jetës, fenë, moralin dhe ligjin shoqëror.Ju filozofoni më parë, tani dhe pas, punoni më altruist, edhe nëse në pjesën e pasme të mendjes tuaj keni gjithmonë interesin individual.Ju jeni të mbushur me njohuri të reja dhe në të njëjtën kohë bëheni student dhe mësues.Tani jeni duke u bërë më kurioz dhe depërtues në komunikimin tuaj, ju akoma mund të dëshironi të shkoni në një udhëtim ose të merreni në thellësi me studimet dhe arsimin tuaj të lartë, ndërsa tani një çështje ligjore ose procedurale që ju kishte preokupuar po përparon.Megjithatë, për gjithçka që dëshironi të dini.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending