Connect with us

Aktualitet

Horoskopi javor 9-15 Nentor 2020 i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

DASHI

Të nxitur nga planetët, këtë javë do jeni më bashkëpunues me partnerin dhe do dini t’i shprehni ndjenjat si duhet. Marrëdhënia mes jush do thellohet edhe më tepër. Beqarët do kenë plot njohje, por vetëm me dikë mund të nisin një lidhje afatgjatë. Takimi i rëndësishëm do ndodhë nga mesi i javës. Në planin financiar do jeni më të kujdesshëm dhe do i zgjidhni një e nga një të gjitha problemet që do ju dalin. Gjendja shëndetësore do ketë përmirësime të mëdha. Do ndiheni më në formë e plot energji. Në punë do ju jepet një tjetër detyrë edhe me më shumë përgjegjësi. Për këtë do ju duhet akoma më shumë mund dhe përqendrim. Jeta familjare do jetë harmonike.

DEMI

Këtë jave duhet të shtoni dozat e fantazisë ju të dashuruarit nëse doni që gjërat t’ju ecin si duhet. Po ja latë gjithçka kohës rutina do ju pushtojë dhe nuk do përjetoni kurrfarë emocioni. Beqarët nuk do jenë ende gati tëe ndryshojnë statusin dhe do i refuzojnë të gjitha ftesat që do ju bëhen. Në planin financiar duhet t’i hidhni hapat me ngadalë në mënyrë që të mos gaboni dhe ta përmirësoni situatën. Për shëndet më të mire do ju duhet të ushqeheni me kujdes dhe të praktikoni ndonjë lloj aktiviteti fizik. Në punë, ambienti yjor do jetë i favorshëm dhe do ecë përpara me shpejtësi më të madhe. Jeta familjare do vazhdojë të jetë e qetë dhe e qëndrueshme.

BINJAKËT

Do i përkushtoheni pa fund jetës suaj në çift gjatë kësaj dite dhe do e bëni partnerin të ndihet si nëpër ëndrra. Çdo çast i kaluar bashkë do jetë fantastik dhe si nëpër ëndrra. Beqarët do kalojnë një javë të vështirë dhe pa takimet e ëndërruara. Mos u nxitoni sepse do vijë dhe dita juaj më me fat. Financat do dini gjithmonë si t’i menaxhoni prandaj nuk do keni vështirësi në këtë sektor. Shëndeti nuk do jetë i mirë. Pagjumësia do bëjë të vetën dhe lodhja do ua harxhojë energjitë. Në punë më qetësi dhe më tepër përqendrim do mund të arrini atje ku keni dëshiruar. Po u treguat mendjemëdhenj keni për të humbur. Jeta familjare do fillojë të konsolidohet. Do i shprehni me tepër ndjenjat për të afërmit tuaj.

GAFORRJA

Javë e mbushur me ditë të jashtëzakonshme kjo e sotmja për ata që janë në një lidhje. Në çdo moment do kërkoni ta bëni partnerin të ndihet si mbi re. As atij nuk do i mungojnë idetë për t’ju surprizuar. Beqarët do pëlqejnë persona me karakter të fortë të cilët ju japin edhe me tepër qëndrueshmëri. Mundësitë për lidhje do jenë të mëdha. Me financat tregohuni sa më të matur sepse në rast të kundërt situata mund t’ju dalë jashtë kontrollit. Gjendja shëndetësore do lërë për të dëshiruar. Nuk do jeni aspak në formën e dëshiruar. Në punë do jeni ambiciozë të mëdhenj dhe nuk do ndaleni derisa të arrini atje ku keni menduar. Me familjarët do keni një marrëdhënie të qetë.

LUANI

Këtë javë do jeni në humor të mirë si ju ashtu edhe personi që keni në krah. Marrëdhënia mes jush do përmirësohet sepse të dy palët do jeni tolerante dhe do mundoheni ta kënaqni personin që keni në krah. Beqarët do ëndërrojnë më shumë nga sa duhet dhe mund të përballen me zhgënjime. Nuk do jetë periudha e tyre më me fat kjo javë. Ne planin financiar do gjeni zgjidhje për disa probleme që ju kishin dalë dhe do ndiheni më të qetë kur të shpenzoni. Shëndeti do jetë delikat ditët e para, por do përmirësohet pas ditës së mërkurë. Në punë do jeni këmbëngulës dhe nuk do ndaleni derisa të arrini atje ku e keni planifikuar. Me familjarët marrëdhënia do jetë e ngrohtë.

VIRGJERESHA

Javë e qëndrueshme do jetë kjo për të gjithë ata që janë në një lidhje. Do dini si ta mbani tjetrin në pëllëmbe të dorës gjithë kohës dhe do i shprehni pa fund ndjenjat. Beqarët do bëjnë mirë të mos i besojnë pamjes së jashtme të disa personave sepse mund të zhgënjehen shpejt. Në planin financiar po bëtë çmenduri mund përballeni me probleme serioze. Gjendja shëndetësore do jetë shumë herë më e mirë. Nuk do keni me as shqetësime nga stomaku apo nga shpina. Në punë do keni ulje dhe ngritje. Mundohuni që një ide qe keni ta çoni deri në fund pasi në rast të kundërt do humbni çdo gjë. Jeta familjare do jetë shumë herë më e mirë se më parë dhe do merrni edhe vendime me rëndësi.

PESHORJA

Këtë jave do bëni të gjitha përpjekjet e mundshme juve që jeni në një lidhje në mënyrë që të stabilizoni sa më shpejt marrëdhënien. Bisedat do jenë më të ngrohta se më parë. Beqarët do ndodhen shpesh përballë zgjedhjeve të vështira dhe nuk do dine çfarë hapash të hedhin. Mirë do jetë të mos nxitohen për asgjë. Në planin financiar fati do jetë ne anën tuaj dhe do arrini të kryeni shpenzimet e nevojshme pa ju dridhur dora. Gjendja shëndetësore nuk do jetë ashtu si do donit. Do jeni pa fuqi dhe mund të keni herë pas here shqetësime nga stomaku apo nga fundi i barkut. Në punë do jeni këmbëngulës dhe do bëni te pamundurën të arrini atje ku doni. Jeta familjare do stabilizohet.

AKREPI

Do dashuroheni pa fund gjatë gjithë kësaj jave dhe emocionet do jenë të veçanta çdo ditë. Asnjëherë më parë nuk mund ta kishit menduar se gjërat mund t’ju ecnin kaq mirë. Beqarët do realizojnë disa takime, por nuk do jenë të sigurtë për hapat që do hedhin. Le të presin deri nga fundjava sepse atëherë do jenë më të kthjellët. Financat do jenë delikate. Luftoni sa më parë me problemet sepse po i latë ato do zmadhohen më tepër. Shëndeti do varet nga mënyra sesi ju do kujdeseni për veten. Mos neglizhoni asnjë shqetësim dhe praktikoni ndonjë aktivitet fizik. Jeta profesionale do jete gjithë kohës e trazuar. Nuk do i përmbushni dot objektivat. Me familjen do keni edhe çaste të mira edhe mosmarrëveshje.

SHIGJETARI

Do tregoheni gjithë kohës të sinqertë me partnerin tuaj këtë javë dhe mes jush nuk do lindë asnjë problem. Mbrëmjet do jenë romantike dhe të mbushura me surpriza e emocione. Beqarët do tërhiqen mjaft nga disa persona që kërkojnë thjesht aventura, por arsyeja nuk do i lejojë të hedhin hapa të nxituara. Fillimi i javës do jetë delikat për financat. Vetëm pas të enjtes situata do pësojë disa ndryshime pozitive. Shëndeti do ketë goxha probleme për pjesën më të madhe. Mos i anashkaloni sepse mund te jetë vonë kur të kujtoheni te kujdeseni për veten. Në punë do keni probleme të njëpasnjëshme me kolegët, por ata nuk do ua pengojnë dot projektet e nisura. Familja e qete.

BRICJAPI

Edhe pse në fakt gjithë kohës do ndiheni mirë me atë që keni në krah, mundohuni të shmangni diskutimet për lidhjet e hershme sepse kjo mund te prishë gjithë harmoninë. Beqarët do mendojnë vetëm të bëjnë për vete shumë persona dhe do harrojnë te bëjnë përzgjedhje apo të fillojnë një lidhje. Financat do përmirësohen tej mase dhe e gjithë kjo falë perkudjesit të treguar së fundmi me shpenzimet. Edhe shëndeti do jete më i mirë. Do ndiheni në formë të shkëlqyer dhe nuk do ju mungojë energjia. Në punë do jeni te vendosur të ecni sipas planeve që keni bërë dhe dalëngadalë do arrini tek objektivat finale. Jeta familjare do jetë e ngrohtë dhe pa probleme.

UJORI

Këtë jave do jeni gjatë gjithë kohës nën dyshim dhe nuk do dini çfarë hapash të hidhni më tej. Partneri në fakt do ju surprizojë ditën e premte dhe kjo mund t’ju bëjë të reflektoni. Beqarët sado që të mundohen dhe çfarëdo që të bëjnë nuk do e ndryshojnë dot statusin e tyre. Në planin financiar do ketë ndryshime të mëdha dhe kjo falë një projekti fitimprurës që do e mbaroni me sukses. Shëndeti nuk do jetë i mirë. Ushqehuni si duhet, shmangni dietat dhe praktikoni ndonjë aktivitet fizik që të jeni më në formë. Në punë do ndodhin gjëra të jashtëzakonshme të cilat as vetë nuk i kishit parashikuar. Të papunët do marrin propozime interesante. Në familje atmosfera do jetë entuziaste.

PESHQIT

Tregohuni të arsyeshëm gjatë kësaj jave juve që jeni në një lidhje sepse përndryshe mund të lindin mosmarrëveshje me partnerin dhe do ndiheni keq. Beqarët do lodhen pak se kërkuari, por do e gjejnë personin më të përshtatshëm. Disa nga ëndrrat do ju plotësohen më në fund. Financat do kenë më tepër përmirësime nga sa mund ta kishit menduar ndonjëherë. Do mund të hiqni edhe disa para mënjanë. Shëndeti nuk do jetë i mirë. Mund te prekeni nga ndonjë infeksion dhe nuk do jeni të qetë. Duhet të merrni kura sa më pare sepse gjerat nuk mund të rregullohen vetë. Në punë do jetë një jave dinamike dhe e mbushur me arritje të rëndësishme. Jeta familjare nuk do përbëjë problem.

10 Comments

10 Comments

  1. Pingback: white house market link

  2. Pingback: คาสิโนออนไลน์เว็บตรง

  3. Pingback: nova88

  4. Pingback: ทางเข้า maxbet

  5. Pingback: jack o lantern mushroom,

  6. Pingback: click over here

  7. Pingback: สินเชื่อส่วนบุคคลอนุมัติง่ายที่สุด

  8. Pingback: nova88

  9. Pingback: Spectrum judgement

  10. Pingback: keltec 223 bullpup

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi i datës 31 Tetor nga astrologia Christine Haas

Published

on

Dashi

Dita e sotme nuk ka për të qenë perfekte dhe shpesh do ndiheni pa dëshirë për të ecur përpara. Nëse keni një lidhje nuk do përjetoni ndonjë emocion të madh. Partneri do ju lërë pas dore sepse do ketë çështje të tjera shumë më të rëndësishme me të cilat do merret. Ndonjëherë edhe mund të qani. Nëse jeni beqarë realiteti do ju duket edhe më i trishtë nga sa e keni menduar. Në punë nuk do arrini dot të negocioni për një çështje të rëndësishme dhe do ju vijë shumë inat. Shpenzimet sado të mundoheni t’i mbani nën kontroll në një moment gjithçka do ju dalë nga duart.

Demi

Sot Mërkuri do ju bëjë shumë impulsivë dhe do bëni atë që do ju vijë në mendje në moment. Tendenca për të komanduar do bëhet e padurueshme për të tjerët. Nëse jeni në një lidhje nuk do ketë moment pa debate. Nuk do merreni vesh aspak me atë që keni në krah dhe do e kritikoni edhe kur nuk do keni arsye. Lidhja juaj nuk do jetë ne ditën me fat. Ju beqarët në të kundërt do favorizoheni. Mund të afroheni më shumë me disa persona seriozë. Në punë do keni ide fantastike dhe do merrni rolin e komandantit. Shpenzimet do i kryeni pa maturi dhe ne mbrëmje mund të vijnë pasojat e para.

Binjaket

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Gaforrja

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjëra. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Luani

Dita e sotme nuk do jetë ndonjë kushedi se çfarë. Herë pas here do ndiheni të vetmuar. Për ju të dashuruarit do ketë plot momente të tensionuara. Në shumë momente do e ngrini zërin dhe do thoni fjalë të pamenduara. Ju beqarët do keni një ditë fantastike dhe të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mirë është ta shfrytëzoni çdo moment në maksimum. Në punë fatmirësisht do ju mbështesin shumë kolegët sepse vete do përtoni dhe nuk do merrni iniciativa. Financat nuk do jenë të këqija, por ju do e keni të vështirë të bëni ekonomi.

Virgjeresha

Bëni shumë kujdes me impulsivitetin gjatë kësaj dite dhe keni për të dalë të fituar. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e tensionuar. Do ndikoheni shumë nga fjalët e të tjerëve dhe do debatoni edhe për gjëra të pavërteta. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm dhe ka mundësi të bini në dashuri me të parin që do ju dalë para. Në punë do jeni spontanë, por në disa momente do turbulloheni e nuk do dini nga të ikni. Kërkoni ndihmë sa më parë. Me financat tregohuni sa më të kujdesshëm e të matur sepse pak më vonë do keni nevojë jetike për me shumë para.

Peshorja

Mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe mos i besoni personave që dikur ju kanë shara pas krahëve. Ju të dashuruarit do keni herë pas here konflikte e debate me partnerin tuaj, por për fatin e mirë dita do mbyllet pozitivisht. Ju beqarët do jeni të parezistueshëm dhe do merrni propozime të njëpasnjëshme. Nëse do doni vetë do e ndryshoni shpejt statusin. Në punë mos u nevrikosni nëse nuk ja dilni me tentimin e parë. Të gjithë kanë vështirësi në fillim, por lum ata që bëjnë durim dhe këmbëngulin. Në planin financiar do i rregulloni të gjitha problemet që keni pasur dhe do jeni shumë më të qetë kur të kryeni shpenzime.

Akrepi

Gjatë kësaj dite do kaloni shumë kohë duke medituar dhe në fund do merrni vendimet e duhura. Ju të dashuruarit do jeni më të duruar, të logjikshëm dhe tolerantë. Të gjitha këto karakteristika do bëjnë që marrëdhënia me partnerin të ecë mirë dhe të mos keni debate. Ju beqarët do ndiheni si nëpër ëndrra pas gjërave që do ju ndodhin. Në punë Jupiteri do forcojë komunikimin dhe lirinë e të shprehurit. Shumë gjëra do qartësohen dhe orientimi mund të ndryshojë. Edhe në planin financiar keni për të pasur më tepër fat nga më parë. Shfrytëzojeni rastin për të bërë çdo shpenzim që keni ëndërruar.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e përshtatshme për reflektim dhe për të sqaruar disa probleme. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e bukur dhe e mbushur me emocione të forta. Do merreni vesh më së miri me njëri-tjetrin dhe për çdo gjë do bashkëpunoni para se të hidhni hapa. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër sepse sot mund të jetë dita e njohjeve të rëndësishme. Në punë do jeni shumë krenarë dhe nuk do doni ta ulni hundën për asnjë moment sado vështirësi të hasni. Financat do mbeten të qëndrueshme dhe aspak problematike.

Bricjapi

Sot bëni aq sa mundeni dhe ndihmojini të afërmit tuaj. Përvoja dhe vështirësitë që keni kaluar në jetë ju kanë mësuar shumë. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më të lirë se më parë dhe do ndiheni të çliruar për të shprehur ndjenjat ashtu si do i keni në zemër. Nuk do ketë më izolime për ju. Ju beqarët do keni gjithashtu ndryshime. Do e shihni me një sy tjetër një mik dhe mund të filloni të ndieni për të. Venusi do e privilegjojë jetën tuaj profesionale. Do jeni në humor shumë të mirë dhe dinamizmi do ju shoqërojë gjithë kohës. Asgjë nuk ka për të qenë e pamundur për ju. Shpenzime mund të bëni pak më tepër dhe gjendja do mbetet e mirë.

Ujori

Mëngjesi mund të jetë paksa i vështirë sot për ju, por për fat të mirë Venusi do riktheje gëzimin dhe harenë gjatë pasdites. Nëse jeni në një lidhje bëni gjëra interesante, gatuani së bashku, argëtohuni dhe mos qëndroni asnjë moment në heshtje. Vetëm kështu jeta juaj nuk do jetë e mërzitshme. Nëse jeni ende beqarë mendoheni gjatë para se të hidhni hapa. Nuk është e thënë që ta pranoni me patjetër sot një ftesë që do iu bëhet. Në punë vendosni disa limite dhe mos pranoni çdo gjë që do ju kërkojnë shefat. Për financat ka për të qenë një ditë shume e mirë.

Peshqit

Sot do e vlerësoni shumë pavarësinë që keni dhe do bëni më të mirën për të ruajtur këtë mënyrë të jetuari. Vetëm se jo të gjithë do ju përshtaten dhe disa as nuk do i kuptojnë zgjedhjet që do bëni. Nëse jeni në një lidhje duhet të jeni shumë më të kujdesshëm me çdo veprim sepse ndonjëherë gjërat pa ndonjë rëndësi të madhe mund të ndryshojnë gjithë të ardhmen. Ju beqarët do e keni çdo gjë shumë më të thjeshtë dhe do arrini të realizoni takimet e ëndrrave. Një etapë e re ka për të filluar për ju. Në punë do jeni më të përgjegjshëm dhe di e dini mirë si të veproni edhe në situatat më të vështira. Shpenzimeve duhet t’iu vini fre sa pa qenë shumë vonë.

Continue Reading

Aktualitet

Qëllimet në jetë për secilën shenjë të horoskopit na i zbulon sot astrologia Meri Shehu

Published

on

Çdo shenjë e horoskopit ka një qëllim në jetë, e ndërsa qëllimi kryesor për çdo njeri mund të ndryshojë, janë pothuajse njësoj për ata të shenjës së njëjtë.

DASHI

Dashi janë ata të cilët kërkojnë gjithmonë të jenë më të mirë se të tjerët. Kjo shëenjë është entuziaste dhe konkurruese dhe do gjithmonë të krijojë gjërat më të mira, si p.sh të thyejë një rekord botëror. E vetmja gjë që një dash nuk do të dojë të bëjë në këtë jetë, është të flejë gjumë.

Qëllimi I një dashi në jetë është të bëjë progress, qoftë në teknologji, shkrim, shkencë etj. Sido që të jetë gjithmonë do të gjesh një dash që përpiqet të arrijë një qëllim.

DEMI

Si nje shenjë e tokës, demi dëshiron stabilitet. Ky është motivi dhe qëllimi I një demi në jetë, të krijojë një bazë të besueshme me këdo që takon në jetë.

Sipas horoskopi.vip Demi do të jetë ai të cilit mund ti kesh besim, që do të jetë gjithmonë aty kur tit ë kesh nevojë. Kjo shenjë do tu japi të tjerëve atë që ata kanë nevojë kur gjenden keq, dhe do të sigurohen që ata të ndihen që kanë dikë që I ndihmon.

BINJAKËT

Binjakët janë fluturat e botës. Qëllimi I tyre është të bashkojë njerëzit. Ata I ndihmojnë të tjerët të takojnë dikë special, ose një mik të ri në një qytet të ri. Janë të aftë apo jo?

GAFORRJA

Gaforrët kanë ardhur në jetë për ti treguar dashurinë të gjithëve. Si një shenjë e ujit, ata janë shumë në kontakt me ndjenjat e tyre, por edhe të të tjerëve, dhe kjo veti u është dhënë si avantazh.

Nuk është një avantazh I keq, mbajeni mend. Gaforret dashurojnë të përdorin inteligjencën emotive për ata që I rrethojnë. Janë ata që do të jenë aty kur të kesh nevojë, një shpatull ku mund të qash dhe nuk do të lënë të biesh në një moment të keq.

LUANI

Kush udhëheq botën? Luan e udheheqin botën, duan të jenë të njohur dhe të adhuruar, kështu që mos u çudisni nëse qëllimi I tyre është që të shkëlqejnë.

Një gjë është e sigurtë, që luanët do të mbahen mend gjatë dhe kur most ë jenë më në këtë botë.

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë analizuese dhe të besueshmë dhe sigurohen që bota të vazhdojë të rrotullohet. Kjo shenjë e tokës preferon të sigurohet që çdo gjë ecën ashtu siç duhet dhe janë aty për ta rregulluar nëse diçka nuk ecën ashtu siç duhet.

Duan që gjërat të ecin vaj dhe të ruajnë paqen. Janë gjithë kohës duke punuar për ti bërë gjërat më të mira që të funksionojnë mirë sepse për këtë janë këtu. Mos pusho se punuari virgjëreshë, bota ka nevojë për ty.

PESHORJA

Shenjat e ajrit si peshorja adhurojnë komunikimin e mirë  dhe duan të desgjojnë të dyja anët e historisë. Kjo e bën qëllimin e tyre në jetë akoma me të rëndësishëm.
Peshoret janë këtu për të siguruar që në botë ka ekuilibre dhe në një farë mënyre janë gjykuesti jo zyrtarë të botës që dëgjojnë problemet dhe gjejnë një mënyrë për ti zgjidhur.

Një peshore mund të qëndrojë neutral, për të luftuar për kauza që ta bëjnë botën një vend më të mirë.

AKREPI

Akrepat janë këtu për ti treguar pasionin botës. Janë të apasionuar dhe e shfaqin atë. Nuk mund ta kapësh një akrep në diçka ku ai nuk do ti jepet 100%.

Akrepat bëjnë gjithçka ose asgjë dhe të gjithë rrotull mund ta dallojnë kur ata janë të përfshirë në diçka. Ata janë këtu ti tregojnë botës sesi bëhen gjërat kur ti I hedh një dozë të fortë pasioni.

SHIGJETARI

Një shenjë e lirë dhe kurioze si shigjetari është në tokë për ta zbuluar atë.

Janë duke udhëtuar gjithë kohës dhe dukë kërkuar mënyra të reja për ti bërë gjërat dhe nuk mund të evitojnë kërkimin e kulturave apo teknikave të reja. Ky është motivi përse një shigjetar ka qëllimin të kërkojë të renë kudo.

BRICJAPI

Janë në këtë tokë tu tregojnë të tjerëve se miqtë mund të jenë dhe të familjes. Investojnë shumë në familjet e tyrë të vërteta. Të gjithë e dinë që gjaku ujë s’bëhet.

Bricjapët duan të tregojë se miqtë gjithashtu janë të rëndësishëm sa edhe familja. Ata I japin një kuptim të veçantë miqësisë dhe duan që bota ta shikojë që miqtë e vërtetë janë si një familje.

UJORI

Ujorët janë këtu për të treguar anën humane të gjithsecilit. Investimi I tyre personal është dashuria për njerëzit në përgjithësi. Përqafojnë faktin që jemi humanë dhe bëjmë gabime, dhe janë të arët që ecin përpara dhe angazhohen në kauza të mira. Ujorët duan që që të gjithë në tokë të duhen dhe të kujdesen për të tjerët sesa të urrehen dhe të shfaqin dhunë dhe urrejtje.

PESHQIT

Më shumë mundësi shenja e peshqve është në harmoni me ndjenjat e saj dhe si shenjë e ujit, arti është një mënyrë e të shprehurit shumë e vlerësuar. Qëllimi I tyre është që të nënvijëzojnë rëndësinë e kreativitetit.

E dinë që vetshprehja është e mirë për shpirtin dhe arti është një nga menyrat më të njohura për tu shprehur. Peshqit promovojnë muziken. Artin, poezinë dhe çdo lloj kreativiteti që njerëzit përdorin për të shprehur emozionet dhe mendimet.

Continue Reading

Aktualitet

3 gabimet më të mëdha që bën secila nga shenjat e horoskopit në çift sipas astrologes Susan Miller

Published

on

Shenjat astrologjike ndonjëherë të shtyjnë për mirë, por mund të ndodhë edhe e kundërta. Ja çfarë gabimesh bëni më shpesh me partnerin nxitur prej yjeve.

Dashi: Inatosja, padurimi dhe dëshira për të qenë lider. Duke qene energjikë, entuziastë dhe ambiciozë, dashët mund të bëhen edhe agresivë dhe tejet kërkues pa e kuptuar. Në momente intime ata duhet ta lenë ndonjëherë partnerin të bëjë atë që dëshiron dhe kanë për t’u ndier edhe më mirë.

Demi: Kokëfortësia, përtacëria dhe vetëkënaqësia . Në përgjithësi demat i marrin gjërat shumë shtruar dhe kjo mund të merret si përtacëri nga personi tjetër. Një tjetër gabim që ata bëjnë në një lidhje është kokëfortësia. Kur thonë diçka mendojnë se janë të pagabueshëm dhe nuk ndryshojnë mendim. Ata vetëkënaqen dhe ku duket sikur e bëjnë mirë gjithçka pa ua thënë këtë personi në krah.

Binjakët: Joshja e tepërt, kopjimi dhe luajtja e lojërave. Binjakët mund të jenë herë pas here edhe dy persona të ndryshëm nga njëri-tjetri. Shpesh atyre ju mungon koherenca dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë pranë. Nja nga gabimet më të mëdha është flirtimi me të tjerë.

Gaforrja: Serioziteti i tepërt, shmangia e konflikteve dhe dëshira për të kaluar gjithë kohën me partnerin. Një nga gabimet më të mëdha të gaforreve është se nuk pranojnë që dikush të bëjë shaka me ta. Gjithsesi ata i shmangin gjithmonë edhe konfliktet dhe kjo nuk ju pëlqen personave që kanë në krah. Ndonjëherë duhet edhe të debatosh për të mbrojtur idetë. Të shtyrë nga yjet gaforret duan të jenë gjithë kohës pranë me të dashurinë zemrës çka mund të krijojë edhe atmosfera mbytëse. Kushdo ka nevojë edhe për liri.

Luani: Kërkimi i vëmendjes, mungesa e përulësisë dhe trillimi. Luanët duan të trajtohen përherë sikur janë më të mirët. Në shumë raste ata mund të jenë të tillë, por përulësia do i bëjë të pëlqehen edhe më tepër. Ndonjëherë ata mund të tregohen edhe arrogantë në çift dhe mund të trillojnë për të marrë komplimente dhe vlerësime sa më shumë.

Virgjëresha: Analizimi i tepërt, parashikueshmëria dhe vetëpërmbajtja. Ata janë shumë tokësore dhe duan ta kenë gjithçka në rregull kudo. Ata fiksohen edhe pas detajeve të vogla, duan të parashikojnë çdo gjë dhe kjo mund ta mërzitë personin që kanë në krah. Ndonjëherë gjërat duhen lënë të rrjedhin vetë në një lidhje dhe ata nuk duhet ta kontrollojnë as të folurin.

Peshorja: Argumentimi i tepërt, kapricot dhe ekuilibrimi i tejskajshëm. Peshoret janë të logjikshëm dhe i peshojnë mirë gjërat, por në një lidhje ndonjëherë ekuilibri i tepërt nuk është i mirë. Në raste debatesh ata mundohen te argumentojnë gjithçka me pikë e me presje çka është një tjetër gabim.

Akrepi: Të qenit shumë të fshehtë, të tërhequr dhe të veçuar. Në përgjithësi këta persona rrethohen me mire që askush të mos i afrojë. Vetëm në rastet kur dikush ju pëlqen shumë mund të shfaqen hapur dhe të afrohen. Gjithsesi në një lidhje janë të fshehtë dhe nuk ndajnë çdo gjë pasi kanë frikë nga zhgënjimet. Këto janë gabime që nuk e lënë marrëdhënien të ecë si duhet.

Shigjetari: Pavarësia, gënjeshtrat dhe nxitimi. Këta persona duan të jenë përherë të lirë , spontanë dhe të përjetojnë aventura. Këto janë gabime që ne një lidhje mund t’iu kushtojnë. Një tjetër problem përbëjnë edhe gënjeshtrat që përdorin për të dalë nga disa situata.

Bricjapi: Të menduarit se dinë çdo gjë, janë kufizues dhe shumë kërkues. Bricjapët mund të jenë të fiksuar pas disa zakoneve që mund ta bëjë një lidhje të vështirë për të ecur përpara. Atyre ju duket sikur dinë çdo gjë dhe nuk i marrin parasysh ato që thotë partneri.

Ujori: Mungesa e empatisë, pasja e mendimeve të ngurta dhe lëshimi i vetvetes. Ujorët nuk janë shumë të lehtë për t’u duruar. Ata i mendojnë gjërat me detaje, mund të krijojnë ide të ngurta që askush nuk ua ndryshon dot dhe në raste sfidash e lëshojnë veten menjëherë. Këto janë gabime që jo çdokush i pranon në një marrëdhënie. Në shumë raste ujorët nuk i vlerësojnë sa duhet as ndjenjat e partnerit.

Peshqit: Ndjeshmëria e tepërt, fshehja e ndjenjave dhe dëshira për vlerësim. Peshqit njihen si shpirtra të ndjeshëm dhe bëjnë pjesë tek ata partnerë që duan që ndjenjat t’iu pranohen e dëshirat t’iu plotësohen. Në fakt ata mundohen t’i fshehin ato që ndjejnë dhe për partnerin çdo gjë bëhet më e vështirë. Mendojnë se janë më të mirët dhe e kërkojnë me ngulm vlerësimin.

Continue Reading

Trending