Connect with us

Aktualitet

Jave e re kismet i ri/ Ky eshte horoskopi javor 9-15 Nentor sipas astrologut PAOLO FOX

Published

on

Dashi: Këtë javë do të keni mbështetjen e Mërkurit, i gatshëm për t’ju dhënë të gjithë energjinë pozitive që ju nevojitet. Shfrytëzojeni këtë fakt për të vendosur kontakte të reja, si dhe kur t’ju shfaqen mundësi interesante. Ditët me fat të javës do të jenë e mërkura dhe e enjtja. Kushtojini vëmendje partnerit, sepse Venusi nuk do t’ju ndihmojë dhe mund të keni tensione në çift, sidomos në fundjavë.

Demi: Pritet që të merrni lajme të shkëlqyera. Duke filluar që nga kjo javë, do të keni mbështetjen e planetit Mërkur. Çdo vështirësi që kishit, sidomos ato që kanë lidhje me aspektin profesional, duket se do të marrin rrugën e zgjidhjes. Me Jupiterin gjithashtu të kthyer nga shenja juaj, nuk do të vononi të shikoni rezultate pozitive. Të hënën dhe të martën Hëna do t’ju mbështesë më shumë se kurdoherë.

Binjakët: Mërkuri, planeti juaj udhërrëfyes, do t’ju buzëqeshë sërish. Së shpejti do të rifitoni terrenin e humbur, sidomos në çështjet e punës. Të enjten dhe të premten edhe Hëna do të jetë e kthyer nga shenja juaj. Do t’ju jepen mundësi të reja, që duhet t’i kapni fluturimthi. Kur vjen puna te ndjenjat, do të tregoheni të pavendosur. Lërini mënjanë të tjerët dhe kushtojuni vetes. Disa trajtime bukurie do t’ju bënin mirë…

Gaforrja: Kjo nuk do të jetë një periudhë e lehtë në aspektin e ndjenjave për të lindurit e kësaj shenje. Jeni të çorientuar, sepse lidhja juaj e dashurisë nuk po ecën dhe aq mirë. Kjo ju bën të ndiheni nervozë dhe mosbesues. Gjendja e keqe shpirtërore do të reflektohet edhe në punë. Shfrytëzoni në maksimum fundjavën, kur Hëna do të jetë e kthyer nga shenja juaj dhe ju mund të merrni një surprizë të bukur.

Luani: Më në fund këtë javë planeti Mërkur do të kthehet sërish nga shenja juaj. Tashmë e latë të keqen pas krahëve. Situatat e ndërlikuara me eprorët dhe kolegët do të zgjidhen për mirë. Tani do të keni rastin të nxirrni në pah aftësitë tuaja. E mërkura dhe enjtja do të jenë ditë me fat, gjatë të cilave do t’ju ofrohen punë të leverdishme. Në fillim të javës do të ndieni lodhje, sepse Marsi nuk ju ofron mbështetje.

Virgjëresha: Për fat të keq gjatë kësaj jave, planeti Mërkur do të kthehet në pozicion të pafavorshëm dhe mund të hasni më shumë vështirësi në aspektin profesional. Bëni kujdes sidomos ditën e mërkurë dhe të enjte, sepse mund të hasni pengesa dhe të papritura. Situata paraqitet më e mirë në fundjavë, falë mbështetjes së Hënës dhe të Venusit.

Peshorja: Në aspektin sentimental gjërat nuk do të shkojnë dhe aq mirë. Do të vazhdoni të keni mosmarrëveshje me partnerin, për shkak të Venusit të kthyer në pozicion të pafavorshëm. Bëni kujdes sidomos ditën e premte dhe të shtunë. Në aspektin profesional situata parashikohet më e mirë. Duke filluar nga data 9, do t’ju ofrohen mundësi të reja. Ditët me fat të javës do të jenë e mërkura dhe e enjtja.

Akrepi: Java do të fillojë me probleme, pasi Hëna do të jetë e kthyer në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj. Për fat, situata do të përmirësohet gjatë ditëve në vazhdim, sepse Venusi do t’ju dhurojë shumë fat në dashuri. Në fundjavë pritet që të kaloni momente romantike me partnerin. Marsi në shenjën tuaj do të vazhdojë t’ju bëjë të ndiheni energjikë.

Shigjetari: Gjatë kësaj jave planeti Mërkur do ta braktisë shenjën e Akrepit për t’u kthyer nga shenja juaj. Kjo do të ndikojë për mirë në shenjën tuaj, sepse gjatë javëve në vazhdim do të keni takime interesante dhe do të lidhni miqësi të reja që premtojnë t’i rezistojnë kohës. Të mërkurën dhe të enjten Hëna në disonancë me shenjën tuaj do të ndikojë që diçka të mos shkojë ashtu siç doni.

Bricjapi: Venusi i kthyer nga shenja juaj do t’ju dhurojë një javë të mbushur me romantizëm, gjatë së cilës dashuria do të jetë përparësia juaj. Nëse vetëm prej pak kohësh keni nisur një lidhje të re, do të shikoni se ajo do të zhvillohet me hapa të shpejtë. Bëni kujdes të premten dhe të shtunën, sepse Hëna nuk ju favorizon. Mos u shqetësoni, sepse bëhet fjalë për një gjendje të përkohshme.

Ujori: Më fund planeti Mërkur do të kthehet nga shenja juaj. Vështirësitë që keni hasur në aspektin profesional gjatë kësaj periudhe, tashmë do të jenë një kujtim i largët. Megjithatë, bëni kujdes, sepse për shkak të pozicionimit të pafavorshëm të Marsit dhe të Hënës do të ndiheni të lodhur dhe në fundjavë do të keni tensione në familje.

Peshqit: Për fat të keq, gjatë ditëve në vazhdim Mërkurin nuk do ta keni aleat. Do të hasni vështirësi në marrëdhëniet miqësore dhe ndonjë derë mund t’ju mbyllet. Mos u druani, sepse do të gjeni ngushëllim në krahët e partnerit. Venusi do të vazhdojë të jetë një ndikim i mirë për shenjën tuaj, duke ju garantuar një histori dashurie pasionante. Ditët me fat të javës do të jenë e premtja dhe e shtuna.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending