Connect with us

Aktualitet

Cdo femer duhet ti dije/ 7 Gjestet e vogla qe i bejne ciftet e lumtur cdo dite

Published

on

Jeta ne cift ndikon mjaft pozitivisht ne shendetin, jeten dhe te perdtishmen e partnereve. Ne kete artikull do te lexoni disa keshilla te marra nga eksperinca e cifteve te lumtur po edhe nga studimet e kryera.

1. Te pakten nje here ne dite, thuaji partneres ose partnerit ‘te dua’.

Personi qe keni ne krah ka nevoje t’u degjoje ta thoni kete fjale edhe pse mund te jete i sigurt.

2. Shoqerojeni gjithmone me puthje dhe perqafime pershendetjen e mengjesit apo te rikthimit pas pune ne shtepi.

3-Per gjithe jeten tuaj, beni ‘takime dashurie’ me partnerin.

Partnerin trajtoheni edhe me mire nga sa e keni trajtuar kur e keni njohur ne fillim. Mbajini duart njeri-tjetrit gjate nje shetitje qe beni te dy dhe mos harroni t’i buzeqeshni dhe te jini te perzemert me te.

4. Lerini pas defektet e tij

Keni dy alternative nese jeni te lidhur me nje vajze apo nje djale qe nuk eshte shume e rregullt. Mund ta keshilloni butesisht qe ai te mos i perserise me ose t’i perserisni ato qe beni dhe te merziteni te dy.

5. Perqendrohuni tek pozitivja. Mendoni pozitvisht , mendoni fjalet e embla qe u peshperit ne vesh, ne vend qe te mendoni vetem per nje fjale apo veprim te gabuar te tij, e cila u ka merzitur shume.

6. Mendohuni dy here para se te flisni nese jeni me nerva.

Nese jeni te merzitur qendroni larg njeri-tjetrit dhe mos u perpiqni te flisni. Qetesohuni dhe do te shihni se merzia ka mbetur pas ne momentin qe jeni rikthyer.

7. Gjate nje zenke mos perdorni sekretet e partnerit apo dobesite e tij.

Kjo mund te jete dicka shume serioze per partnerin tuaj edhe pse juve mund tu duket e parendesishme. Nje lidhje dashurie bazohet ne intimitet dhe ne besim.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Kush ishte djali qe puthi ?/Ja cfare pohon Tea ne instagramin e saj me deklaraten e plote

Published

on

Tea eshte personazhi qe ka krijuar me shume protagonizem nga te gjithe ne emisionin “Per’puthen”. Pas “drames” qe ndodhi mes saj dhe Beartit, qe askush nuk e priste, dje ajo hodhi dyshime per nje lidhje me nje djale tjeter.

Story qe hodhi dje tronditi gjithe fansat e saj dhe ne te njejten kohe Beartin. Diten e sotme ajo ka hedhur nje pyetesor per fansat dhe ata e kane pyetur pikerisht per kete gje.

Tea thyeu heshtjen duke u pergjigjur ne storyn e saj. Ajo tha qe ai ishte vetem nje mik i vjeter dhe mes tyre nuk ka dicka me shume se kaq.

Pervec kesaj, Tea thote qe kur te vije koha per lidhje romantike, ka shanse shume te medha qe askush sdo te dije asgje  dhe ne kete menyre i mbyll gojen te gjite atyre qe kishin dyshime per te.

Ajo ka vendosur qe te hedhi pas cdo gje qe ndodhi ne “Per’puthen” dhe te vazhdoje me jeten e saje ne privatesi. Sic tha dhe ne intervisten e saj te fundit, Tea i sqaroi te gjitha per “kapitullin e perputhen” dhe tani nuk do te pyetet me per te.

Per sa i perket jetes se saj private, ajo ka vendosur qe te mbaje gjithcka ne fshehtesi qe ketej e tutje. Por e sigurt eshte qe fansat e saj do te kene gjithnje dyshime per kete.

Continue Reading

Aktualitet

“Ti s’di ta drejtosh emisionin Perputhen”, Bora Zemani i kthehet ndjekësit dhe e ben per 1 lek

Published

on

Moderatorja e njohur Bora Zemani tani prezanton programin me te ri televiziv “Per’puthen’ pas eksperiences se saj si drejtuese e disa formateve ne ‘Tring’ dhe ‘Vizion Plus’.

Bora eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh poston foto te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Moderatorja e njohur ndan me ndjeksit e saj momente edhe nga jeta private pervecse nga daljet televizve.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne studion e emisionit.

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente te ndryshme nga ndjekesit.
Nje prej tyre i ka shkruajtur se Bora nuk di qe te drejtoje emisionin ‘Per’puthen.

“Me vjen keq, por s’di ta drejtosh kete emision”, shkruan ndjekesja.
Moderatores i ka rene ne sy ky koment dhe nuk ka ngurruar qe t’i ktheje nje pergjigje epike.

Zemani ka shkruajtur: “Mos te te vije keq fare. S’ke ç’i ben”.

Kujtojme se Bora ne cdo dalje televizve kujdeset per cdo detaj qe nga zgjedhja e veshjes dhe deri tek grimi.

Continue Reading

Aktualitet

Me strece leopard dhe me barkun jashte/ Shikoni cfare trupi si ngjale ka bere Soni Malaj

Published

on

Soni Malaj eshte nje nga kengetaret me te pelqyera dhe me te mira per publikun. Sonit i shtohet edhe me shume hijesha sado qe vitet kalojne.

Ajo ka treguar se gjithmone ben kujdes te madh per mirembajtjen e linjave trupore.

Kengetarja e njohur eshte shume aktive ne rrjetet sociale dhe shpesh ndan me ndjekesit momente te ndryshme nga perditshmeria e saj.

Ajo ka postuar disa foto ku shfaqet ne palester dhe e veshur me rroba sportive. Nepermjet ketyre fotove Soni na e verteton edhe nje here qe pavaresisht moshes gjithmone do te duket rrezellitese.
Ne sy bie barku i sheshte plot muskuj dhe linjat perfekte.

Edhe pse eshte nene, ajo eshte gjithnje ne super forme fizike.

Ne cdo dalje, imazhi i kengetares eshte i kuruar deri ne detaje.

Continue Reading

Trending