Connect with us

Aktualitet

Hena aktive do te ngacmoje emocionet tuaja/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Dashi

Sot Hëna është aktive; në pak më shumë se një muaj, Jupiteri dhe Saturni nuk do të kundërshtohen më. Sigurisht që nuk mund të ndryshojë gjithë jetën tuaj brenda tre javësh, por ka shumë mundësi që tashmë të keni një afat ose në ditët në vijim të keni një orar të ri ose një zgjedhje të madhe për të bërë deri në fund të vitit. Fundjava nxit marrëdhëniet.

Demi

Nëse zbuloni një gënjeshtër ose shihni se situata të caktuara nuk janë të qarta, bëheni shumë nervozë. Në ditët e sotme dhe të nesërme, këshilla është që të numëroni deri në dhjetë para se të flisni , për të shmangur pendimin më vonë. Fizikisht ka edhe disa shqetësime.

Binjakët

Dita e sotme mund të sjellin pak stres ose shumë tension. Ju po kërkoni të kryeni disa projekte, por ka shumë mundësi që të bashkëpunoni me njerëz që nuk janë plotësisht konsistentë. Këshilla e astrologut për ju është të mos shqetësoheni shumë, sepse vitin e ardhshëm do t’ju shohë në një rritje të ngadaltë, por graduale . Do të jetë një 2021 e favorshme për çiftet që duan të martohen, të jetojnë së bashku ose të kenë një fëmijë.

Gaforrja

Java që po afrohet ka qenë shumë e vështirë dhe e trazuar për ju. Me siguri po e kuptoni se sa e vështirë është të qëndrosh në një ambient ku nuk je më rehat, pa pasur mundësinë të shpëtosh! Viti i ardhshëm do të jetë i rëndësishëm për ju, kështu që këshilla është të kërkoni ndryshime atje ku është e mundur , edhe në dashuri nëse është e nevojshme.

Luani

Dita e sotme ju sheh protagonistë falë Hënës në krah. Vetëm kur përjetoni emocione në një mënyrë pasionante mund të thoni se jeni vërtet të lumtur dhe të kënaqur. Këta yje nxisin marrëdhënie të rëndësishme, miqësi që nuk i keni ndier për një kohë të gjatë dhe takime.

Virgjëresha

Java që mbaroi ishte shumë e rëndë për shkak të një fillimi të trullosur. Sidoqoftë, duhet thënë se dje keni përjetuar një moment forcë më të madhe. Ky moment, sipas horoskopit të Paolo Fox, duhet të shfrytëzohet mbi të gjitha për ide, programe dhe projekte të reja . Gjithçka që fillon tani do të jetë shumë e rëndësishme për të ardhmen.

Peshorja

Emocionet favorizohen këtë fundjavë dhe madje mund të përjetoni marrëdhënie më mirë falë Hënës në krah. Familja duket se ka nevojë për një afrim : pasi një muaj tetor jetoi keq, ky nëntor mund të shpëtojë disa çifte.

Akrepi

Ndiheni veçanërisht të trazuar dhe nëse do të dëgjonit instiktet tuaja, nuk do të dilnit nga shtëpia. Nëse duhet të punoni edhe në fundjavë ose jeni të detyruar të lëvizni, ekziston kjo ndjenjë ankthi që rritet dhe që shkon disi e kufizuar. Rekomandimi më i rëndësishëm është që të mos transferohet edhe kjo sëmundje në dashuri.

Shigjetari

Kjo fundjavë ju sheh veçanërisht të fuqishëm dhe Hëna është në anën tuaj. Në një nivel shoqëror dhe sentimental, gjithçka që bëni gjatë kësaj kohe mund të premtojë përparim të madh ose të vogël drejt vitit 2021 . Këshilla për ju është të mos dekurajoheni dhe të harroni të kaluarën e trishtuar, veçanërisht nëse keni përjetuar vështirësi në dashuri. Ndonjëherë edhe ju nuk jeni të vendosur të impononi vullnetin tuaj! Nëse e tërhoqët një dashuri thjesht për argëtim ose sepse nuk e kuptonit nëse funksiononte apo jo, tani jeni përballur me një zgjedhje drastike.

Bricjapi

Duket se jeni më pak të zhytur në mendime sot, ndërsa dje dhe pardje ishit mjaft nervozë. Kur jeni të shqetësuar krijoni një boshllëk rreth jush, sepse njerëzit nuk mund të kuptojnë se çfarë mendoni. Këshilla është që të jeni shumë të kujdesshëm për të mos prishur një marrëdhënie vetëm për heshtjet e panevojshme . Rimëkëmbja në sy për ju.

Ujori

Kjo është një fundjavë që ju sheh veçanërisht të lodhur dhe nën presion . Duhet të përpiqeni të mos e ngarkoni veten me shumë angazhime dhe përgjegjësi , veçanërisht midis sot dhe nesër. Përndryshe, ju rrezikoni të humbni një rrahje dhe të bëheni nervoz dhe nervoz ndaj atyre që ju rrethojnë.

Peshqit

Ju duhet diçka e re që ju intrigon . Ky muaj dhe tjetri më në fund do t’ju shohin përsëri si protagonistë në një nivel sentimental . Sidoqoftë, nëse një histori ka përfunduar ose kishit dyshime në tetor, vetëm ju mund të vendosni nëse është e përshtatshme të vazhdoni apo jo. Këshilla për ju është të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet ku mendoni se keni dhënë shumë për pak.

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: ซ่อมรถบรรทุก

  2. Pingback: DevOps

  3. Pingback: DevOps consulting services

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending