Connect with us

Aktualitet

Hena e re e 14 Nentorit do te sjell ndryshime/ Astrologia Susan Miller paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Luani

Ndryshime rrënjësore mund të zhvillohen në karrierë gjatë muajit për shkak të një Hëne të plotë të fuqishme, të paqëndrueshme që u shfaq një ditë para fillimit të nëntorit. Kjo Hënë e plotë do të ketë ndikim deri në 4 nëntor. Mund të lini papritmas punën e te shkoni te një tjetër sepse jeni përballur me një situatë të paqëndrueshme për shumë kohë. Ose mund të jeni gati ta ndryshoni krejtësisht jetën dhe të zhvendoseni në një fushë tjetër me mundësi më të mëdha.

Sado të guximshëm dhe të gatshëm për pavarësi mund të ndiheni, mënyra sesi do të luhen gjërat nuk ka të ngjarë të jetë ashtu siç e parashikoni. Papritmas mund të duhet të merreni me vendime për të cilat nuk keni qenë plotësisht të vetëdijshëm. Shumë gjëra mund të kenë ndodhur në prapaskenë.

Detyrat e punës suaj duket se kanë një lidhje të fortë me një nga fushat e mëposhtme: një kompani me seli në një vend të huaj me të cilin po punoni tani, një qëllim që përfshin akademinë, një detyrë që përfshin media ose një çështje ligjore.

Nëse puna në të cilën jeni përqendruar përfshin artin ose argëtimin, kulturën, historinë ose objekte me vlerë historike, do të keni përfitime financiare. Kjo sepse Jupiteri, Saturni dhe Plutoni do të jenë në komunikim mbresëlënës me Neptunin, planetin e arteve dhe imagjinatës, në shtëpinë tuaj të tetë të parave të njerëzve të tjerë.

Vëmendjen do ta zhvendosni te nevojat e familjes në Hënën e re të 14 nëntorit dhe gjatë dy javëve që pasojnë. Duket se keni plane, dhe nëse doni të zhvendoseni, blini, shisni, merrni me qira, rinovoni ose porosisni riparime, kjo Hënë e re do të jetë në anën tuaj. Paratë nevojiten shpesh në këto lloje vendimesh, por nuk do të jetë problem sigurimi i tyre.

Me planetë në sektorin e shtëpisë dhe punës, ju me siguri po punoni në shtëpi dhe ky është vendi ku paratë duket se ju rrjedhin.

Një eklips i Hënës së plotë më 30 nëntor do të shfaqet në sektorin e miqësisë dhe mund të shkoni në martesën e një shoku ose shoqeje, por në ditë pandemie, duhet të pranoni rrezikun serioz ku do të përfshiheni.

Nëse ndieni se një mik ju ka tradhtuar, marëdhënia mund të përkeqësohet. Ose mund të ndodhë që një mik/mikeshë të thotë diçka të dëmshme për ju dhe të dëshironi të distancoheni nga ky person. Ose dikush prej miqve tuaj mund të jetë duke kaluar një vështirësi dhe do të jeni të gatshëm ëpr të ndihmuar.

Si një Luan, nuk ju pëlqen ndryshimi – preferoni që gjërat të jenë të qëndrueshme dhe të fiksuara në vend – por edhe mund të thoni se, “Në fund të fundit, ndryshimi mund të jetë për mirë”.

Virgjeresha

Me fillimin e muajit, mund të jeni duke menduar të bëni një udhëtim të shpejtë, por duke marrë parasysh nëntorin në përgjithësi, mund të jetë më së miri ta përqëndroni argëtimin në shtëpi, vetëm për ju të dy.

Hëna e plotë e 31 tetorit ishte plot zhvillime të papritura, por problemi është se befasitë mund të jenë të paqëndrueshme. Kjo Hënë e plotë do të ketë ndikim deri më 4 nëntor. Keni shpenzime së fundmi kështu që nuk është koha e mirë për të paketuar dhe për t’u larguar.

Mbani nën kontroll shëndetin në këtë kohë pandemie. Urani që kundërshton Diellin në këtë periudhë të Hënës së plotë mund të ndikojë negativisht te shëndeti.

Nga Hëna e re më 14 nëntor, mund të jeni duke negociuar një kontratë, por me Uranin ende në konflikt të drejtpërdrejtë me Mërkurin, planetin që rregullon marrëveshjet, si me shkrim ashtu edhe me gojë, nuk do të ishte koha për të nënshkruar marrëveshje deri pas 17 nëntorit.

Mërkuri nuk do të jetë më në prapavijë – një fazë që u shtri nga 13 tetori deri në 3 nëntor, duke e bërë muajin e kaluar (dhe ditët e para të nëntorit) një makth harresash, keqkuptimesh dhe vështirësish. Megjithatë, kundërshtimi i i Uranit nuk është një periudhë favorizuese, ndaj nuk është koha e duhur për të nënshkruar kontrata.

Një fushë që po shkëlqen për ju ka të bëjë me shkrimin e projekteve, veçanërisht me imagjinatën, të tilla si nëse jeni duke punuar në një roman ose një koleksion me poezi, duke shkruar romane ose skenarë, ose duke kompozuar muzikë. Kjo Hënë e re do të shënojë fillimin e një periudhe shumë të ngarkuar me një përmbytje email-esh, thirrjesh telefonike dhe takimesh në Zoom. Siç e dimë të gjithë, festat e fundvitit janë afër, kështu që ju dhe të tjerët do të preferoni t’i përfundoni gjërat para pushimeve.

Marrëveshjet në biznes ashtu edhe në romancë do të vijojnë si normalisht.

Fundi i muajit shënohet me një eklips të Hënës te Binjakët më 30 nëntor duke mbushur shtëpinë e arritjeve në karrierë, suksesit dhe reputacionit. Saturni dhe Mërkuri, duke punuar së bashku, do të mbështesin vendimet tuaja. Këto dy planetë do të krijojnë gjithashtu një perspektivë pozitive për suksesin e një iniciativt profesionale që do të merrni. Ju mund të ndryshoni punë, të merrni një promovim të madh ose të fitoni një çmim.

Me Jupiterin, Saturnin dhe Plutonin në shtëpinë e pestë të krijimtarisë, pozicioni i ri do t’ju mundësonte të shprehni stilin dhe shijen tuaj në një mënyrë thelbësore.

Në periferi, Urani do të ketë një lidhje me Afërditën, një planet që ka lidhje me fitimet tuaja, kështu që mos nënshkruani asgjë afër eklipsit, po prisni deri në dhjetor.

9 Comments

9 Comments

  1. Pingback: buy actavis promethazine codiene cough syrup online without prescription

  2. Pingback: replica chris louboutini black python pumps only

  3. Pingback: Digital Transformation Strategies

  4. Pingback: English Essay Titles Examples

  5. Pingback: Chat Sesso Con Uomini

  6. Pingback: แทงบอลออนไลน์

  7. Pingback: cheap dumps shop

  8. Pingback: matrimoniale

  9. Pingback: sbo

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending