Connect with us

Keshilla

Vetullat tuaja do te rriten me shpejt nese perdorni kete SERUM BIO 3 here ne jave

Published

on

Tani te gjithe po perpiqen te kene vetulla sa me te plota ,me forme dhe te dendura ndersa dikur preferoheshin vetullat e holla.Vetullat jane shume te rendesishme pasi mund te ndryshojne te gjithe pamjen e fytyres suaj.Pa marre parsysh se sa gjate tentojne, disa gjera nuk mund t’i rregullojme as me ndihmen e grimit.

Pse eshte i rendesishem rigjenerimi dhe kujdesi i vetullave?

Vetullat rriten me shpejt se floket dhe duhet t’i trajtoni njesoj. Qimet mund te rrallohen edhe nga abuzimi me preparatet e ndryshme.

Keto trajtime jane shume te dobishme edhe ne qofte se nuk keni nevoje te trashni vetullat. Ju eleminoni toksinat nga lekura dhe detoksifikoni folikulat e qimeve. Per forcimin e qimeve mund te beni edhe “peeling” te bute.

Çaji Bimor

Caji i gjelber eshte i shkelqyer per rigjenerimin e vetullave. Ne nje gote vendosni nje luge gjelle me gjethe jeshile dhe lereni per 15 minuta te vloje. Pasi te jete ftohur, me ndihmen e nje shkop pambuku per veshe lereni qe te perthithe ujin e vluar me caj te gjelber. Me pas lyeni vetullen ne drejtim te rritjes se qimeve dhe aplikoni disa here keshtu. Lereni te thahet ne menyre natyrale dhe per rezultate duhet te prisni 2-3 muaj.

Vajra natyrore

Vaji i ricinit, i ullinjve dhe i bajameve jane me te miret per rigjenerimin e flokeve. Keto vajra forcojne rrenjet dhe ushqejne qimet. Forcojne qimet nga brenda dhe deportojne ne lekure.Aplikojeni cdo nate para gjumit dhe ne mengjes pastrojini dhe shpelani ato.

Levorja e limonit

Perzieni nje luge caji vaj ulliri dhe dy luge me levore limoni. I lini te veprojne per 5 dite dhe pasi perzierja te jete gati, aplikojeni ne vetulla me ndihmen e nje furce. Prisni disa ore dhe me pas shpelajeni me uje te vaket. Do te vereni menjehere ndryshimin nese e perserisni per dy jave rresht cdo dite.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Keshilla

Nuk e paskemi ditur qe ben mrekulli/ Kjo eshte perzjera BIO qe do ju rris floket dhe ndaloje renien

Published

on

Fale shumellojshmerise se produkteve qe gjenden ne treg sot eshte shume me e lehte qe te kujdesesh per floket. Pavaresisht kesaj femrat nuk gjejne asnjehere qetesi sepse gjithmone ka dicka qe ju shkon keq. Ne kete artikull do te lexoni nje trajtim shume interesant i cili do te ndryshoje teresisht gjendjen e flokeve tuaj. E vetmja gje qe duhet te beni eshte : Te lani floket me uthull molle. Uthullua e molles ka keto perfitime per floket tuaj:

1- Balancon nivelin e Ph-it te flokeve dhe skalpit te kokes

Produktet si shampoja apo balsami crregullojne normat e Ph-it i cili duhet te jete ne nivelet 4 dhe 5. Acidi natyral i molles e rregullon ate pa demtuar yndyren e tyre natyale.

2-Lu fton zbokthin

Uthulla e molles eleminon bakteret qe shkaktojme zbokth pasi ka veti te forta antibakteriale dhe antimykotike.

3- Hidraton floket

Hidratuesi me i mire natyral qe mund te perdorni per floket tuaj eshte pikerisht uthulla e molles. Floket tuaj do te krihen me lehte e do te jene me te bute vetem me nje aplikim te thjeshte te saj.

Ne menyre qe te perfitoni nga vetite e saj te mrekullueshme eshte shume e rendesishme qe te zgjidhnj nje uthull molle organike.

Si fillim lani floket si zakonisht dhe ne larjen e fundit merrni nje gote me uthull molle e i lagni floket. Me pas masazhoni rrenjen e flokeve e majat e tyre. Lereni te qendrojne per 5 minuta dhe pasi floket te jene thare, aroma e uthulles nuk do te ndihet me. Rekomandohet qe kete trajtim ta perserisni dy here ne jave.

Continue Reading

Keshilla

Pastroni zorren dhe shpetoni nga kapslleku/ Kjo eshte receta BIO qe do jua shfryje barkun, ruajeni

Published

on

A e dini se ju mund te humbisni peshe nepermjet jashteqitjes? Nje menyre e shkelqyer per te humbur peshe dhe per te perimresuar floren bakteriale eshte pastrimi i zorres se trashe.

Ju duhet te detoksifikoni zorren e trashe nga toksinat ne menyre qe te lehtesoni edhe problemet e tretjes.

Ne e kemi nje zgjidhje per ju te cilen mund ta lexoni me poshte. Mjafton qe te pini kete leng detoksikues i cili pergatitet shume lehte ne shtepi.

Perberesit:

1 filxhan kafeje me leng limoni te fresket

2 luge gjelle mjalte organik

2 luge gjelle xhinxher i grire ne rende

3 gota uje

Si fillim vendosni ujin ne nje ene dhe lereni ne zjarr derisa te vloje. Me pas kete uji hidheni ne nje kane duke shtuar edhe mjaltin. Shtoni ne kane edhe lengun e limonit e xhinxherin dhe me pas perziejini mire e gjithe perberesi. Kete pije perdoreni tre here ne dite: ne mengjes me stomakun bosh, ne mesdite para vaktit te ngrenies dhe serish ne mesdite pasi ka kaluar pak nga koha qe keni marre dozen e dyte.
Ju do te habitetni nga rezultati nese e ndiqni kete trajtim jave rresht cdo muaj.

Continue Reading

Keshilla

Ndal mos i lyej floket/ Keto jane 10 modelet dhe ngjyrat e flokeve trendi i sezonit te veres

Published

on

Shumica prej nesh, ndërsa kufizimet fillojnë të lehtësohen dhe jeta duket se po rifillon, tashmë po planifikojmë se cilat ngjyra dhe trende të flokëve do të provojmë këtë verë.

Sigurisht, inspirimi i parë merret nga postimet stilistëve, salloneve dhe influencuesve tanë të preferuar të flokëve në Instagram, për të parë se cilat pamje po pëlqehen nga ata.

Këtë verë nuk ka fokus në vetëm një ngjyrë apo stil, lloj-llojshmëria do të karakterizoj tërë stinën.

Pra, nëse jeni gati për diçka pak dramatike këtë sezon ose dëshironi një ndryshim flokësh me përkushtim të ulët, ka mjaftueshëm mundësi zgjedhje.

Më poshtë ua sjellim gjithë inspirimin që ju duhet për ndryshimin veror:

/Telegrafi/

Continue Reading

Trending