Connect with us

Aktualitet

Do te jeni ne mes te 2 zjarreve/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 9 NENTOR 2020

TAKIME KARMIKE

E Hene dt 9 Nentor dhe Aferdita ne Peshore takohet me Marsin e Kundert ne Dash
Dy simbolet tradicionale te dashurise sot kundershtohen me njeri tjetrin

Aferdita planeti i Dashurise ndjenjave dhe te shprhehjes kerkon dashirine dhe harmonine

Eshte ana jone femerore dhe me e mirekuptueshme

Planeti Mars perfaqeson anen mashkullore apo furine arsenike

Perfaqeson dhe veprimtarine e vendosur per te kapur apo zoteruar personin qe i intereson

Eshte kerkues i ashper por i gatshem te veproj

Sot kekrohet te behet realitet deshira dhe te plotesohet ndjenja ne nje marredhenie

Nje dimenson te rendesishem merr Marsi i kundert ne Dash Marredhenie nga e kaluara ngacmojne te tashmen dhe ngjajne fatale

Pra takimi i te sotmes me te djeshmen eshte fatal

Le te shmangim riperseritjen e gabimeve

Dashi

Sot do keni nje mundesi sqarimi te nje marredhenie ne cift por qe preket dhe lu ftohet nga nje marredhenia juaj e se kaluares qe po ju bene bllokim te se ardhmes

Demi

Nje relacion erotik ne nje marredhenie pune kthehet ne bumerang ne jeten tuaj dhe ju corrienton ne te gjitha aspektet ekonomike familjare dhe pune

Binjaket

Do mbyllni nje cikel me nje njohje qe e kishti trajtuar erotike por edhe shoqerore Sot do ti vini vulen ne ishte dashuri apo thjesht nje shoqeri

Gaforrja

Do jete dite e rendesishme ne lidhje me kuroren tuaj apo martesen pasi nje person i se kaluares do ju vej ne dyshime ate qe keni sot dhe ne doni ta keni me

Luani

Mund te jeni konfuz ne vendimet tuaja dhe nje here do flisni ndryshe e nje here do flisni ndryshe sidomos nese jeni midis dy zjarreve ne aspektin erotik

Virgjeresha

Sot do keni nje takim i cili do ju tregoj saktesisht se cfare keni dhene e keni marre ne nje marrdhenie e cila pe rves se ndjenjave kishte te implikuar edhe interesa ekonomike

Peshorja

Dite e rendesishem per jeten tuaj personale Do rikthehet dikush nga e kaluara ne jeten tuaj dhe do ju corientoj ekuilibrat e vendosur deri tani sidomos ne cift

Akrepi

Do perpiqeni te vendosni pushtetin dhe te zoteroni punen tuaj dhe kjo do lere ne hije dyshimet dhe periudhen e veshtire ku gjithcka per ju shkonte keq

Shigjetari

Pa dyshim ju do jeni perfaqesuesit kryesor te nje rikthimi te dikujt nga e kaluara ne jeten tuaj erotike per te permbushur ciklin e lene pergjysem Do ishte mire te mos gabonit perseri

Bricjapi

Rikthehen disa sqarime per te bere me dike te afert te familjes suaj per disa ceshtje te jetes suaj personale dhe komplikimit qe mund te kete pasur ne jeten tuaj duke e penguar

Ujori

Sot do kujtoni cfarrre ju bene te lumtur ne planet tuaja apo cfarre ju duhet te shtoni ne menune qe do i servirni njerzve qe ju interesojne duke mos kursyer ne ndjenja je kthim nga e kaluara do behet i rendesishem ne jeten tuaj erotike

Peshqit

Cdo beteje e juaja me fatin do ishte e kote ne momentin qe fatin ju e keni patur aty por nuk e keni vleresuar sa duhet sidomos ne shoqeri e dashuri

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending