Connect with us

Uncategorized

Muaji Nentor do ju sjell FATIN qe ju ka munguar/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje

Published

on

DASHI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Dashë të dashur, Nëntori është një muaj që duket shumë më “paqësor” se tetori, pasi ndryshimet astrologjike parashikojnë zhvillime dhe ngjarje të lumtura. Më 4/11, Merkuri kthehet në rrugën e duhur në shenjën e Peshores, duke i dhënë fund një periudhe të gjatë keqkuptimesh dhe hamendësimesh me bashkëpunëtorët dhe të dashurit tuaj. Më 11/11 ai hyn në shenjën e Akrepit, duke treguar se në periudhën tjetër vlen të përqendroheni në menaxhimin financiar pasi në këtë fushë duket se do të dilni fitimtarë. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Akrepit më 15/11 tregon sektorin profesional dhe mund të sjellë mundësi për njohje profesionale dhe sociale.

Një lajm shumë i mirë për këtë muaj që ju shqetëson drejtpërdrejt është se në 15.11 Marsi do të kthehet në rrugën e duhur në shenjën tuaj të zodiakut, duke i dhënë fund vonesave dhe pengesave që mund të jenë shfaqur në periudhën e mëparshme. Më 22/11 Dielli hyn në shenjën e Shigjetarit që ndryshon skenën, duke krijuar socializim dhe humor për të komunikuar me të dashurit tuaj dhe për të investuar kohë në mësimin e një gjuhe të huaj apo edhe të fillojë seminare / çertifikata që do të ndihmojnë shumë puna jote. Muaji mbyllet me Hënën e plotë / eklipsin e Hënës që do të ndodhë në aksin Binjakët-Shigjetari, “duke treguar” se çështjet që lidhen me arsimin, udhëtimet, planet tuaja për të ardhmen si dhe disa çështje të njerëzve në mjedisin tuaj më të gjerë, do të vijnë në plan të parë.

Dashuria

Me kthimin e Mërkurit dhe Marsit në rrugëtimin e duhur përkatësisht më 4 dhe 15/11, duket se ky muaj nuk do të ketë aq shumë pengesa as për sa i përket komunikimit, as pengesa në veprimin tuaj, siç kishte ai i mëparshmi. Kështu që tani do të jetë më e lehtë ose t’i afrohesh dikujt që të intereson, të mbulosh boshllëkun e komunikimit që ekzistonte në të kaluarën ose të fitosh një person të ri.

Nëse jeni i lirë, gjysma e parë e muajit mund të ketë disa vështirësi, por premton edhe njohje të reja.Me hyrjen e Afërditës në shenjën e Akrepit në 21/11, duket se ju presin ditët dhe netët e pasionit, pavarësisht nëse jeni të lirë apo jeni tashmë në një lidhje. Në rastin e dytë, këto ditë do të jenë shumë të mira për ju dhe partnerin tuaj dhe do të ndezin përsëri flakën e dashurisë suaj. Në fund të muajit me eklipsin e hënës që do të ndodhë, duket se ka shumë të ngjarë që të takoni një person të ri përmes njerëzve të mjedisit tuaj më të gjerë dhe kjo njohje tregon se do të jetë karmike.

Puna dhe Ekonomia

Ditët e para të këtij muaji në punë mund të jenë paksa të vështira pasi duket se mund të mos keni komunikimin që dëshironi. Shtyrjet, vonesat dhe keqkuptimet në diskutimet profesionale janë një skenar i mundshëm por nuk do të zgjasin për shumë ditë, pasi në 4/11 Merkuri kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Peshores.

Kështu që do të jetë më e lehtë për ju të zgjidhni disa çështje në të cilat kishte pengesa në të kaluarën dhe të mbylleni këtu dhe tani në pritje të punës. Me rrugëtimin e duhur të Marsit në shenjën tuaj të zodiakut nga 15/11, ditë më të mira do të vijnë për çështje profesionale si dhe aksioni juaj do të jetë më i synuar dhe do të sjellë rezultatin që dëshironi. Nga 11/22 me hyrjen e Diellit në shenjën e Shigjetarit, shfrytëzoni mundësinë dhe investoni kohë në çështje edukative, çertifikime dhe seminare që mund t’ju ??ndihmojnë shumë në punën tuaj.

DEMI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Dema, Nëntori është një muaj që do të ketë surpriza për ju por edhe njohje me njerëz të rinj qoftë profesionalisht apo personalisht. Më 4/11, Merkuri kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Peshores, duke i dhënë fund një periudhe gjatë së cilës kishte trazira në jetën tuaj të përditshme, të cilat në fakt krijuan lodhje dhe acarim. Më 11/11, Merkuri hyn në shenjën e Akrepit dhe tregon se si pjesa tjetër e muajit do t’ju shqetësojë shumë me marrëdhëniet që keni me partnerët ose partnerin tuaj. Tani është koha për të bërë disa diskutime që do të ndihmojnë në normalizimin e marrëdhënieve që kanë pasur probleme në të kaluarën.

Më 15/11, krijohet Hëna e re në shenjën e Akrepit, e cila tregon në mënyrën më të mirë se si mund të ketë një fillim të ri në jetën tuaj personale. Nëse jeni duke kërkuar për një person që do t’ju frymëzojë dhe do t’ju krijojë ndjenja të bukura, ka të ngjarë që do të ketë diçka të mrekullueshme afër ditëve të Hënës së re. E mira e këtij muaji është se Marsi kthehet në rrugëtimin e duhur në të njëjtën ditë dhe u jep fund vështirësive dhe veprimeve në prapaskenë që ekzistonin gjatë periudhës së mëparshme.

Më 22/11 hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit tregon se në fund të muajit vlen të përqendroheni në çështje që lidhen me sektorin financiar, si dhe gjithçka që lidhet me çështje të kaluara ose financiare.Dita e fundit e muajit pret Hënën e plotë / Eklipsin e Hënës në boshtin Binjakët-Shigjetari i cili mund të nxjerrë në sipërfaqe disa pasiguri.Sigurisht që kjo mund të jetë arsyeja për të vendosur më mirë zonat nga vijnë dhe eventualisht t’i lëmë pas.

Dashuria

Këtë muaj do të vini re se do të jetë më e lehtë për të zgjidhur disa çështje që ishin një ndikim për ju dhe partnerin tuaj muajin e kaluar, veçanërisht nëse këto çështje kishin të bënin me jetën e përditshme. Nëse jetoni nën të njëjtën çati me partnerin tuaj pas 4/11 duket se do të jetë më e lehtë të bëni “injeksione tonike” në jetën tuaj të përditshme me të, duke gjetur aktivitete të bukura që kërkojnë kohë minimale! Nëse jeni të lirë në 15/11 me Hënën e re në shenjën e Akrepit, është e mundur të takoni një person me të cilin do të hapni një kapitull të ri në jetën tuaj personale.

Kjo Hënë e re formon aspekte ndihmuese me shumë yjet që ekzistojnë në shenjën e Bricjapit (Jupiteri, Saturni, Plutoni), diçka që ndihmon në fillime të reja dhe të qëndrueshme. Ndërsa ditët e muajit kalojnë, duket se do të ketë më shumë mundësi për çështjet tuaja romantike, pasi disa ditë pas hyrjes së Afërditës në shenjën e Akrepit (21/11) mundësitë për njohje të reja, marrëdhënie të reja dhe ndryshimi i tij klima në jetën tuaj personale për mirë, filloni të rriteni! Pavarësisht nëse jeni beqar apo tashmë jeni në një lidhje, duket se dhjetë ditët e fundit të muajit do të jenë shumë të mira për t’u afruar me atë që dëshironi.

Puna dhe Ekonomia

Çdo gjë që lidhet me punën do të jetë në qendër të interesit tuaj të paktën gjatë dy javëve të para të muajit dhe duket se pas 4/11 me rrugëtimin e duhur të Mërkurit në shenjën e Peshores, do të jetë shumë më e lehtë për të zgjidhur disa çështje që u paraqitën disa vështirësi në të kaluarën. Komunikimi me njerëzit në mjedisin tuaj të punës do të jetë jashtëzakonisht i dobishëm, kështu që përfitoni nga rrethanat që do të ekzistojnë për të mbyllur çështjet e punës.

Me hyrjen e Mërkurit në shenjën e Akrepit më 11/11, e Hënës së re që do të ndodhë dhe asaj të Akrepit më 15/11 por edhe e Afërditës do të hyjë në të njëjtën shenjë më 21/11, duket se marrëdhëniet e biznesit dhe bashkëpunimet tuaja do të jenë një çështje që do t’ju pushtojë shumë. Një propozim për një bashkëpunim të ri është një skenar i mundshëm pasi njohjet e reja profesionale shfaqen në plan të parë. Në fakt, nuk përjashtohet që mund të ketë një lajm pozitiv në punën që jeni tashmë në të, ose diçka që do t’ju ofrojë një shpërblim për përpjekjen dhe mundin tuaj. Nga fundi i muajit për shkak të eklipsit të Hënës që do të ndodhë, përpiquni të shmangni vendimet përfundimtare, pasi emocionet e forta mund t’ju çojnë në veprime të gabuara.

BINJAKËT MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Për Binjakët Nëntori është një muaj që mund të rikthejë disa gjendje emocionale nga e kaluara, pasi Mërkuri do të jetë akoma në shenjën e Peshores (nga 4/11 e në vazhdim në rrugëtimin e duhur).Më 11/11, me hyrjen e Mërkurit në shenjën e Akrepit, duket se interesi juaj zhvendoset nga jeta juaj romantike në çështje pune, si dhe në të gjitha këto detyrime që keni ndërmarrë.

Hëna e re që do të zhvillohet dhe që në shenjën e Akrepit më 15/11 krijon kushtet e duhura për të hedhur një hap të ri në një çështje pune, për të ndryshuar jetën tuaj të përditshme për mirë dhe për të dëgjuar trupin tuaj! Tani është koha e duhur për të filluar një sport ose një aktivitet që do t’ju lehtësojë si fizikisht ashtu edhe emocionalisht. Në të njëjtën ditë me Hënën e re, Marsi kthehet në drejtimin e duhur në shenjën e Dashit, duke i dhënë një shtysë energjisë tuaj.

Më 22/11 Dielli kalon në shenjën e Shigjetarit dhe nga pozicioni i tij i ri sjell në plan të parë marrëdhëniet personale dhe bashkëpunimet. Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë më 30/11 në boshtin tuaj (Binjakët-Shigjetari) ju shtyn të përqendroheni në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale dhe të ndryshoni gjëra që nuk ju pëlqejnë në to, diçka që nuk do të jetë e lehtë, por do të jetë shumë e dobishme gjatë rrugës.

Dashuria

Dhjetë ditët e para të muajit duket se do të ketë shumë lajme në lidhje me çështjet personale dhe emocionale pasi qëndrimi i Mërkurit në shenjën e Peshores thekson këtë zonë. Një flirt i ri, një takim i ri dhe një njohje me një person që ju tërhoqi interesin, janë skenarë të mundshëm për fillimin e muajit. Nga 11/11 që Mërkuri do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe më pas do ta ndjekë atë në të njëjtën shenjë dhe Afërdita (21/11) tregon se gjysma e dytë e muajit do të ketë disa punë dhe detyrime që do t’ju çojnë të largoheni pak mbrapa jetën tuaj personale. Dashuria ka të ngjarë të ju gjejë në mjedisin tuaj të punës ose në një vend ku do të jeni për një punë. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, shmangni lënien e saj te “autopiloti”, diçka që mund të ndodhë në vorbullën e jetës së përditshme. Më 11/30 eklipsi i hënës që do të ndodhë në boshtin tuaj nxjerr në pah pikat e dobëta të marrëdhënieve personale dhe tregon se mbase ka ardhur koha për disa ndryshime.

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj duket se do të ketë çështje profesionale që do t’ju krijojnë një presion në rritje ndaj ju duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë menaxhimit të tyre. Hyrja e Mërkurit në shenjën e Akrepit më 11/11, ose Hëna e re që do të ndodhë në të njëjtën shenjë më 15/11 por edhe hyrja e Afërditës atje në 21/11, tregojnë në çdo mënyrë që Nëntori do të ketë shumë çështje pune dhe detyrimet e jetës së përditshme ndërsa nuk përjashtohet që të shfaqen edhe disa punë shtëpiake. Përqendrimi në atë që duhet të bëni do të jetë A dhe Z për t’i arritur ato dhe kjo është diçka që nuk duhet ta harroni. Nga fundi i muajit nuk përjashtohet që të ketë disa mosmarrëveshje në marrëdhëniet profesionale ose në një bashkëpunim dhe komunikimi juaj, si dhe aftësitë tuaja diplomatike do të ndihmojnë shumë në zgjidhjen e tyre.

GAFORRJA MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Për ju Gaforre, Nëntori është një muaj që do të përqendrojë interesin tuaj në jetën tuaj personale pasi do të vini re se do të ketë lëvizje në të, veçanërisht pas dhjetë ditëve të para të muajit. Më 4/11, Merkuri kthehet në rrugën e duhur në shenjën e Peshores, duke i dhënë fund një periudhe që kishte shumë introversion dhe diskutime që nuk çuan askund. Më 11/11, hyrja e Mërkurit në shenjën e Akrepit sjell lajme të cilat kanë të bëjnë me një person që është i interesuar për ju ose është e mundur të krijoni një flirt.

Më 15/11 Hëna e re që zhvillohet dhe ajo në Akrep mund të krijojë kushtet e duhura që një njohje e re të lulëzojë, ka shumë të ngjarë të ketë një dashuri të rrëmbyeshme që shumë shpejt do t’ju çojë në një marrëdhënie. Në të njëjtën ditë me Hënën e re, Marsi kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Dashit dhe ndihmon në zgjidhjen e çështjeve profesionale, të cilat kishin disa pengesa në të kaluarën. Më 11/22 klima ndryshon në mënyrë drastike ndërsa Dielli kalon në shenjën e Shigjetarit dhe zmadhon emocionet, ankesat, pasiguritë dhe pasionin! Më 30/11 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetari do të nxjerrë në pah disa pasiguri që mund të bazohen në disa supozime ekonomike

Dashuria

Ditët e para të muajit kanë nevojë për vëmendje në mënyrë që të mos ketë keqkuptime në jetën tuaj personale, pasi Mërkuri i kundërt do të ndikojë shumë në komunikim. Më 4/11 ai kthehet në rrugëtim e duhur në shenjën e Peshores dhe disa ditë më vonë (11/11) hyn në shenjën e Akrepit. Nga kjo shenjë do të krijojë një atmosferë shumë të mirë në çështjet romantike nëse jeni të lirë apo jeni tashmë në një marrëdhënie. Në kombinim me rrugëtimin e saktë të Marsit në shenjën e Dashit nga 15/11 dhe hyrjen e Afërditës në Akrep më 21/11, duket se nëntori do të ketë më shumë mundësi për zhvillimin e çështjeve romantike por edhe për njohjet e reja. Në fakt, është shumë e mundur nëse jeni të lirë të takoni një person i cili do të krijojë frymëzim që do të lartësojë ndjenjat tuaja!

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj ju duhet t’u jepni përparësi çështjeve që janë çështje profesionale të së kaluarës pasi ato duket se kanë një shkallë vështirësie deri më 15/11.Kushtojini vëmendje të veçantë komunikimit gjatë gjysmës së parë, pasi është e mundur të krijoni pengesa për shkak të keqkuptimeve ose keqkuptimeve në çështjet profesionale.Nëse keni të bëni me diçka që kërkon frymëzim dhe imagjinatë nga 15/11 e tutje, duket se do të keni disa ide, të cilat do të ndihmojnë sektorin profesional. Kushtojini vëmendje pjesës financiare të punëve profesionale në dhjetë ditët e fundit të muajit pasi hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 dhe eklipsi i Hënës që do të ndodhë më 30/11, mund të sjellë të dhëna të reja në sektorin financiar.

LUANI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Luanë, Nëntori është një muaj që do të krijojë kushte të favorshme në disa zona të cilat nga ana tjetër do të ndihmojnë shumë në zhvillimin e çështjeve, veçanërisht ato që shqetësojnë ju dhe njerëzit e afërt me ju. Nga 4/11 Merkuri do të jetë në rrugën e duhur në shenjën e Peshores duke dhënë “frymëmarrje” në komunikim dhe disa ditë më vonë në 11/11 do të hyjë në shenjën e Akrepit. Nga ky pozicion do të përqendroheni në çështje që kanë të bëjnë me shtëpinë tuaj, disa çështje familjare dhe është e mundur që të ketë disa diskutime me njerëz në familjen tuaj.

Hëna e re që do të zhvillohet dhe që në shenjën e Akrepit më 15/11 krijon kushte të favorshme për të përmirësuar jetën tuaj të përditshme ose me disa ndryshime kryesore në planin tuaj ditor ose me fillimin e një aktiviteti të ri. Në të njëjtën ditë, Marsi kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Dashit, duke i dhënë fund klimës “së luftës” që ekzistonte gjatë gjithë periudhës së mëparshme dhe mund të ketë krijuar tensione midis jush dhe njerëzve në mjedisin tuaj më të gjerë. Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 ju mbush me optimizëm pasi duket se sjell mundësi për jetën tuaj personale! Më 11/30 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetari, do t’ju bëjë të kuptoni rolin e rëndësishëm që luan në lëvizjen në të njëjtën gjatësi vale, ose me partnerin tuaj ose me njerëzit përreth jush.

Dashuria

Nëntori është një muaj që lëviz me dy shpejtësi pasi në dy javën e parë duket se do të jeni më të mbyllur në vetvete, diçka që nuk do të ndihmojë në zhvillimin e njohjeve të fundit dhe të reja, por në gjysmën e dytë duket se do të ketë një gjendje shpirtërore komunikimi. gjë që do t’ju ndihmojë të afroheni me njerëzit për të cilët jeni të interesuar të njiheni më mirë. Rrugëtimi i saktë i Marsit në shenjën e Dashit nga 15/11 do t’ju ndihmojë të sqaroni disa çështje që ishin ende në pritje dhe që kanë të bëjnë me sektorin romantik. Hyrja e Afërditës në shenjën e Akrepit më 21/11 tregon se disa sqarime mund të mos jenë aq të lehta, por ato do t’ju ndihmojnë të keni një pasqyrë të qartë të personave të veçantë. Nëse jeni tashmë në një lidhje duket se do të kaloni shumë kohë në shtëpi, me partnerin tuaj dhe kjo do t’ju ndihmojë të afroheni me të përmes diskutimeve dhe kontakteve aktuale që do të zhvillohen. Nëse jeni i lirë nga 22/11 me hyrjen e Diellit, shenjën e Shigjetarit por edhe me eklipsin që do të ndodhë në boshtin e Binjakëve-Shigjetarit më 30/11, duket se do të shfaqet një person i cili do të ndryshojë plotësisht botëkuptimin tuaj. për lidhje romantike!

Puna dhe Ekonomia

Mbyllja në vetvete që do të ekzistojë në fillim të muajit mund të ndikojë në disa çështje profesionale pasi do të krijojë një atmosferë të ftohtë në mjedisin tuaj profesional. Mundësitë duket se shfaqen në dy javët e dyta të nëntorit pasi rrugëtimi i saktë e Marsit në shenjën e Dashit në 15/11 do të luajë një rol të madh në energjinë tuaj por edhe në disponimin që ju duhet t’i qaseni çështjeve që lidhen me punën. Një çështje edukative, një udhëtim pune apo edhe një propozim biznesi në lidhje me jashtë duket se janë ëndrra që marrin formë përsëri ose – nëse ato ekzistonin tashmë në plan – tani duken më të realizueshme. Në fund të muajit me hyrjen e Diellit në shenjën e Shigjetarit dhe eklipsin e Hënës, duket se do të merrni vendime që do të ndikojnë në sektorin profesional në të ardhmen e afërt, ndaj duhet të keni kujdes që të mos jeni rezultat i impulsit.

VIRGJËRESHA MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Për ju VirgjëreshënNëntori është një muaj që do të kthejë vëmendjen tuaj në sektorin financiar pasi lëvizjet planetare që do të ndodhin gjatë tij, do t’ju shtyjnë të riformatoni buxhetin tuaj. Merkuri kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Peshores më 4/11, duke treguar se pengesat e periudhës së mëparshme, të cilat kishin të bënin me negociata financiare dhe marrëveshje, do t’i lënë vendin diskutimeve të frytshme. Më 11/11 hyrja e Mërkurit në shenjën e Akrepit sjell komunikim me njerëzit e afërt dhe tregon se muaji do të jetë shumë i hapur.

Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Akrepit më 15/11 ka kënd interesante dhe të dobishme që mund të krijojnë nga një marrëdhënie e re miqësore në një dashuri të re. Në anën pozitive të Hënës së re është kthimi i Marsit në drejtimin e duhur në shenjën e Dashit pasi ky kthim do të ndikojë pozitivisht në humorin tuaj! Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 shënon një periudhë krejtësisht të ndryshme nga ajo e mëparshme dhe nxjerr në pah çështje që kanë të bëjnë me familjen dhe shtëpinë. Më 30/11 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin e Binjakëve-Shigjetari mund t’ju vendosë në procesin e një ndryshimi në shtëpi dhe është e mundur të filloni të mendoni për mundësinë e një lëvizjeje.

Dashuria

Fakti që Merkuri do të jetë në rrugën e duhur nga 4/11 e tutje është diçka që do të ndihmojë shumë në komunikimin me njerëzit që ju interesojnë, pasi Hermes është gjithashtu sundimtari juaj. Nga 11/11 që do të kalojë në shenjën e Akrepit, duket se mund të sjellë njohje të reja përmes njerëzve që janë në mjedisin tuaj të ngushtë. Hyrja e Afërditës në të njëjtën shenjë në 21/11 krijon një humor të mirë dhe një flirt midis jush dhe një personi që ju e njihni mirë! Nëse jeni tashmë në një lidhje në dhjetë ditët e fundit të muajit, duhet të keni kujdes, pasi mund të ketë disa çështje që mund të krijojnë polemikë mes jush. Nëse jetoni me partnerin tuaj nën të njëjtën çati, është e mundur që idetë për një lëvizje të bien në tryezë ose nëse nuk jetoni së bashku, ka shumë të ngjarë që të ketë diskutime për një bashkëjetesë!

Puna dhe Ekonomia

Humori juaj i komunikimit që ndryshon për më mirë këtë muaj mund të sjellë zhvillime të këndshme edhe në çështjet profesionale. Merkuri kthehet në rrugëtimin e duhur më 4/11 dhe tregon se kontakti me njerëzit në mjedisin tuaj profesional do të bëhet me kushte më të mira, pasi nuk do të ketë keqkuptime dhe keqkuptime të periudhës së mëparshme. Takimet e biznesit, udhëtimet e punës dhe gjithçka që lidhet me punën do t’ju shqetësojë shumë deri më 20/11, në fakt duket se do të ketë ndryshime që do të jenë në avantazhin tuaj. Mbani informacione që do të arrijnë në veshët tuaj, por mos u besoni atyre njerëzve për të cilët nuk jeni të sigurt. Ajo që duhet të shikoni në nëntor në përgjithësi është rrjedhja e diskutimeve rreth çështjeve të punës.

PESHORJA MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Ju Peshore Nëntori është një muaj shumë më i qetë dhe më i arritshëm sesa Tetori dhe do t’ju japë mundësinë për të korrigjuar disa “tekste të gabuara” ose të marrëdhënieve ndërpersonale ose të çështjeve të biznesit që kanë lindur në të kaluarën. Nga 4/11 Merkuri do të jetë në rrugëtimin e duhur në shenjën tuaj të zodiakut, diçka që do të përmirësojë shumë komunikimin që do të keni me të tjerët. Tani nuk përjashtohet që diskutimet profesionale, të cilat kishin disa pengesa në të kaluarën, të zhbllokohen. Më 11/11, Merkuri hyn në shenjën e Akrepit dhe në të njëjtën kohë intensifikon dyshimin që do të ndikojë në gjendjen shpirtërore dhe sjelljen tuaj ndaj njerëzve të veçantë.

Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Akrepit në 15/11 “ndriçon” disa çështje që ju kishin shkaktuar shqetësime në periudhën e mëparshme, veçanërisht ato në lidhje me sektorin financiar. Në të njëjtën ditë, kthimi i Marsit në drejtimin e duhur në shenjën e Dashit tregon se do të ketë një atmosferë më të mirë midis jush dhe të tjerëve në një kontekst të përgjithshëm, pasi të tjerët nuk do të jenë aq hakmarrës ndaj jush si në të kaluarën. Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 krijon kushte edhe më të mira për të komunikuar me një person që ju intereson dhe për të forcuar marrëdhëniet tuaja me njerëzit që janë afër jush. Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetari më 30/11 ju vë në procesin e rishikimit të marrëdhënieve me njerëzit në mjedisin tuaj të menjëhershëm dhe më të gjerë.

Dashuria

Nëntori është një muaj që do të ketë mundësi për jetën tuaj personale, veçanërisht gjatë gjysmës së tij të parë, ku Mërkuri do të jetë në rrugëtimin e duhur dhe Afërdita do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut. Përfitoni nga rrethanat që do të paraqiten për t’u afruar me një person që është i interesuar për ju nëse jeni i lirë ose për të zgjidhur disa çështje që kanë lindur midis jush dhe partnerit tuaj, nëse jeni tashmë në një lidhje. Nga 15/11 e tutje, kur Marsi kthehet në rrugëtimin e duhur në shenjën e Dashit, duket se do të jetë më e lehtë për të kapërcyer disa pengesa që ekzistonin në çështjet emocionale gjatë periudhës së mëparshme. Hyrja e Afërditës në shenjën e Akrepit në 21/11 ju bën më të mbyllur në vetvete, por edhe më të sigurt për atë që kërkoni, diçka që do t’ju ndihmojë të bëni zgjedhjet e duhura dhe lëvizjet e duhura në fushën romantike. Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 tregon se do të afroheni nga njerëz që do të vijnë tek ju përmes njohjeve të zakonshme!

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj duket se do të përqendroheni më shumë te puna dhe gjithçka që lidhet me pjesën e saj financiare pasi shumë yjet që do të ekzistojnë në shenjën e Akrepit tregojnë shqetësim për çështjet financiare të marrëveshjeve të reja ose ekzistuese profesionale. Dhjetë ditët e para të muajit do të jenë më kërkuese sesa pjesa tjetër e muajit, pasi duket se mund të ketë disa diskutime që do të krijojnë një pamje tjetër për çështje specifike të biznesit. Nga 15/11, kur Marsi do të kthehet në drejtimin e duhur në shenjën e Dashit, do të ketë një atmosferë më të mirë në punë, diçka që do të ndihmojë si performancën tuaj, ashtu edhe komunikimin që do të keni me të tjerët.

AKREPI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Akrepa të dashur, Nëntori është një muaj kur do të ketë një yjëzim të shumtë në shenjën tuaj që duket se ju aktivizon si në çështjet profesionale ashtu edhe në ato personale. Më 4/11, Merkuri kthehet në vijën e duhur në shenjën e Peshores, duke krijuar një humor shumë të mirë në diskutime të cilat do të zhvillohen pa keqkuptime të periudhës së mëparshme. Nga 11/11, kur Mërkuri do të kalojë në shenjën tuaj të zodiakut, nuk përjashtohet që diskutimet dhe veprimet në prapaskenë që kishin ndodhur prapa skenave në periudhën e mëparshme të dilnin në pah. Tani duket se do të merrni një imazh më të mirë si të fytyrave ashtu edhe të situatave që dukeshin konfuze pak kohë më parë.

Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën tuaj të zodiakut në 15/11 ka kënde shumë ndihmëse të cilat tregojnë se ka njerëz përreth jush të gatshëm për t’ju ndihmuar në gjithçka që ju nevojitet. Mbështetja e njerëzve përreth jush do të jetë shumë e dobishme jo vetëm psikologjikisht por edhe praktikisht. Në të njëjtën ditë me Hënën e re, Marsi kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Dashit, diçka që do t’i japë një frymë sektorit financiar. Më 22/11 hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit sjell ide që mund të ndryshojnë për mirë në fitimet tuaja financiare.Një bonus pune ose disa të ardhura shtesë është një skenar i mundshëm për këtë muaj. Sigurisht që duhet të jeni shumë të kujdesshëm me menaxhimin e tyre, pasi Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë më 30/11 në boshtin Binjakët-Shigjetari tregon se disi në fund të muajit fondi do të jetë “varkë e barabartë, ujë i barabartë” .

Dashuria

Fakti që Merkuri kthehet në vijë të drejtë tek Peshorja më 4/11 krijon pritshmëri të mëdha për këtë muaj pasi duket se komunikimi do të luajë një rol të rëndësishëm në kontaktin tuaj me njerëzit për të cilët jeni të interesuar. Nga 11/11 kur Mërkuri do të kalojë në shenjën tuaj të zodiakut, duket se do të keni një bisedë ose me partnerin tuaj ose nëse jeni i lirë me një person për të cilin jeni të interesuar, i cili do t’ju zbulojë shumë dhe do t’ju ndihmojë të merrni ato vendimet e duhura. Me hyrjen e Afërditës në shenjën tuaj të zodiakut në 21/11, fillon një periudhë e re shpresëdhënëse për jetën tuaj personale, me një humor të ngritur dhe shumë mundësi. Nuk përjashtohet që mund të ketë një romancë të re ose një flirt të fortë! Nëse jeni tashmë në një lidhje, përpiquni të kaloni më shumë kohë me të dhe partnerin tuaj dhe është e sigurt që do të fitoni.

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj do të vini re se do të gjeni përsëri gjendje për të hequr qafe disa çështje profesionale të së kaluarës dhe nga mesi i muajit duket se do të ketë rrethana të tilla në mjedisin tuaj profesional, të cilat do të jenë shumë të favorshme për ju dhe për punën tuaj. Një rol të rëndësishëm në këtë do të luajë rrjedha korrekte e Mërkurit nga 4/11 por edhe rrjedha e drejtë e Marsit në 15/11 ku ata krijojnë përsëri një rregullsi e cila ishte zhdukur në periudhën e mëparshme. Komunikimi me kolegët tuaj, zgjidhja e çështjeve të biznesit që keni marrë së bashku, si dhe klima në punë do të jetë shumë më e mirë, diçka që mund të sjellë vetëm lajme pozitive.Me hyrjen e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11, është e mundur që të ketë një ndryshim pozitiv për ju në punë siç është ngritja në detyrë, një bonus ose njohja e përpjekjeve tuaja.

SHIGJETARI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Për Shigjetaret Nëntori është një muaj që do të ketë mundësi por gjithashtu do të ketë sfond të mjaftueshëm në çështjet që ju shqetësojnë dhe atje duhet të tregoni vëmendjen e nevojshme. Merkuri kthehet në rrugëtimin e duhur më 4/11 në shenjën e Peshores, diçka që do të ndihmojë në zgjidhjen e disa keqkuptimeve që ishin krijuar në të kaluarën në mjedisin tuaj miqësor. Tani gjithashtu duket se disa plane që lidhen me aktivitete në grup ose disa plane që keni pasur me miqtë tuaj do të zhbllokohen. Më 11/11, Merkuri do të hyjë në shenjën e Akrepit dhe do të përurojë një periudhë në të cilën disa gjëra do të ndodhin prapa skenave.

Më 15/11, një Hënë e re që do të zhvillohet gjithashtu në Akrep favorizon çështje që lidhen me marrëveshjet financiare dhe burimet tuaja në një kontekst të përgjithshëm. Nuk përjashtohet mundësia që të ketë disa diskutime në prapaskenë që do të shqetësojnë sektorin financiar. Në të njëjtën ditë me Hënën e re, Marsi kthehet në rrugë të drejtë në shenjën e Dashit, duke i dhënë fund një periudhe të gjatë, gjatë së cilës duket se kishte disa pengesa në planet tuaja. Më 22/11 Dielli kalon në shenjën tuaj të zodiakut, duke përuruar muajin e ditëlindjes tuaj dhe duke sjellë mundësi të jeni në qendër të interesit të të tjerëve! Më 11/30 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin tuaj (Binjakët-Shigjetari) ju shtyn drejt sqarimeve në lidhje me marrëdhëniet personale dhe bashkëpunimet. Mosmarrëveshjet që keni pasur me njerëz të veçantë në të kaluarën duket se luajnë një rol katalitik në mbylljen e disa qarqeve.

Dashuria

Rrugëtimi i drejtë i Merkurit nga 4/11 është një ngjarje shumë e favorshme pasi do të ndihmojë komunikimin me njerëzit për të cilët jeni të interesuar dhe komunikimin me partnerin tuaj. Përfitoni nga periudha deri në 20/11 kur Afërdita do të jetë në shenjën e Peshores, pasi duket se do t’ju ??afrojë me njerëz që do të kenë qëllime, ëndrra dhe ambicie të përbashkëta dhe në fakt njohja me një person specifik duket se bën ndryshim.

Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie mos harroni se gjëja më e rëndësishme që duhet të ekzistojë midis jush dhe partnerit tuaj është e zakonshme që unë dua pasi ato do të jenë “ngjitës” midis jush. Më 21/11, Afërdita hyn në shenjën e Akrepit dhe përuron një periudhë kur pjesa romantike do të fillojë të nxjerrë një ajër misterioz. Nuk përjashtohet mundësia që të lindin disa flirte që nuk do të jenë aq të qarta ose që mund të ketë diskutime në prapaskenë në lidhje me çështje emocionale, si dhe disa data sekrete! Nëse tashmë jeni në një lidhje, shmangni skenarin e mësipërm nëse nuk doni ta rrezikoni. Eklipsi i hënës që do të ndodhë në boshtin tuaj më 30/11 ju tregon se disa çështje emocionale kanë nevojë për vëmendjen tuaj.

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj duket se do të ketë një sfond në diskutimet profesionale dhe çështjet që lidhen me punën, diçka që duhet ta keni në mendje për të zgjidhur më mirë disa çështje që duket se kanë një shkallë të vështirësisë. Kthimi i Mërkurit në vijë të drejtë do të jetë veçanërisht i dobishëm për diskutime profesionale, por nga 11/11 e tutje, kur kalon në shenjën e Akrepit, duket se do të ketë disa diskutime në prapaskenë. Nëse përfshiheni në to duhet të jeni shumë të kujdesshëm, pasi nëse dalin në pah duket se do t’ju ??lënë të ekspozuar. Në çdo rast, ky muaj nuk është i dobishëm për “kurthet” në punë, pasi ka të ngjarë të ketë rrjedhje diskutimesh dhe sekretesh.

BRICJAPI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Bricjapë Nëntori është një muaj që ju fton të përqendroheni gjatë gjysmës së parë në çështjet familjare dhe gjatë gjysmës së dytë në marrëdhëniet me publikun! Nga 4/11 Merkuri do të jetë në vijë të drejtë në shenjën e Peshores, diçka që do të ndihmojë veçanërisht në zgjidhjen e çështjeve që shqetësojnë ose personat e familjes suaj ose çështjet e shtëpisë. Më 11/11 Merkuri do të lëvizë në shenjën e Akrepit dhe do të krijojë nevojën që ju të keni më shumë komunikim me njerëzit përreth jush. Tani fillon një periudhë e mirë si për kontaktet personale ashtu edhe për ato profesionale, pasi do të dilni fitimtarë prej tyre. Hëna e re që do të ndodhë dhe që në shenjën e Akrepit më 15/11 tregon se njerëzit që janë në mjedisin tuaj të ngushtë do të luajnë një rol të veçantë në punët që ju shqetësojnë.

Të afërmit, miqtë dhe të njohurit mbështesin vendimet tuaja dhe ndihmojnë në mënyrën e tyre. Në anën pozitive të Hënës së re është kthimi i Marsit në vijë të drejtë në shenjën e Dashit pasi tani disa çështje që kishin bllokuar periudhën e mëparshme do të dalin nga akulli. Sidomos nëse keni pasur në mendje një lëvizje ose një ndryshim në shtëpi dhe gjithçka po shfaqte probleme, përpiquni ta shihni përsëri në gjysmën e dytë të muajit, pasi periudha do të jetë shumë pozitive.Më 22/11/11, Dielli hyn në shenjën e Shigjetarit dhe ndriçon disa shqetësime, të cilat nuk duhet t’i lini të rriten.

Kjo do të arrihet nëse nuk e lini mendjen tuaj të futet në një rreth vicioz skenarësh negativë për çështje që ju shqetësojnë. Më 11/30 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetari nxjerr në sipërfaqe lodhjen fizike dhe emocionale të periudhës së mëparshme.

Dashuria

Ky muaj do të jetë shumë i dobishëm në zgjidhjen e disa keqkuptimeve në lidhje me çështje emocionale që mund të kenë lindur në tetor. Kthimi i Merkurit në rrugëtimin e drejtë nga 4/11 është një ngjarje shumë pozitive që do të përmirësojë gjendjen e komunikimit dhe atmosferën midis jush dhe partnerit tuaj ose-nëse jeni të lirë- ndaj një personi për të cilin jeni të interesuar. Hyrja e Mërkurit në shenjën e Akrepit më 11/11 dhe Hëna e re do të bëhet në të njëjtën shenjë më 15/11 por edhe hyrja e Afërditës në Akrep disa ditë më vonë (21/11) tregojnë se njerëzit përreth jush, në ambienti juaj i ngushtë, do të luajë një rol vendimtar në ngjarjet e jetës suaj romantike për periudhën tjetër.

Këshillat dhe mendimi i tyre për ato që ju shqetësojnë, do t’ju ndihmojë të merrni vendimet e duhura nëse jeni beqar apo tashmë në një lidhje. Në fakt, nëse jeni i lirë, është e mundur të takoni një person interesant përmes njohjeve të zakonshme! Nga fundi i muajit mund të ndiheni të lodhur nga jeta e përditshme dhe kjo është kur duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje jetës suaj personale, pasi kontakti me personin për të cilin jeni të interesuar do t’ju lehtësojë!

Puna dhe Ekonomia

Puna dhe gjithçka që lidhet me të duket se ju zënë shumë gjatë gjysmës së parë të muajit, por përveç çështjeve të biznesit, mund të ketë disa çështje familjare që kanë nevojë për rregullimin tuaj. Ju duhet të mbani ekuilibrin e nevojshëm midis këtyre dy fushave në mënyrë që të jeni në gjendje të përballoni njësoj mirë me të dyja!

Nga 15/11, kur Marsi do të kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Dashit, do të jetë më e lehtë të ndërmarrësh veprime për disa çështje dhe në fakt ky veprim do të jetë në drejtimin e duhur. Nuk përjashtohet mundësia që të bëni një propozim për të ndërmarrë një projekt të ri profesional ose të vëreni se tani është më lehtë të zbatoni disa ide që keni pasur dhe kanë të bëjnë me punën. Në çdo rast, duhet të shmangni veprimet impulsive, pasi ato janë të vetmet që mund të dëmtojnë çështjet profesionale.

UJORI MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Për ju Ujorë Nëntori është një muaj që do të sjellë mundësi për të zgjidhur çështje që lidhen me jetën tuaj personale dhe fushën romantike, por për ta bërë këtë duhet të keni sqaruar disa çështje të pazgjidhura që ekzistojnë në këtë kohë. Nga 4/11, kur Mërkuri është në vijë të drejtë në shenjën e Peshores, do të lehtësojë komunikimin, veçanërisht me njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë, të cilët në periudhën e mëparshme ishin larguar për shkak të disa keqkuptimeve.

Më 11/11, Merkuri kalon në shenjën e Akrepit dhe tregon se punët tuaja profesionale dhe çështjet që lidhen me punën në përgjithësi, do të jenë në qendër të vëmendjes për pjesën tjetër të muajit. Hëna e re që do të ndodhë dhe që në shenjën e Akrepit më 15/11 sjell mundësi për çështje që kanë të bëjnë me sektorin profesional, por që të ekzistojnë këto, duhet të keni sqaruar disa çështje të pazgjidhura në të.

Në të njëjtën ditë me Hënën e re, Marsi kthehet në vijë të drejtënë shenjën e Dashit, diçka që do të lehtësojë shumë udhëtimet, takimet, udhëtimet e biznesit dhe gjithçka që kishte pengesa në të kaluarën. Më 22/11/11, Dielli kalon në shenjën e Shigjetarit, duke krijuar socializim dhe nevojën për t’u kthyer te aktivitetet dhe njerëzit që janë “burime” gëzimi për ju.

Njerëzit në mjedisin tuaj miqësor do të luajnë rolin e tyre të rëndësishëm në disponimin tuaj drejt fundit të muajit. Më 30/11 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetari tregon se ka pastrime në çështjet konfuze romantike. Mendimi dhe kontributi i miqve tuaj të dashur dhe njerëzve në mjedisin tuaj miqësor do të luajë një rol të rëndësishëm në vendimet tuaja.

Dashuria

Fakti që Merkuri kthehet në rrugëtimin e drejtënë ditët e para të muajit është shumë pozitiv për të rifituar komunikimin e mirë me partnerin tuaj dhe për të zgjidhur keqkuptime të vogla dhe të mëdha që mund të jenë krijuar në periudhën e mëparshme.Më 15/11, Marsi kthehet në rrugën e duhur në shenjën e Dashit dhe mund të “rindezë” përsëri një romancë që ekzistonte në të kaluarën me një person që është afër jush, por për ndonjë arsye nuk kishte evoluar. Afërdita do të jetë në shenjën e Peshores deri në 20/11, diçka që do të favorizojë situatat romantike si dhe njohjet e reja.

Nëse jeni i lirë, duket se do të takoni një person përmes njohjeve të zakonshme ose përmes njerëzve që janë në mjedisin tuaj më të gjerë. Nëse tashmë jeni në një lidhje pas 20/11 me hyrjen e Afërditës në shenjën e Akrepit, duket se do të përqendroheni më shumë në imazhin shoqëror të marrëdhënies dhe është e mundur të filloni të mendoni për hapin tjetër. Eklipsi i hënës që do të ndodhë më 30/11 në boshtin Binjakët-Shigjetari do të tregojë rrjedhën e një romance romantike.

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj, puna do të jetë një përparësi për ju pasi yjëzimi i shumtë që do të ekzistojë në shenjën e Akrepit tregon se do të përqendroheni në njohjen shoqërore dhe imazhin që i jepni mjedisit tuaj profesional. Nga 11/11 kur Merkuri hyn tek Akrepi, do të fillojë një periudhë e përshtatshme, në mënyrë që të bëni disa lëvizje në një nivel profesional, të cilat do t’ju ndihmojnë ose të rrisni punën tuaj ose të tregoni aftësitë tuaja.

Njohja profesionale është një skenar i mundshëm sidomos pas 15/11 që Marsi do të jetë në vijë të drejtë në shenjën e Dashit dhe do të ndihmojë aksionin tuaj. Dhjetë ditët e fundit të muajit duket se mbajnë surpriza pozitive për ju, pasi prania e Afërditës në shenjën e Akrepit tregon se po fillon një periudhë shumë e mirë për sektorin profesional.Kjo periudhë duket se ka mundësi për të rritur njohjen tuaj profesionale dhe ndoshta fitimet tuaja financiare.

PESHQIT MUJOR

01/11/2020 TO 30/11/2020

Peshq të dashur Nëntori është një muaj që do të ketë mundësi për të forcuar marrëdhënien tuaj me njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë, për të zgjidhur disa keqkuptime të së kaluarës por edhe për t’u përqëndruar në çështjet e dijes, informacionit dhe edukimit në përgjithësi. Nga 4/11 Merkuri do të jetë në rrugë të drejtë në shenjën e Peshores dhe menjëherë pas 11/11 do të zhvendoset në shenjën e Akrepit duke treguar mundësi për të zgjidhur disa keqkuptime me njerëzit përreth jush. Nëse jeni duke studiuar ose nëse keni disa provime arsimore gjatë kësaj periudhe, duket se do të jetë shumë e dobishme të riktheheni në një program dhe ta fitoni atë.

Hëna e re do të zhvillohet në shenjën e Akrepit më 15/11, duket se do t’ju vërë në procesin e të menduarit për një hap të ri që ka të bëjë ose jashtë vendit ose arsimit. Në anën pozitive të Hënës së re është se atë ditë Marsi kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Dashit, diçka që do të japë “frymë” në sektorin financiar.

Më 11/22, Dielli hyn në shenjën e Shigjetarit dhe tregon se në dhjetë ditët e fundit të muajit mund të ketë lëvizje të fortë në çështjet profesionale. Duhet të mbani mend se “asnjë e keqe nuk ka të mirë të pastër”, pasi kjo lëvizje mund t’ju japë mundësinë të tregoni aftësitë tuaja duke ndërmarrë një projekt të vështirë profesional. Më 30/11 Hëna e plotë / Eklipsi i Hënës që do të ndodhë në boshtin Binjakët-Shigjetar sjell në plan të parë çështje që lidhen me fushën karrierë-familje dhe ju shtyn drejt hapave dhe vendimeve të reja.

Dashuria

Fakti që Mërkuri do të jetë në vijë të drejtënga 4/11 në shenjën e Peshores dhe më pas në 11/11 do të kalojë te Akrepi është diçka që do të lehtësojë shumë komunikimin që do të keni me një person për të cilin jeni të interesuar. Në fillim të muajit do të keni mundësinë t’i afroheni përsëri një personi që e kishit larguar nga periudha e mëparshme dhe në fakt është e mundur të bëni një njohje të re përmes njerëzve që janë në mjedisin tuaj më të gjerë. Hëna e re që do të zhvillohet në 15/11 në Akrep ndihmon në fillimet e reja që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale.

Hyrja e Afërditës në shenjën e Akrepit më 21/11 tregon se periudha tjetër do të ketë emocione të forta dhe pasion të veçantë qoftë të lirë, apo jeni tashmë në një lidhje. Në rast se e keni gjetur tashmë partnerin tuaj, përpiquni të investoni kohë në marrëdhënien tuaj dhe mos e lini autopilotin. Në fund të muajit duket se do të ketë diskutime në lidhje me një bashkëjetesë ose-nëse tashmë jetoni nën të njëjtën çati me partnerin tuaj- për një rinovim të hapësirës tuaj!

Puna dhe Ekonomia

Aftësitë tuaja të komunikimit do të ndihmojnë shumë në çështjet që lidhen me punën për këtë muaj dhe kjo është diçka që nuk duhet ta harroni. Komunikimi do të jetë shumë i dobishëm sidomos nga 11/11 e tutje pasi prania e Mërkurit në shenjën e ujit të Akrepit, do t’ju ndihmojë të dëgjoni të tjerët dhe të tjerët t’ju dëgjojnë. Mundohuni të ndërtoni ura për pajtim me disa njerëz nga të cilët jeni larguar kohët e fundit dhe janë në mjedisin tuaj profesional.

Dhjetë ditët e fundit të muajit me hyrjen e Diellit në shenjën e Shigjetarit por edhe me eklipsin që do të ndodhë në boshtin e Binjakëve-Shigjetarit, mund të ketë një ndryshim në “rrugëtimin e lundrimit” në një çështje profesionale. Ka mundësi të filloni të mendoni për ndryshime edhe më të thella, por do të ishte mirë të mos nxitoni për të marrë një vendim që duket se është i rrezikshëm.

10 Comments

10 Comments

  1. Pingback: rent a scooter in honolulu

  2. Pingback: DevOps companies

  3. Pingback: Runtz

  4. Pingback: eureka carts

  5. Pingback: putas

  6. Pingback: sbo

  7. Pingback: สล็อตวอเลท ไม่มีขั้นต่ำ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Uncategorized

Horoskopi i datës 26 Tetor 2022 nga Christine Haas

Published

on

Dashi

Sot Hëna do privilegjojë miqësinë dhe jetën familjare për ju. Do qëndroni më shumë kohë me ta, do argëtoheni dhe do mbusheni me oksigjen. Nëse keni një lidhje partneri juaj do ndërmarrë disa iniciativa për të mirën e lidhjes tuaj dhe ju nuk duhet absolutisht t’ia ndalni hovin. Lëreni atë t’iu udhëheqë dhe nuk do pendoheni. Ju beqarët do njiheni papritur me persona joshës dhe inteligjentë. Nëse pranoni të vazhdoni njohjen keni për të bërë zgjedhjen e duhur. Në punë do arrini të realizoni gjithcka që keni në mendje dhe do ndiheni të përmbushur. Sektori i financave do marrë bekimin e yjeve.

Demi

Ndërlidhni imagjinatën me energjinë dhe asgjë nuk do ju rezistojë dot gjatë kësaj dite. Gjërat kanë për t’iu ecur mirë kudo, por në punë do shkëlqeni edhe më shumë. Nëse jeni në një lidhje do ju lindin plot ide si ta bëni çdo çast edhe më të bukur. Do filloni të bëni plane e mund të mendoni edhe për sakrifica që gjithçka të jetë sa më e bukur. Ju beqarët do afroheni edhe me shume më një person të rrethit shoqëror. Marsi dhe Plutoni do jenë planetët që do ju mbështesin më së shumti në punë. Do keni ide inovative, do jeni këmbëngulës dhe do keni gjithë arritjet e shumë dëshiruara. Në planin financiar maturia nuk do ju lejojë të gaboni.

Binjaket

Ide të reja do lindin sot dhe arrini ta bëni ditën akoma më të bukur. As intuita nuk do ju lejojë të gaboni. Nëse jeni në një lidhje dhe keni gjëra për t’i thënë partnerit apo kritika për t’i bërë gjeni momentin dhe fjalët e duhura. Nëse nuk tregoheni të matur gjithçka do shpërtheje si vullkan dhe nuk do e merrni veten lehtësisht. Ju beqarët do favorizoheni mjaft nga yjet dhe gjërat do ju ecin fiks ashtu si i kishit ëndërruar. Në punë do iu jepen detyra të reja të cilat do ju shtojnë stresin ama edhe do ju kënaqin. Quajeni vlerësim atë që do bëjnë shefat. Shpenzimet me zor do arrini t’i kontrolloni dhe mund t’iu dalë ndonjë problem i vogël.

Gaforrja

Marsi do ju ndihmojë të keni edhe më shumë sukses dhe arritje sot. Do e keni edhe më të lehtë t’i shprehni pikëpamjet tuaja. Nëse jeni në një partneri do ju mbajë në pëllëmbë të dorës. Mirëqenia dhe lumturia juaj do jenë mbi gjithçka për të. Nuk do mungojnë as çastet romantike që do ju bëjnë të ndiheni vërtet si në ëndërr. Nuk do keni çfarë të kërkoni më tepër. Ju beqarët do jeni më të favorizuar se disa ditë më parë dhe do realizoni njohje të reja në ambientet më pak të imagjinuara. Në punë do e fitoni “luftën” pa luftuar aspak. Kjo është zotësia juaj kështu që bravo ju qoftë. Edhe financat do jene të mira. Të gjitha sakrificat e bëra do japin frytet e veta.

Luani

Sot do jeni në humor të shkëlqyer dhe të gatshëm për të bërë edhe gjëra të veçanta. Në disa fusha do arrini suksesin e shumëpritur. Ju qe keni një lidhje do jeni pafund bashkëpunues me partnerin dhe do bini dakord për të provuar diçka të re që mund t’ua zbukurojë jetën. Për ju beqarët zemra do flasë sot dhe do ju drejtojë të hidhni hapat e duhura. Dëgjojeni atë sepse nuk do ju zhgënjejë. Në punë të gjithë do kërkojnë këshilla nga ju sepse jeni më të vërtetë të zotët. Shfrytëzojini arritjet për të kërkuar më shumë nga shefat. Sektori i financave nuk do jetë problematik kështu që mund të vazhdoni t’i kryeni shpenzimet.

Virgjeresha

Sot do e shihni jetën me pozitivizëm dhe në fakt do bëni shumë mirë. Optimizmi dhe buzëqeshja do ju ndihmojnë të kaloni pa problem edhe momentet e vështira. Nëse jeni në një lidhje do bëni gjithçka që do mundeni për të ulur tensionin në çift dhe për t’u sqaruar qetësisht me partnerin. Po ruajtët heshtjen dhe po hapët rrugë do e shihni se deri ne mbrëmje çdo gjë do normalizohet. Ju beqarët do jeni shumë të hapur për njohje të reja, do flisni me të gjithë pa dorashka dhe do tek dikush do bini më në sy. Mund të merrni edhe ndonjë ftesë në mbrëmje. Në punë do i bëni gjërat si duhet dhe nuk do keni surpriza. Në planin financiar tregohuni më të vëmendshëm dhe mos e lëshoni dorën me shpenzimet.

Peshorja

Puna dhe problemet në punë do jenë shqetësimet më të mëdha gjatë kësaj dite, por gjithsesi ju nuk do e lëshoni veten. Nëse jeni në një lidhje mundohuni vetëm të mbani larg rutinën sepse ashtu gjithçka mund të zgjidhet shpejt. Mbrëmja do jetë shumë më e ngrohtë se më parë. Ju beqarët duhet të largoni komplekset dhe të mos kërkoni perfeksionin pasi jo vetëm që nuk do arrini asgjë, por mundet edhe të mërziteni më shumë. Në punë gjërat do ju ecin keq e më keq. Mundohuni që financat të paktën t’i mbani të stabilizuara sepse po u dobësuan edhe ato do ndiheni tërësisht të rrënuar.

Akrepi

Sot do fitoni më shumë autonomi dhe besim kështu që nuk do hezitoni të ndiqni intuitën e të hidhni hapa. Nëse jeni në një lidhje lëreni zemrën të flasë dhe keni për ta parë se ajo do iu udhëheqë drejt rrugës së duhur. Pak fantazi me shumë në mbrëmje do ju bëjë mirë dhe do e ndezë situatën. Ju beqarët do keni veçse mundësi për takime kalimtare dhe mundësi për aventura. Në punë do ju dyfishohet ngarkesa, por nuk do e lëshoni aspak veten. Me guxim dhe këmbëngulje keni për t’ia dalë. Në planin financiar bëjini me kujdes llogaritë nëse nuk doni të papritura.

Shigjetari

Sot do i vini vetes qëllim për të ecur përpara dhe nuk do ndaleni për asnjë lloj arsyeje. Shokët e vjetër do i keni mbështetje shumë të madhe. Nëse jeni në një lidhje do jeni të gatshshëm të bashkëpunoni dhe të bëni tolerime për të mirën e përbashkët. Kritikat e partnerit mos i merrni fare për keq. Ju beqarët nuk do e realizoni dot sot takimin e jetës tuaj. Do jeni të stresuar dhe aspak ne humor për ta kërkuar dashurinë. Në unë do provoni një fushë të re që më parë nuk kishit guxuar dhe do zbuloni se keni më shumë aftësi nga sa mendonit. Në planin financiar intuita nuk ka për t’iu çuar në rrugë të gabuar.

Bricjapi

Sot do keni ide të shkëlqyera se si të realizoni disa nga objektivat tuaja. Nga ana tjetër nuk do ju mungojë as durimi. Nëse jeni në një lidhje mëngjesi do jete paska i trazuar dhe me ndonjë debat, por pas mesditës gjithçka do qartësisht dhe zemra juaj do ndihet mirë. Për beqarët ka për të qenë një ditë shumë e bukur e mbushur me entuziazëm. Ndonjëherë gjërat më të bukura ndodhin atëherë kur nuk i parashikon. Sektori profesional do jetë i shkëlqyer. Jo vetëm që do ecni para me ritme të shpejta, por do ju dëgjohet edhe fjala. Edhe pse financat do jenë të mira nuk duhet të shpenzoni pa u menduar.

Ujori

Venusi do vazhdoje të kujdeset ende për ju gjatë kësaj dite. Do kaloni momente të bukura, do ndiheni të pavarur dhe do shpreheni lirshëm për ato që mendoni. Nëse jeni në një lidhje duhet të gjeni sa më shumë kohë për ta kaluar me partnerin pasi ai vërtet do ketë nevojë për ju. Së bashku mund të zgjidhni edhe dilemat, por do mund ta kaloni edhe çaste të ngrohta. Ju beqarët duhet të jeni sa më të hapur për takime sepse kjo mund të jetë dita juaj. Në punë tregohuni të arsyeshëm dhe mundohuni të përshtateni edhe me kolegët edhe me projektet e reja. Buxhetin do e keni më shumë prioritet.

Peshqit

Ditë sharmante do jete kjo e sotmja për ju dhe buzëqeshja nuk do ju largohet nga fytyra. Nëse jeni në një lidhje do kaloni orë të këndshme pranë atij që dashuroni. Nuk do mungojnë nga të dyja palët komplimentet, fjalët e ëmbla dhe gjestet romantike. Gjithçka do jetë në perfeksion. Për ju beqarët dashuria do fillojë me një shoqëri kështu që tregohuni sa më të hapur për njohjet e reja. Në punë vërtet do jeni të ngarkuar, por përkujdesi dhe përgjegjshmëria nuk do ju çoje në rrugë të gabuar. Organizimi gjithashtu do jetë një pikë e fortë. Në planin financiar mund të keni disa vështirësi të vogla, por sidoqoftë gjendja nuk do jetë alarmante.

Continue Reading

Uncategorized

Horoskopi i datës 25 Tetor / Shenjat më me fat gjatë kësaj dite

Published

on

Dashi

Plutoni do ju detyrojë të ndryshoni disa zakone gjatë kësaj ditë në thuajse të gjitha fushat. Do bëheni edhe më ambiciozë nga më parë. Nëse jeni në një lidhje duhet sa më parë të hiqni dorë nga kokëfortësia sepse përndryshe keni për të pasur probleme serioze. Vetëm kështu mund të kaloni një mbrëmje të këndshme. Ju beqarët do joshni edhe pa dashur vetë, por nuk do jeni gati të filloni një marrëdhënia. Në punë, personaliteti i fortë do ju ndihmojë të zgjidhni disa probleme të hershme. Me më shumë reflektim dhe reagim të kujdesshëm keni për të arritur majat. Edhe financat do jenë më të mira.

Demi

Bashkëpunimi i Diellit me Hënën do bëjë që jeta juaj të jetë e mrekullueshme sot. Do jeni magnetikë, të përshtatshëm dhe optimistë. Nëse keni një lidhje ka mundësi të bini dakord për gjithçka dhe mund të merrni edhe vendimet e duhura. Nuk do ketë aspak re në qiellin tuaj të dashurisë. Ju beqarët do jeni plot sharm dhe do arrini të bëni për vete cilindo person që do ia vini syrin. Dita do përfundoje ashtu si e keni ëndërruar gjithmonë. Në punë do keni edhe më shumë sukses nga sa kishit menduar. Nuk do keni druajtje as për të shprehur idetë tuaja. Financat fatmirësisht do fillojnë të normalizohen pas periudhës shumë të vështirë.

Binjaket

Mërkuri do ju bëjë të mos reflektoni gjatë kësaj dite dhe nuk do arrini t’i kuptoni gabimet qe do bëni. Kokëfortësia shpesh ju ka çuar në rrugë të gabuar. Ju të dashuruarit do kërkoni ta kontrolloni atë që keni në krah dhe nuk do arrini dot të keni një marrëdhënie të qetë. Gabimet do jenë të vazhdueshme. Ju beqarët nga ana tjetër do keni disa komplekse që do ju pengojnë të afroheni me ata që ju pëlqejnë. Në punë gjërat nuk do ju ecin sipas planeve. As me kolegët nuk do arrini dot të merreni vesh dhe të gjithë do ju braktisin. Shpenzimet do i kryeni pa menduar aspak kështu që ato do dobësohen.

Gaforrja

Ideja për të ndryshuar drejtim sot do bëhet edhe më ë fortë. Marsi do ju bëjë të reflektoni më gjatë para se të hidhni hapa. Nëse jeni në një lidhje mbyllja në vetvete për disa momente për te reflektuar për hapat që do hidhni do ju bëjë shumë mirë. Në fund të ditës priten surprizat më të mëdha. Për ju beqarët dita nuk ka për të qenë ekzaktësisht si e keni dëshiruar, por gjithsesi nuk do jetë aspak e keqe. Nëse jeni në kërkim të një pune prej kohësh sot më në fund do arrini ta gjeni atë. Nëse e keni një të tillë zhvillimet kanë për të qenë pozitive. Shpenzime mund të kryeni, por vetëm me llogari.

Luani

Sot do i shprehni akoma më shumë ndjenjat dhe do mundoheni t’i bëni ata që keni pranë të ndihen më mirë. Ju të dashuruarit nuk do ndaleni së bëri surpriza për partnerin dhe ai do ju dashuroje me më shumë pasion. Çdo çast pranë tij do jetë si në një ëndërr të bukur. Në mbrëmje mund t’iu ndodhë edhe diçka që as e kishit imagjinuar të ndodhte kaq shpejt. Zemra do rrahë si asnjëherë më parë. Ju beqarët nuk do e keni prioritet ndryshimin e statusit, por çdo gjë do ju ndodhë si me magji. Në punë ndryshime do ketë, por të gjitha do jenë në favorin tuaj. Financat do kalojnë një periudhe goxha të vështirë.

Virgjeresha

Hënën do e keni kundërshtare sot. Gjërat nuk do ju ecin si duhet dhe shpesh do jeni të mërzitur. Nëse keni një lidhje duhet t’i jepni besim të plotë partnerit dhe jo të dyshoni tek ai. Vetëm kështu marrëdhënia juaj do stabilizohet dhe do mund të dashuroheni të qetë. Ju beqarët mund të ndesheni në rrugë me persona që do ju tërheqin, por nuk do jeni asnjë mundësi për të realizuar takime vetëm për vetëm me ta. Në punë do ju duket sikur nuk do kontrolloni dot asgjë dhe do shpërqendroheni plotësisht. Edhe financat mund të dobësohen për shkak të shpenzimeve impulsive që do kryeni.

Peshorja

Kjo ditë do jetë pozitive për ju dhe do ndiheni të përmbushur. Nëse keni një lidhje do bashkëpunoni në çdo moment, do shkëmbeni çdo ide me partnerin dhe do realizoni disa nga qëllimet tuaja. Do ndiheni mirë si fizikisht ashtu edhe mendërisht. Nëse jeni ende beqarë nuk duhet t’i lini asgjë rastësisë, por duhet të mendoheni dhe të veproni me plan. Mundësitë nuk do mungojnë gjatë kësaj dite. Në punë do bëni mirë të ndryshoni strategjitë e të vepruarit që të arrini sa më parë në objektivat finale. Shpenzimet do i kryeni me shumë përkujdes kështu që gjendja e financave do mbetet e kënaqshme.

Akrepi

Sot duhet të jeni më të vëmendshëm për gjithçka nëse nuk doni t’iu dalin të papritura të pakëndshme. Nëse jeni në një lidhje komunikimi do jetë shumë i rëndësishëm për të zgjidhur edhe problemet më të mëdha të mbetura pezull prej kohësh. Mirë është që të tregoheni edhe më të dashur me partnerin dhe të favorizoni jetën intime. Nëse jeni beqarë do filloni të ndieni për një koleg pune, por ngaqë nuk keni shumë muhabet me të nuk do i pranoni ndjenjat. Në punë përgatituni për ndryshime të mëdha. Financat do kenë përmirësime të dukshme nga disa ditë më parë.

Shigjetari

Duke u kujdesur më shumë për të tjerët ka rrezik ta lini pas dore jetën tuaj dhe gjërat mund të përkeqësohen. Merrni masa sa pa qenë vonë. Nëse keni një lidhje mos kërkoni gjëra të pamundura nga partneri dhe mos u hiqni si perfeksionistë sepse nuk jeni. Po nuk i pranuat gabimet dhe po nuk u kthyet në realitet keni për të pasur probleme shumë serioze. Ju beqarët duhet të pranoni të dilni në mbrëmje me miqtë sepse mundet edhe t’iu shfaqen persona interesantë. Në punë mundohuni të përqendroheni në një drejtim sepse po u morët me shume gjëra njëherësh nuk do arrini asgjë. Buxheti do mbetet po njësoj.

Bricjapi

Do ndiheni të frustruar gjatë kësaj dite dhe nuk do dini çfarë hapash të bëni sidomos ne planin profesional. Nëse jeni në një lidhje flisni sa më qartë me partnerin, paraqitjani kërkesat dhe më pas prisni përgjigjet e tij. Qëndroni përherë të hapur për dialog sepse vetëm ashtu mund të zgjidhen edhe problemet. Nëse jeni beqarë do iu bëhen propozime dhe do iu jepen sugjerime, por nuk do dini çfarë hapash të hidhni. Në punë për fat të keq nuk do merrni ato që keni pritur dhe në shume momente do ju duket sikur i gjithë mundi ju ka ikur kot. Në planin financiar do ndikoheni shumë nga të tjerët dhe mund të bëni gabime.

Ujori

Sot do revoltoheni për disa gjëra dhe mund të filloni një luftë të ashpër me disa persona. Përgatituni për të luftuar fort për të mbrojtur idetë tuaja. Nëse jeni në një lidhje e pamundur t’iu shpëtoni debateve dhe problemeve. Mos bëni gabim të kërkoni më shumë liri e pavarësi sepse do pendoheni përgjithmonë. Ju beqarët do jeni shumë të pamatur dhe do ja shprehni pa dorashka ndjenjat dikujt që jeton larg jush. Prisni deri ne fund të ditës sepse mund të vijnë edhe përgjigjet. Në punë do ju dalin pengesa të njëpasnjëshme dhe nuk do ndiheni të qetë. Në planin financiar po nuk ju ndihmuan do rrënoheni komplet.

Peshqit

Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë gjatë kësaj ditë dhe nuk do bëni aspak kujdes me fjalët para se t’i thoni. Nëse jeni në një lidhje nuk duhet të bëni çdo gjë si do ju thotë partneri, por të paktën dëgjojeni kur ju flet dhe mos i dilni kundër. Po folët hapur me të do arrini të zgjidhni edhe disa hatërmbetje e do i kuptoni disa gabime. Ju beqarët do jeni shumë pak fat në dashuri dhe për fat të keq nuk do e gjeni personin e ëndrrave. Në punë ka për të qenë një dite mjaft intensive. Do jeni goxha të ngarkuar dhe ndonjëherë nuk do bëni kujdes me hapat. Në planin financiar vetëm po bëtë ekonomi gjendja mund t’iu stabilizohet.

Continue Reading

Uncategorized

Shume SUKSES dhe shume FAT te mire per keto 6 shenja/Astrologia Meri Shehu jep parashikimin

Published

on

Dashi

Shume sukses dhe shume fat

Hëna do ju bëjë të reflektoni më shumë gjatë kësaj jave për nevojat, frikërat dhe punët që doni të mbaroni. Nëse keni një lidhje Saturni do ndikojë pozitivisht në jetën tuaj. Për çdo gjë do merreni vesh me partnerin tuaj dhe nuk do ju dalin aspak të papritura të pakëndshme. Edhe nëse keni pasur mosmarrëveshje do jeni më të qetë. Sipas Dritare.net, ju beqarët do dashuroheni kokë e këmbë me dikë dhe nuk do i ndaheni asnjë moment derisa ta tërhiqni pas vetes. Në planin financiar nuk do keni kurrfarë problemi. Yjet do përkujdesen për ju në çdo moment. Shëndeti nuk do ketë shqetësime të mëdha, madje edhe nëse keni pasur probleme të ndryshe do ndihen shumë herë më të qetë. Saturni dhe Jupiteri do bëhen bashkë në planin profesional dhe do ju çojnë në drejtimin e duhur.

Demi

Shume sukses dhe shume fat

Këtë jave do keni më shumë nevojë për siguri për të ecur përpara. Jo të gjitha ditët do jene të lehta për t’u kaluar. Nëse keni një lidhje mos lejoni rutinën t’iu pushtojë sepse do mërziteni, do grindeni me partnerin dhe asgjë e mirë nuk do ju ndodhë. Për ju beqarët Marsi do krijojë mundësi të njëpasnjëshme për takime. Jeta juaj mund të ndryshoje njëherë e përgjithmonë. Ditët më me fat do jenë ato në fundjavë. Buxhetin nuk do e mbani dot nën kontroll prandaj situata mund të vijë duke u përkeqësuar gjithnjë e më shumë. Shëndeti mund të jetë delikat ditët e para, ndërkohë që pas të mërkurës situata do ndryshoje për mirë. Në punë nuk duhet të dekurajoheni nga problemet që do ju dalin sepse me pak përpjekje gjithçka do kalojë.

Binjakët

Shume sukses dhe shume fat

Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë gjatë kësaj jave mundohuni të jeni sa më të hapur dhe të mos i maskoni qëllimet tuaja. Ju të dashuruarit duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Partneri nuk do jetë dakord me çdo gjë që ju do dëshironi të bëni dhe kjo mund të sjelle debate. Sido që të vijnë punët, mos bëni asgjë që atij nuk i pëlqen nëse doni që lidhja juaj të vazhdojë. Ju beqarët duhet të shihni rreth e rrotull kudo që të shkoni sepse personat interesantë mund të shfaqen papritur. Në planin financiar asgjë nuk do shkojë si ju keni menduar. Problemet do jene të mëdha dhe të njëpasnjëshme. Për fat të mirë shëndeti do jetë më i qëndrueshëm. Nuk do keni shqetësime serioze. Në punë do jeni të fiksuar edhe pas detajeve më të vogla. Suksesi këtë javë do jetë i garantuar.

Gaforrja

Shume sukses dhe shume fat

Merrini gjërat me qetësi këtë javë dhe merrni iniciativa. Ju të dashuruarit, të nxitur nga Merkuri, do keni kurajën të flisni edhe për tema delikate me atë që keni në krah. Do ndiheni shumë më të qetë pasi të keni sqaruar gjithçka. Lidhja do konsolidohet edhe më tepër. Ju beqarët duhet të prisni edhe pak kohë për të pasur ndryshimet e mëdha që keni ëndërruar. Në planin financiar nuk pritet të keni as problemin më të vogël pasi së fundmi keni ditur t’i menaxhoni me përpikëri të ardhurat tuaja. Shëndeti duhet pasur më tepër nën kujdes. Shmangni duhanin, kafen dhe alkoolin. Në punë do i kaloni një e nga një të gjitha pengesat dhe do i arrini më në fund objektivat që i kishit vënë vetes.

Luani

Shume sukses dhe shume fat

Jave shumë e mirë do jetë kjo për ata të gjithë. Lëreni mënjanë egon dhe mundohuni t’i bëni gjërat sa më mirë. Bashkëpunimi në çift do jetë i fortë në çdo moment dhe dialogu do mbizotërojë. Do preferoni të qëndroni më tepër kohë pranë njeri-tjetrit. Ju beqarët do jeni mjaft joshës dhe do bëni për vete persona të shumte. Midis tyre mund të jetë edhe ai që do iu ofrojë një jetë të qetë dhe me momente të lumtura. Financat do i menaxhoni me shumë përkujdes dhe maturi prandaj gjendja do mbetet e mirë gjithë kohës. Shëndeti duhet pasur më tepër në vëmendje sidomos nëse vuani nga diabeti apo nga tensioni. Në punë do jeni mjaft ambiciozë dhe nuk do ndaleni derisa të arrini majat.

Virgjëresha

Shume sukses dhe shume fat

Nëse nuk tregoheni tolerantë dhe të duruar kjo javë do jetë shumë e vështirë. Për ju çiftet do jetë periudhë pak e zymtë. Mund të thuhet se do jetë një “lufte e ftohte” dhe ju do vuani. Lëreni pas krenarinë dhe bëjeni ju hapin e parë për të rregulluar gjërat. Për ju beqarët pritet të filloje një lidhje e fortë dhe e këndshme. Dielli do ju bëjë të keni shumë etje për të bërë shpenzime dhe për të fituar para. Kujdes me hapat që do hidhni. Për sa i përket shëndetit do keni disa probleme me gjumin. Merrni masat e duhura, por mos e teproni me medikamentet. Kujdes, në punë disa kolegë ziliqarë do kërkojnë t’iu zënë vendin.

Peshorja

Shume sukses dhe shume fat

Kjo javë do jetë herë pas herë i turbullt dhe ndonjëherë i mbushur me vështirësi. Ju që jeni në një lidhje do keni plot debate. Mundohuni të reflektoni para se të flisni dhe të mos nxitoheni për asgjë. Ju beqarë do jeni më me fat dhe do keni mundësi të realizojnë takime mbresëlënëse sidomos në fundjavë. Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e pare dhe ditën e fundit. Gjatë mesit të javës mund të përballeni me vështirësi të vogla. Shëndeti do vijë dita ditës duke u përmirësuar. Nuk do jeni më nervoze si më parë, përkundrazi qetësia do mbizotërojë dhe nuk do keni shqetësime aspak. Në punë do hidhni hapa para dhe do merrni vlerësime pa fund.

Akrepi

Shume sukses dhe shume fat

Javë e mbushur me të papritura do jetë kjo për ju. Në disa momente do surprizoheni pafund dhe do kënaqeni nga partneri, ndërsa në disa momente të tjera do ndiheni keq dhe nuk do dini çfarë të bëni. Për çdo gjë duhet të flisni hapur me atë që keni në krah. Nëse keni fëmijë duhet t’iu kushtoni atyre me tepër rëndësi. Nëse jeni beqarë do jeni shumë nervozë dhe do druheni të pranoni ftesa. Po vazhduat kështu keni për të mbetur vetëm. Shëndeti do ketë shqetësime dhe vetëm mjeku do mund t’iu ndihmoje. Mos neglizhoni asgjë. Edhe financat do jene delikate dhe shpesh do mbeteni pa asnjë para. Në pune ka ardhur koha të bëni ndryshime që të keni arritje.

Shigjetari

Shume sukses dhe shume fat

Kjo do jetë një javë e mrekullueshme. Do jeni praktikë dhe optimistë. Ju të dashuruarit çdo ditë do përjetoni ndjesi të reja dhe do ju duket shpesh sikur jeni nëpër ëndrra. Problemet e se shkuarës do i lini pas krahëve njëherë e përgjithmonë. Ju beqarët nuk duhet të luani me zjarrin vetëm për të ndryshuar statusin sepse mund të lëndoheni keq. Sektori i financave nuk do përbëjë asnjë lloj problemi. Prej pak kohesh po ecni vetëm me plane dhe kjo është gjëja më e mirë. Gjendja shëndetësore herë do jetë e mirë dhe herë do lerë për të dëshiruar. Mundohuni të konsumoni nga të gjitha llojet e ushqimeve. Në pune vërtet do lodheni pak, por arritjet do ju bëjnë krenarë për veten.

Bricjapi

Shume sukses dhe shume fat

Nëse nuk doni të keni probleme sillni ndërmend gabimet që keni bërë dhe mësoni prej tyre. Mos bëni shumë ndryshime në jetën tuaj në çift sepse nuk do jenë të nevojshme. Nëse keni pasur zënka mund të keni edhe një përmirësim të lidhjes tuaj. Për ju beqarët do ketë shumë takime, flirte dhe aventura. Megjithatë dashuria e vërtetë nuk do të vije. Me financat do keni tendencë të shpenzoni shumë pa menduar fare sesa e keni buxhetin. Tregohuni të kujdesshëm sepse do lindin probleme të mëdha. Asnjë planet nuk do ndikojë tek gjendja juaj shëndetësore prandaj do jeni në formë të mirë. Në punë do merrni edhe rreziqe mbi supe, por në fund do ia dilni mbanë me sukses.

Ujori

Shume sukses dhe shume fat

Kjo javë do jetë më e qetë për ju. Do jeni shumë më kreativë dhe më origjinalë. Dëgjojeni zemrën, besojini vetes dhe aftësive tuaja sepse do dilni të fituar. Disa planetë do e mbrojnë marrëdhënien tuaj në çift. Do kaloni dite mjaft të bukura dhe të lumtura. Nëse keni menduar për një fëmijë kjo është periudha e duhur. Ju beqarët më shumë sesa për dashuri do keni nevojë për qëndrueshmëri dhe qetësi. Yjet do ju ndihmojnë. Financat do hyjnë në një periudhë mjaft të favorshme. Mos u bëni të paduruar sepse përmirësimi do vijë dalëngadalë. Rezistenca fizike nuk do jetë shumë e mirë. Merruni me ndonjë lloj sporti dhe çlodhuni sa më shumë. Optimizmi që keni në punë do ju çojë në rrugë të mbarë. Do keni edhe më shumë ambicie.

Peshqit

Shume sukses dhe shume fat

Komunikoni, shprehini ndjenjat dhe mendimet dhe gjërat do ju ecin edhe më mirë gjatë kësaj jave. Nëse jeni në një lidhje do kërkoni të përmirësoni marrëdhënien me partnerin. Do ja bëni qejfin për çdo gjë dhe në fundjavë do ju duket sikur s’keni pasur ndonjëherë probleme. Ju beqarët do keni një takim dhe mbase edhe një lidhje. Kujdes mos u jepni menjëherë sepse nuk do jetë e qëndrueshme dhe do vuani. Dashuria e vërtetë do vijë pak më vonë. Financat do jenë për mrekulli dhe ju do bëni blerjet që keni menduar. Tregohuni edhe pak të matur. Për sa i përket shëndetit do jeni të nervozuar dhe të stresuar. Mundohuni të çlodheni herë pas here. Në punë do filloni këtë jave një projekt të ri dhe do ja dilni me sukses.

Continue Reading

Trending