Connect with us

Aktualitet

Ne 13 Nentor do te merrni nje dore te mire parashe/ Astrologia Susan Miller paralajmeron kete shenje

Published

on

Dashi

Jeni marrë me shumë përgjegjësi në punë dhe duke qenë se keni punuar tepër, së shpejti do të shihni se e gjithë përpjekja ia ka vlejtur. Shpërblimet që prej dhjetorit të vitit 2017 e deri në ditët e sotme ju kanë lejuar të vërtetoni se jeni duke bërë gjërat e duhura dhe njerëzit e rëndësishëm e kanë vënë re këtë gjë.

Deri në janar të vitit 2021, Saturni, planeti për përgjegjësinë që po ju teston që nga dhjetori 2017, do të largohet nga shtëpia juaj e dhjetë dhe do të keni mundësinë e një promovimi ose oferte pune.

Ndërkohë Marsi, udhëheqësi juaj, nuk do të jetë më në prapavijë këtë muaj. Do ta shihni ndryshimin, sepse ritmi do të rritet dukshëm. Nëse jetoni në një rajon që ka një pikë të nxehtë pandemie, kini durim.

Përpos Marsit, Mërkuri ka qenë gjithashtu në prapavijë që prej 13 tetorit. Mërkuri shkoi në pozicion normal më 3 nëntor. Kjo tregon se gjërat po shkojnë në drejtimin e duhur. Deri në javën e fundit të dhjetorit, gjërat mund të kthehen nën kontroll.

Hëna e plotë e 31 tetorit do të ndikojë gjatë katër ditëve të para të nëntorit. Një marrëveshje financiare ose situatë mund t’ju shfaqet papritur. Hënat e plota kanë ndikim katër ditë pasi shfaqen, kështu që tregohuni të kujdesshëm.

Hëna e re e 14 nëntorit në Akrep do të sjellë një ambient shumë më të mirë për punët financiare. Ndërkohë që ju keni në plan të aplikoni për një pozicion të ri pune në kompaninë ku jeni të punësuar, diskutimet do të përqëndrohen te përfitimet e kompanisë. Hëna e re do t’ju japë shenjën e parë që shpërblimi juaj do të jetë në përpjestim me përvojën dhe talentin. Bëni bisedat e nevojshme, por mos nënshkruani asnjë marrëveshje zyrtarisht, për shkak të kundërshtimit të Uranit ndaj Mërkurit dhe Diellit gjatë gjysmës së parë të muajit.

Pasi Marsi del nga prapavija më 13 nëntor, jeta do të fillojë të ecë me shpejtësi. Do të jeni në gjendje të bëni plane pa pengesa.

Afërdita rregullon pagën dhe kursimet personale. Paratë do të dalin nga xhepi, por për fat të mirë do të keni mbështetjen e Plutonit, Saturnit dhe Jupiterit. Asgjë nuk mund t’ju mbajë poshtë, i dashur Dash.

Demi

Ndërsa fillon nëntor, mund të mbeteni të habitur nga një zhvillim që përfshin një marrëdhënie të ngushtë, i cili erdhi në Hënën e plotë më 31 tetor, në Dem. Personi që mund të sjellë lajme të papritura mund të jetë një partner biznesi ose bashkëpunëtor i ngushtë, siç është avokati, llogaritari, agjenti, menaxheri, publicisti etj. Ose lajmi mund të ketë lidhje me një partner prej shumë kohësh. Nëse po dilni me dikë dhe jeni në fazat e hershme të marrëdhënies, kjo Hënë e plotë nuk do të ndikojë.

Dielli dhe Hëna e re e 14 nëntorit do të marrin shumë mbështetje nga Jupiteri (fat i mirë), Saturni (jetëgjatësi) dhe Plutoni (përvojat transformuese), por jekziston një problem. Urani iu drejtua drejtpërdrejt Mërkurit, kështu që lajmet e papritura në lidhje me një partner mund t’ju tronditin.

Do të ishte e lehtë të reagonit menjëherë, por përpiquni të dëgjoni, reflektoni dhe flisni më vonë.

Kohët e fundit, njerëzit pranë jush mund të kenë qenë të çuditshëm, kritikë, të paparashikueshëm. Të gjithë, nga çdo shenjë. Pandemia po ndikon shumë, sepse ka shkaktuar ndryshime të mëdha në jetën e të gjithëve. Mundohuni të ruani qetësini.

Gjërat në lidhje me virusin duhet të përmirësohen dukshëm deri për Krishtlindje. 12 janari mund të sjellë një lajm të madh, nëse nuk vjen më shpejt gjithmonë, mbase në fund të dhjetorit. Një njoftim për një vaksinë do të jetë një lajm i madh, por do të duhen muaj që kompanitë e barnave ta shpërndajnë atë te të gjithë.

Gjërat do të përmirësohen gradualisht gjatë muajit. Mërkuri, i cili ka ndikuar shumë që prej tetorit, do të shkojë në pozicion normal më 3 nëntor, kështu që ju mund ta blini atë smartphone-n të cilit i keni vënë syrin.

Një projekt konfidencial me të cilin po merreni do të ecë përpara më shpejt dhe ju do të jeni gati që t’ia tregoni botës. Më 6 janar, Marsi, planeti i energjisë, do të zhvendoset te Demi dhe do të keni më shumë mundësi për të treguar përpjekjet tuaja.

Duket sikur jeni gati të mbyllni një marrëveshje të madhe financiare në eklipsin e Hënës së plotë më 30 nëntor te Binjakët. Do t’i shihni të ardhurat. Një çështje ligjore mund të zgjidhet përfundimisht, ose mund të përfundoni një detyrë të madhe në botime, televizione ose botën dixhitale.

Në të njëjtën kohë me eklipsin, Urani do të kundërshtojë ashpër Afërditën, e cila është planeti juaj udhëheqës dhe aktualisht është përqëndruar te sektori i marrëdhënieve, në biznes ose dashuri. Ndoshta nuk do të bini dakord me njëri-tjetrin. Në këtë eklips hënor, tema do të përqëndrohet te paratë.

Papritmas nuk do të pajtoheni me njëri-tjetrin ose do të zbuloni diçka shqetësuese për bashkëshortin, partnerin tuaj të biznesit ose bashkëpunëtorin. Përsëri, në këtë eklips hënor, tema do të përqendrohet te paratë dhe ka të bëjë me një partner romantik ose biznesi. Flisni për zgjidhet e mundshme.

Ujori

Jeni treguar shumë të kujdesshëm gjatë pandemisë, por dëshira për të lënë shtëpinë sa vjen e rritet. Hëna e Plotë e 1 tetorit do t’ju sjellë një shans për të udhëtuar drejt një vendi tjetër, por mendojeni pasi është ide me risk.

Nëse ju kanë prezantuar një kontratë për të firmosur, tregojani më pari një avokati dhe nëse jeni gati për ta hedhur atë firm, bëjeni shpejt gjatë ditëve të para të tetorit, ndonëse më e mira është të prisni deri në gjysmën e nëntorit. Mërkuri, planeti që mbulon çdo lloj komunikimi dhe çështje ligjore do të jetë në prapavijë deri në 3 nëntor. Nuk është veprim i zgjuar të firmosni marrëveshje gjatë kësaj kohe, prandaj më mirë prisni.

Një pozicion i ri pune mund t’ju prezantohet gjatë nëntorit, prandaj mendoni për referencat që do të paraqisni. Tregohuni të kujdesshëm, pasi ka njerëz që duan t’ju bëjnë të besoni që po ju mbështesin ndërkohë që është e kundërta. Kërkoni këshilla.

Hëna e Re e 16 tetorit do të sjellë një projekt të madh që lidhet me median dhe nëse është kështu përgatituni për sfidë pas skenave. Tregojini botës fytyrën tuaj më të mirë.

Në 16 tetor shumë planete do të jenë në luftë, prandaj qëndroni të fortë. Stresi mund t’ju bëjë ta humbisni energjinë dhe imunitetin për të cilin keni nevojë. Kujtoni që kjo situatë është e përkohshme.

Halloëeen-i sjell surpriza, por jo nga ato që ndoshta ju po prisnit. Vëmendja juaj më e madhe është e drejtuar nga familja dhe shtëpia. Mund të jeni duke ndryshuar vendbanim dhe po kërkoni për një vend shumë larg atij aktualit që t’i përshtatet mundësisë së re për punë.

Nëse keni në plan për të ndryshuar arredimin e shtëpisë, prisni mesin e nëntorit për ta bërë. Një lajm i papritur mund të vijë nga njëri prej prindërve apo një pjesëtar i familjes dhe mund të jetë e nevojshme ndihma juaj. Nëse punoni nga shtëpia për një projekt, do t’ju kërkohet ta bëni sërish në një tjetër formë apo duke përdorur një tjetër metodë. Urani kërkon të jeni të shkathët dhe sigurisht që ju mund ta bëni fare mirë këtë!

Peshqit

Jeni marrë shumë me menaxhimin e parave këto kohë dhe me të drejtë keni ndjerë stresin e përgjegjësive. Prisni një pagesë gjatë Hënës së Plotë në Dash, një pagesë të cilën keni nevojë ta shihni për shkak të shpenzimeve të larta që keni bërë kohët e fundit. Mund të jeni duke investuar në diçka të madhe, ndoshta në një biznes apo pronë.

Nëse keni qenë duke menduar për të prezantuar një produkt të ri, konsumatorët ose klientët mund të jenë paksa konfuzë për ç’ka po lançoni.

Hëna e Re e 16 tetorit do të vijë pak më tensionuese në lidhje me paratë. Fokusi juaj do të jenë financat, prandaj bëni kujdes gjatë prapavijës, deri më 13 nëntor.

Marsi dhe Mërkuri në prapavijë do ta ngadalësojnë paksa progresin tuaj, por mos u shqetësoni. Do të përfitoni nga vonesat prandaj mësoni të mos i sforconi gjërat për të ecur para. Situata do të ndryshojë nga gjysma e nëntorit, ku gjithçka duket se përmirësohet.

Halloëeen-i do të vijë i paqëndrueshëm, madje dhe miqtë tuaj s’do të sillen si normalisht. Në një muaj të mbushur plot me sfida do të mësoni si të përballeni me ndjesi dhe kushte që s’i kishit parë deri më tani.

Sapo Mërkuri kthehet në vijë të drejtë (3 nëntor) dhe Marsi gjithashtu (13 nëntor), do të keni përjetoni një periudhë të lumtur. Ka qenë një vit i vështirë, por ka një ylber në fund të tij. Planifikoni një sezon të lumtur pushimesh, bëni një listë me gjëra që ju kënaqin, por sigurohuni të mos përfshini grumbullime të mëdha njerëzish.

Në 12 tetor, Neptuni dhe Jupiteri janë në harmoni perfekte, shfrytëzojeni për të bërë komunikime që do të rezultojnë me fat. Ky shans, nuk ju vjen më deri në 2022-in. Merruni me ëndrrën tuaj dhe punoni për të sepse pavarësisht vështirësive që sjellin muajt, do t’ju realizohet.

4 Comments

4 Comments

  1. Pingback: relx

  2. Pingback: Bassetti Kissen bestellen

  3. Pingback: bergara b14r

  4. Pingback: voir ici

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Astrologia Meri Shehu dhe yjet na zbulojnë për antipatitë sipas shenjës së horoskopit

Published

on

Janë disa karakteristika të caktuara të cilat, secili nga ne nuk arrin dot t’i tolerojë tek të tjerët. Antipatia është subjektive dhe për çdo shenjë zodiakale, është një shenjë tjetër me të cilën nuk arrin dot të shkojë dakord. Horoskopi dhe yjet na zbulojnë antipatitë zodiakale!

Dashi

Një person i gëzueshëm dhe i shoqërueshëm si ty, vështirë se ka antipati që në vështrimin e parë. Por, duke parë natyrën pak ‘gërnjare’ tënden dhe rebele, shpesh të qëllon të kesh rivalë, si në fushën sentimentale, ashtu edhe në atë profesionale. Është një shenjë që, më shumë se kushdo tjetër të bën të humbasësh durimin: Peshorja. Nuk arrin të kuptosh se si ka mundësi që ka njerëz të tillë, të cilët nuk janë në gjendje të shfaqin vetveten ashtu siç janë apo që nuk japin një zgjidhje. Me një person të tillë nuk provon as të diskutosh.

Demi

Ke tendenca për të qenë shumë posesiv/e. Falë durimit tënd dhe maturisë, arrin gjithnjë rezultate optimale, si në fushën profesionale, ashtu edhe në atë personale. Të pëlqen të shijosh suksesin tënd dhe nuk e pranon faktin se dikush mund të të ‘vjedhë’ protagonizmin dhe të mos marrësh dot komplimentet e merituara. Ja përse, mes personave antipatikë për ty, më antipatiku/ja është personi i lindur nën shenjën e Luanit. Në rastin e rivaliteteve të dashurisë, të shpëtojë kush të mundë!!!

Binjakët

Duke qenë se tenton gjithnjë të sillesh në mënyrë sa më miqësore me të gjithë, nuk kuptohet gjithmonë nëse dikush është i këndshëm për ty, ose jo. Je person që pëlqen zbavitjet, shakatë, qeshjet dhe të bësh vazhdimisht batuta, të cilat për ndonjë mund të jenë të pavend.

Gaforrja

Për ty është thelbësore të kesh rreth vetes njerëz të ndjeshëm, që kanë të njëjtat cilësi me ty dhe që duan të kalojnë kohë me familjen. Nuk arrin të konceptosh idenë se dikush mund të jetë indiferent ndaj kësaj të fundit. Ndaj, sjellja e Ujorit për ty është e papranueshme. Nuk arrin të gjesh ëmbëlsi apo butësi në asnjë nga sjelljet e tij. Sigurisht, nuk do jesh ti që do e ndjekësh sa herë që ‘arratiset’.

Luani

Ti ke namin e një personi shumë të drejtë dhe të ndershëm. Zakonisht nuk ke probleme në deklarimin e antipative të tua që, në shumicën e herëve janë për njerëzi fals, jo korrektë dhe aspak të sinqertë në drejtimin tënd, apo në drejtim të njerëzve që ti i do shumë. Shenja me të cilën nuk arrin dot kurrë të shkosh dakord është Akrepi. Mosbesimi i tij është një ndër gjërat më të padurueshme për ty. Edhe pse ka namin si hakmarrës, ti nuk e ke aspak frikë.

Virgjëresha

Është tejet e thjeshtë që një person të jetë antipatik për ty dhe po ta mendosh mirë, mund të gjesh diçka që nuk shkon tek të gjithë shenjat e zodiakut, përfshirë edhe tënden. Por një shenjë që nuk arrin dot kurrë ta kuptosh është ajo e Peshqve. Duket në fakt se keni koncept të ndryshëm për rregullin dhe përpikmërin dhe moskokçarja e tij të acaron shumë. Sipas teje, peshqit nuk arrijnë dot të kuptojnë se bëhen qesharakë dhe aspak realistë sa herë që ndjekin ëndrrat e tyre.

Peshorja

Nuk je person që do grindjet dhe shpesh i bën bisht. Për ty është e rëndësishme të jetosh në paqe në mënyrë që të ruash ekuilibrin e brendshëm. Je fleksibël dhe të pëlqen ta marrësh jetën me lehtësi. Pikërisht për këtë motiv, nuk shkon dot me njerëzit që i bëjnë gjërat më të vështira se ç’duhet. Antipatia jote mund të jetë për shenjën e Demit, që tregon gjithnjë se nuk është aq elastik në mendime sa do duhej për të folur me ty për çdo gjë.

Akrepi

Ti nuk je, pa diskutim, person i kuptueshëm apo që hap rrugë kollaj dhe në pjesën më të madhe të rasteve të udhëheq ‘shqisa e gjashtë’. Ka shumë njerëz për të cilët ndjen antiati që në shikimin e parë, pa motiv dhe kjo ndjenjë të qëndron edhe pas shumë kohësh. Shenja e horoskopit që pa diskutim të çon në debate të ashpra sipas “Shqip”është ajo e Binjakëve. Ti je mosbesues/e nga natyra dhe sheh tek Binjakët personat më pak të besueshëm të gjithë Universit. Cinizmi i tyre shkon përtej esencës tënde.

Shigjetari

Një person i këndshëm dhe alegro si ty nuk ka probleme të shoqërohet me këdo, edhe me persona me zakone apo tradita kulturore tërësisht të ndryshme nga ty. Të pëlqen të udhëtosh dhe të ‘kapësh në ajër’ të gjitha propozimet aventuriere që të bëhen. Antipatia jote është për shenjën e Gaforres, që ka një stil jete shumë të ndryshëm nga ty. Ajo që të irriton më shumë, është fakti se qajnë shpejt. Ty të pëlqen të qeshësh dhe ke përshtypjen se Gaforrja mund të shuajë entuziazmin tënd.

Bricjapi

Qëndrimi yt i jashtëm jep shpesh përshtypjen se jeni person i ftohtë dhe autoritar. Kjo është arsyeja që shpesh ndesheni me njerëzit që nuk durojnë dot të marrin urdhra nga ty. Shenja me të cilën jeni zakonisht në konflikt është Dashi. Përsa i përket kokëfortësisë, është një luftë titanësh. Ti nuk duron dot faktin që Dashi reagon gjithnjë impulsivisht, pa respektuar një planifikim të detajuar. Është një shenjë që nuk e mban dot nën kontroll dhe ‘nxehtësia’ e tij të tremb.

Ujori

Ti je shenja që tërheq antipatitë e personave që ke përreth dhe shpesh as që ndërgjegjësohesh për këtë. Askush nuk arrin të kuptojë sjelljen tënde: ndonjëherë je personi më i pranishëm në botë në jetën e dikujt dhe të nesërmen je zhdukur. Në çdo rast nuk do rregulla, nuk do kufij dhe për këtë arsye hyn në konflikt me shenjën e Virgjëreshës, e cila përpiqet të të imponojë zakonet e saj të bezdisshme. Në shoqëri me një Virgjëreshë ndihesh si në kurth dhe për këtë arsye largohesh pa dhënë shpjegime.

Peshqit

Je person që përshtatet shumë shpejt në situata të ndryshme, por pavarësisht kësaj, nuk heq dorë nga ankesat kur gjërat nuk shkojnë siç do doje dhe ke tendenca për të bërë rolin e ‘viktimës’. Shenja për të cilën ke më shumë antipati është natyrisht ajo shenjë që injoron ankesat e tua dhe ka qëllimin për të të mësuar çfarë është e drejtë dhe  çfarë e gabuar në jetën tënde: Shigjetari. Prepotenca jote dhe mendjemadhësia e Shigjetarit janë origjina e përplasjeve të ashpra dhe të paharrueshme.

Continue Reading

Aktualitet

Shenjat më kokëfortë të horoskopit / Ja përse ndodh ndarja ne çifte nuk është diçka e çuditshme

Published

on

Ndërsa hëna ndikon në baticat, sjelljet tona gjithashtu mund të ndikohen nga universi. Në fund të fundit, kimia na mëson se materia nga e cila përbëhemi vjen drejtpërdrejt nga yjet. 

Më mirë mos i kundërshtoni kurrë; Shenjat më kategorike të horoskopit janë njerëzit që me të vërtetë janë në gjendje t’ju bëjnë të pendoheni për çdo ankesë!

BRICJAPI: vendi i pestë

Edhe pse Bricjapët janë vetëm në vendin e pestë në këtë renditje, mos u mashtroni. Bricjapët janë njerëz që kur thonë diçka, në përgjithësi e respektojnë atë dhe kjo mund t’ju befasojë vërtet. Edhe nëse janë njerëz që nuk janë  gjithmonë kategorikë (strikt), shpesh mund të ndodhë që t’ju lënë pa fjalë për ashpërsinë me të cilën i qasen një situate apo një zgjedhjeje. Sytë hapur me Bricjapët !

UJORI: vendi i katërt

I dashur Ujor , ndoshta meritoni një vend më të lartë në renditjen e shenjave më kategorike (strikte) të horoskopit . Në fund të fundit, edhe ju jeni njerëz që priren të jenë shumë kategorikë kur flasin! Një nga arsyet që ju vendosim kaq poshtë në tabelën e horoskopit të sotëm është se ju Ujori jeni vërtet shumë të mirë me të tjerët. Jeni kategorik, kjo është e vërtetë, por gjithmonë tentoni të bëni një përjashtim për njerëzit që njihni dhe që doni. Duket e pamundur për ta bërë atë siç duhet me ju, por, në realitet, nuk kërkon shumë!

DEMI: vendi i tretë

Duhet të kemi frikë, ose gati, t’i themi Demit jo: ata nuk do ta pranonin kurrë! Demat janë njerëz që nuk mund të bëjnë një hap prapa (mund të jetë kjo arsyeja pse ata janë edhe në renditjen e shenjave të horoskopit që krijojnë gjithmonë probleme , edhe kur nuk ka nevojë?). Të qenit kategorik (strikt), për Demin , është një mënyrë për të pohuar veten. Ata mendojnë se sa më kokëfortë të jenë, aq më të drejtë do të kenë. Shpesh Demi sillet kështu sepse  kanë të drejtë , por nuk mund ta komunikojnë në asnjë mënyrë tjetër veçse duke u bërë të fortë me zgjedhjet dhe vendimet e tyre!

VIRGJËRESHA: vendi i dytë

Të dashur miq të Virgjëreshës , duhet ta pranojmë me të vërtetë që jeni kategorik! (Strikt) Të lindurit e kësaj shenje, në fakt janë persona që nuk e kanë problem të imponohen! Virgjëresha ka gjithmonë një ide shumë të qartë se çfarë dëshiron nga jetë jeta e saj dhe e njerëzve përreth saj gjithashtu! Kjo është arsyeja pse, kur ka një Virgjëreshë përreth, është praktikisht e pamundur të bësh një gabim ose të bësh diçka të gabuar. Arsyeja është e thjeshtë: Virgjëresha është në gjendje t’u tregojë të gjithëve se çfarë duhet të bëjnë dhe si duhet ta bëjnë atë. Kur ajo është pranë, është absolutisht e pamundur të bësh gjëra ndryshe nga sa i mendonte ajo! Është pothuajse  e pamundur të jesh më I rreptë se kaq!

AKREPI: vendi i parë

Në krye të renditjes Sipas Horoskopi.vip sot gjejmë të gjithë ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit  Sigurisht që nuk duhet të habitemi shumë: Akrepat janë njerëz që janë vërtet të aftë të komandojnë dhe pothuajse gjithmonë në një pozicion “udhëheqësi”. Një Akrep nuk e ka problem të thotë atë që duan dhe si duan. Kur një Akrep ka vendosur diçka, ata nuk mund të pranojnë që dikush të vërë në dyshim mënyrën e tyre të të menduarit ose të jetesës. Kjo është arsyeja pse, sado kategorik (strikt) që është Akrepi , rreth tij krijohet shpesh një botë me njerëz të cilët janë veçanërisht të frikësuar edhe vetëm për ta kundërshtuar atë. Kjo vetëm mund ta bëjë Akrepin edhe më të bindur për idetë e tij/saj nuk ka asnjë më kategorik sa akrepi!

Continue Reading

Aktualitet

Zbulo diçka për partneren tënde / Karakteristikat e çdo femre sipas shenjës suaj të horoskopit

Published

on

Dashi: Unë jam

Karakteristikat: ndërmarrës, i guximshëm, impulsiv, kokëfortë, dinamik, energjik, por jo mevullnet të qëndrueshëm. Ka bukuri fizike. Adhurues i aktiviteteve fizike. Doni aventurën, nuk mund të qëndroni të prisni që gjërat të vijnë vetë, jeni gjithmonë në kërkim. Zakonisht flisni pa u menduar shumë dhe pa I analizuar gjërat paraprakisht. Kjo shkakton ofendim tek të tjerët, mirëpo sjellja juaj bën që të kenë mendim pozitiv për ju.

Planeti: Mars

Mangësia: arrogant, i pamatur.

Demi: Unë kam

Karakteristikat: Stabil, i durueshëm, këmbëngulës, inert. Ka vullnet të jashtëzakonshëm. Adhuron shtëpinë dhe familjen. Është i dhënë pas përfitimeve ekonomike. Nuk heq dorë lehtë. I do gjërat luksoze. Jeni të duruar, mirëpo nuk e tregoni. Herë jeni xhelozë, herë nuk doni t`ja dini për xhelozinë. Në ambient të ri nuk ndiheni rehat, keni ndjesinë se jeni mysafir i padëshiruar.

Planeti: Venera

Mangësia: posesiv, i ngutshëm.

Binjakët: Unë mendoj

Karakteristikat: I zhdërvjelltë, kureshtar, komunikues, I shoqërueshëm, I aftë. Ka pamje rinore dhe shpirt të ri. Jeni elokuent në të folur, , diplomatik dhe burim I pashtershëm I ideve të reja. Jeni gjithmonë në kërkim të gjërave të reja. Zakonisht hasni në problem sepse reagoni shpejt dhe gjykoni në mënyrë të gabuar. Harroni ti shihni faktet para se të reagoni.

Planeti: Mërkuri

Mangësia: sipërfaqësor dhe mosmirënjohës.

Gaforrja: Unë ndiej

Karakteristikat: I përkushtuar, misterioz, ka imagjinatë të fortë. E dhënë pas shtëpisë dhe familjes. Ka vullnet të dobët dhe është I dhënë pas pijes. Është shenja më emocionale. Nga jashtë dukeni se jeni më të fortë, nga brenda jeni shumë të thyeshëm. Keni nevojë për përkrahje emocionale, mirëpo ndjenjat dhe problemet I mbani përbrenda. Dëshirojnë të posedojnë. Dëshirojnë të merren me të kaluarën. Të hollat nuk i harxhojnë lehtë.

Planeti: (sateliti) hëna

Mangësia: së tepërmi i ndjeshëm, koprrac.

Luani: unë dua

Karakteristikat: Dëshiron të jetë në qendër të vëmendjes. Do të urdhërojë, të shtypë, është autoritar. Është shpirtgjerë, elegant. Nëse i niset rrugës religjoze, bëhet përjashtues, dogmatik. Keni aftësi të dramatizoni, prandaj ndonjëherë e përdorni këtë për të tërhequr vëmëndjen e të tjerëve. Krenaria është problem më I madh që keni. Jeni të sigurtë në vetvetë dhe ndieni se mund të bëni cdo gjë.

Planeti: dielli

Mangësia: Snobizmi.

Virgjëresha: Unë analizoj

Karakteristikat: precis, i ndërgjegjshëm, pedant, racional, mosbesues. Bashkëpunëtor I shkëlqyer, tek i cili mund të mbështeteni gjithnjë. Më shumë beson në arsye sesa në intuit. Botës I paraqiteni si person I qetë dhe në kontroll të cdo situate, porn ë drendi keni një shkallë të lartë nervozizmi dhe shqetësimi. Megjithatë jeni në përpjekje të përmirësimit të vetes. I analizoni gjërat deri në detaje, kjo ju kufizon imagjinatën dhe krijueshmërinë.

Planeti: Mërkuri

Mangësia: vesves, cikërrimtar.

Peshorja: Unë mat

Karakteristikat: i kujdesshëm, i matur, harmonik, ka shije të mirë dhe pamje estetike. Në punë është diplomat, e do punën në grup. Keni shkallë të lartë elegance. Të hollat i shpenzoni pa kontroll. Shmangeni nga situatat që mund tju sjellin probbleme. I bëni të tjerët të ndihen mirë në shoqërinë tuaj.

Planeti: Venera

Mangësia: tekanjoz, harxhon shumë.

Akrepi: Unë dëshiroj

Karakteristikat: kanë vullnet të fortë, janë dinamikë, të shpërqëndruar, këmbëngulës, seriozë, besnikë, posedues. Janë enigmatikë, misteriozë. Janë njerëz shumë ekstrem. Mund të përshkruuhen si të fuqishëm dhe të dobët, si emocional dhe të ftohtë. Jeni kombinim i një personi me emocionet më të mira dhe më të këqija. Intensiteti është celësi i personalitetit tuaj dhe i të gjitha gjërave që bëni. Suksesi për ju paraqet qëllim të rëndësishëm. Jeni shumë këmbëngulës, bëni gjithcka për të arritur atë që doni. Bëjnë gjithcka për miqtë. Motoja e tyre është: Gjithcka ose asgjë.

Planeti: Plutoni

Mangësia: Xheloz

Shigjetari: Unë kuptoj

Karakteristikat: e do lirinë, është entuziast, tip sportist, lakmitar, kryelartë, snob, por gati gjithnjë në anën e ligjit. Jeni zemërgjerë dhe të gatshëm ti ndihmoni të tjerët. Siqeriteti dhe humori janë anë pozitive tuajat. Kryesisht jeni në gjendje të mirë, por nëse ju kap gjendja negative e keni të vështirë të dilni.

Planeti: Jupiteri

Mangësia: i mungon guximi.

Bricjapi: Unë shfrytëzoj

Karakteristikat: serioz, mendimtar, ambicioz, synon suksesin në moshën e shtyyrë. Është këmbëngulës, ka vullnet të madh, i mencur. Arrin cdo gjë që i përkushtohet. Nuk kërkon mirënjohje për veten. Kontrollon ndjenjat. Të motivuar nga fuqia e suksesit, shëndetit dhe statusit. Jeni këmbëngulës, të organizuar dhe në shumë raste dini të keni durim. Jeni të kujdeshshëm me paratë, dini të kurseni. Jeni të përgjegjshëm, praktikë dhe të ftohtë.

Planeti: saturni

Mangësia: i turpshëm.

Ujori: Unë di

Karakteristikat: individualist, origjinal, jokonvencional. Është kontravers, i pakapshëm, mendjelehtë, joshës, kumarxhi. Duk e duron kontrollin. Jeni plot ide, por duhet të mësoni ti dëgjoni edhe të tjerët. Angazhimet janë të rëndësishme për ju, doni të jeni mes të tjerëve për të treguar cilësitë tuaja. E urreni punën fizike.

Planeti: Urani

Mangësia: egoist ndaj të afërmve dhe human ndaj të tjerëve.

Peshqit: Unë besoj

Karakteristikat: person jo i drejtpërdrejtë, enigmatik, romantik, hipersensitiv, selektiv. Simbol i njeriut universal. Tolerant, emocional, por lider në punë. Jeton në botën e imagjinatës. Ka intuitë të fortë, është vizionar dhe ndërmjetës i shkëlqyer. Ndonjëherë keni ndjenjën se nuk i takoni kësaj bote. Keni talent dhe sharm të mrekullueshëm. Keni ide të mëdha dhe plane, por duhet ti tregoni. Nuk i gjykoni të tjerët sipas asaj çka kanë bërë por sipas brendësisë së tyre.

Planeti: Neptuni

Mangësia: Dyfytyrësia

Continue Reading

Trending